Jump to content

13 godina nisam bio u SPC, niti primio svestenika, niti se pricesito, sta da radim?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Pre trinaest godina prestao sam da se pricescujem u SPC i prestao da primam svestenika da sveti vodicu (od dokumenta u Raveni 2006/7). Parohijski svestenik je uredno obavesten, dva puta me je pitao u roku od godinu dana da li ostajem pri toj odluci, obavestio je nadleznog vladiku i prestao da se mnome bavi. Pogresio sam sto o razlozima mog okretanja od crkve nisam jos tada podneo pismenu predstavku (sa sve prijemnim potpisom nadleznog svestenika i datumom, kad crkve nemaju prijemni pecat).

Nikada se nisam pricestio ni ispovedio u bilo kojoj crkvi koja nije u opstenju sa SPC, ni kod klirika koji su izopsteni iz SPC (ne prejudicirajuci time da li se slazem ili ne slazem sa njihovim izopstavanjem iz SPC).

Mojoj odluci doprineli su poimenicno: gg. Radovic, gg. (umirovljeni) Jevtic, gg. Zlizloulas i pisanija mnogih diskutanata na forumu (z)verujem i ovom forumu (poimenicno A. Djakovaj i o. Ugrin, izmedju ostalog). Sa doticnima nemam nista zajednicko, niti nameravam.

Pop Djurovic nema nista sa ovim, a nase virtuelno poznanstvo (medjusobno citanje poruka objavljenih na ovom forumu) datira nekoliko meseci unazad, da ga neko ne bi optuzio da je moj "guru".

Kako da se vratim u SPC ako i dalje imam negativan stav prema gg. Radovicu i gg (umirovljenom) Jevticu, ne kajem se zbog svog stava prema njima i nemam nameru da ga menjam?

Da li je tu nesto kriv pop Djurovic?

'Ocel' neko od nazovi pravoslavnih da pokusa da mi zbog ovoga menja "prosopu" (licni opis), kao sto je ovde obecao jedan "veliki" doktor teologije kada sam skup na Kritu iz 2016 nazvao razbojnickim Saborom?

Ako mora da se gine, hbg, da ginemo, ali ja necu da ginem sa poklicem na usnama da je gg. Radovic "svetac koji hoda" zbog toga sto je propustio da radi ono sto mu je bila duznost. A nije mi ni deda, nijedna od moje dve pokojne babe nisu imale nista s njim.

P.S. Moj nalog na ovom forumu je banovan.

P.P.S. Ne druzim se sa fanariotima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Pontifex Emeritus рече

...Кажеш како си самовољно иступио из Цркве ...

Najmanje jedan svestenik i najmanje jedan jeromonah (tacnije protosindjel) jedne druge autokefalne pravoslavne crkve u opstenju sa SPC smatraju da nisam istupio iz Crkve i kod njih mogu da se pricestim.

Mozda su oni u krivu?

Sta mislе @Zoran Đurović @Иван Ц. @Талични Том da li sam ja istupio iz Crkve ili ne?

Ako mora da se gine, hbg, da ginemo, ali ja necu da ginem sa poklicem na usnama da je gg. Radovic "svetac koji hoda" zbog toga sto je propustio da radi ono sto mu je bila duznost. A nije mi ni deda, nijedna od moje dve pokojne babe nisu imale nista s njim.

P.S. Moj nalog na ovom forumu je banovan.

P.P.S. Ne druzim se sa fanariotima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, farisejski.bukvojed рече

Najmanje jedan svestenik i najmanje jedan jeromonah (tacnije protosindjel) jedne druge autokefalne pravoslavne crkve u opstenju sa SPC smatraju da nisam istupio iz Crkve i kod njih mogu da se pricestim.

Mozda su oni u krivu?

Sta mislе @Zoran Đurović @Иван Ц. @Талични Том da li sam ja istupio iz Crkve ili ne?

Па ваљда сам знаш да ли јеси или ниси иступио из Цркве.
Глагол иступити (у твом посту), означава радњу који си предузео својом вољом. Како ти неко други сада може рећи да ли си иступио или ниси? Све је на теби. Да ли хоћеш да будеш део тела Цркве или не!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SRBIN.INFO

Novopronađeno pismo arhimandrita Sofronija (Saharova) arhimandritu...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vaš problem nije teološki koliko je psihološki. Nadam se da Vam se nije preslikano na ostatak zivota, tipa da ne idete u tu i tu radnju jer tu radi taj i taj, ne idete u bolnicu dok je ministar taj i taj...
Takodje, i meni se gomilu toga ne dopada, al ne bežim ko neka tetkica, tu sam gde sam i borim se koliko mi je Bog dao prostora.
Najlakše se povući otici, al takve niko ne pamti, odnosno pamti kao negativan primer.
Junaci ne beže.

Pre trinaest godina prestao sam da se pricescujem u SPC i prestao da primam svestenika da sveti vodicu (od dokumenta u Raveni 2006/7). Parohijski svestenik je uredno obavesten, dva puta me je pitao u roku od godinu dana da li ostajem pri toj odluci, obavestio je nadleznog vladiku i prestao da se mnome bavi. Pogresio sam sto o razlozima mog okretanja od crkve nisam jos tada podneo pismenu predstavku (sa sve prijemnim potpisom nadleznog svestenika i datumom, kad crkve nemaju prijemni pecat).
Nikada se nisam pricestio ni ispovedio u bilo kojoj crkvi koja nije u opstenju sa SPC, ni kod klirika koji su izopsteni iz SPC (ne prejudicirajuci time da li se slazem ili ne slazem sa njihovim izopstavanjem iz SPC).
Mojoj odluci doprineli su poimenicno: gg. Radovic, gg. (umirovljeni) Jevtic, gg. Zlizloulas i pisanija mnogih diskutanata na forumu (z)verujem i ovom forumu (poimenicno A. Djakovaj i o. Ugrin, izmedju ostalog). Sa doticnima nemam nista zajednicko, niti nameravam.
Pop Djurovic nema nista sa ovim, a nase virtuelno poznanstvo (medjusobno citanje poruka objavljenih na ovom forumu) datira nekoliko meseci unazad, da ga neko ne bi optuzio da je moj "guru".
Kako da se vratim u SPC ako i dalje imam negativan stav prema gg. Radovicu i gg (umirovljenom) Jevticu, ne kajem se zbog svog stava prema njima i nemam nameru da ga menjam?
Da li je tu nesto kriv pop Djurovic?
'Ocel' neko od nazovi pravoslavnih da pokusa da mi zbog ovoga menja "prosopu" (licni opis), kao sto je ovde obecao jedan "veliki" doktor teologije kada sam skup na Kritu iz 2016 nazvao razbojnickim Saborom?


Послато са moto x4 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Pontifex Emeritus рече

Опрости брате, нисам те сасвим разумео. Због чега и за шта треба папа да се покаје?

O tome zbog cega rimski arhijeretik i jeresinacelnik treba da se pokaje raspravljajte na drugoj temi. Prijavio sam tvoju poruku zbog trola, a iz istog razloga imas i palac dole. Imas onoliko tema koju trolujes, preskoci ovu.

Ako mora da se gine, hbg, da ginemo, ali ja necu da ginem sa poklicem na usnama da je gg. Radovic "svetac koji hoda" zbog toga sto je propustio da radi ono sto mu je bila duznost. A nije mi ni deda, nijedna od moje dve pokojne babe nisu imale nista s njim.

P.S. Moj nalog na ovom forumu je banovan.

P.P.S. Ne druzim se sa fanariotima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ćiriličar рече

@farisejski.bukvojed Брате...мили,

Натерао си ми сузе на очи....

Да си велика људина,...

...

О Ревени можеш да мислиш, ако имаш нека ПРЕДзнања, али никаве везе то нема са тобом и са мном...ми нисмо позвани да о томе судимо...

Ma ne sekiraj se mnogo, a i nisam ja bas toliko ni dobar ni veliki. Naravno da ne provociram niti bilo sta izmisljam.

Ja sam o Raveni pozvan. Ne prihvatam da mi neko drugi odredjuje identitet tako sto sto ce definisati da sam pravoslavan samo ako sam u opstenju sa Istambulskim Patrijarhom.

Ja sam pravoslavan.

Ja nisam u opstenju sa Istambulskim patrijarhom, a jesam u opstenju sa SPC.

Da li sam ja za SPC u Crkvi ili nisam u Crkvi? Ja za sebe mislim da jesam u Crkvi i da se nisam "isclanio" iz SPC. Samo ne prihvatam svestenika.

Ako mora da se gine, hbg, da ginemo, ali ja necu da ginem sa poklicem na usnama da je gg. Radovic "svetac koji hoda" zbog toga sto je propustio da radi ono sto mu je bila duznost. A nije mi ni deda, nijedna od moje dve pokojne babe nisu imale nista s njim.

P.S. Moj nalog na ovom forumu je banovan.

P.P.S. Ne druzim se sa fanariotima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@farisejski.bukvojed Ало бе Роки, питам за нешто што ми није јасно, ти ставлјаш прст доле?

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Nikola Stojanovic Nadji drugu temu za to pitanje.

Ako mora da se gine, hbg, da ginemo, ali ja necu da ginem sa poklicem na usnama da je gg. Radovic "svetac koji hoda" zbog toga sto je propustio da radi ono sto mu je bila duznost. A nije mi ni deda, nijedna od moje dve pokojne babe nisu imale nista s njim.

P.S. Moj nalog na ovom forumu je banovan.

P.P.S. Ne druzim se sa fanariotima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, farisejski.bukvojed рече

@Nikola Stojanovic Nadji drugu temu za to pitanje.

То је истина. Поз, свако добро.

,,Ne kudi nista sto je ljudsko. Sve je dobro, samo ne svuda, ne uvek i ne za svakoga." :D:D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Дејан рече

Vaš problem nije teološki koliko je psihološki. Nadam se da Vam se nije preslikano na ostatak zivota, tipa da ne idete u tu i tu radnju jer tu radi taj i taj, ne idete u bolnicu dok je ministar taj i taj...
Takodje, i meni se gomilu toga ne dopada, al ne bežim ko neka tetkica, tu sam gde sam i borim se koliko mi je Bog dao prostora.
Najlakše se povući otici, al takve niko ne pamti, odnosno pamti kao negativan primer.
Junaci ne beže.

 


Послато са moto x4 користећи Pouke.org мобилну апликацију
 

 

Zahvaljujem.

Ako mi je dozvoljeno, kakvi su Vasi "credentials" u oblasti psihologije i psiholoskih problema?

  • Свиђа ми се 1

Ako mora da se gine, hbg, da ginemo, ali ja necu da ginem sa poklicem na usnama da je gg. Radovic "svetac koji hoda" zbog toga sto je propustio da radi ono sto mu je bila duznost. A nije mi ni deda, nijedna od moje dve pokojne babe nisu imale nista s njim.

P.S. Moj nalog na ovom forumu je banovan.

P.P.S. Ne druzim se sa fanariotima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, farisejski.bukvojed рече

Zahvaljujem.

Ako mi je dozvoljeno, kakvi su Vasi "credentials" u oblasti psihologije i psiholoskih problema?

Koliko je meni piznato iz crkve se ne istupa zbog toga sto si procitao par misljenja nekih svestenika. Pa bre to je njihov posao i njihova stvar sta ce da rade i pisu oni ce da odgovaraju zbog toga pred Gospodom, a ti za tvoja dela.

Ja ne vidim tu logiku stvari, iz crkve istupas samo ako to osecas i ako je tvoja odluka a ne da krivis druge zbog toga. Ti je vec prelest.

Da li si clan crkve, pa odes kod svog svestenika pa se konsultujes sa njim, ako ne onda u neki manastir pa nadjes duhovnika pa pitas njega. Nismo ti mi merodavni za te stvari.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko i vaše teoloske

Zahvaljujem.
Ako mi je dozvoljeno, kakvi su Vasi "credentials" u oblasti psihologije i psiholoskih problema?


Послато са moto x4 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@farisejski.bukvojed ПОштовани,

оно што бих те замолио, јер ово је веома лична тема, да оставимо и владике и свештенике који су те својим поступцима повредили на страну.

Замолио сам да лично не прозивамо никог. Молим још једном да се тога држимо. Овом форуму је сада потребан мир.

А о самој твојој недоумици можемо итекако да причамо, наравно, веома сам расположен, само да пронађем мало више времена, јер ми је слава 6- фебруара, света Ксенија...

Жив био и надам се да ће се ситуација  поправити.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...