Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 6 часа, dragisa рече

raspravljalo se o poverenju u vakcinu i svi koji sumnjaju u regularnost su proglašeni talibanima....

evo danas čitam članak koji govori o anđelima iz farmaceutske industrije (nije direktno vezano za vakcinu):

 

Korupcije i mita ima svuda. Ne znam sta je ovde skandalozno. Potplatis lekara da umesto leka tvoje konkurencije preporuci tvoj lek da bi imao vecu prodaju. To se desava u svakoj mogucoj industriji.

Mislim, rade to i proizvodjaci auto guma, pa nisi izgubio poverenje u auto gume.... ne vozis kola na felne bez guma...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@gavrosaurus 

Ovako je vremenski ispravno.

...

106398268_275581620429926_54269725966331

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, haveaniceday рече

Korupcije i mita ima svuda. Ne znam sta je ovde skandalozno. Potplatis lekara da umesto leka tvoje konkurencije preporuci tvoj lek da bi imao vecu prodaju. To se desava u svakoj mogucoj industriji.

Mislim, rade to i proizvodjaci auto guma, pa nisi izgubio poverenje u auto gume.... ne vozis kola na felne bez guma...

Са једном мало већом разликом...произвођачи гума нису положили (дали )Хипократову заклетву . Или ти то медицину третираш  као најобичнију индустрију ? Ако  је медицина прво индустрија па онда успут и  медицина...о чему онда ми оведе уопште и причамо . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, obi-wan рече

@gavrosaurus 

Ovako je vremenski ispravno.

...

106398268_275581620429926_54269725966331

"НАМА НЕ ТРЕБА ОВАКАВ НАРОД"

Друг Гаврило Милентијевић, шеф полицијске станице Горње Поље.

Неспособни слепци и покварењаци. Багра најобичнија којој је место у затвору. Ето шта су сви ти политичар, струка и елита ове земље.

  • Љут 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Рапсоди рече

Са једном мало већом разликом...произвођачи гума нису положили (дали )Хипократову заклетву . Или ти то медицину третираш  као најобичнију индустрију ? Ако  је медицина прво индустрија па онда успут и  медицина...о чему онда ми оведе уопште и причамо . 

Jao Rapsodi, ti se mnogo zanosis, koga briga za zakletve.
Naravno da je tretiram kao najobicniju industriju jer  to i jeste..... sve je industrija.
Nije doktor postao doktor jer voli svet, vec voli pare i status doktora.
Pogledaj kako se ponasaju, koliko naplacuju svoj rad, a ne sta pricaju ....

Isto ko sto pekar nije postao pekar da bi tebe nahranio nego da bi zaradio pare.

Ne zaboravljaj da su svi ljudi gresni..... ne idealizuj doktore i proizvodjace lekova. I ne lozi se na tupave zakletve.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, haveaniceday рече

Tako sam i mislio, evolucija, politikologija, kako je vucic ucenio i razdrndao b92, vakcine, uber (koji je prevara), trampovo stanje uma, piterson (debil ili lazov) .. i mnoge mnoge druge teme gde nisi napravio nikada ni jednu gresku. U svima njima si tamo gde se seku dve linije. :)

Napravio sam mnogo grešaka na raznim temama...

 

Цитат

Svestan sam da mogu da gresim, al ti si taj koji misli da vrlo verovatno govori sve ispravno i ima pojma, i sebe stavlja u visoki procenat znanja o temi.
 

Ne znam odakle ti takva ideja...

 

Цитат

I kako si zakljucio da si ti taj koji sigurno zna i ima pojma a ja taj koji ne zna i nema pojma? pa ne na osnovu testa naravno.... nego na osnovu tvog licnog subjektivnog tumacenja mojih i tvojih argumenata...

Da.

 

Цитат

U mojoj glavi postoji opcija da imam problem sa time, i da mozda gresim, al u tvojoj vidim mala. A nije ovo prvi put da ti postavljam to pitanje, gospodine strucnjace za usku oblast gradjanskog prava, a po malo i sve ostale. :D

Zato i volim programiranje.. tu nema neke debate pa da se uracunava i ko se bolje izrazio, srocio argument, samo je bitno sta je tacno i sta nije tacno. A ti volis advokaturu... valjda jer nije toliko bitno sta je tacno i sta nije tacno koliko i u drugim zanimanjima....

U advokaturi je prilično bitno šta je tačno i šta nije tačno... ali razumem zašto ljudi čije znanje o advokaturi se zasniva na kinematografiji mogu da imaju suprotan utisak...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Avocado рече

Ne znam odakle ti takva ideja...

 

Pa naprimer zato sto konstatno optuzujes druge da lazu ili da imaju dunning krugera ako se ne slazu sa tobom itd.
Covek koji nema dunning krugera ne bi odma ukljucio sve te opcije, nego bi ukljucio jos neke, kao naprimer.. mozda gresim, mozda nisam razumeo argument, mozda ga nije predstavio kako treba ...... itd.. mnogo opcija osim "lazu, glupi su ili imaju dunning krugera".

 

Цитат

U advokaturi je prilično bitno šta je tačno i šta nije tačno... ali razumem zašto ljudi čije znanje o advokaturi se zasniva na kinematografiji mogu da imaju suprotan utisak...



Da nisam studirao taj usrani pravni pa da sada nemam kontakta sa mnogim drugovima koji su postali advokati, i da se sam nisam vucarao po sudovima za raznorazne tuzbe, pa i da poverujem u to.

Naravno da je tebi u interesu da ljudi ne gledaju stvari tako, ali vise manje svako ko je imao 2-3 susreta sa sudom, zna kakva je situacija. Mislim slucaj moje majke, nesto sto se desilo masovno, raznoraznim ljudima sirom srbije, da ih sve poslodavac otpusti... jedan sud jednom presudi u korist, drugom ne. Advokati koordinirali slucajeve, jedni drugima medjusobno svedocili.

Da je bitno koliko je tacno, svi bi imali slicne presude, a dobijali su znacajno razlicite.

Zato, prodaj te price nekom drugom.

 

Цитат

Da.



Nadma se da shvatas da ti (kao i svako drugi) imas bias, i da to nije dovoljno dobar nacin zakljucivanja ko je u pravu a ko nije.
 

Цитат

Napravio sam mnogo grešaka na raznim temama...



Kako to da si onda uvek siguran da drugi imaju dunning krugera ili lazu ili nesto trece. :)

Ja evo, kada si mi izneo onu tvoju prezentaciju o kockicama, ja seo, pa razmislio o primerima u kojima to nije tacno, i pao mi prvi blizak: panicni napadi.

Osoba koja boluje od panicnih napada treba da ima uvecanje verovatnoce da dobije opet panicni napad sto se vise izlaze. Ako su sanse kao za kockicu u 100 izlaganja odredjenoj fobiji sanse da dobije bar jedan panicni napad mu skacu.

Medjutim desava se suprotno, sto se panicar vise izlaze strahu - to su manje verovatnoce da dobije panicni napad.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, haveaniceday рече

Pa naprimer zato sto konstatno optuzujes druge da lazu ili da imaju dunning krugera ako se ne slazu sa tobom itd.

Jok... druge optužujem da lažu onda kad lažu... i uvek pružim dokaze za to...

Ne sećam se da sam pominjao dunning kruger efekat nekom osim tebi... takođe, ne zato što se ne slažem sa tobom već samo kad govoriš o stvarima o kojima evidentno nemaš pojma, kao da nešto znaš...

To što ti nekad lažeš i nekad pričaš o stvarima o kojima nemaš pojma kao da si ih doktorirao uopšte ne znači da svi to rade... niti da ja za to "optužujem" sve druge.

 

Цитат

Da nisam studirao taj usrani pravni pa da sada nemam kontakta sa mnogim drugovima koji su postali advokati, i da se sam nisam vucarao po sudovima za raznorazne tuzbe, pa i da poverujem u to.

Iskreno me zabole u šta ćeš da veruješ...

 

Цитат

Naravno da je tebi u interesu da ljudi ne gledaju stvari tako, ali vise manje svako ko je imao 2-3 susreta sa sudom, zna kakva je situacija.

Ali ja nisam sud... ja sam advokat... da bih savetovao svoje klijente ispravno moram da znam "šta je tačno i šta nije tačno"... u suprotnom mogu da im napravim ogromnu štetu... oni me plaćaju i to veoma dobro baš zato što je izuzetno važno da imaju nekog ko će im objasniti "šta je tačno i šta nije tačno" kako bi na osnovu toga mogli da donesu pametne odluke...

 

Цитат

Mislim slucaj moje majke, nesto sto se desilo masovno, raznoraznim ljudima sirom srbije, da ih sve poslodavac otpusti... jedan sud jednom presudi u korist, drugom ne. Advokati koordinirali slucajeve, jedni drugima medjusobno svedocili.

Da je bitno koliko je tacno, svi bi imali slicne presude, a dobijali su znacajno razlicite.

Hajde da pretpostavim da si hteo da kažeš da su u pitanju slučajevi sa istovrsnim činjeničnim stanjem... i da ti znaš da je činjenično stanje u svim tim slučajevima istovrsno... čak i tada postoji mnogo razloga zbog kojih možeš da dobiješ različite presude, a da to ne bude zato što "nije bitno koliko je tačno"...

Ne razumem ni ta hoćeš da kažeš... da su presude random?

 

Цитат

Nadma se da shvatas da ti (kao i svako drugi) imas bias, i da to nije dovoljno dobar nacin zakljucivanja ko je u pravu a ko nije.

Ne znam šta je "to" u tvom iskazu... tj. na koji način zaključivanja misliš. Nepovezani su ti prvi i drugi deo rečenice.

Svako naravno ima bias.

 

Цитат

Kako to da si onda uvek siguran da drugi imaju dunning krugera ili lazu ili nesto trece. :)

Odgovorio na početku...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Jok... druge optužujem da lažu onda kad lažu... i uvek pružim dokaze za to...

 

Sto ne znaci da si u pravu, da su ti dokazi ispravni ili cak ispravno protumaceni. 

Цитат

To što ti nekad lažeš i nekad pričaš o stvarima o kojima nemaš pojma kao da si ih doktorirao uopšte ne znači da svi to rade... niti da ja za to "optužujem" sve druge.

 


I ti isto pricas o tim stvarima kao da si ih doktorirao. Ne znam po cemu se tu razlikujes od mene. Ja pricam o statistici trenutno jer je aktivno ucim(da bih se prekvalifikovao za ML) , i vidim da je ti ne razumes bas najbolje. Ako je ne budem znao dobro ja necu dobiti posao, ako je budem znao dobro, dobicu. Zato mi je izuzetno smesno kada mi ti pricas da "ne razumem stvari" jer si ti stekao utisak da ih ne razumem.

Naprimer, moze da bude da ja jako dobro razumem stvari ali da ne umem da ih objasnim tebi. (jedno od milion mogucih objasnjenja).

Drugim recima meni ce statistika uskoro da bude posao. Ne bas ta grana statistike, ali nesto jako blisko. Da li cu moci za tih tri meseca, kada krenem prve ML\data science projekte da radim da pricam o tome kao da imam doktorat, ili cu ipak morati da prihvatam da mi neki advokat, strucnjak za gradjansko pravo prica da lazem i patim od dunning krugera?

 

Цитат

... oni me plaćaju i to veoma dobro baš zato što je izuzetno važno da imaju nekog ko će im objasniti "šta je tačno i šta nije tačno" kako bi na osnovu toga mogli da donesu pametne odluke...



Ajde avokado, pusti sofizam, jasno je da u sustini ljudi placaju advokate da bi odbranili njihovu stranu.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Ne razumem ni ta hoćeš da kažeš... da su presude random?

Ne, vec da presuda zavisi i od toga koliko neko drugi dobro "ubedi" sudiju da je nesto istina.
 

Цитат

 

Ne znam šta je "to" u tvom iskazu... tj. na koji način zaključivanja misliš. Nepovezani su ti prvi i drugi deo rečenice.

Svako naravno ima bias.

 

Kako onda znas da tvoje procene o tome koliko neko zna o necemu i da li laze ili ne nisu posledica tvog biasa, jer se to ne uklapa sa:
 

Цитат

Jok... druge optužujem da lažu onda kad lažu... i uvek pružim dokaze za to...



Tvoja interpretacija dokaza, toga da li osoba laze ili ne je svakako visoko podlozna tvom biasu. Osim ako nisi nasao nacin da citas misli.

 


neko ko je svestan svojih biasa bi tu recenicu formirao ovako:

 

Jok... druge optužujem da lažu onda kad JA MISLIM lažu... i uvek pružim ARGUMENTE za to MISLJENJE...

jer ti u diskusiji ne mozes da znas da li neko laze ili ne, objasnjenje za netacnu informaciju(cak i da si u pravu da je informacija netacna) moze da bude 10001 pored laganja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, haveaniceday рече

Kada su mi mnogi "anti vucicevci" rekli - "pa normalno da vam uvodi karantin kada ne slusate, zato ovde u nemackoj nema"

A sve vreme je uvodio policijski cas... a ne karantin

То јесте, поготову пуно наших ван изгледа да имају проблем да сконтају да оно што је овде рађено нема везе са мерама у нормалним земљама. То што се зову слично и имају понеку сличност не значи да су исти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, GeniusAtWork рече

То јесте, поготову пуно наших ван изгледа да имају проблем да сконтају да оно што је овде рађено нема везе са мерама у нормалним земљама. То што се зову слично и имају понеку сличност не значи да су исти.

Cuj, nasih van. Ajde oni... al nemaju ni nasi unutra. Ja uporno pricam o razlici izmedju karantina i vanrednog stanja, policijskog casa i ostalim stvarima ljudima U Srbiji.. i to ne nekim seljacima, nego drugim shatro intelektualcima, levicarima, programerima, doktorima i sta ja znam..... i niko od njih ne kapira.

Svi oni veruju da su Srbi neke stoke koje nece da postuju pravila, i kace snimke kako za neku liturgiju u nekoj crkvi u novom sadu ljudi isli da se priceste i to je razlog za policijski cas......

Prosto je dovoljno da imas jednu grupu ljudi koja gotivi vucica i sve im je ok, i ovu drugu grupu ljudi koja misli sve najgore o srbima i srbiji, da im bacis jednu prostu buvu koja im zagolica predrasude i biase o srbima - dovoljno da opravdaju nereagovanje na svakakvog ponasanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, haveaniceday рече

Je l ti stvarno ne postane sumnjivo kada jedan kanal bira sve najgluplje sto moze da nadje o republikancima i to kaci, a nikad ne vidis nesto slicno o demokratama i njihovim izjavama? Mislim nemoj da me shvatis pogresno, ovo je su glupaci, ali cisto me zanima, da li su ti sumnjivi ovi koji ti dele informacije o glupacima, da malo cherrypickuju. Osim ako ne verujes da medju demokratama ima ovakvih debil, a i pitanje da li su svi ovi republikanci.

Naravno da kapiram to, ali...

Pstoji razlika izmedju budale koja ti kaze "ne sedaj u auto nikada  u zivotu poginuces" i budale koja ti kaze "sedi u auto kad god narocito kad si pijan ili dorgiran i vozi sto brze mozes"

I jedan  i drugi su podjednako budale, s tim sto ovaj prvi nikoga ne ugrozava a ovaj drugi ce da ubije nekog... Nije bas za poredjenje

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...