Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 8 минута, haveaniceday рече

Je l hoces da uvodimo maske i za sezonu gripa? :)
I tada mogu da spasu zivote..... manje nego sada, al princip je isti...

Ne. Jer nije u tome poenta i "vi" uporno odbijate da razumete... Opasnost od korone nije u umiranju nego u paralisanju zdravstvenih sistema a ONDA ljudi umiru i to bespotrebno...

Ja nisam cuo ni za jednu epidemiju gripa koja je paralisala 60% medicinskih sistema sitom planete.

E ZATO se ja ne plasim od korone a opet insistiram na postovanju svih tih mera... Ne zato sto se bojim da cu da se zarazim i umrem nego zato sto se bojim da cu da umrem od neke gluposti zato sto nema lekara koji bi me pregledao ili kreveta u koji bi lego... (Da ne pricam sad o onoj staroj "imam matore a drage ljude koje takodje ne bih voleo da vidim na umrlici")

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Juanito рече

Јесте ли видели ово?

RS.N1INFO.COM

Nacionalni simpozijum o Covidu-19 biće održava se ovog vikenda u luksuznom "Grand hotelu Tornik", a najavljeno je...

 

Ovo zavrednuje da svi uzmemo po motku i smlatimo govna... Al  dugacke motke da budu da bi smo bili uslovljeni na fizicku distancu :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, cloudking рече

Ne. Jer nije u tome poenta i "vi" uporno odbijate da razumete... Opasnost od korone nije u umiranju nego u paralisanju zdravstvenih sistema a ONDA ljudi umiru i to bespotrebno...

Колко видим, код нас поред короне здравствени систем највише паралише сам здравствени систем. Апсолутно нема никаквог разлога да се оволико сад тестира и прегледа. Имаш симптоме? Седи кући и чекај да оздравиш, осим ако немаш баш високу температуру данима ил ако не дај боже имаш потешкоће да дишеш. Редови пред инфективном су скандал.

Иначе, брзи тест је тек бесмислен јер се IgM развија тек након неког времена од првих симптома. Скоро сви заиста заражени су негативни на тај тест у моменту кад су најзаразнији, а кад једном постану позитивни, онда више највероватније нису заразни. Ал нема везе, важно је да се плаћа 1200 по тесту.

Све у свему, Србију дефинитивно неће саранити корона, али саране мора бити у догледно време јер је ово достигло све могуће космичке дубине злог и наопаког. Даље нема осим у тоталну пропаст.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Juanito рече

Колко видим, код нас поред короне здравствени систем највише паралише сам здравствени систем. Апсолутно нема никаквог разлога да се оволико сад тестира и прегледа. Имаш симптоме? Седи кући и чекај да оздравиш, осим ако немаш баш високу температуру данима ил ако не дај боже имаш потешкоће да дишеш. Редови пред инфективном су скандал.

Иначе, брзи тест је тек бесмислен јер се IgM развија тек након неког времена од првих симптома. Скоро сви заиста заражени су негативни на тај тест у моменту кад су најзаразнији, а кад једном постану позитивни, онда више највероватније нису заразни.

Све у свему, Србију дефинитивно неће саранити корона, али саране мора бити у догледно време јер је ово достигло све могуће космичке дубине злог и наопаког. Даље нема осим у тоталну пропаст.

U potpunsti se slazem s napisanim.

Sve to se radi bas zato sto znaju da nas sistem nije  u stanju da iznese ni epidemiju uraslih zanoktica a kamoli pandemiju korone i onda smisljaju ona resenja koja su dobra po sistem a ne po ljude @Дејане је је ocuvanje gujsca u foteljama u ovom trenutku vaznije od ocuvanja ne samo zivota nego dostojanstva obicnog coveka... i za to mladjo nije kriv komunizam, ni "neodgovoran narod" (iako ga  i sam cesto tako nazivam) nego- Vucic. Ne SNS ne ovaj ili onaj nego- Vucic.

NIje strasno dobiti koronu, strasno je dobiti koronu u srbiji. 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, cloudking рече

Ne. Jer nije u tome poenta i "vi" uporno odbijate da razumete... Opasnost od korone nije u umiranju nego u paralisanju zdravstvenih sistema a ONDA ljudi umiru i to bespotrebno...

 

Ne odbijam ja da razumem nista, znam da je to opasnost, ali nasi zdrastveni kapaciteti mogu da izdrze mnogo veci broj zarazenih od 100 dnevno. :)
dok je korona bila strasno strasnilo sa 200 + obolelih, toliko su nam zdrastveni kapaciteti bili preoptereceni da su na sajmiste i u specijalne bolnice slali ljude kojima toliko nista ne 'fali da su mogli tamo da piju pivo i igraju kolce...

Posto korona nema Ro dovoljan da onesposobi zdrastvene kapacitete, to odavno vise nije tema... bila je na pocetku.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, haveaniceday рече

Ne odbijam ja da razumem nista, znam da je to opasnost, ali nasi zdrastveni kapaciteti mogu da izdrze mnogo veci broj zarazenih od 100 dnevno. :)
dok je korona bila strasno strasnilo sa 200 + obolelih, toliko su nam zdrastveni kapaciteti bili preoptereceni da su na sajmiste i u specijalne bolnice slali ljude kojima toliko nista ne 'fali da su mogli tamo da piju pivo i igraju kolce...

Posto korona nema Ro dovoljan da onesposobi zdrastvene kapacitete, to odavno vise nije tema... bila je na pocetku.

mislis da mediji lazu o situaciji u novom pazaru?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, cloudking рече

@Дејан

NIje strasno dobiti koronu, strasno je dobiti koronu u srbiji. 

Zanimljivo, isto pricaju koronaTM amerikanci za ameriku, i koronaTM englezi za englesku a siguran sam da isto pricaju i koronaTM francuzi za francusku, i danci za dansku, i holandjani za holandiju mada ne znam te jezike pa ne mogu da budem siguran. :)

ali svakako da iste argumente koje citam sada od tebe citam od koronaTM na twiteru od strane amerikanaca i engleza o americi i engleskoj.

U americi je strasno, jer ce da te kosta milione (iako je drzava rekla da pokriva sve troskove) i jer je tramp nekompetetna budaletina desnicarska, a u britaniji jer... j*bemliga vise, jhonson je desnicarsko zlo koje oce da ljudi pomru, i labor su zli jer oce da prodaju NHS...

I sta ti ja znam vise koje naracije se sire...svuda neka druga zasto je okej da drzava ima vecu moc nad nasim zivotima...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, cloudking рече

U potpunsti se slazem s napisanim.

Sve to se radi bas zato sto znaju da nas sistem nije  u stanju da iznese ni epidemiju uraslih zanoktica a kamoli pandemiju korone i onda smisljaju ona resenja koja su dobra po sistem a ne po ljude @Дејане је је ocuvanje gujsca u foteljama u ovom trenutku vaznije od ocuvanja ne samo zivota nego dostojanstva obicnog coveka... i za to mladjo nije kriv komunizam, ni "neodgovoran narod" (iako ga  i sam cesto tako nazivam) nego- Vucic. Ne SNS ne ovaj ili onaj nego- Vucic.

NIje strasno dobiti koronu, strasno je dobiti koronu u srbiji. 

Mentalitet našeg čoveka je takav da mu je potreban jedan vodja, jedni da ga mrze i krive za sve , a drugi da od njega prave božanstvo i to kod nas samo tako može da funkcioniše ili ćemo u suprotnom svi pod jednnu šljivu stati.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Дејан рече

Mentalitet našeg čoveka je takav da mu je potreban jedan vodja, jedni da ga mrze i krive za sve , a drugi da od njega prave božanstvo i to kod nas samo tako može da funkcioniše ili ćemo u suprotnom svi pod jednnu šljivu stati.

 

Nije mu potreban al ga oce.. lakse je kriviti i hvaliti nekog drugog nego sam raditi za sebe i svoju sudbinu.... potreba mi se ne svidja u tom opisu, jer implicira da ne moze drugacije, al moze... samo biraju da ne bude.

Ja sam siguran da pola ovih sto sada kukaju na vucica su isti oni koji su kukali na tadica i glasali za vucica....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, haveaniceday рече

Nije mu potreban al ga oce.. lakse je kriviti i hvaliti nekog drugog nego sam raditi za sebe i svoju sudbinu.... potreba mi se ne svidja u tom opisu, jer implicira da ne moze drugacije, al moze... samo biraju da ne bude.

Ja sam siguran da pola ovih sto sada kukaju na vucica su isti oni koji su kukali na tadica i glasali za vucica....

Buraz, ograničeni smo ko terasa i plitki ko tacna a mislimo da smo nešto bitni. Nemamo mi još uvek intelektualnog i duhovnog kapaciteta za drugačiji sistem funkcionisanja

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Дејан рече

Mentalitet našeg čoveka je takav da mu je potreban jedan vodja, jedni da ga mrze i krive za sve , a drugi da od njega prave božanstvo i to kod nas samo tako može da funkcioniše ili ćemo u suprotnom svi pod jednnu šljivu stati.

У Србији сваки вођа искључиво мисли на своје личне интересе. Једноставно, такав је менталитет који рађа разне "вође". Зато ћемо много брже да одемо под шљиву ако тражимо и следимо разне вође, него ако покушамо да излечимо друштво и да почнемо најзад да личимо на нормалну државу.

Наравно, у животу нема никаквих гаранција, па тако ни да ће нас то спасити од шљиве. Али са вођама нам сигурно не гине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, GeniusAtWork рече

У Србији сваки вођа искључиво мисли на своје личне интересе. Једноставно, такав је менталитет који рађа разне "вође". Зато ћемо много брже да одемо под шљиву ако тражимо и следимо разне вође, него ако покушамо да излечимо друштво и да почнемо најзад да личимо на нормалну државу.

Наравно, у животу нема никаквих гаранција, па тако ни да ће нас то спасити од шљиве. Али са вођама нам сигурно не гине.

I koji je tvoj predlog za lečenje društva?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, haveaniceday рече

Sto ne znaci da si u pravu, da su ti dokazi ispravni ili cak ispravno protumaceni. 

Aha...

 

пре 3 часа, haveaniceday рече

I ti isto pricas o tim stvarima kao da si ih doktorirao. Ne znam po cemu se tu razlikujes od mene.

Ne pričam tako kad ne znam.

 

пре 3 часа, haveaniceday рече

Ja pricam o statistici trenutno jer je aktivno ucim(da bih se prekvalifikovao za ML) , i vidim da je ti ne razumes bas najbolje. Ako je ne budem znao dobro ja necu dobiti posao, ako je budem znao dobro, dobicu. Zato mi je izuzetno smesno kada mi ti pricas da "ne razumem stvari" jer si ti stekao utisak da ih ne razumem.

Objasnio sam ti gde si pogrešio... shvatio si i sam i pokušao da to prebaciš na teren nekakvog lošeg prevoda... pri čemu kako god okreneš prevod i koji god od pojmova (šansa, verovatnoća,odds, probability) da iskoristiš, tvoje tvrdnje (citirane ovde) su evidentno netačne.... mani se... nemam nameru da se vraćam na to...

 

пре 3 часа, haveaniceday рече

Naprimer, moze da bude da ja jako dobro razumem stvari ali da ne umem da ih objasnim tebi. (jedno od milion mogucih objasnjenja).

Moguće... ali svakako ne umem da čitam misli... mogu da komentarišem samo ono što napišeš...

 

пре 3 часа, haveaniceday рече

Ajde avokado, pusti sofizam, jasno je da u sustini ljudi placaju advokate da bi odbranili njihovu stranu.

"Sofizam" u tvom rečniku ono beše kad neko napiše nešto suprotno onom što si ti hteo da ilustruješ? :D

Pošto to izgleda ne razumeš, moram da ti objasnim da je parnica (na koju očigledno ciljaš) samo jedan deo advokature... savetovanje, pisanje ugovora, statusnih akata i slično nije toliko interesantno za filmove i serije, ali si valjda svestan da je i to deo advokature, i to za one koji se bave privrednim pravom veći deo?

U suštini ljudi plaćaju advokate da bi ostvarili svoja prava, zaštitili svoje interese i izabrali najoptimalniju opciju u okviru propisa... kada bi advokatura (kako to mali Mlađica zamišlja) bila profesija u kojoj "nije toliko bitno sta je tacno i sta nije tacno koliko i u drugim zanimanjima" zašto bi bilo ko tražio bilo kakav savet od advokata?
 

Цитат

Ne, vec da presuda zavisi i od toga koliko neko drugi dobro "ubedi" sudiju da je nesto istina.

 

A to je random, nema veze sa tim šta je tačno i šta nije tačno?

Čak i u našem nesretnom pravosuđu, nije valjda da zamišljaš da imaš veće šanse da ubediš sudiju ako pričaš nešto što nije tačno?

 

Цитат

Kako onda znas da tvoje procene o tome koliko neko zna o necemu i da li laze ili ne nisu posledica tvog biasa,

Razum i introspekcija...

 

Цитат

Tvoja interpretacija dokaza, toga da li osoba laze ili ne je svakako visoko podlozna tvom biasu.

Ne znam na osnovu čega si to zaključio... kao da podrazumevaš da svako ima izuzetne i uticajne predrasude prema svakom pitanju i svakoj diskusiji...

 

Цитат

Osim ako nisi nasao nacin da citas misli.

neko ko je svestan svojih biasa bi tu recenicu formirao ovako:

Jok... druge optužujem da lažu onda kad JA MISLIM lažu... i uvek pružim ARGUMENTE za to MISLJENJE...

jer ti u diskusiji ne mozes da znas da li neko laze ili ne, objasnjenje za netacnu informaciju(cak i da si u pravu da je informacija netacna) moze da bude 10001 pored laganja.

Govorim nekom da laže samo kada je to evidentno (kada se jasno može demonstrirati iz prethodnih poruka)... ne kada iznosi neku informaciju koja je netačna...
 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...