Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

@Плаво Небо @sanja84 Predlažem da se ni pred buduće sveštenike više ne postavlja kao preduslov to da moraju biti verujući i da žive bogoslužbeno-svetotajinskim životom Crkve. Zašto baš moraju da veruju u Boga? To je prevaziđeno. Treba im dozvoliti da studiraju na bogoslovskom fakultetu i rukopolagati ih čim donesu diplomu. Kada postanu sveštenici od njih ne tražiti da se striktno drže crkvenog učenja i prakse, jer bi to bio udar i na njihovu slobodu i na slobodu njihovih parohijana. Dogmatika, liturgika, kanonsko pravo i dr. predmeti ionako se uče i polažu reda radi, tj. isključivo zbog ocena, te tako stečenom znanju ne treba robovati. Danas se sve to može naučiti mnogo bolje/drugačije preko interneta a potom i praktikovati potpuno drugačije. Ako se npr. sveštenik boji krsta i ikona - može ih izbaciti iz hrama u kome služi. Ako ne želi da se pričešćuje niti da pričešćuje narod jer ima sumnje u sastav Sv. Pričešća - može i to da preskoči. Najvažnije je organizovati TV duele sveštenstva i pružiti narodu priliku da čuje različita mišljenja i da izabere učenje i praksu koja mu se najviše sviđa. Dosta je bilo crkvenog jednoumlja i cenzure!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Bokisd рече

Da, to mi je jasno, ali je logicni predpostaviti da su proizvodjaci ucinili sve da istraze sve moguce nus efekte, predpostavljam narocito one najgore, i da su onda na osnovu toga sastavili deklaraciju sa svim poznatim nus pojavama i pustili su lek u opticaj koji moze da se uzme u apotekama sa tom zvanicnom deklaracijom koja stiti proizvodjaca od tuzbi za odredjene nus pojave.

Dok ovde pise da je ovaj lek za kovid jos uvek pod uslovnom dozvolom na 12 meseci i da ce se updatovati podaci o leku i da ce se na osnovu toga azurirati uputsvo za lek ako je neophodno tj. ako budu otkrivene neke nove nus pojave i zar nije ocekivano da treba saglasnost za primanje.

Već sam objasnio, izgleda da moram velikim slovima: ZA AMA BAŠ SVAKI LEK, SVAKI TERAPEUTSKI TRETMAN I DIJAGNOSTIČKI TRETMAN JE POTREBNA TVOJA SAGLASNOST!  (osim u slučajevima životne ugroženosti kada si u nesvesti)

Ako nisi razumeo ovo prethodno, da objasnim i sa konkretnim primerima koje ćeš razumeti - da bi ti lekar izmerio pritisak, poslušao pluća stetoskopom, stavio flaster na prst ili dao andol da popiješ potrebna je tvoja saglasnost.

Lekar ništa ne sme da ti uradi bez tvoje saglasnosti... saglasnost mora uvek da postoji i stoga pisana saglasnost ne može da napravi nikakvu razliku u smislu odgovornosti...

Stoga, pisana forma za saglasnost može samo da služi radi lakšeg dokazivanja da je saglasnost zaista postojala.

 

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече

Браво, ајд ти паметнице изађи онда на тв дуел са др Несторовићем пошто нико из кризног штаба не сме па да једном за свагда оповргнете антиваксере.

A kako bi neko mogao da (po tvom mišljenju) opovrgne antivaksere? Šta bi mogao da kaže ili da ti pokaže pa da ti promeniš mišljenje?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

Već sam objasnio, izgleda da moram velikim slovima: ZA AMA BAŠ SVAKI LEK, SVAKI TERAPEUTSKI TRETMAN I DIJAGNOSTIČKI TRETMAN JE POTREBNA TVOJA SAGLASNOST!  (osim u slučajevima životne ugroženosti kada si u nesvesti)

Ako nisi razumeo ovo prethodno, da objasnim i sa konkretnim primerima koje ćeš razumeti - da bi ti lekar izmerio pritisak, poslušao pluća stetoskopom, stavio flaster na prst ili dao andol da popiješ potrebna je tvoja saglasnost.

Lekar ništa ne sme da ti uradi bez tvoje saglasnosti... saglasnost mora uvek da postoji i stoga pisana saglasnost ne može da napravi nikakvu razliku u smislu odgovornosti...

Stoga, pisana forma za saglasnost može samo da služi radi lakšeg dokazivanja da je saglasnost zaista postojala.

 

Pa valjda je ta vrsta saglasnosti ako ja udjem u ordinaciju i predam knjizicu i primi me doca i to je onda moja saglasnost da me pregleda, i onda i treba i jos mu potvrdim kada treba neka dijagnostika, ali to nije davanje leka, nego ti doca pripise lek i malo ti objasni o leku i ti odes u apoteku i podignes lek i vidis deklaraciju i pozivne i negativne stvari i onda sam odlucis da li ces da uzmes lek i ako budu neke nus pojave proizvodjac ne odgovara ako su na listi deklaracije.

Dok je vakcina primanje leka i tu takodje treba tvoja saglasnost, ali kod lekova imamo deklaraciju i ne treba pismena saglasnost , dok ovde potpisujemo saglasnost za vakcinu koja je bila u fazi ispitivanja i sada je u fazi uslovne dozvole (bar tako stoji) i sasvim je ocekivano da proizvodjaci hoce da se zastite od mogucih tuzbi i problema.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Плаво Небо рече

Да ли је могуће да овај доктор Стевановић лаже да има децу и да у контексту тога пропагира вакцинацију и деце?!

Где су стручњаци вакцинери да изађу на тв дуел са др Несторовићем? Овај што је изашао само муца.

Ovde je kontroverzni dr Nestorović pokazao svoju veštinu.

Naime, pred širokim auditorijumom, dr Nestorović je, koristeći se isključivo svojom levom rukom, izmrvio svog leming-sagovornika, naneo ga na rizlu i istom tom levom rukom srolao u buksnu i spušio.

Publika je u transu.

  • Оплаках :)) 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Tumaralo. рече

Ovde je kontroverzni dr Nestorović pokazao svoju veštinu.

Rekao nešto pametno i tačno? Ili je samo samouvereno pričao nebuloze na koje se ložiš?

 

пре 29 минута, Tumaralo. рече

Naime, pred širokim auditorijumom, dr Nestorović je, koristeći se isključivo svojom levom rukom, izmrvio svog leming-sagovornika, naneo ga na rizlu i istom tom levom rukom srolao u buksnu i spušio.

Garant ono drugo...  :D

 

пре 29 минута, Tumaralo. рече

Publika je u transu.

Deluje kao da si u transu već neko vreme... hoće to kad uletiš u sektu ili nešto slično sekti...

 

  • Не свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 часа, Justin Waters рече

Дакле треба да покажеш конкретан доказ да су се произвођачи оградили. Потпис на папиру да си обавјештен о начину дјеловања вакцине, није никакав правни доказ да си преузео комплетну одговорност и да су се произвођачи оградили од одговорности.

Свашта. Још само камиле сад да пролете. Па тај потпис неће бити никакав "правни доказ", нити уопште потребан. А то, што се ипак захтијева тај потпис, неће ништа значити ни на једном суду. Нема тог суда на којем би потпис могао бити некакав доказ! Једино, можда, на том истом на којем камиле лете, а потпис ништа не значи, нити обавезује човјека на то што је потписао, већ само да буде у складу с тим камилама, што ту лете.

Иди, бегај, брате. Лакше би банке одбранио и њихово лихварство, у "служби" човјека, него фармацеутске куће и њихову службу "човјеку". Том човјеку којем фармација служи, нема лијека.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Bokisd рече

Da, ali nesto mora da bude zvanicno sto ce da stiti proizvodjace, i sigurno ce oni uciniti sve u ispitivanjima da se otkriju sve  moguce nus pojave i da se onda to kroz deklaraciju prezentira i da se tako maximalno moguce zastite i da onda imamo zvanicnu dozvolu za lek.

Dok ovde sami kazu da je ovaj lek za kovid po uslovnom 12 mesecnom dozvolom, to je update iz avgusta 2021. i ako nemaju jos uvek zvanicnu deklaraciju zar nije ocekivano da se kroz saglasnost bar donekle zastite od mogucih tuzbi.

Произвођачи се не штите на такав начин. Фармацеутске куће се у првом реду штите тако што раде све по протоколима, законима, прописима и правилима науке. Да би неки лијек или вакцина била одобрена пролазе се ригорозне контроле, тестирања и гомила бирократским папира, изјава, потврда, атеста које чега већ....Надлежне регулаторне агенције провјеравају сву докуметнацију коју је неки произвођач поднио, и одлучују да ли ће лијек бити одобрен за употребу. То што је произвођач навео неку индикацију код узимања лијека не декларацији, не значи да је он себе лишио било какве одговорности. Одговорност се утвђује када се деси конкретан случај. 

Антиваксери овдје трубе о нус појавама, као да је то тако лако имаш неку нус појаву...ее сад ћу тужити фармацеутску компанију, а фармацеутска компанија од страха прави декларацију не да би информисала о начину употребе и саржају, него шатро да се заштити. Кад би то тако лако било онда не би било фармацетуских компаније које улажу милијарде у истраживања, запошљвају еминетне стручњке и професионалце да направе један финални прозивод који ће помоћи људима код лијечења, и њима не треба пука декларација да се наводно штите од чангризавих антиваксера. 

Дакле да резимирамо,

1. Сагласност код вакцинисања се тражи и за вакцине које су давно испитане и прошле све ригорозне контроле (Имају пуну декларацију :0212_rolleyes:), и ковид вакцине нису никакав изузетак. 

2. То што ковид вакцине нису прошле све ригорозне тестове који се иначе раде годинама, није узроковало да се тражи сагласност, тачка 1. 

3. Фармацеутске компаније нису ослобођене одговорности, ако пацијент који прима вакцину потпише да је сагласан да прими вакцину која му је предочена. 

 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, slovoA рече

Свашта. Још само камиле сад да пролете. Па тај потпис неће бити никакав "правни доказ", нити уопште потребан. А то, што се ипак захтијева тај потпис, неће ништа значити ни на једном суду. Нема тог суда на којем би потпис могао бити некакав доказ! Једино, можда, на том истом на којем камиле лете, а потпис ништа не значи, нити обавезује човјека на то што је потписао, већ само да буде у складу с тим камилама, што ту лете.

Иди, бегај, брате. Лакше би банке одбранио и њихово лихварство, у "служби" човјека, него фармацеутске куће и њихову службу "човјеку". Том човјеку којем фармација служи, нема лијека.

Да скратимо причу, карикирам реферишући се на аустралски образац за сагласност: 

Реалност - "Вакцине имају добробити и ризике. Добробити су да подстиче развој антитијела која штите од вирусне инфекцоје и спречава тешку клиничку слику и смрт, а ризици су нус појаве које могу да се огледају у повишеној темпереатури, осипу, мучнини и у ријетким слулчајевима као у АЗ појаве тромбозе"...Молим вас потпис. 

Антиваксерска маштарија - "Вакцине имају добробити и ризике. Добробити су да подстиче развој антитијела која штите од вирусне инфекције и спречава тешку клиничку слику и смрт, а ризици су нус појаве које могу да се огледају у повишеној темпереатури, осипу, мучнини и у ријетким случајевима као у АЗ појаве тромбозе. Будући да вакцине нису још прошле дугогодишња и ригорозна испитивања, него су одобрене по скраћеном поступу овим путем сте обавјештени да произвођач не сноси било какву одговорност за штету насталу усљед примања вакцина и да пристанком примања вакцине сносите пуну одговорност за своје здравље,...Молим вас потпис. 

 

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

STANJESTVARI.COM

Ови симптоми могу се јављати у распону од неколико минута до отприлике три мјесеца по примању вакцине

 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...