Jump to content

Тема о КОРОНАВИРУСУ... све на једном месту


JESSY

Препоручена порука

Dr Mihajlović: I trudnice da se vakcinišu

Slađana Mihajlović, načelnica ginekologije u Kliničko-bolničkom centru "Dr Dragiša Mišović" izjavila je danas da protiv koronavirusa treba da se vakcinišu i trudnice i dojilje. Ona je na RTS istakla da sada plaćamo danak nevakcinisanja i da je sve više zaraženih trudnica. Navela je da se u KBC "Dr Dragiša Mišović" leče trudnice koje imaju srednju i težu kliničku sliku na odeljenju interne bolnice.
 
1630061473271.jpg.9ec6696c1957488e4a0ce2492c8fdfc0.jpg
 
 
 
 
0.jpg.c8c78362a2035ed89b680ede4dcd7a4a.jpg
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Branka62 рече

Nisu moji, već tvoji :)

Evo, proverila

"No, čak i ako se radi o cjepivima na genskoj osnovi, oni ni u kojem smislu nisu genske terapije. Nijedno od cjepiva već duže vrijeme ni na koji način nije promijenilo naš genom"

a ti napisa

"Dobro, ona kaže da genska vakcina (nem. gen-basierte Impfung), kao, nije gen-terapija, jer samo privremeno menja naš gen. Aha. Samo privremeno - na koje vreme? dan, dva, godinu, deset, doživotno? - nama se menja i manipuliše nam se genetika. Ali to nije genska terapija. Nije objasnila zašto nije genska terapija ako se, iako navodno samo privremeno, menja genetika.

Keiner der Impfstoffe verändert unser Genom in einer Art und Weise für längere Zeit - nijedna od vakcina (kontekst: na osnovi gena) ne menja naš genom na neki način ili vrsti na duže vreme. Doslovno. Ne menja na duže vreme. Nije rekla da uopšte ne menja, nego da ne menja na duže vreme. Da uopšte ne menja, onda nema smisla da dodaje u kontekst na duže vreme. Ali lepo reče Bernard: Vi i dalje ne verujete!

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bokisd рече

Mislim da je ta razlika u stilu zbog samog Otkrovenja koje je pisano prorockim stilom i u mentalnom i duhovnom stanju mistickog nadahnuca u kom je bio Jovan kada je primao reci koje ce zapisati u Otkrovenju, tesko je preneti nesto nadprirodno na nase reci i izraze i zato i stil moze biti poseban i drugaciji od bilo cega drugog napisanog.

Tu se ne misli na žanrovski stil... takođe, bar u ovom slučaju, razlike u gramatici su mnogo bitnije i svakako ne mogu da se objasne žanrom...

 

пре 3 минута, Bokisd рече

Koliko se secam i ap.Pavle i kod njega postoji razlika u stilu i nivou obrazovanja pisanja izmedju nekih njegovih poslanica, jer je jednu od poslanica zapisivao (Pavla) njegov ucenik koji je to obradio na grckom jeziku i gramatici i onda je to Pavle potvrdio da je.... (okej...:D)...

To što si napisao nije nešto što znamo, nego pokušaj objašnjenja da se sporne poslanice nekako uklope... i nije samo jedna sporna...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sa 3G na 2G do 1G.

Džaba ti ako si negativan, kmete.

Uvodi se pravilo "2G"

Vlasti grada Beča odlučile da od 1.oktobra pooštre epidemiološke mere, i kao prva pokrajina u Austriji uvode takozvano "2G" pravilo, kojim pristup restoranima noću i velikim manifestacijama dobijaju samo vakcinisani i izlečeni od kovid-19. Gradonačelnik Beča Mihael Ludvig je saopštio da se uvodi mera da pristup noćnoj gastronomiji ili manifestacijama sa više od 500 ljudi dobijaju od 1.oktobra samo osobe koje imaju dokaz o potpunoj imunizaciju protiv korone ili oni sa atestom lekara o preležanom kovid 19.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Tumaralo. рече

Sa 3G na 2G do 1G.

Džaba ti ako si negativan, kmete.

Uvodi se pravilo "2G"

Vlasti grada Beča odlučile da od 1.oktobra pooštre epidemiološke mere, i kao prva pokrajina u Austriji uvode takozvano "2G" pravilo, kojim pristup restoranima noću i velikim manifestacijama dobijaju samo vakcinisani i izlečeni od kovid-19. Gradonačelnik Beča Mihael Ludvig je saopštio da se uvodi mera da pristup noćnoj gastronomiji ili manifestacijama sa više od 500 ljudi dobijaju od 1.oktobra samo osobe koje imaju dokaz o potpunoj imunizaciju protiv korone ili oni sa atestom lekara o preležanom kovid 19.

Ne samo to. Nego svuda gde danas važi 3 G uvode od oktobra 2 G, osim na radnom mestu. Od oktobra ja ne mogu na sport! Zabranjen sam. Moraću u provinciju, u Donju Austriju.

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Tumaralo. рече

Dr Mihajlović: I trudnice da se vakcinišu

Slađana Mihajlović, načelnica ginekologije u Kliničko-bolničkom centru "Dr Dragiša Mišović" izjavila je danas da protiv koronavirusa treba da se vakcinišu i trudnice i dojilje. Ona je na RTS istakla da sada plaćamo danak nevakcinisanja i da je sve više zaraženih trudnica. Navela je da se u KBC "Dr Dragiša Mišović" leče trudnice koje imaju srednju i težu kliničku sliku na odeljenju interne bolnice.
 
1630061473271.jpg.9ec6696c1957488e4a0ce2492c8fdfc0.jpg
 
 
 
 
0.jpg.c8c78362a2035ed89b680ede4dcd7a4a.jpg
 

Vau... znači ne samo što vakcine nisu eliksir besmrtnosti, nego čak ne uspevaju ni da spreče sve one pobačaje koji se dese u 10-15% trudnoća... cccc... pa ta vakcina ništa ne valja... zašto da bilo ko primi vakcinu protiv kovida ako ne štiti od pobačaja?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Avocado рече

Nije slučajno... dosta su raspravljali o tome... prevagnulo je poreklo autora, odnosno, to što je većina smatrala da je Otkrovenje napisao isti Jovan koji je napisao i Jevanđelje (i to baš Jovan koji je bio Isusov bliski sledbenik)... što danas znamo da nije tačno... tj. u najmanju ruku znamo da nije isti čovek napisao Otkrovenje i Jevanđelje po Jovanu... ne samo zbog razlika u stilu, već i zato što pisac Otkrovenja pravi gramatičke greške koje pisac Jevanđelja po Jovanu ne pravi... ne samo što nemaju isti stil pisanja, nego nemaju ni isti nivo obrazovanja (u grčkom jeziku, ne nužno opšteg obrazovanja)...

 

Да мени је јасно да није случајно, био сам ироничан. Исто као што знам да су постојале расправе око њене инкорпорације у НЗ. Ја разумем твоју потребу да све рационализујеш и деконструишеш али ово ми данас знам је само једна инфантилна пројава гордости савременог човека који због технолошког напретка мисли да се попео на врхунац цивилизацијске лествице и да ће одатле да суди и пресуђује свим минулим вековима и нараштајима. Мислиш да до данас нико није могао да уочи разлике у форми и стилу писања еванђеља и откровења? Тек ми данас то са катедре уочавамо? Ја лепо кажем малопре Дух Свети омануо баш тај дан. Ако се налази у оквиру НЗ, постоји разлог зашто се ту налази. Теби он промиче јер тај сегмент реалности као што је Божији наум не уврштаваш у своје сагледавање реалности. ОК, није проблем ја мислим да си ти ускраћен за целу слику ти мислиш да ја надомешћујем незнанње фантазијама и све је то супер али и разлог због кога се ама баш никад нећемо лепо разумети по овим питањима. По неким другима можда да, по овима нажалост не.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече

Vau... znači ne samo što vakcine nisu eliksir besmrtnosti, nego čak ne uspevaju ni da spreče sve one pobačaje koji se dese u 10-15% trudnoća... cccc... pa ta vakcina ništa ne valja... zašto da bilo ko primi vakcinu protiv kovida ako ne štiti od pobačaja?

 

Pravdaš zločin.

Ti si Sonderkommando Lemmus.

 

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Avocado рече

Tu se ne misli na žanrovski stil... takođe, bar u ovom slučaju, razlike u gramatici su mnogo bitnije i svakako ne mogu da se objasne žanrom...

 

To što si napisao nije nešto što znamo, nego pokušaj objašnjenja da se sporne poslanice nekako uklope... i nije samo jedna sporna...

 

Citao sam davno o svemu tome i ne mogu tacno da se setim svih bitnih detalja kako moze da se objasni razlika u stilu i gramatici, mozda gramatika jer je pisao na kraju zivota, poslanice malo ranije, znaci drugaciji nivo obrazovanja i slicno. Na stil nisam ni mislio zanrovski, nego prosto receno, nije Jovan birao stil, nego je stil birao njega tj. nije moglo drugacije da se zapise i prenese ono sto je on nadprirodno i nadumno i duhovnim ocima i osecajem video i cuo u duhovnim i ekstaticnim vizijma. Recimo, hipoteticki, da ponovo ima te duhovne otkrovenjske vizije, verovatno bi malo drugacije opisao (sa istim kontekstom) od prvog puta, jednostavno takva je priroda i pojam tih duhovnih i prorockih vizija, a Otkrovenje je mozda i najvece i najmisticnije prorostvo od svih prorostava u Pismu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Dragi рече

na duže vreme

 

Pozvao si se na Google prevod a sad ti to ne odgovara.

Drugo, to sam ti i napisala u prvom postu, i dodala da taj "isečak", ako posmatraš nezavosno od ostatka njene priče, možeš interpretirati kako hoćeš. Ali ako posmatraš u kontekstu cele priče, jasno je šta kaže i nema mesta interpretacijama.

 

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Dragi рече

Ne samo to. Nego svuda gde danas važi 3 G uvode od oktobra 2 G, osim na radnom mestu. Od oktobra ja ne mogu na sport! Zabranjen sam. Moraću u provinciju, u Donju Austriju.

Kod nas I za rad od kuće treba da si vakcinisan, preboleo ili testiran. Od 1.10 samo vakcinisan I preboleo u javnom sektoru. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ANTIVAKSERI KOJI PIJU „IVERMEKTIN“ ZAKAZALI PROTEST NA HIPODROMU

 

BEOGRAD, 21. septembar (Njuz) – Građani koji se protive vakcinaciji protiv epidemije korona virusa i izdavanju obaveznih kovid propusnica, a uzimaju lek “ivermektin“ zakazali su za naredni vikend masovni protest na Beogradskom hipodromu. “Ivermektin“ je inače veterinarski lek kojim se leče konji, a za koji mnogi antivakseri tvrde da uspešno sprečava i koronu.

– Pre nego sam odlučio da uzmem ovaj lek dobro sam se potkovao znanjem. Dosadilo mi je više da me svojim mišljenjima jašu kojekakvi virusolozi i imunolozi – kaže Petar Jovanović (45) iz Beograda.

On ističe da ne zna kako je došao na ideju da se protest antivaksera održi baš na Hipodromu, ali je sasvim siguran da “ivermektin“ ne izaziva nikava neželjena dejstva.

– Na ideju da se okupimo baš na hipodromu došli smo sasvim spontano, prosto nas je nešto privlačilo tamo. Mnogi predstavnici farmako mafije pokušali su da nas zauzdaju i upregnu u svoje interese, ali u tome nisu uspeli. Naša volja je neukrotiva – ističe Jovanović, dodajući da mu ne pada na pamet da nekome ide niz dlaku.

Jovanović poziva sve istomišljenike da u što većem broju u subotu dođu na Hipodrom i ponesu rezerve hrane i vode.

– Mi nemamo sredstava da okupljenima obezbedimo sendviče pa ih zato molimo da hranu i piće ponesu od kuće. Biće dovoljno da uz sebe imaju barem kocku šećera ili jabuku – savetuje Jovanović.
Na naše pitanje da li je kao organizator skupa spreman da ode u Ministarstvo zdravlja i ukrsti svoje argumente sa zagovornicima vakcincije, Jovanović je kratko odgovorio:
– Hoću, sve trčim!

:smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, sampaganini92 рече

Да мени је јасно да није случајно, био сам ироничан. Исто као што знам да су постојале расправе око њене инкорпорације у НЗ. Ја разумем твоју потребу да све рационализујеш и деконструишеш али ово ми данас знам је само једна инфантилна пројава гордости савременог човека који због технолошког напретка мисли да се попео на врхунац цивилизацијске лествице и да ће одатле да суди и пресуђује свим минулим вековима и нараштајима. Мислиш да до данас нико није могао да уочи разлике у форми и стилу писања еванђеља и откровења? Тек ми данас то са катедре уочавамо?

Ne mislim... niti sam tako nešto napisao... uočavali su i neki prilično rani hrišćani... Dionisije Aleksandrijski na primer... mada je tekstualna analiza i kritika svakako napredovala od tada i to nije "infantilna pojava gordosti", naprotiv, infantilno je smatrati da u tom pogledu ništa nije napredovalo za 18 vekova...

 

пре 3 минута, sampaganini92 рече

Ја лепо кажем малопре Дух Свети омануо баш тај дан.

Ako ti želiš da veruješ da se Duh Sveti bavio detaljnim lektorisanjem netačnih i kontradiktornih informacija u svetim spisima, onda je omanuo baš mnogo puta, a ne jedan dan... samo bojim se da većina modernih pravoslavnih teologa ne deli isto verovanje...

 

пре 3 минута, sampaganini92 рече

Ако се налази у оквиру НЗ, постоји разлог зашто се ту налази. Теби он промиче јер тај сегмент реалности као што је Божији наум не уврштаваш у своје сагледавање реалности. ОК, није проблем ја мислим да си ти ускраћен за целу слику ти мислиш да ја надомешћујем незнанње фантазијама и све је то супер али и разлог због кога се ама баш никад нећемо лепо разумети по овим питањима. По неким другима можда да, по овима нажалост не.

To je baš simpatičan način da svoj promašaj davanja bilo kakvog racionalnog objašnjenja okolnosti da pisci Jevanđelja po Jovanu i Otkrovenja imaju različito poznavanje grčkog jezika nekako predstaviš kao moj promašaj i nešto što meni promiče...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, mirko1929 рече

Сви се позивају на каноне о куги. Али, куга је много очигледнија, и смртоноснија болест. Ако добијеш кугу готово сигурно ћеш умрети, и види се да си заражен. И ако некога другога заразиш, тај ће исто готово сигурно умрети. COVID је у 80% асимптоматски. Вирус убија, и многи су неоправдано неодговорни (као нпр. кад знају да су заражени, а свеједно иду по граду, и то без маске) али не може да се пореди са кугом, чак ни са колером. Није ни близу.

Ето маркантан примјер како ваш мозак функционише. Да вас човјек врати уназад кроз вријеме и пусти да живите када је харала куга, готово сигурно би се бунили на све предложене мјере које би се тад издали ради сузбијања. Џаба вам било што би сте свједочили да би људи падали као крушке око вас. Јер ако сте слијепи и глуви за патње људи данас који умиру у мукама од корона вируа, исто би се понашали и у средњем вијеку. 

Куга и дан данас постоји запамти ово, иста она која је усмртила пола европског континента у средњем вијеку, али данас нема толику смртност јер је медицина узнапредовала и лијекови за њено сузбијање већ одавно постоје и користе се широм меридијана, и хигијенски услови зивљења су се драстично поправили од средњег вијека, тако да данас од куге умире релативно мали број људи у сиромашним земљама који немају приступ савременој медицини и лијековима и пијаћој води. 

Када би ми данас одбијали сва медицинска достигнућа и када би смо одбијали да живимо у чистој околини и пијемо пречишћену воду имали би смо повремено пандемије куге која би односила доста живота, а стално би смо имали људе који би од те куге умирали у мањем, али позамашном броју. Наравно све ово се узима здраво за готово, нико не доводи у питање антибиотике, и савремену медицину, нико не доводи у питање пијаћу воду која нам се даје кроз водовод, али ето само су вакцине у пм нешто страшно иако је око њих све мање више познато јер их користимо већ више од 200г.

Уопште не постоји разлика између оних који одбијају вакцине и оних који одбијају савремену медицину, одбијају било какав технолошки и научни прогрес због кога су услови живљења човјека драстично побољшани. Између они који су се плашили уведених првих возова, електричне енергије, намирница из новог свијета, данас 5Г мреже нема разлике у погледу мождане активности, једна те иста је одговорна за такво понашање. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Tumaralo. рече

Pravdaš zločin.

Ti si Sonderkommando Lemmus.

Koji zločin? To što se pobačaji i dalje dešavaju kod vakcinisanih žena jer vakcina protiv kovida nije lek za pobačaje? Taj "zločin" si opisao, pa taj "zločin" i ismevam...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...