Jump to content

Прогон Српске Православне Цркве у Црној Гори од стране конвертита

Оцени ову тему


Препоручена порука

ВИДЕО

Литија од Мурине до Андријевице - https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/02/murine11.mp4?_=2

Литија из Чајнича (Република Српска) до Пљеваља - https://www.in4s.net/wp-content/uploads/2020/02/cajnice-video.mp4?_=3

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Амфилохије о забрани уласка: Јадна је држава која се плаши песника

Јадна је држава и Црна Гора ако се плаши песника, рекао је митрополит црногорско-приморски Амфилохије, уручујући орден члану групе „Београдски синдикат“.

Члановима ове групе, који су снимили песме „Догодине у Призрену“ и „Свиће зора“, посвећене одбрани светиња на Косову и Метохији и у Црној Гори, забрањен је улазак у Црну Гору. Феђа Димовић, Блажо Вујовић и Бошко Ћирковић враћени су са граничног прелаза Добраково и подгоричког Аеродрома, али је Александар Протић успео да уђе у Црну Гору и прими грамату и орден са златним ликом светог Петра Другог Ловћенског Тајновидца.

„Црна Гора, која је огњиште великих песника и светаца Божијих, великога Петра Другог Ловћенског Тајновидца, та Црна Гора се уплашила од песника. Зато је забранила и долазак највећем песнику после Његоша у Црној Гори, Матији Бећковићу. Он је опасан по својим песмама. Нико тако није написао величанствене песме о Црној Гори као Матија Бећковић, јесте изразио и тугу своју због Црне Горе која је била и која нестаје. То је тачно, то је чињеница, али све што је написао је истина“, рекао је митрополит.

Говорећи о томе да је Бећковић писао на ровачко-морачком дијалекту, владика је казао да је сада црногорски дијалекат проглашен за језик. По његовом мишљењу „ваљда је страх за тај језик измишљен, који је сада завладао у Црној Гори, разлог да се плаше песника“.

Истакао је да су ови који забрањују песницима улазак у Црну Гору потомци оних који су срушили цркву Светога Петра Цетињскога на Ловћену, оскрнавили мошти Светога Петра Другог Ловћенског Тајновидца и ухапсили га.

„Обурдавајући цркву са Ловћена обурдали су Црну Гору“, оценио је митрополит Амфилохије и додао да Црна Гора не може нестати јер је она саграђена на богољубљу и братољубљу:

„Сви који су у Црној Гори кроз векове ходили светим путем Божијим су усправљали овај народ и данас из те усправљености народ је кренуо да прославља име Божије улицама у миру и љубави, радости и братској слози и слободи.Тако су и ови млади људи из „Београдског синдиката“ кроз те своје јесме певали веома опасну песму за Црну Гору, која није ништа друго него поновљени тестамент и химна краља и господара Црне Горе Николе Првог Петровића“, рекао је Амфилохије.

Уручујући награду, он је додао да је у Црној Гори „васкрсао народ“ и да је „кроз његово буђење и наша Црква на овим просторима постала један од најзначајнијих духовних центара не само нашег народа, него свеукупне Европе и света“.

„Ови молебни и благословене литије то је нешто јединствено што се данас догађа у свету. Народ масовно излази на молитву Господу, Пресветој Богородици у знаку братске љубави и слободе. Одавно је требало и чекало се да се народ Црне Горе пробуди и да задобије слободу и ослободи се од страха“, казао је владика Амфилохије.

По његовим речима „први пут после толико времена дух који негује Црква Христова, дух љубави и заједништва, братске слоге и слободе, и страха само пред Богом, а не пред моћницима овога света, се пробудио и то је велики Божији дар“.

Ово што се дешава у Црној Гори даје велику веру и наду

Захваљујући се на награди Александар Протић је казао да му је драго што је данас са браћом у Црној Гори, и уједно изразио жаљење због одсутности осталих чланова групе. Истакао је да свима њима „све ово што се дешава последњих дана у Црној Гори даје велику веру и наду“.

 

https://rs.sputniknews.com/regioni/202002231121901161-amfilohije-o-zabrani-ulaska-jadna-je-drzava-koja-se-plasi-pesnika/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црна Гора из минута у минут: На челу литије 99-годишњи старина Новак

Широм Црне Горе и данас ће бити одржани молебани и литије за одбрану светиња. Прва литија је кренула из Барица до Храма Христовог Рождества у Мојковцу, док је из Мурине кренула литија према Андријевици коју са црквеним барјаком у рукама предводи старина Новак Марковић (99) из Брезојевице.

RS.SPUTNIKNEWS.COM

Широм Црне Горе и данас ће бити одржани молебани и литије за одбрану светиња. Прва литија је кренула из...

 

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ромејац рече

85195474_182642019838283_7092186819080486912_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ohc=cBX2wo5RRpIAX8SnwZg&_nc_ht=scontent.fbeg5-1.fna&oh=477c4766f3ff852caa701b848912dd3e&oe=5EFA00B8

Ни старост их не заустави - Из Мурина кренула Литија... 

72 и 98 година. Један од њих је Јокић, он је из Велике. Сигурно неких 4, 5км од Мурина. Не би ме зачудило и да је то препјешачио. Туда свакако нема неког јавног превоза, а такси иде од Мурина ка тим селима, назад само ако га ухвате у том тренутку кад наиђе... Тај народ, и ја сам родом из тих крајева, 15-20 км дневно прелази као од шале. Од Мурина до Андријевице је само у једном смјеру око 15км.

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Градоначелник позвао целу Будву на литију

Председник Општине Будва Марко Царевић, позвао је све грађане Будве на молебан за очување светиња, који ће се одржати вечерас, са почетком у 18 у Цркви Свете Тројице у старом граду.

https://rs.sputniknews.com/regioni/202002231121900683-gradonacelnik-pozvao-celu-budvu-na-litiju/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Грађанима Чајнича у Републици Српској, који су кренули на литију у Пљевља, полиција је забранила улазак у Црну Гору.

https://rs.sputniknews.com/regioni/202002231121901387-mestani-cajnica-krenuli-na-litiju-u-pljevlja-kordon-policije-im-zabranio-ulazak-u-crnu-goru/

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Бијело Поље руши све рекорде: Око 30.000 људи у литији коју предводе Јоаникије и Теодосије

У литији у Бијелом Пољу коју предводе епископ будимљанско-никшићки Јоаникије и епископ рашко-призренски и косовско-метохијски Теодосије учествује око 30.000 људи.

1121902018.jpg

https://rs.sputniknews.com/regioni/202002231121901874-bijelo-polje-rusi-sve-rekorde-oko-30000-ljudi-u-litiji-koju-predvode-joanikije-i-teodosije/

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

M.FACEBOOK.COM

ZETA IDE PREMA PODGORICI! Izvor: Milos Klikovac

 

Нек нам Бог да среће да се врате дани, славни дани наше прошлости...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Подршка верујућој браћи у Црној Гори: Молебан у порти Цркве Пресвете Богородице у Сремској Каменици

Молебан предводе владика сремски Василије и отац Гојко Перовић, ректор Цетињске богословије

У порти цркве Пресвете Богородице у Сремској Каменици поред Новог Сада, у 16 часова почео је молебан у знак подршке верујућем народу у Црној Гори.

Молебану присуствују председник Покрајинске владе АП Игор Мировић и градоначелник Новог Сада Милош Вучевић.

kamenica-(4)_620x0.jpg

https://www.novosti.rs/вести/насловна/друштво.395.html:849126-Подршка-верујућој-браћи-у-Црној-Гори-Молебан-у-порти-Цркве-Пресвете-Богородице-у-Сремској-Каменици-ФОТО-ВИДЕО

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...