Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

пре 4 минута, haveaniceday рече

Odsustvo samoodgovornosti, ideje da drzava treba da nas stiti i da je moc dobra u rukama politicara ako za to ima neko opravdanje u vidu javnog zdrastva....npr u ovom slucaju. 

Sa tom kulturom se krece od sitnih i beznacjnih stvari, kao sto su recimo... maske u doba pandemije ili obavezna vakcinacija.

U ovom trenutku nemam nikakvo poverenje u svoje sugradjane, stavise, svestan sam da bi ostavljanje narodu da sam proceni dovelo do kataklizme. Cak i u Vucicevoj Srbiji.

  • Свиђа ми се 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Ako bismo pricali o Srbiji onda je razgovor besmilsen jer je Srbija trenutno u limbu, nit je drzava nit nije. Kao da si stao u krater od nuklearne eksplozije i teras me da pricamo o biljnom svetu tog podrucja.... :D 

Ma jok, gresis silno tu. Razlika izmedju Srbije i drugih drzava jeste sto druge drzave imaju vise ljudi koji razmisljaju kao ja.. i ne daju drzavi da se prosiri previse. :)
Pogledaj najjace partije u Srbiji i najjace partije u npr Danskoj. Pricaju svi o socijalistima u tim zemljama, ali malo ko ti prica o fiskalnim konzervativcima koji ne dozvoljavaju drzavi da se prosiri tamo... to je ono sto razlikuje nase i njihove politicke scene. :) Totalno odsustvo "limited state" ekipe u Srbiji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, haveaniceday рече

Polako su krenule da se gomilaju njihove zrtve(bukvalno imamo ubijane ljude)  i u americi, samo mediji o tome bas i ne pisu, al kad je jedan nacos uleteo u rulju autom, nisu zatvarala. Otid i tvoja impresija da su "manje zlo".....

pa sta mislis, jel su komunisti vece zlo od nacista?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

U ovom trenutku nemam nikakvo poverenje u svoje sugradjane, stavise, svestan sam da bi ostavljanje narodu da sam proceni dovelo do kataklizme. Cak i u Vucicevoj Srbiji.

пре 36 минута, haveaniceday рече

Cuj, nasih van. Ajde oni... al nemaju ni nasi unutra. Ja uporno pricam o razlici izmedju karantina i vanrednog stanja, policijskog casa i ostalim stvarima ljudima U Srbiji.. i to ne nekim seljacima, nego drugim shatro intelektualcima, levicarima, programerima, doktorima i sta ja znam..... i niko od njih ne kapira.

Svi oni veruju da su Srbi neke stoke koje nece da postuju pravila, i kace snimke kako za neku liturgiju u nekoj crkvi u novom sadu ljudi isli da se priceste i to je razlog za policijski cas......

Prosto je dovoljno da imas jednu grupu ljudi koja gotivi vucica i sve im je ok, i ovu drugu grupu ljudi koja misli sve najgore o srbima i srbiji, da im bacis jednu prostu buvu koja im zagolica predrasude i biase o srbima - dovoljno da opravdaju nereagovanje na svakakvog ponasanje.

@GeniusAtWork vidis... :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

pa sta mislis, jel su komunisti vece zlo od nacista?

Isti su, fakticki su isti, zrtve su im iste i nekada i danas. Mislim da su trenutno komunisti veca opasnost, jer ih skoro niko ne dozivljava kao veliko zlo.

Ti danas na americkim univerzitetima imas kafice koji se zovu "chegevara" covek je bio homofob, rasista, ubica, zlocinac..... ajde otvori kafic po imenu adolf hitler i vidi razliku na sta ce ljudi da reaguju..... jedno zlo svi osudjuju i odbacaju a pored drugog nonsalantno prolaze, kao da nije nista opasno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, haveaniceday рече

Ma jok, gresis silno tu. Razlika izmedju Srbije i drugih drzava jeste sto druge drzave imaju vise ljudi koji razmisljaju kao ja.. i ne daju drzavi da se prosiri previse. :)
Pogledaj najjace partije u Srbiji i najjace partije u npr Danskoj. Pricaju svi o socijalistima u tim zemljama, ali malo ko ti prica o fiskalnim konzervativcima koji ne dozvoljavaju drzavi da se prosiri tamo... to je ono sto razlikuje nase i njihove politicke scene. :) Totalno odsustvo "limited state" ekipe u Srbiji.

Nema to veze mladjo s pojedicnima nego sa sistemom koji funkcionise.... U srbiji nikad nismo imali "limited state ekipu" pa opet nikad nije bilo ovoliko sranje.

 

Ja sam za malu drzavu da se razumemo. Sto manja to bolja

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, cloudking рече

Nema to veze mladjo s pojedicnima nego sa sistemom koji funkcionise.... U srbiji nikad nismo imali "limited state ekipu" pa opet nikad nije bilo ovoliko sranje.Ja sam za malu drzavu da se razumemo. Sto manja to bolja

Ma znam za sta si ti, ali zato sto nisi imao limited state ekipu - zato je i doslo do tolikog sranja. :)

Imao si je u pocetku, djindjic je bio poprilicno limited state, jedan od njegovih glavnih ciljeva bilo je da srbija nema vise od 10 ministarstva..... i posle 2000-te Srbija je bila dosta limited state. Onda je ds obrnuo politiku sa tadicem nasociodemokratiju i sve je krenulo nizbrdo..prvo su uveli silne zakone i regulacije za laksu kontrolu (koje one nisu koristili) a to je sve rezultovalo u losim ekonomskim rezultatima sto je otvorilo put ovom neronu da maltretira sve redom potpuno legalno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, haveaniceday рече

 

@GeniusAtWork vidis... :)

 

Malo si zastranio pa svaku intervenciju drzave vidis kao neko demonsko zlo. Radi se  o tome da kad imas zdrav sistem u kojem je drzava ogranicena zakonima onda su ovakve stvari bezopasne... u srbiji nisu, u srbiji je svako davanje moci politicarima pogubno. Ali s tim u vezi, koja opasnost postoji u srbiji od toga? Nasi politicari VEC imaju najveci politicku moc od Tita na ovamo? Sta ce oni da dobiju uvodjenjem obaveznih maski? Mnogo ce to da im poveca apetite? Boli ih cvetko... vise od ovoga sto vec imaju tesko da mogu da dobiju a da se  i dalje zovemo republika.

Pretpostavljam da bi u slucaju da se otkrije da prema balkanu leti asteroid, naredba o opstoj evakuaciji bila strasan atak na tvoja ljudska i politicka prava?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Malo si zastranio pa svakiu intervenciju drzave vidis kao neko demonsko zlo. Radi se  o tome da kad imas zdrav u kojem je drzava ogranicena zakonima onda su ovakve stvari bezopasne... u srbiji nisu, u srbiji je svako davanje moci politicara pogubno. Ali s tim u vezi, koja opasnost postoji u srbiji od toga? Nasi politicari VEC imaju najveci politicku moc od Tita na ovamo? Sta ce oni da dobiju uvodjenjem obaveznih maski? Mnogo ce to da im poveca apetite? Boli ih cvetko... vise o d ovoga sto vec imaju tesko da mogu da dobiju a da se  i dalje zovemo republika.

Pretpostavljam da bi u slucaju da se otkrije da prema balkanu leti asteroid, naredba o opstoj evakuaciji bila strasan atak na tvoja ljudska i politicka prava?

Sta ce da se dobije uvodjenjem obaveznih maski? Ne znam, al sam siguran da ce da ugiltaju tu mnogo sto sta kao sto uvek ugiltaju.

Nego, koji ce ti q naredba o evakuaciji, valjda je dovoljno da kazes ljudima - e dolazi asteroid.... ne moras da im naredjujes da beze. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, haveaniceday рече


Nego, koji ce ti q naredba o evakuaciji, valjda je dovoljno da kazes ljudima - e dolazi asteroid.... ne moras da im naredjujes da beze. :)

pa iz istog razloga sto sad mora objasnjavas odraslim ljudima da smo u virusnoj pandemiji i da maske mogu da im spasu zivot.

Ili sto moras da objasnjavas ljudima da im vakcine spasavaju zivote.

 

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

pa iz istog razloga sto sad mora objasnjavas odraslim ljudima da smo u virusnoj pandemiji i da maske mogu da im spasu zivot.

Ili sto moras da objasnjavas ljudima da im vakcine spasavaju zivote.

Je l hoces da uvodimo maske i za sezonu gripa? :)
I tada mogu da spasu zivote..... manje nego sada, al princip je isti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

Ili sto moras da objasnjavas ljudima da im vakcine spasavaju zivote.

Vis, o tome ti pricam.... ti mislis da moras nekom velikom broju ljudi da objasnjavas da im vakcine spasavaju zivot... imas zemlje gde su vakcine neobavezne i gde si imao te antivax pokrete, ali je imunitet krda bio uvek tu na snazi, jer se nikada nije nevakcinisao dovoljno veliki broj ljudi.

Nemacka je imala to, i evo sada imaju obavezne vakcine popeli su procenat vakcinisanih za po 1-2 % zavisi od vakcine do vakcine. Sa 98 % prosli na 99 %i tako neke smesne procente.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, haveaniceday рече

Vis, o tome ti pricam.... ti mislis da moras nekom velikom broju ljudi da objasnjavas da im vakcine spasavaju zivot... imas zemlje gde su vakcine neobavezne i gde si imao te antivax pokrete, ali je imunitet krda bio uvek tu na snazi, jer se nikada nije nevakcinisao dovoljno veliki broj ljudi.

Nemacka je imala to, i evo sada imaju obavezne vakcine popeli su procenat vakcinisanih za po 1-2 % zavisi od vakcine do vakcine. Sa 98 % prosli na 99 %i tako neke smesne procente.

 

Pa je ne pricam o nemcima nego o "ljudima kojima moras da objasnjavas". Takvim ljudima nema objasnjavanja nego dodje drzava i kaze "jbg mora... Traze ovi ostali jer ce ih pobijete svojim neznanjem"

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...