Jump to content

САД извршиле атентат на високог званичника Ирана

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Препоручена порука

A sto se tice ovog obaranja aviona - tu su samo jos jedared pokazali jednu po meni neospornu cinjenicu: niko od tih bliskoistocnjaka ne zna da bude vojska kako valja. Ali bukvalno niko. Prosto su u tome totalni cobani i tacka. Mislim, kakav je to uopste lanac komandovanja kad se u tako zasticenoj zoni, kakva je glavni grad, strelci nalaze u takvoj paranoji da prave ovako uzasne greske?

Mora to da bude mnogo i neuporedivo bolje da bi bilo ozbiljno i kvalitetno, ovako su se pokazali - najblaze receno - kao totalni amateri.

Lako je povuci obarac, muski je uzdrzati se od toga.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 316
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Na MCM su upravo preneli vest (jos neprovereno!) od pre sat-dva da je raketirana jos neka `muricka baza i po toj vesti izgleda da ima nastradalih.

...

ap_19235527104728-735x459.jpg?itok=z7aYJ

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Irak_507.html
https://www.brief.com.cy/diethni/irak-bombardismos-basis-ton-ipa?amp&__twitter_impression=true

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Komandant IRG Vazdusno kosmickih snaga (sta god da je to) izjavio je da ce prihvatiti svaku odgovornost i da ce se povinovati svakoj odluci zvanicnika."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_44.html

‘I wished death’ after realizing Ukrainian passenger plane had been mistakenly shot down: IRGC Aerospace Force chief

“After hearing the news in the country’s west after implementing the military operation against American bases and when I made sure that this incident has happened, I wished I was dead,” said Hajizadeh said a press conference on the Ukrainian plane crash.

“For a lifetime, we put our life on the line for the people, and today we put our honor on the line for God and face the cameras in such difficult circumstances,” he said.

Hajizadeh accepted full responsibility for the incident, saying he had notified related authorities immediately but the public announcement of the matter was pending an investigation by the Armed Forces General Staff as required by existing procedures.

WWW.TEHRANTIMES.COM

TEHRAN — Amir Ali Hajizadeh, commander of the Aerospace Force of the Islamic Revolution Guards Corps (IRGC), said on Saturday that he wished...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Isti general koji je preuzeo odgovornost, Amirali Hadzizadeh, malo vise detalja o PVO te noci

Otprilike, `te noci bili smo u najvisem stepenu gotovosti za totalni rat. Dodatni prsten PVO postavljen je te noci oko Teherana`.

Garda je zahtjevala da se obustave civilni letovi, ali na njihov zahtjev nije reagovano."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_44.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_45.html

"Prema pojedinim podacima te noci nakon iranskog napada na americke baze sa civilnog aerodorma poletjelo je 16 putnickih aviona prije nego je oboren ukrajinski. Ukrajinski avion je oboren dva minuta nakon polijetanja a smjer mu se izgleda poklopio sa pravcem u kojem se po svemu sudeci nalazi neki osjetljiv objekat kojeg stiti PVO. Zelena tacka na mapi je mjesto odakle je Tor dejstvovao a prema kojem je avion usmjerio pravac a crvena je mjesto gdje je pao. Komandir koji je donio odluku imao je desetak sekundi na raspolaganju i nazalost donio je, ispostavilo se, pogresnu odluku. Kakve sve okolnosti su dovele do toga da se donese odluka da se ovaj cilj srusi i koliko je vazan objekat koji se tu stiti, mozda necemo nikada saznati."

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, obi-wan рече

 

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vrlo bitan strucni deo, za ukupno razumevanje do kakve je greske doslo.

...

@kubovac
"Radar Tor-a ne treba da bude uključen "celu noć". Ima domet od oko 25-30 km, nije to osmatrački radar.
Nemoj da još saznamo da otkrivaju ciljeve na taj način. Valjda treba da im se DODELI cilj od strane više komande koja ima radare većeg dometa i sisteme raspoznavanja "svoj-tuđi", kao i vezu sa civilnom kontrolom leta."

@babaroga
"Ovo me kopka od juce.
Zasto mora TOR da bude uvezan u sistem i da mu se dodjeljuju ciljevi? Mislim, moze, ali ne mora.
TOR je koliko sam ja uklavirio nezavisni sitem trupne PVO koji brani uski prostor oko svog polozaja, koji je pokretan i projektovan da brani iz pokreta. Otprilike, sto neko rece, namjena mu je da skida sve sto mu udje u domet? Jer nema se tu vremena na deset kilometara za pregovore i dogovore?
Da li sam ja dobro shvatio da svaki lanser ima svoj osmatracki radar sa dometom do 40km, i da moze da radi potpuno nezavisno?"

@kubovac
"Ne mora da bude uvezan. I onda obori putnički avion.
Dakle, ovde je Tor bio u ulozi teritorijalne PVO, odbrane važnog objekta, a ne u ulozi PVO trupa.
Objasnio sam ovaj postupak "dodele cilj" kroz moje iskustvo dežurstva na sistemu Kub, pronađi ranije moj tekst isto na ovoj temi.
I ne mora biti "klasično" povezan u integrisani sistem, ali neko treba da mu da signal i komandu da se uključi i da dejstvuje na cilj na tim i tim okvirnim parametrima ili pak "na sve što vidi i što mu uđe u zonu dejstva".
O tome ja pričam. Ne verujem da su "zverali" sa tim radarom dometa 25-30 km (TOR-M1) jer su u krajnju ruku tako rizikovali da budu otkriveni i popiju protivradarsku (ako se već smatra da je neko polu-ratno stanje) sa 60-70 km bez da uopšte vide cilj. Nadam se da sam ovo objasnio....
Znači jedina normalna stvar je bila da je radar više hijerarhije, komande te baze ili vojnog aerodroma, uočio cilj ili ciljeve u zoni dejstva Tor ili blizu zone dejstva i u skladu sa nekom procedurom rukovođenja i komandovanja, izdata je naredba za otkrivanje cilja i dejstvo po njemu....
U suprotnom, liči mi na hajdučiju."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_47.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vrlo bitan strucni deo, za ukupno razumevanje do kakve je greske doslo.

...

@kubovac
"Radar Tor-a ne treba da bude uključen "celu noć". Ima domet od oko 25-30 km, nije to osmatrački radar.
Nemoj da još saznamo da otkrivaju ciljeve na taj način. Valjda treba da im se DODELI cilj od strane više komande koja ima radare većeg dometa i sisteme raspoznavanja "svoj-tuđi", kao i vezu sa civilnom kontrolom leta."

@babaroga
"Ovo me kopka od juce.
Zasto mora TOR da bude uvezan u sistem i da mu se dodjeljuju ciljevi? Mislim, moze, ali ne mora.
TOR je koliko sam ja uklavirio nezavisni sitem trupne PVO koji brani uski prostor oko svog polozaja, koji je pokretan i projektovan da brani iz pokreta. Otprilike, sto neko rece, namjena mu je da skida sve sto mu udje u domet? Jer nema se tu vremena na deset kilometara za pregovore i dogovore?
Da li sam ja dobro shvatio da svaki lanser ima svoj osmatracki radar sa dometom do 40km, i da moze da radi potpuno nezavisno?"

@kubovac
"Ne mora da bude uvezan. I onda obori putnički avion.
Dakle, ovde je Tor bio u ulozi teritorijalne PVO, odbrane važnog objekta, a ne u ulozi PVO trupa.
Objasnio sam ovaj postupak "dodele cilj" kroz moje iskustvo dežurstva na sistemu Kub, pronađi ranije moj tekst isto na ovoj temi.
I ne mora biti "klasično" povezan u integrisani sistem, ali neko treba da mu da signal i komandu da se uključi i da dejstvuje na cilj na tim i tim okvirnim parametrima ili pak "na sve što vidi i što mu uđe u zonu dejstva".
O tome ja pričam. Ne verujem da su "zverali" sa tim radarom dometa 25-30 km (TOR-M1) jer su u krajnju ruku tako rizikovali da budu otkriveni i popiju protivradarsku (ako se već smatra da je neko polu-ratno stanje) sa 60-70 km bez da uopšte vide cilj. Nadam se da sam ovo objasnio....
Znači jedina normalna stvar je bila da je radar više hijerarhije, komande te baze ili vojnog aerodroma, uočio cilj ili ciljeve u zoni dejstva Tor ili blizu zone dejstva i u skladu sa nekom procedurom rukovođenja i komandovanja, izdata je naredba za otkrivanje cilja i dejstvo po njemu....
U suprotnom, liči mi na hajdučiju."

@su27
"Najveću odgovornost za ovo ima onaj koji je bio zadužen da zabrani sav civilni saobraćaj."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_47.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vrlo bitan strucni deo, za ukupno razumevanje do kakve je greske doslo.

...

@kubovac
"Radar Tor-a ne treba da bude uključen "celu noć". Ima domet od oko 25-30 km, nije to osmatrački radar.
Nemoj da još saznamo da otkrivaju ciljeve na taj način. Valjda treba da im se DODELI cilj od strane više komande koja ima radare većeg dometa i sisteme raspoznavanja "svoj-tuđi", kao i vezu sa civilnom kontrolom leta."

@babaroga
"Ovo me kopka od juce.
Zasto mora TOR da bude uvezan u sistem i da mu se dodjeljuju ciljevi? Mislim, moze, ali ne mora.
TOR je koliko sam ja uklavirio nezavisni sitem trupne PVO koji brani uski prostor oko svog polozaja, koji je pokretan i projektovan da brani iz pokreta. Otprilike, sto neko rece, namjena mu je da skida sve sto mu udje u domet? Jer nema se tu vremena na deset kilometara za pregovore i dogovore?
Da li sam ja dobro shvatio da svaki lanser ima svoj osmatracki radar sa dometom do 40km, i da moze da radi potpuno nezavisno?"

@kubovac
"Ne mora da bude uvezan. I onda obori putnički avion.
Dakle, ovde je Tor bio u ulozi teritorijalne PVO, odbrane važnog objekta, a ne u ulozi PVO trupa.
Objasnio sam ovaj postupak "dodele cilj" kroz moje iskustvo dežurstva na sistemu Kub, pronađi ranije moj tekst isto na ovoj temi.
I ne mora biti "klasično" povezan u integrisani sistem, ali neko treba da mu da signal i komandu da se uključi i da dejstvuje na cilj na tim i tim okvirnim parametrima ili pak "na sve što vidi i što mu uđe u zonu dejstva".
O tome ja pričam. Ne verujem da su "zverali" sa tim radarom dometa 25-30 km (TOR-M1) jer su u krajnju ruku tako rizikovali da budu otkriveni i popiju protivradarsku (ako se već smatra da je neko polu-ratno stanje) sa 60-70 km bez da uopšte vide cilj. Nadam se da sam ovo objasnio....
Znači jedina normalna stvar je bila da je radar više hijerarhije, komande te baze ili vojnog aerodroma, uočio cilj ili ciljeve u zoni dejstva Tor ili blizu zone dejstva i u skladu sa nekom procedurom rukovođenja i komandovanja, izdata je naredba za otkrivanje cilja i dejstvo po njemu....
U suprotnom, liči mi na hajdučiju."

@su27
"Najveću odgovornost za ovo ima onaj koji je bio zadužen da zabrani sav civilni saobraćaj."

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Sukob-Iran-Amerika_47.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Рисбо рече

Besmislice. SAD nikad u istoriji nije napala neku normalnu zemlju iz cista mira. Svi neprijatelji SAD bili su uvek totalitarne shitholes, od nacista, komunista pa do fanaticnih islamista.

Teroriste stvara ludacka ideologija. Hvala Bogu da imamo silu poput Amerike koja te manijake drzi koliko-toliko pod kontrolom, inace bi ovaj svet bio mnogo sumornije mesto. Da Iran vlada svetom drugu bi pesmu nasi zapadomrsci pevali... Tj. ne bi smeli da pisnu.

  • Свиђа ми се 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима



Besmislice. SAD nikad u istoriji nije napala neku normalnu zemlju iz cista mira. Svi neprijatelji SAD bili su uvek totalitarne shitholes, od nacista, komunista pa do fanaticnih islamista.
Teroriste stvara ludacka ideologija. Hvala Bogu da imamo silu poput Amerike koja te manijake drzi koliko-toliko pod kontrolom, inace bi ovaj svet bio mnogo sumornije mesto. Da Iran vlada svetom drugu bi pesmu nasi zapadomrsci pevali... Tj. ne bi smeli da pisnu.


Normalnu. Njima su normale samo zemlje koje podrzavaju njihovu kolonijalnu politiku. Ko ne podrzava preko svojih medija ga satanizuju. Pa oni su podrzavali i Sadama i Norijegu dok su sluzili njihovim interesima i nije ih bilo briga za stanje prava ljudi. Cim zemlje otkazu poslusnost vade im se diktatorske osborne. Ubili su 3000000 Vijetnamaca. Jel Vijetnam nenormala zemlja. Ako jeste zasto sada sa njim super saradjuju. Jel Kina shithol zemlja. Ako jeste, kad je to postala. Inace Amerika je prodigla Kinu kad je tamo manje bilo prava nego sada, ali sada smeta. Licemerstvo, jedini greh koji je Hristos osudio pojedinacno u Svetom pismu.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Besmislice. SAD nikad u istoriji nije napala neku normalnu zemlju iz cista mira. Svi neprijatelji SAD bili su uvek totalitarne shitholes, od nacista, komunista pa do fanaticnih islamista.

Teroriste stvara ludacka ideologija. Hvala Bogu da imamo silu poput Amerike koja te manijake drzi koliko-toliko pod kontrolom, inace bi ovaj svet bio mnogo sumornije mesto. Da Iran vlada svetom drugu bi pesmu nasi zapadomrsci pevali... Tj. ne bi smeli da pisnu.

Зар нису свргавали режиме по Јужној Америци за време Хладног рата и инсталирали своје диктаторе? Ако се не варам, подржавали су Пиночеа, нпр. Са друге стране, било је случајева кад се нису умешали а требало је (попут Руанде). Све у свему, делује ми као тзв. реал политик, иако се све време потенцира идеализам. То је оно што видимо као лицемерје...

Него, шта сам заправо хтео да те питам. Како људи тамо гледају на случај Едија Галагера, фоке који је оптужен да је преклао заробљеника и убијао цивиле. Оптужили су га саборци из јединице, а суд га ослободио на крају. Трамп га подржао и гомила других људи. Додуше, гомила и није, доста ми делују оштре поделе око тога... Судећи по коментарима и вестима. 

Иначе, има много билмеза међу коментаторима из САД, који на сваку вест о злочинима понављају "good job, you've never been there, what were civilians doing there...". Али таквих опет има свуда... Шта да се ради. :)

 

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Рисбо рече

Normalnu. Njima su normale samo zemlje koje podrzavaju njihovu kolonijalnu politiku. Ko ne podrzava preko svojih medija ga satanizuju. Pa oni su podrzavali i Sadama i Norijegu dok su sluzili njihovim interesima i nije ih bilo briga za stanje prava ljudi. Cim zemlje otkazu poslusnost vade im se diktatorske osborne. Ubili su 3000000 Vijetnamaca. Jel Vijetnam nenormala zemlja. Ako jeste zasto sada sa njim super saradjuju. Jel Kina shithol zemlja. Ako jeste, kad je to postala. Inace Amerika je prodigla Kinu kad je tamo manje bilo prava nego sada, ali sada smeta. Licemerstvo, jedini greh koji je Hristos osudio pojedinacno u Svetom pismu.

Послато са SM-A530W користећи Pouke.org мобилну апликацију

Vijetnam nisu napali Amerikanci nego komunisti koje je podrzavao SSSR. Amerikanci su branili normalan Vijetnam.

Kina jeste shithole komunisticka zemlja. Amerika pokusava sa njima normalno da saradjuje u nadi da ce se konacno otarasiti tog satanizma i pridruziti normalnom svetu.

Sveto Pismo se primenjuje na svakog od nas pojedinacno, a ne kolektivno. Bolje tako, jer inace bi se mi Srbi veoma lose proveli...

  • Свиђа ми се 1

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...