Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

WWW.WEFORUM.ORG

Smart thermometers, digital pills: the Internet of Bodies connects and analyses our health data. Here's what we must do to make the technology work for us.
  • We’re entering the era of the “Internet of Bodies”: collecting our physical data via a range of devices that can be implanted, swallowed or worn.
  • The result is a huge amount of health-related data that could improve human wellbeing around the world, and prove crucial in fighting the COVID-19 pandemic.
  • But a number of risks and challenges must be addressed to realize the potential of this technology, from privacy issues to practical hurdles.
  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Tumaralo. рече

Ma sigurno sam prelistao čitav kanal...

Pa nisi morao da listaš ceo kanal, jer tu je prvi pinovan komentar baš na tom klipu kojeg si postavio... kao što ti i piše u poruci na koju repliciraš... nekima pomaže da sriču dok čitaju... pokušaj...

Takođe, ako si i to propustio (kao slučajno) mogao si da pogledaš nakon mog komentara, a ne da baljezgaš kako je meni šatro naci sve što nije YT... onda ne bi ponovo ispao glup u društvu... prosto, kad god nešto pokušaš da proveriš, umesto da uključiš svoju maštu, smanjuješ šanse da ispadneš glup u društvu...

 

пре 20 минута, Tumaralo. рече

A ti si sve pogledao osim tog videa?

Ma jok... jer kao što rekoh, uopšte me ne čudi što ti tako s vremena na vreme, sasvim slučajno nabasaš baš na tako neke naci izvore... hoće to sa modernim algoritmima...  :0205_whistling:

 

пре 20 минута, Tumaralo. рече

Reci, šta je sporno u videu i u mojim pitanjima?

Dunning-Kruger efekat i šta je babi milo, to joj se i snilo model "razmišljanja"... tj. nemogućnost da sagledaš ukupnost realnosti i uvidiš koliko je glupa ideja da je na milijarde vakcinisanih samo par genijalaca primetilo nešto toliko očigledno u krvi vakcinisanih... samo uključi mozak i pokušaj da skapiraš koliko različitih ljudi, na različitim mestima na planeti svakodnevno gleda kroz mikroskop uzorke krvi vakcinisanih?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Avocado рече

Pa nisi morao da listaš ceo kanal, jer tu je prvi pinovan komentar baš na tom klipu kojeg si postavio... kao što ti i piše u poruci na koju repliciraš... nekima pomaže da sriču dok čitaju... pokušaj...

Takođe, ako si i to propustio (kao slučajno) mogao si da pogledaš nakon mog komentara, a ne da baljezgaš kako je meni šatro naci sve što nije YT

Alo, postavio sam video na koji sam naišao i nisam čitao ni komentare ni neke pinovane videose niti sam istraživao kanal dalje. 

Postavio sam jedan video koji sam pogledao i postavio par pitanja.

Zato sam i mislio da osporavaš platformu kao platformu kao za bitchte.

Svakako, smisao mog pitanja se ne bi izmenio čak i da je Hitler postavio video.

пре 30 минута, Avocado рече

onda ne bi ponovo ispao glup u društvu... prosto, kad god nešto pokušaš da proveriš, umesto da uključiš svoju maštu, smanjuješ šanse da ispadneš glup u društvu...

 

Ti izgleda imaš neki kompleks? 

Misliš da ispadaš stalno glup pa onda ovako moraš da projektuješ?

Pazi, dovoljno je samo kada pogrešiš nešto kažeš "pogrešio sam" i onda sve bude ok, možda čak i naučiš nešto. Nisi u sudnici gde ponekad moraš da zastupaš i potpuno neosnovane i glupave stvari ako ti se plati.

пре 33 минута, Avocado рече

Dunning-Kruger efekat i šta je babi milo, to joj se i snilo model "razmišljanja"... tj. nemogućnost da sagledaš ukupnost realnosti i uvidiš koliko je glupa ideja da je na milijarde vakcinisanih samo par genijalaca primetilo nešto toliko očigledno u krvi vakcinisanih... samo uključi mozak i pokušaj da skapiraš koliko različitih ljudi, na različitim mestima na planeti svakodnevno gleda kroz mikroskop uzorke krvi vakcinisanih?

Taj pojam koji si naučio raspravljajući se sa kreacinosistima nema primenu ovde (izgleda da ti je samo takav model rasprava pristupačan). 

Reci sada šta je sporno u videu koji sam postavio i šta je sporno u pitanjimia koja sam postavio?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, GeniusAtWork рече

@Avocado Lemmus Maximus
Ја: Lemmus Maximus

Заједно смо Lemmi Maximi

Е да. Извињавам се што сам заборавио људе, дешава се кад пишем коментаре касно ноћу :( 

Ту су и @cloudking и @fsa

А мож убацимо и @Justin Waters за сваки случај...

:sunce:

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, fsa рече

    Ivana Rakic

kako je u kini situacija toliko bolja nego u ostatku sveta (u smislu, većina populacije vakcinisana sinofarmom)? pa... recimo - drakonski zakoni, i još nemilosrdnije sprovođenje istih. važi jednako za strance, koliko i za domicilno stanovništvo. kršenje protivepidemioloških mera sa ishodom zaražavanja - 3 do 7 godina zatvora (plus deportacija, ali NAKON odležane kazne u slučaju stranih državljana). kršenje protivepidemioloških mera bez ishoda lokalnog zaražavanja - 3 godine zatvora. ovde niko ne piše o ivermektinu, jer - 3 godine zatvora za širenje dezinformacija u vezi opšte javne bezbednosti (ukoliko bi takva dezinformacija direktno izazvala i zdravstvena oštećenja kod jednog, ili više građana, zatvorska kazna bi išla i do 10 godina). i tako, to su te nijanse...

И управо због таквог система нико нема ни најмањи разлог да верује да је 

Цитат

u kini situacija toliko bolja nego u ostatku sveta

Исто би било и у Србији када бисмо имали такве законе. Не би било БИРНа, разних Жујовића, Радовановића, Удружених против ковида...власт би могла да каже да немамо уопште умрлих и нико не би смео ни да писне. Јер 

Цитат

širenje dezinformacija u vezi opšte javne bezbednosti

;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, GeniusAtWork рече

И управо због таквог система нико нема ни најмањи разлог да верује да је 

Исто би било и у Србији када бисмо имали такве законе. Не би било БИРНа, разних Жујовића, Радовановића, Удружених против ковида...власт би могла да каже да немамо уопште умрлих и нико не би смео ни да писне. Јер 

;)

Ni ja ne verujem u potpunosti zvaničnim brojkama, ali ima dosta stranaca koji rade i žive u Kini koji potvrđuju da je tačno ovo što piše Ivana. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, GeniusAtWork рече

И управо због таквог система нико нема ни најмањи разлог да верује да је 

Исто би било и у Србији када бисмо имали такве законе. Не би било БИРНа, разних Жујовића, Радовановића, Удружених против ковида...власт би могла да каже да немамо уопште умрлих и нико не би смео ни да писне. Јер 

;)

Да су драконске казне једино што се примјењује у Кини код борбе с епидемијом онда би сумње биле оправдане. 

Мећутим није ни умјесно поредити кинеске и српске власти. Кинеске власти умију да примјене софистицирану технологију, а српске не би знале ни рачунар упалити.

Једна од успјешних тактика Кинеза и оно што је пресудно зашто имају мало, случајева је активан лов на корону, разбијање кластера у кратком времену, масовно тестирање у кратком времену, праћење заражених преко мобилних апликација итд.. што готово мало земаља примјењује али готово нико у таквом досeгу.ж и капацитетима. 

Европске земље или Аустралија су закључавале комплетну државу. Кинези никад ништа слично нису урадили. Највише докле су догурали је локдаун за Хубеј провинцију у почетку, а послије кад су развили ове горе методе онда је закључавање примјењивано само на уска подручија гдје су откривени кластери заразе. 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Alo, postavio sam video na koji sam naišao i nisam čitao ni komentare ni neke pinovane videose niti sam istraživao kanal dalje. 

Postavio sam jedan video koji sam pogledao i postavio par pitanja.

Zato sam i mislio da osporavaš platformu kao platformu kao za bitchte.

Svakako, smisao mog pitanja se ne bi izmenio čak i da je Hitler postavio video.

Ti izgleda imaš neki kompleks? 

Misliš da ispadaš stalno glup pa onda ovako moraš da projektuješ?

Pazi, dovoljno je samo kada pogrešiš nešto kažeš "pogrešio sam" i onda sve bude ok, možda čak i naučiš nešto. 

Eto, upravo ovo poslednje... neko prokomentariše da si postavio klip sa naci kanala i umesto da pogledaš kakav je kanal i kažeš jeste naci ali ja nisam gledao ništa osim onog što mi se dopada, ti počneš da baljezgaš o tome kako ja sve smatram naci osim YT i evo nastavljaš da baljezgaš kako sam ja nešto pogrešio... :)

 

Пре сат времена, Tumaralo. рече

Taj pojam koji si naučio raspravljajući se sa kreacinosistima nema primenu ovde (izgleda da ti je samo takav model rasprava pristupačan). 

Reci sada šta je sporno u videu koji sam postavio i šta je sporno u pitanjimia koja sam postavio?

Već ti rekoh u prethodnoj poruci... pokušaj da je pročitaš... ako nemaš kontra-argument slobodno možeš da priznaš da si pogrešio...

Evo mogu i da ponovim šta je sporno:

nemogućnost da sagledaš ukupnost realnosti i uvidiš koliko je glupa ideja da je na milijarde vakcinisanih samo par genijalaca primetilo nešto toliko očigledno u krvi vakcinisanih... samo uključi mozak i pokušaj da skapiraš koliko različitih ljudi, na različitim mestima na planeti svakodnevno gleda kroz mikroskop uzorke krvi vakcinisanih?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Justin Waters Evo konkretnog primera kako je to izgledalo u jednom kineskom gradu ( izvor je naš čovek koji tamo živi i koji je to dosta teško podneo ). Zbog jednog jedinog slučaja zaraze početkom avgusta testirali su čitav grad od 6 miliona stanovnika za 3 dana.

https://www.facebook.com/markovic.miodrag.sm/posts/10218193423883819

Nakon 2 nedelje počeli su sa popuštanjem mera i život se vratio u normalu:

https://www.facebook.com/markovic.miodrag.sm/posts/10218245536666606

https://www.facebook.com/markovic.miodrag.sm/posts/10218259505455817

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, fsa рече

Ni ja ne verujem u potpunosti zvaničnim brojkama, ali ima dosta stranaca koji rade i žive u Kini koji potvrđuju da je tačno ovo što piše Ivana. 

Pa ako preti kazna kad se ospori, naravno da će biti vidljivi samo oni koji potvrđuju...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Avocado рече

Pa ako preti kazna kad se ospori, naravno da će biti vidljivi samo oni koji potvrđuju...

Poznato je da Kinezi nisu baš transparentni, ali u ovom slučaju nemam razloga da sumnjam u to da su efikasnije od ostatka sveta zaštitili stanovništvo od posledica epidemije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, fsa рече

Poznato je da Kinezi nisu baš transparentni, ali u ovom slučaju nemam razloga da sumnjam u to da su efikasnije od ostatka sveta zaštitili stanovništvo od posledica epidemije.

Leming je aspolutno predvidiv.

Zato su ovakvi projekti i mogući. 

Dovoljno je samo kontrolisati OIM i leming samo prati. 

https://www.nommeraadio.ee/meedia/pdf/RRS/Rockefeller Foundation.pdf

" The United States’s initial policy of “strongly discouraging” citizens from flying proved deadly in its leniency, accelerating the spread of the virus not just within the U.S. but across borders. However, a few countries did fare better—China in particular. The Chinese government’s quick imposition and enforcement of mandatory quarantine for all citizens, as well as its instant and near-hermetic sealing off of all borders, saved millions of lives, stopping the spread of the virus far earlier than in other countries and enabling a swifter postpandemic recovery."

"China’s government was not the only one that took extreme measures to protect its citizens from risk and exposure. During the pandemic, national leaders around the world flexed their authority and imposed airtight rules and restrictions, from the mandatory wearing of face masks to body-temperature checks at the entries to communal spaces like train stations and supermarkets. Even after the pandemic faded, this more authoritarian control and oversight of citizens and their activities stuck and even intensified. In order to protect themselves from the spread of increasingly global problems—from pandemics and transnational terrorism to environmental crises and rising povertyleaders around the world took a firmer grip on power."

"At first, the notion of a more controlled world gained wide acceptance and approval. Citizens willingly gave up some of their sovereignty—and their privacy—to more paternalistic states in exchange for greater safety and stability. Citizens were more tolerant, and even eager, for top-down direction and oversight, and national leaders had more latitude to impose order in the ways they saw fit. In developed countries, this heightened oversight took many forms: biometric IDs for all citizens, for example, and tighter regulation of key industries whose stability was deemed vital to national interests. In many developed countries, enforced cooperation with a suite of new regulations and agreements slowly but steadily restored both order and, importantly, economic growth."

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Avocado рече

Eto, upravo ovo poslednje... neko prokomentariše da si postavio klip sa naci kanala i umesto da pogledaš kakav je kanal i kažeš jeste naci ali ja nisam gledao ništa osim onog što mi se dopada, ti počneš da baljezgaš o tome kako ja sve smatram naci osim YT i evo nastavljaš da baljezgaš kako sam ja nešto pogrešio... :)

 

Pa nisam video dok ti nisi rekao o čemu je reč, mrtvi lemmuse.

Nisam mogao ni da pretpostavim šta je tu "naci" osim "naci platforme" jer sve vreme osporavaš sve platforme koje nisu youtube između ostalog i zbog toga što tamo neki nacisti kače videose.

Tek kada si ti rekao šta te je usplahirilo video sam da je neki naci materijal pinovan i neki naci komentari i slično.

пре 2 часа, Avocado рече

nemogućnost da sagledaš ukupnost realnosti i uvidiš koliko je glupa ideja da je na milijarde vakcinisanih samo par genijalaca primetilo nešto toliko očigledno u krvi vakcinisanih... samo uključi mozak i pokušaj da skapiraš koliko različitih ljudi, na različitim mestima na planeti svakodnevno gleda kroz mikroskop uzorke krvi vakcinisanih?

 

I ovo je zadovoljavajući odgovor na moja pitanja:

"Zašto je ovakva krv vakcinisanih?

Zašto naučni instituti ignorišu zahteve oštećenih?

Zašto neko drugo telo ne preduzima radnje kako bi se utvrdila istinitost ovih nalaza? Ukoliko neko podmeće lažne nalaze, mora biti krivično sankcionisan. Kako god da okreneš, jedino ignorisanje ne dolazi u obzir."

Smatraš da si dao svoj odgovor na pitanje?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...