Jump to content

САД извршиле атентат на високог званичника Ирана

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

"Британски Амбасадор напустио Иран."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Iran-2_671.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 316
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

"Zvanicni Iran i zvanicne SAD su stali na loptu. Traze nacine da se izvuku iz sukoba neosteceni u politickom smislu pred domacom javnoscu.
Iako je iranska Revolucionarna garda (valjda se tako zovu) najavila odmazdu sirokih razmera, verujem da ce od toga profitirati samo spekulativni mediji, kao u ovom slucaju, a ozbiljan sukob jos visi u vazduhu bez najava da bude ostvaren.
Zapravo, sitne carke, zarad dnevne politike, nisu pokazatelj stvarnog stanja na terenu.

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_53.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Političke igre u Vašingtonu su do ove cele priče o Sulemaniju bile skoncetrisane na ceo skandal sa Ukrajinom, ali od tad su manje aktuelne bar dok ne krenu saslušanja, pa se može reći da je Tramp pokupio nekoliko poena, bar na kraće staze."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_54.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, obi-wan рече

Na vojnom forumu vele da je nesporno da je ili licno pomagao ili slao svoje u neku vrstu pozadinske podrske i donosenja materjala.

U svakom slucaju, ne verujem da bi tako nesto iko stavio u zvanicni dokument da bi se to videlo.

To ne bi, i nije sporno da je imao nekakvog dodira sa iranskim prisustvom u ratu u BiH, ali pada verzija koja je se provlačila u medijima da je bio na čelu Qudsa u Bosni kada je na tu funkciju došao tek poslije rata. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Justin Waters рече

pada verzija koja je se provlačila u medijima

Ma to dobro, ko njih uopste vise i uzima za ozibljno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Justin Waters рече

To ne bi, i nije sporno da je imao nekakvog dodira sa iranskim prisustvom u ratu u BiH, ali pada verzija koja je se provlačila u medijima da je bio na čelu Qudsa u Bosni kada je na tu funkciju došao tek poslije rata. 

Ja nisam vidio da je to neko tvrdio, jedino sam cuo od njega samog da je ucestvovao u ratu u BiH 93-94, ali nije rekao na kojoj poziciji.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ronald рече

Ja nisam vidio da je to neko tvrdio, jedino sam cuo od njega samog da je ucestvovao u ratu u BiH 93-94, ali nije rekao na kojoj poziciji.

Pisali su razni mediji, pa stoga ostavljam dozu sumnje i da oni koji su prenjeli da je bio u ratu ne prenose istinu. 

No da je bio u ratu, mogu jedino da ga vidim da je došao kao general sa iskustvom u iračko-iranskom ratu i da je davao savjete bošnjačkoj vojsci, ali ne i da je komandovao trupama koje su odsjecale glave Srbima.....

Suština je da ako poredim učešće Solejmanija u ratu u BiH i učešće zapadnih sila....zločine koje su prouzrokovale zapadne sile prema Srbima ne može da zasjeni bilo kakav Solejmanijev angažman u ratu u Bosni.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"- Sulejmani je tokom čitavog rata na području srednje Bosne dolazio i obučavao mudžahedine, ali i odlazio u Sarajevo i obučavao pripadnike tajne službe Alije Izetbegovića AID - ističe Galijašević."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Iran-2_672.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Здраво,

гледе обарања тог авиона да и ја речем коју Smile

Истина ће се сазнати можда некад (за стотињак година) али се може повезивањем разних рекла-казала и на основу сличних догађаја у прошлости докучити. Дакле, авион је оборен намјерно јер се у њему налазио неко или нешто што је могло омогућити пресудну предност у нападу на Иран. Обарањем се ставило до знања да ће се бранити свим силама и да неће презати жртвовати чак и невине животе. Наравно први сценарио је био (мада увијек постоји више њих за сваки случај) да се негира да су то они учинили и покуша пребацити кривица на САД. Други да је дошло до квара на мотору (зато је било и задржавање од једног сата пре полетања ) да би се по потреби прибавио такав алиби али пошто се појавио снимак прешло се на трећи или ти причу да јесте оборен али не намерно а кривица пребачена на неку јединицу тј. посаду. Дакле колатерарна штета и ту опет погађају амере јер они имају на прегршт таквих догађаја и не могу ммного протествовати...

Да не ширим даље надам се да сам био кратак али ........ јасан. Smile"

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_56.html

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, obi-wan рече

"Здраво,

гледе обарања тог авиона да и ја речем коју Smile

Истина ће се сазнати можда некад (за стотињак година) али се може повезивањем разних рекла-казала и на основу сличних догађаја у прошлости докучити. Дакле, авион је оборен намјерно јер се у њему налазио неко или нешто што је могло омогућити пресудну предност у нападу на Иран. Обарањем се ставило до знања да ће се бранити свим силама и да неће презати жртвовати чак и невине животе. Наравно први сценарио је био (мада увијек постоји више њих за сваки случај) да се негира да су то они учинили и покуша пребацити кривица на САД. Други да је дошло до квара на мотору (зато је било и задржавање од једног сата пре полетања ) да би се по потреби прибавио такав алиби али пошто се појавио снимак прешло се на трећи или ти причу да јесте оборен али не намерно а кривица пребачена на неку јединицу тј. посаду. Дакле колатерарна штета и ту опет погађају амере јер они имају на прегршт таквих догађаја и не могу ммного протествовати...

Да не ширим даље надам се да сам био кратак али ........ јасан. Smile"

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_56.html

Ако су већ задржавали авион (један сат), зашто нису из њега извели тог неког, односно узели то нешто? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Ромејац рече

Ако су већ задржавали авион (један сат), зашто нису из њега извели тог неког, односно узели то нешто? 

Nem` pojma brate, prenosim random misljenja sa vojnog foruma kol`ko da vidimo sta sve ljudi kazu o celoj toj prici.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, obi-wan рече

Истина ће се сазнати можда некад (за стотињак година) али се може повезивањем разних рекла-казала и на основу сличних догађаја у прошлости докучити. Дакле, авион је оборен намјерно јер се у њему налазио неко или нешто што је могло омогућити пресудну предност у нападу на Иран. Обарањем се ставило до знања да ће се бранити свим силама и да неће презати жртвовати чак и невине животе. Наравно први сценарио је био (мада увијек постоји више њих за сваки случај) да се негира да су то они учинили и покуша пребацити кривица на САД. Други да је дошло до квара на мотору (зато је било и задржавање од једног сата пре полетања ) да би се по потреби прибавио такав алиби али пошто се појавио снимак прешло се на трећи или ти причу да јесте оборен али не намерно а кривица пребачена на неку јединицу тј. посаду. Дакле колатерарна штета и ту опет погађају амере јер они имају на прегршт таквих догађаја и не могу ммного протествовати...

Да не ширим даље надам се да сам био кратак али ........ јасан. Smile"

Nije baš jasan...šta kaže Iranci su namjerno oborili avion jer je u njemu bio neko važan ko bi pomogao zapadu oko napada na Iran? 

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, obi-wan рече

Nem` pojma brate, prenosim random misljenja sa vojnog foruma kol`ko da vidimo sta sve ljudi kazu o celoj toj prici.

Питање није било упућено теби. Већ искоришћено да се види нелогичност те тврдње (теорије завере). 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Justin Waters рече

Nije baš jasan...šta kaže Iranci su namjerno oborili avion jer je u njemu bio neko važan ko bi pomogao zapadu oko napada na Iran?

Da, to je valjda probao da kaze, ali takav redosled dogadjanja skoro niko na vojnom forumu ne uzima za ozbiljno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...