Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Управо сада, haveaniceday рече

И ти и даље мислиш да кинези нису лагали? Која ти је теорија завере око овога,, вирус настао код италијана? 

Za Kineze ne znam, ali ti lažeš čim zineš

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, fsa рече

To ti misliš... nema ovde ništa sporno. Pravo na zdravlje spada u osnovna ljudska prava. Obaveza državnih organa je da obezbede i sprovedu zaštitu zdravlja stanovništva. Države mogu u slučaju potrebe (npr. zbog epidemije) uvesti i neke restriktivne mere zbog opšteg dobra, kao što je ograničenje kretanja stanovništva i sl... a mogu i narediti obaveznu vakcinaciju.

Не постоји право на здравље. Постоји заштита против намерног угрожавања туђег здравља али право на здравље не може да постоји јер је бесмислено. 
То је језива реторика коју увлачите у причу...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, haveaniceday рече

Не постоји право на здравље. Постоји заштита против намерног угрожавања туђег здравља али право на здравље не може да постоји јер је бесмислено. 
То је језива реторика коју увлачите у причу...

Kao što rekoh: lažeš čim zineš. 

 

"Pravo na zdravlje kao osnovno i neotuđivo ljudsko pravo zajemčeno je od strane Generalne skupštine Organizacije ujedinjenih nacija (OUN) koja je izrazila svoje opredeljenje kroz mnogobrojne aktivnosti i kroz Univerzalnu deklaraciju o ljudskim pravima "

http://www.doiserbia.nb.rs/img/doi/0042-8450/2010/0042-84501009771C.pdf

"Svako ima pravo na zaštitu svog fizičkog i psihičkog zdravlja."

 

WWW.USTAVNI.SUD.RS

 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, fsa рече

Kao što rekoh: lažeš čim zineš. 

 

"Pravo na zdravlje kao osnovno i neotuđivo ljudsko pravo zajemčeno je od strane Generalne skupštine Organizacije ujedinjenih nacija (OUN) koja je izrazila svoje opredeljenje kroz mnogobrojne aktivnosti i kroz Univerzalnu deklaraciju o ljudskim pravima "

http://www.doiserbia.nb.rs/img/doi/0042-8450/2010/0042-84501009771C.pdf

"Svako ima pravo na zaštitu svog fizičkog i psihičkog zdravlja."

 

WWW.USTAVNI.SUD.RS

 

 


Не лажем него износим своје етичко гледиште. право ”право на здравље” је бесмислен термин који лепо звучи, бесмислен је сам по себи, тотално је друга ствар од ”права на заштиту СВОГ физичког и психичког здравља”.


Ало ту су све софистичке заврзламе које правници користе да би задовољили разне интересне групе и народ.. 

Не знам како моје мишљење да је неко право бесмислено и да не постоји у реалности може да буде лаж...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, fsa рече

@haveaniceday Drugim rečima pravo na zdravlje ipak postoji, samo se tebi ne sviđa termin? OK... trebao si odmah tako da kažeš.

https://www.ohchr.org/documents/publications/factsheet31.pdf

Nisi valjda mislio da kad pominje pravo priča o tome šta piše u tamo nekom pravnom propisu?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Još jednom za sve one koji misle da država ne sme da im ograniči ili suspenduje prava koja imaju:

On 20.7.2021. at 17:16, fsa рече

Maletić: Ustav nije ograničavajući faktor za uvođenje obavezne vakcinacije

Specijalista zdravstvenog prava KCS Dragana Maletić izjavila je za N1 da bismo "mogli da propišemo obaveznu vakcinaciju u Srbiji, ukoliko bismo dobili preporuku SZO, dobili saglasnost Komisije za zarazne bolesti i preporuku zavoda, odnosno instituta za javno zdravlje Batut". "Naš pravni sistem ne poznaje prisilnu vakcinaciju, vakcinacija nije prisilna mera, ako bude uvedena kao obaveza, onda će biti propisane sankcije za neodazivanje pozivu za vakcinaciju", kaže Maletić.

Prema njenim rečima, „Ustav nije ograničavajući faktor za uvođenje obavezne vakcinacije“.

„Ustav, istina, proklamuje određena prava čoveka i građanina, ali isto tako dopušta i mogućnost da se ta prava ograniče, odnosno sasvim suspenduju. Ne određuje način na koji se ta prava ostvaruju, to uređuju zakoni. U ovom slučaju to su zakoni o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti, o pravima pacijenta i o zdravstvenoj zaštiti“, kaže ona.

Kako je rekla, „mogli bismo da propišemo obaveznu vakcinaciju u Srbiji, ukoliko bismo dobili preporuku SZO, dobili saglasnost Komisije za zarazne bolesti i preporuku zavoda, odnosno instituta za javno zdravlje Batut“.

„Naš pravni sistem ne poznaje prisilnu vakcinaciju, vakcinacija nije prisilna mera, ako bude uvedena kao obaveza, onda će biti propisane sankcije za neodazivanje pozivu za vakcinaciju. Ne zna se da li će se to posmatrati kao prekršaj ili krivično delo. Prekršajne sankcije su propisane, kazne se kreću od 50 do 150 hiljada dinara, pa ako se ni tada ne odazove, onda će odgovarati krivično, a kazna je propisana do tri godina zatvora“, kaže Maletić.

Istakla je da Zakon o pravima pacijenta zaista daje pacijentu pravo da dobije ili prihvati određenu meru, sve dok ne ugrožava prava drugih pacijenata.

Govoreći o meri obaveznog PCR testa o ličnom trošku za zdravstvene radnike koji se vraćaju na posao, kaže da misli da je uvedena nepotrebno.

„Neće ništa doneti, osim što će možda disciplinovati zdravstvene radnike. To nije prava mera, prava mera bi bila da se uvede obavezna vakcinacija za zdravstvene radnike. Oni spadaju u kategoriju lica koja podležu obaveznoj vakcinaciji zbog pozicije na kojoj rade“, kaže ona.

https://rs.n1info.com/vesti/maletic-ustav-nije-ogranicavajuci-faktor-za-uvodjenje-obavezne-vakcinacije/

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, haveaniceday рече

Не лажем него износим своје етичко гледиште. право ”право на здравље” је бесмислен термин који лепо звучи, бесмислен је сам по себи, тотално је друга ствар од ”права на заштиту СВОГ физичког и психичког здравља”.

 

Jel to znaci da ne postoji pravo na veroispovest vec samo pravo na zastitu svoje  veroispovesti?

  • Радостан 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...