Jump to content

Danas: Патријарх одбио захтев 14 владика за ванредни Сабор; Direktno.rs: Текст захтева

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 19 минута, Милан Ракић рече

Neko ju je postavio uz komentar kao jednu od laureata ordena kojeg je Prvorođeni dobio onomad

Добро, бар нека корист од ове теме  :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Zoran Đurović рече

Дај јој мој телефон!:)) 

Радо, али окле ми ваш број:D

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, GeniusAtWork рече

Нађо' је. Милка Форцан Слика је на серверу Поука у фолдеру uploads. Вероватно је неко некад нешто качио са том сликом, па је софтвер нешто побрљавио и убацио је овде   :)))

Узех да спремим неко предавање у Италији за св Јоакима и Ану, тражио текстове по нету, кликнуо на један, оно би неки порно сајт који ми у секунди спржи компјутер. Џаба ми било и што сам појурио да извучем кабал из зида... 

Други случај: Неки су се светили Игњатију и браничевски сајт претворили у порно! Нисам контролисао да ли је сада сајт епархије нормалан.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Bezuhova рече

Nego sam u soku do kakvih zakljucaka dolazim ja, a do kakvih vi. A rekla bih da krecemo iz istog izvora.

Јасно, вама хипнотисаност и заљубљеност у Лохија мути расуђивање. То је све. Луче се одређене супстанце, како је показала наука и то помућује разум. 

Ја сам пак научник. У стању сам и против себе да говорим ако чињенично ме обара. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bezuhova рече

ja uopste nemam ni zrno sumnje u dobre nakane tog covjeka

То је хипноза. Имаш и оно кад пијанац тврди да није пијан... То је све људски.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nesto se mislim... A sto bi mi uopste morali imati stav prema nekoj licnosti ili biti na ovoj ili onoj strani? Zar ne mozemo jednostavno dizati glas prema konkretnom postupku, bez insinuacija, teorija zavera, insajderskih informacija, poluistina i sl.

Npr. vl. Amfilohije dodelio orden Seselju-losa odluka. Dati coveku do znanja da se mi vernici (tj. oni koji se tako osecaju) ne slazemo s tim i da zelimo da se distanciramo od toga postupka (ne i od samog vl.). Naterati ga da obrazlozi jasno zasto je to uradio.

Patrijarh dodelio orden Vucicu-opet isto.

Gasic gradi crkvu-opet isto. Zahtevati prvo da se kazni u skladu sa zakonom zbog pogibije onih nesretnih pilota pa onda neka gradi crkvu.

Hocu reci, vezivanjem za licnosti umesto za konkretne postupke ili dela dolazimo u vrlo nezahvalnu poziciju da branimo neodbranljivo ili pak da neuroticno pritiskamo sebe da trpamo sve ILI u beli ILI u crni kos a izmedju stoji celi jedan spektar boja...

Zasto mi vernici u ovoj situaciji ne bi imali npr. stav tipa “dogovorite se i izadjite sa konkretno i jasno definisanim problemima i predlozima za resenje a mi (verni narod) cemo onda zauzeti stav koje odluke smatramo da su prihvatljive a koje ne”.

Naterati ih da objasne jasno i glasno zasto ratuju, oko cega se spore! Tako se gradi sistem, procedura, pravilnik i onda vise nije toliko vazno KO nesto radi vec STA to konkretno radi. U protivnom samo cemo skakati iz jedne zamke u drugu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, GeniusAtWork рече

Нађо' је. Милка Форцан

image.png

Слика је на серверу Поука у фолдеру uploads. Вероватно је неко некад нешто качио са том сликом, па је софтвер нешто побрљавио и убацио је овде   :)))

frisko deluje!

Inace cale joj je bio neki bokser/bodi bilder sta li

Imali su (valjda jos imaju ) kucu na Rose (ROsama)

 

sad nastavite slobodno

 

exeunt

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Мићо, имаш ли списак свих оних који су добили орден св. Саве и завршили у затвору? - Не мислим на затвор у биолошком смислу. - Али, и имаш ли Лохијеве који су одликовани? Не рачунам у одликовања Ломија који налаже бадњак на Цетињу и сл. 

Ima ih nekoliko 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, florenntina рече

Nesto se mislim... A sto bi mi uopste morali imati stav prema nekoj licnosti ili biti na ovoj ili onoj strani? Zar ne mozemo jednostavno dizati glas prema konkretnom postupku, bez insinuacija, teorija zavera, insajderskih informacija, poluistina i sl.

Npr. vl. Amfilohije dodelio orden Seselju-losa odluka. Dati coveku do znanja da se mi vernici (tj. oni koji se tako osecaju) ne slazemo s tim i da zelimo da se distanciramo od toga postupka (ne i od samog vl.). Naterati ga da obrazlozi jasno zasto je to uradio.

Patrijarh dodelio orden Vucicu-opet isto.

Gasic gradi crkvu-opet isto. Zahtevati prvo da se kazni u skladu sa zakonom zbog pogibije onih nesretnih pilota pa onda neka gradi crkvu.

Hocu reci, vezivanjem za licnosti umesto za konkretne postupke ili dela dolazimo u vrlo nezahvalnu poziciju da branimo neodbranljivo ili pak da neuroticno pritiskamo sebe da trpamo sve ILI u beli ILI u crni kos a izmedju stoji celi jedan spektar boja...

Zasto mi vernici u ovoj situaciji ne bi imali npr. stav tipa “dogovorite se i izadjite sa konkretno i jasno definisanim problemima i predlozima za resenje a mi (verni narod) cemo onda zauzeti stav koje odluke smatramo da su prihvatljive a koje ne”.

Naterati ih da objasne jasno i glasno zasto ratuju, oko cega se spore! Tako se gradi sistem, procedura, pravilnik i onda vise nije toliko vazno KO nesto radi vec STA to konkretno radi. U protivnom samo cemo skakati iz jedne zamke u drugu.

Проблем ти је сејо што се код нас под плаштом ”црквене послушности” потурила теза о апсолутној недодирљивости епископа. Шта год да каже на било коју тему има да ћутиш и гледаш у патос, а посебно ако си у мантији. Јер нека мечка са планине може да завија колико оће без последица, али сироти поп тешко...

А ”црквена послушност” односи се на црквене ствари. Литургија, молитва, црквена посла. Не односи се на политику и друштвене папазјаније којима се српске владике годинама и деценијама баве, често веома неславно као у овом задњем примеру. Камо среће да је задњи.

У ствари, што се не-црквених ствари тиче, сваки верник има право да им каже и приговори шта год мисли, они би требало да слушају глас народа по тим питањима.

 

А кад год неко прави поларизацију и дели народ да се опредељује за овог и оног то је зато што има неки интерес.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 8.10.2019. at 21:27, Zoran Đurović рече

Иги је супер човек! Ја га много волим. Овде је насео, али је људски грешити.  

Волиш Игија, као негда и митрополита Амфилохија а у исто време и владику Атанасија што значи и епископе Максима, Григорија ....

Твоја љубав боли, вољен од тебе то ти је као и љубав џелата и сужња са главом на пладњу испод џелатова мача..

Чудна и веома је болна љубав твоја, благо оном ког ти не волиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, florenntina рече

Hocu reci, vezivanjem za licnosti umesto za konkretne postupke ili dela dolazimo u vrlo nezahvalnu poziciju da branimo neodbranljivo ili pak da neuroticno pritiskamo sebe da trpamo sve ILI u beli ILI u crni kos a izmedju stoji celi jedan spektar boja...

Нисам ти лајковао ком због тога што нисам сигуран шта све мислиш. Ја управо имам проблем са заљубљеним људима и онда рационални дискурс са њима не пије воду. Издвојио сам ово јер може да буде добро, мада је ствар компликованија, али никако не бих отварао ту тему. У сваком случају ово може да се схвати позитивно, иако са оградама о којима не желим да говорим. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Grizzly Adams рече

Проблем ти је сејо што се код нас под плаштом ”црквене послушности” потурила теза о апсолутној недодирљивости епископа.

То је малигни клерикализам. То постоји. Мада има и доброг клерикализма: слушамо апостоле, пророке, лудаке и сл. Црква је увек била измешана и биће. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...