Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Zašto je važna vakcinacija trudnica:
Skoro objavljena španska studija pokazuje da koronavirus može da inficira i placentu. Prisustvo virusa u tkivu placente je dokazano kod 4,5% zaraženih trudnica, a u 2,5% slučajeva (5 od 200 žena uključenih u studiju) posledica je bila smrt ploda. Trofoblasti, vrsta ćelija prisutna u placenti, imaju ACE2 receptor i koronavirus može da ih inficira i izazove nekrozu, placenta postaje neporozna i blokira razmenu sa majčinim krvotokom.
Zabeleženi su slučajevi gubitka ploda i kod trudnica sa blagim simptomima koje nisu imale nikakve komorbiditete.
 
WWW.NATURE.COM

Modern Pathology - <ArticleTitle Language="En" xml:lang="en">Diffuse trophoblast damage is the hallmark of SARS-CoV-2-associated fetal...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, sanja84 рече

Kad si išao u Švajcarsku? Čisto čit-čat. 

Значи ако не путујеш нема шансе да знаш која су правила за улазак у неку земљу? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Broj za prijavu lekara koji bez opravdanog razloga ne preporučuju vakcinaciju

Lekare koji pacijentima ne preporučuju vakcinaciju, bez jasnog, opravdanog i konkretno navedenog medicinskog razloga, građani mogu da prijave putem aplikacije Vajber na broj 064/8811405.

Sve nepravilnosti koje budu dostavljene biće procesuirane pred sudom časti Lekarske komore Srbije, odnosno biće podnete prijave za ugrožavanje života i zdravlja građana protiv navedenih lekara, ističe se u saopštenju resornog ministarstva.

Ministarstvo zdravlja još jednom poziva sve građane koji se do sada nisu vakcinisali da isto učine što pre, jer je to jedini način na koji se epidemija koronavirusa može staviti pod potpunu kontrolu.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4550379/ministarstvo-zdravlja-lekari-vakcinacija-broj-prijava.html?fbclid=IwAR0jXMHoEadP1yJ_lG2Bm50QBva15r58yQikGVO-o4okJ9cdKoE_xv82bD0

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Justin Waters рече

Значи ако не путујеш нема шансе да знаш која су правила за улазак у неку земљу? 

https://www.mfa.gov.rs/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/vize-i-informacije-o-drzavama/svajcarska

Може да се уђе са тестом а онда се опет тестираш за 4 до 7 дана од дана уласка.

Проширили су листу прихватљивуи вакцина колико разумем. И то је ок. Раније ниси морао после уласка у Швајцарску да се тестираш. То је то.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, fsa рече

Broj za prijavu lekara koji bez opravdanog razloga ne preporučuju vakcinaciju

Lekare koji pacijentima ne preporučuju vakcinaciju, bez jasnog, opravdanog i konkretno navedenog medicinskog razloga, građani mogu da prijave putem aplikacije Vajber na broj 064/8811405.

Sve nepravilnosti koje budu dostavljene biće procesuirane pred sudom časti Lekarske komore Srbije, odnosno biće podnete prijave za ugrožavanje života i zdravlja građana protiv navedenih lekara, ističe se u saopštenju resornog ministarstva.

Ministarstvo zdravlja još jednom poziva sve građane koji se do sada nisu vakcinisali da isto učine što pre, jer je to jedini način na koji se epidemija koronavirusa može staviti pod potpunu kontrolu.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4550379/ministarstvo-zdravlja-lekari-vakcinacija-broj-prijava.html?fbclid=IwAR0jXMHoEadP1yJ_lG2Bm50QBva15r58yQikGVO-o4okJ9cdKoE_xv82bD0

 

Овде ће бити злоупотреба и лова на вештице.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Вилер Текс рече

https://www.mfa.gov.rs/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/vize-i-informacije-o-drzavama/svajcarska

Може да се уђе са тестом а онда се опет тестираш за 4 до 7 дана.

Проширили су листу прихватљивух вакцина колико разумем. И то је ок. Раније ниси морао после уласка у Швајцарску да се тестираш. То је то.

Ма јасно. Него питам Сању, јер не може да издржи да не пита безвезе питање и као тим даје дашак могућности да је Милошев примјер са ликом кога су швајцарски граничари провалили, истинит.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Justin Waters рече

Значи ако не путујеш нема шансе да знаш која су правила за улазак у неку земљу? 

Ne, samo hoću da ukažem na apsurd koji je viler izjavio. Da se ne veruje informacijama na internetu i rekla kazala.. I onda dođemo na isto. On zna nekog, kao i ovaj drugi što zna nekog i dokle stignemo... 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

Ма јасно. Него питам Сању, јер не може да издржи да не пита безвезе питање и као тим даје дашак могућности да је Милошев примјер са ликом кога су швајцарски граничари провалили, истинит.

Nije bezveze pitanje... Iz razloga kojeg sam navela. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, sanja84 рече

Ne, samo hoću da ukažem na apsurd koji je viler izjavio. Da se ne veruje informacijama na internetu i rekla kazala.. I onda dođemo na isto. On zna nekog, kao i ovaj drugi što zna nekog i dokle stignemo... 

Шта да ти кажем, пробај да одеш у Швајцарску. А да говорим кад сам био нећу, што цији да причам кад сам и где и дал сам био :)

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Шта да ти кажем, пробај да одеш у Швајцарску. А да говорим кад сам био нећу, што цији да причам кад сам и где и дал сам био :)

Cia snajka Cia. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, Вилер Текс рече

Овде ће бити злоупотреба и лова на вештице.

Ја мислим да је ово скроз оправдано. Они су државни службеници, приде имају неку комору, удружење и имају неке заклетве. 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Милошшш рече

Čistačica u DZ i kovidu pozitivna posle 3 doze. 

Kolega mi priča da njegov prijatelj, koji je imao potvrdu o špricanju a nije mu ubrizgan sadržaj nego je prosut u lavabo, nije mogao da prođe granicu sa Švajcarskom, jer su ga skrenirali i rekli da nije "vakcinisan". 

Grafen oksid radi pos'o. :) 

 

Није ми јасна намера тог човека који је слагао тако нешто. Добра свакако није, већ спада у оно што се у рату (и не само) зове ширење дезинформација. Са намером.

У Швајцарску се улази или са сертификатом о вакцинацији, или уз тест. Пцр мислим, али то вероватно зависи од тога на којој је земља листи (црвена, наранџаста итд). Нико не скенира људе са сертификатом.

Почињем да.верујем у теорије завере, али обрнуте од оних које колају. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, ГорданаП рече

Није ми јасна намера тог човека који је слагао тако нешто. Добра свакако није, већ спада у оно што се у рату (и не само) зове ширење дезинформација. Са намером.

У Швајцарску се улази или са сертификатом о вакцинацији, или уз тест. Пцр мислим, али то вероватно зависи од тога на којој је земља листи (црвена, наранџаста итд). Нико не скенира људе са сертификатом.

Почињем да.верујем у теорије завере, али обрнуте од оних које колају

Kod nas je svake nedelje važilo drugo pravilo, a i zar je važno. Ionako ste vakcinisani. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

WWW.ALO.RS

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić naredio je podizanje borbene gotovosti na teritoriji cele zemlje.

 

 

Evo treći jahač, a mi se ovde svađamo zbog ribolovačkih priča. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 12.10.2021. at 19:39, Tumaralo. рече
Dr Zoran Stanković:
1) SZO nije zabranila obdukcije. U nekim zemljama se rade.
2) U Hamburgu je urađeno 100 obdukcija nad službeno proglašenim žrtvama kovida. Nijedan nije umro od kovida.
3) O lečenju govore na televiziji doktori koji nikad nikog nisu lečili (Kon).
4) Respirator nije pogodan za lečenje upale pluća.
 
 

 

U Hamburgu je urađeno 100 obdukcija nad službeno proglašenim žrtvama kovida. Nijedan nije umro od kovida.
U Hamburgu je urađeno 100 obdukcija nad službeno proglašenim žrtvama kovida. Nijedan nije umro od kovida.
U Hamburgu je urađeno 100 obdukcija nad službeno proglašenim žrtvama kovida. Nijedan nije umro od kovida.
U Hamburgu je urađeno 100 obdukcija nad službeno proglašenim žrtvama kovida. Nijedan nije umro od kovida.
U Hamburgu je urađeno 100 obdukcija nad službeno proglašenim žrtvama kovida. Nijedan nije umro od kovida.
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...