Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Double-jabbed Brits suffering 'worst colds ever' could have Covid without realising

Many Brits are currently suffering with intense cold like symptoms - including a runny nose, a sore throat, headaches, coughs and a loss of smell - which have been hard to shift even several weeks later

Brits suffering from miserable colds could actually be enduring breakthrough cases of Covid-19 without realising, potentially allowing the virus to continue to spread.

Over the past few weeks hundreds of thousands of people have been struck down by the fierce return of the common cold.

Anecdotal evidence suggests the 'worst cold ever' has spread widely, possibly fuelled by a dip in immunity after a year and a half of social distancing and mask wearing limited its potential to infect.

Rather than the usual inconveniencing runny nose and cough, the disease has been laying people out.

"The worse cold I have ever had," one Mirror reader reported.

 

                                               Many have reported enduring particularly nasty colds

 

WWW.MIRROR.CO.UK

Many Brits are currently suffering with intense cold like symptoms - including a runny nose, a sore throat, headaches, coughs and a loss of smell - which have been hard to shift even several weeks...

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Justin Waters рече

Уопште нема дискусије да су вакцине ефективно и најбоље средство у сузбијању посљедица епидемије поред свих осталих мјера које се могу примјенити

Vakcine su sredstvo prevencije bolesti, a ne suzbijanja posledica. Barem je tako bilo do ove plandemije. Cilj je da vakcina spreči bolest, ako to ne radi onda nije efikasna. Barem je tako bilo do ove plandemije.

Postoje i drugi načini prevencije i lečenja koji se kod nas, nažalost, ne primenjuju.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од сведоброга Бога само добро може да потекне, а не и зло-и сама твоја болест је добро, а ти негодујеш, малодушан си, очајаваш; трпи и благодари;за вољне сласти у младости-долазе невољне болести у старости.
Ко пострада телом, престао је да греши ( Петр.4;1 ) Ето зашто су страдања и крст неопходни хришћанину: без страдања и без тескобе, наше тело се јогуни, махнита и греши, гневи Бога, узрокује искушења и себи и души.О тело , грешно и многострасно, од којега долази све зло у људском роду!
О, срце , многострасно и нечисто!
Што излази из човека, оно погани човека.Јер изнутра, из срца , излазе зле помисли, прељубе, блуд, убиства, крађе, лакомства,пакости, лукавство, разврат,зло око, хули на Бога, гордост, безумље.Сва ова зла изнутра излазе и погане човека ( Мк.7;20-23 ).Ето где је извор зла –у човековом срцу!
Свети Никодим Светогорац
  • Свиђа ми се 1

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Милошшш рече

Vakcine su sredstvo prevencije bolesti, a ne suzbijanja posledica. Barem je tako bilo do ove plandemije. Cilj je da vakcina spreči bolest, ako to ne radi onda nije efikasna. Barem je tako bilo do ove plandemije.

Postoje i drugi načini prevencije i lečenja koji se kod nas, nažalost, ne primenjuju.

Болест се превентивно спречава, посљедице пандемије се не врте смо око болести, много тога је поремећено од оптерећеног здравственог система, економије и друштва генерално. 

"Сузбити" ријеч на српском значи "зауставити, довести нешто до краја"...зауставити преоптерећеност здравственог система, зауставити осипање економије, зауставити ширење и појаву нових сојева, итд...све се то постиже вакцинисањем. 

Кад се каже да вакцине спречавају болест, то је јако широк термин и ниеј баш прецизно изражавање. Болестан је онај који има температуру 37,5 три дана као и онај који има 39 две седмице и организам му је пред колапсом. Ако вакцина омогући да умјесто 39 две седмице имаш 37,5 три дана то је јако успјешно. Тако је увијек било и до ове пандемије, тако ће бити и убудуће. За мрмоте и то није успјешно, јер ваљда вакцина треба да је таква да ти омогући заштиту без икаквих симптома и нуспојава и да кад добијеш болест такођер да немаш никакве симптоме ни нус појаве.

 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Imao sam neki jaci grip, i odem kod lekara. Tamo mi kazu da moram da se testiram ako imam makar neke simptome gripa, jer su dobili naredjenje da svakog ko ima bilokakve simptome moraju da testiraju. I naravn budem negativan. Tako da su nam bolnice preopterecene ne zbog nevakcinisanih, nego zbog toga sto im je takva direktiva da svakoga proveravaju

Koleginica primila trecu vakcinu fajzera i fasuje koronu, ali kao fora upala pluca rekli joj. Klinicka slika je bila prava korona, temperatura preko 38, tesko disanje, pluca sva istackana. I oni nju tako posalju na posao, jer se jete vakcinisala. I dodje ona na posao bolesna, i posle dva dana ja iygubim miris, a posle i delimicno ukus. I eto fasovah koronu. A do tada nisam imao nikakve simptome. Eto, pa vi sad vidite koliko vakcinisani NE SIRE KORONU.

Jedna prijateljica je otisla da se testira i ostavila knjizicu. Nije mogla da ceka i uzme knjizcu i ode kuci. Zovu je posle dva dana i kazu joj da dodje po rezultate jer je pozitivna. Devojka ostane u cudu jer je uzela knjizicu a nije se ni testirala.

 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Flojd рече

Jedna prijateljica je otisla da se testira i ostavila knjizicu. Nije mogla da ceka i uzme knjizcu i ode kuci. Zovu je posle dva dana i kazu joj da dodje po rezultate jer je pozitivna. Devojka ostane u cudu jer je uzela knjizicu a nije se ni testirala.

Isto sam cuo za jednog poznanika. 

Otišao da se testira, mrzelo ga da čeka, vratio se kući i stiglo mu da je pozitivan. 

Nisam pridavao neki značaj tome jer je rekla-kazala. 

Kada se sve uzme u obzir ne bi nas čudilo da zbilja fejkuju brojeve. Pored toga što su sami testovi fejk. 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovakva saopštenja "struke" su mera gluposti leminga. 

Slobodni smo zaključiti da su leminzi glupi ko ***** (cenzurisano). 

“Delta soj prenose i vakcinisani, masku ne skidati NI U TOALETU”

WWW.BIZLIFE.RS

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 COVID-19 Fails
#1. Mandatory masks with holes way too big to stop the virus from spreading, plus they cause bacterial infections of the mouth, throat and lungs that can turn into pneumonia.
The best data to date indicates that the use of surgical or simple face masks are insufficient in most “Covid safety” situations. Even the N95 mask packaging has label verbiage indicating protection that can only go down to 0.3 microns, yet the Covid-19 virus particles have a diameter of approximately 60–140 nm, and that’s 0.06 to 1.4 microns. Did you pass third grade arithmetic? If not, we can help you now.

Let’s break that down elementary style. The decimal .06 is 5 times smaller than .3. That means the Covid virus particles are 5 times smaller than the holes in nearly every mask that nearly every American is wearing. That’s like tossing a basketball through a hula hoop.

It doesn’t take a genius or scientist to see that most masks people are buying on Amazon, at stores, or making themselves (like from cotton/bandanas) have holes with diameters of 3 to 5 microns, rendering them virtually useless in preventing the spread of Covid, whether from the person wearing the mask or being transferred to them by others.

Regardless of how far your saliva or mucus travels when you talk, scream, sing, sneeze or cough, the virus still escapes from these homemade masks, so it’s all psychological for the mask wearer, until mouth bacteria begin infecting the mask-wearing victim. This can lead to pneumonia, and every doctor in America is currently trained to never blame the mask.

#2. Social distancing – turns out virus particles travel much more than 6 feet.

#3. Spike protein injections – come to find out they don’t stop contraction, transmission or a “bad case” of Covid.

#4. Vaccine passports – so far, the 40 percent of unvaccinated Americans have halted that scam by protesting and going on strike (just look at the pilot’s unions right now)

#5. There’s no science-based evidence or research to prove the vaccines work at all, while the most vaccinated nations have the worst outbreaks of Covid — among the vaccinated.

#6. Lockdowns have proven deadly to the masses, as suicide rates have skyrocketed, small businesses have been crushed and people have been isolated from social interaction.

#7. Herd immunity has blown up in the face of vaccine theory, as the Covid-vaccinated sheeple shed and spread the virus to each other while under the false-pretense of protecting each other.

#8. “Flattening the curve” never happened – not with lockdowns, masks, social distancing or vaccines; in fact, those only made for more spreading and breeding of the virus, compounded by other bacterial and pathogenic infections.

#9. Antibacterial everything – including soaps, sprays, hand sanitizers, baby wipes, etc., have wiped out people’s good bacteria too, thus lowering immune system function.

#10. Remdesivir and ventilators as go-to-forms of “toxic treatment” for the Covid-sickened in ICU — and almost assures that patients die within three weeks, by decimating kidney function and further inflaming breathing passages.

Lucerna corporis tui est oculus tuus. Si oculus tuus fuerit simplex, totum corpus tuum lucidum erit. Si autem oculus tuus fuerit nequam, totum corpus tuum tenebrosum erit. Evangelium Secundum Matthaeum 6, 22-23

In nomine + Patris, et + Filii, et Spiritus + Sancti. Amen.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, GeniusAtWork рече

@Avocado Lemmus Maximus
Ја: Lemmus Maximus

Заједно смо Lemmi Maximi

@Branka62 Lemma Maxima
@Paradoksologija Lemma Maxima

Заједно су Lemmae Maximae

Сви остали су обични мали Lemmi

:dedica:  :laie_14:

Линк

12:smeha:

Nemaš pojma koliko si potrefio.

 Kako se na srpskom kaže ženski leming? - pomislila sam, dok sam čitala Tumaralov post.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"NARODE NEBESKI, URAZUMI SE" Nakon smrti dve porodilje u jednom danu dr Janković poslao poruku lekarima koji ih savetuju da se ne vakcinišu: Potpišite odgovornost KAO ČASNI LJUDI!

 

Dve smrti porodilja dogodile su se u istom danu, a da stvar bude gora, obe porodilje bile su nevakcinisane po preporuci svojih lekara.

Na ovu i slične vest koje nam sve više dolaze ovih dana o tome kako lekari vraćaju sa vakcinalnih punktova zbog raznih kontraindikacija koje zapravo nisu kontraindikacije reagovao je zamenik direktora KC Niš prof. dr Radmilo Janković. Njegov odgovor za "Blic" prenosimo u celosti.

- Narode nebeski, urazumi se..... Najpre da Ministarstvo zdravlja da snažnu preporuku doktorima koji vode trudnoće, da savetuju trudnicama vakcinaciju. I da potpišu da su tu poruku preneli trudnicama, čiji je lični izbor da li će se vakcinisati. A da kažete nekome da to ne uradi i da to nigde ne ostane zapisano, ne potpišete se i ne snosite odgovornost za to, nije u redu. I posle čitava nacija po društvenim mrežama raspreda je li ili nije trebalo uraditi carski rez, kako se došlo do respiratora, kako doktori ne znaju da leče... A stvari su propuštene i upropašćene mnogo, mnogo ranije - kaže prof. dr Radmilo Janković.

On navodi da svakako misli da svaki lekar koji preporuči bilo kome da se ne vakciniše, a naročito trudnicama mora to i da potpiše u zdravstvenom kartonu i za takav nestručni i nenaučni postupak mora da snosi odgovornost.

 

- I ne može više da bude odgovornost "neki doktor....negde..." . Potpišite se, preuzmite odgovornost kao časni ljudi. To se odnosi i na doktore koji su sa vakcinalnih punktova vratili na hiljade ljudi zbog postojanja dodatnih bolesti poput šećerne bolesti, hipertenzije znajući da nijedno od tih stanja nije kontraindikacija za vakcinaciju a da upravo ta stanja povećavaju mogućnost smrtnog ishoda kod teških formi kovida - kaže naš lekar i nastavlja:

- Vraćali su i ljude koji su rekli da "su nekad davno imali ili im je majka rekla da su imali penicilinski šok". Nažalost mnogo takvih ljudi je umrlo od kovida ne dočekavši "pravi momenat" za vakcinaciju - zaključuje doktor Janković.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/narode-nebeski-urazumi-se-nakon-smrti-dve-porodilje-u-jednom-danu-dr-jankovic-poslao/h88t6t1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Flojd рече

Imao sam neki jaci grip, i odem kod lekara. Tamo mi kazu da moram da se testiram ako imam makar neke simptome gripa, jer su dobili naredjenje da svakog ko ima bilokakve simptome moraju da testiraju. I naravn budem negativan. Tako da su nam bolnice preopterecene ne zbog nevakcinisanih, nego zbog toga sto im je takva direktiva da svakoga proveravaju

Откуд знаш да си имао грип? Радио се ПЦР тест на инфлуенцу? 

Био си негативан, и јесу те послали на интензивну да лежиш? Стварно не могу да повежем наредбу да се сви у болници тестирају, од чега их већина иду кући ако су негативни или позитивни са благим симптомима, са преоптерећношћу система. Систем је преоптерећен од оних који су јако болесни, животно угрожени или имају тешку клиничку слику и требају болнички третман. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.BLIC.RS

Od početka pandemije umrlo je, nažalost, 10 porodilja i trudnica u Srbiji, a u poslednja tri dana čak tri, i nijedna nije bila vakcinisana. To je pokrenulo pitanje zbog čega toliko žena u drugom stanju...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Dr Ivo Udovičić, načelnik VMC Karaburma, vrlo oštro je reagovao na smrt još jedne porodilje od koronavirusa.

 

Udovičić je za naš portal potvrdio da je D. J. iza sebe ostavila ćerku staru samo tri meseca.

Beba se i dalje nalazi na respiratoru.

„Porodilja je imala razorena pluća, ništa nismo mogli da uradimo. Porodilje i trudnice su sad među najugroženijim kategorijama i svi lekari moraju voditi računa o tome šta pričamo i kakve savete dajemo“, rekao je Udovičić za Nova.rs.

On je podsetio da se po svim savetima – i SZO, između ostalih – vakcinacija trudnica i porodilja preporučuje. Dodaje da, kako bi se shvatila ozbiljnost situacije, na sva zvona treba pričati o ovakvim slučajevima.

„Dovezena je od kuće, ne iz neke druge bolnice, ali kovid je takav, možda je ona tog popodneva bila dobro, a već uveče jako loše. Odmah je primljena u intenzivnu negu, odmah je priključena na respirator, ali pluća su bila u tako lošem stanju da ništa nije moglo da se uradi. Borili smo se pet dana, preminula je 10. oktobra“.

Doktor Udovičić kaže da bolnica ima potvrdu da porodilja nije vakcinisana.

Neko joj je u trudnoći savetovao, pogrešno, da se ne vakciniše. Katastrofa je ovo što nam se sad dešava, gotovo da nema dana da ne izgubimo jednu trudnicu ili porodilju. Došli smo u alarmantnu situaciju. Trudnice i porodilje su u posebnom strahu, i u posebnom povećanom riziku od komplikacija korone, a neko sakriven iza portala i raznih društvenih mreža to zloupotrebljava i pogrešno ih savetuje da se ne vakcinišu. To je za krivičnu odgovornost. Ginekolozi su jasno rekli svoj stav, i to nije mišljenje, nego saznanje zasnovano da mnogo ispitanih slučajeva: trudnice mogu da se vakcinišu protiv kovida u bilo kojem trimestru. To je stav i srpskog, i evropskog i svetskog udruženja ginekologa“, poručuje na kraju ovaj doktor.

https://nova.rs/vesti/drustvo/za-krivicnu-je-odgovornost-ko-savetuje-trudnice-da-se-ne-vakcinisu/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...