Jump to content

Хомосексуални лобисти у походу на Православље

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 33
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Maran ata... Da, dodji Gospode... Zavrsi egzistenciju ovakvog sveta, daj da pocne eshaton... Ovo ne ide vise nikud...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Рапсоди рече
пре 9 часа, Ćiriličar рече

Теме везане за породицу и сексуалност су често у јавном дискурсу подложне конзервативним и фундаменталистичким тумачењима, што резултира да они који одступају од модела из прошлости, постављеног за норму, се априори искључују из црквене, па неретко и из целокупне друштвене заједнице. Овим се отуђује црквено предање и сама Црква, те занемарује чињеница да је свако људски биће без обзира на род, пол, узраст или сексуалну оријентацију икона Божија, и по назначењу позвано у заједницу са Богом.

Господе, ко год да је писао....боље да ћутим. 

ili, ovo,... 

"Према томе, једно је упућивати на тзв. традиционалну породицу као аутентични хришћански феномен, а сасвим друго фундаменталистички наметати тај модел из прошлости као искључиво решење за савремене и будуће друштвене изазове, као што су афирмативна законска регулација хомосексуалних веза или васпитања деце. Ни један од ова два начина одношења према традицији као искуству Цркве није аутентичан, јер они морализмом и деонтологијим теже да укину слободу људског бића да се оствари усхођењем ка Богу.[6] Често се извор светиња оца и очинства, мајке и материнства, детета и детињства, наглашених од стране Сабора СПЦ у Божићној посланици 2015. године,[7] уместо у очинству Бога Оца, материнству Богородице, и самом рођењу и детињству Исуса Христа, налази у прошлим друштвеним моделима било патријархалне, било нуклеарне породице. Позивање на традицију заправо указује на страх пред опасностима савремености, укључујући ту и промене у разумевању сексуалности. Црквено предање као искуство односа творевине са Богом се извитоперује идеализацијом нечега створеног и временски ограниченон на уштрб нествореног и вечног."

Sta se htelo reci, ostaje misterija :stidljiv: ... ili nije misterija nego je cela fora u suptilnoj dekontekstualizaciji predanja u korist liberalne teologije....jer ako bi se islo direktno na ukidanje onda bi to bilo previse jasno.... itd...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Рапсоди рече

А ми ћемо имати храбрости да изнесемо  своје мишљење.

Imam neki blagi utisak da dolazi vreme kada cemo morati da iznesemo svoje misljenje bez obzira ne neke posledice,.... pravo da kazem mislio sam da ce to vreme doci kasnije,... ali, videcemo, sve ovo sto se desava sa nasom Crkvom i verom nije bas obecavajuce....:blush:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Bokisd рече

Imam neki blagi utisak da dolazi vreme kada cemo morati da iznesemo svoje misljenje bez obzira ne neke posledice,.... pravo da kazem mislio sam da ce to vreme doci kasnije,... ali, videcemo, sve ovo sto se desava sa nasom Crkvom i verom nije bas obecavajuce....:blush:

Imam isti strah... Kakvi su se ovo tamni oblaci svili nad nama... Bogoborstvo, odatupnistvo,mlakost u veri, praznoverje sad jos i sodomiti7896634

Svi su sodomiju prihvatili, ostala je jos Crkva, mada sodomite ima u svojim redovima... Poslednja vremena, brate... Ako neko nesto i kaze protiv, izruguju mu se, on je "zaostao i nepismen"... Gospode, pomagaj, izgibosmo...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Срђан К. рече

Imam isti strah... Kakvi su se ovo tamni oblaci svili nad nama... Bogoborstvo, odatupnistvo,mlakost u veri, praznoverje sad jos i sodomiti7896634

Svi su sodomiju prihvatili, ostala je jos Crkva, mada sodomite ima u svojim redovima... Poslednja vremena, brate... Ako neko nesto i kaze protiv, izruguju mu se, on je "zaostao i nepismen"... Gospode, pomagaj, izgibosmo...

Ima se toliko pisati i govoriti o svemu tome, ali polako, treba biti smiren i strpljiv i moliti se da nas sve Bog uputi na pravi put i da se drzimo Crkve i svetootackog ucenja vere i duhovnog podviga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Videla zaba gde se konji kuju, pa i ona digla nogu...

Ova stara izreka kao da je za Srbe pisana. Sve sto ne valja sa Zapada, doslo je kod nas: droga, razvrat, sekte, pedofolija, pederastija... Sve gadosti sa Zapada smo usvojili... Ono sto je dobro, to nam se ne prima: tacnost, preciznost, odgovornost, pozrtvovanost...itd...

Mene pored Crkve veooooma zabrinjava Bogoslovski fakultet... Nekad su to, pre 15-20 godina bili momcine, ko od brda odvaljeni, za kojima su devojke otkidale... A danas...kuku majko... Mekusci, nesposobni da fakultet zavrse, nezni, feminizirani, sa onim gejskim frizuricama,  ne poste, ne pricescuju se, nista im nije sveto... Boze sacuvaj...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вукашин рече

Ма танак је одговор, Мачковић је њима унапред рекао....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Ни један од ова два начина одношења према традицији као искуству Цркве није аутентичан, јер они морализмом и деонтологијим теже да укину слободу људског бића да се оствари усхођењем ка Богу

Исто смо приметили...мало сам приоритирао оно горе...мада тешко је рећи шта је горе...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Bokisd рече

Imam neki blagi utisak da dolazi vreme kada cemo morati da iznesemo svoje misljenje bez obzira ne neke posledice,.... pravo da kazem mislio sam da ce to vreme doci kasnije,... ali, videcemo, sve ovo sto se desava sa nasom Crkvom i verom nije bas obecavajuce....:blush:

11. Obucite se u sveoružje Božije, da biste se mogli održati protiv lukavstva đavolskoga.
12. Jer ne ratujemo protiv krvi i tijela, nego protiv poglavarstva, i vlasti, i gospodara tame ovoga svijeta, protiv duhova zlobe u podnebesju.
13. Zato uzmite sveoružje Božije, da biste se mogli oduprijeti u zli dan, i odoljevši svemu, održati se.
14. Stojte, dakle, opasavši bedra svoja istinom i obukavši se u oklop pravde,
15. I obuvši noge u pripravnost za jevanđelje mira;
16. A iznad svega uzmite štit vjere, o koji ćete moći pogasiti sve ognjene strijele nečastivoga;
17. I kacigu spasenja uzmite, i mač Duha, koji je riječ Božija.
(Zač. 234).
18. I svakom molitvom i prozbom molite se u Duhu u svako doba, i uz to, bdite sa svakom istrajnošću i moljenjem za sve svete,

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Bokisd рече

Imam neki blagi utisak da dolazi vreme kada cemo morati da iznesemo svoje misljenje bez obzira ne neke posledice,.... pravo da kazem mislio sam da ce to vreme doci kasnije,... ali, videcemo, sve ovo sto se desava sa nasom Crkvom i verom nije bas obecavajuce....:blush:

Šmrc šmrc, ajde ajde....imali smo 1650 godina da radimo i pričamo šta hoćemo jer je vjera bila pod državnim patronatom i izdržavala se izdašno od zlata careva i imepratora, a za "nevjerničke" iskaze se slalo na lomaču, vješala, šibanje, zatvaranje, izopštavanje itd....

Ovo je super vrijeme a tek je počelo negdje od 1960-tih, najbolje dosad da se pokaže vjera i nevjera. Sve ovo što vam smeta je kao užareni plamen uperen prema ono što čini Crkvu, i koji žeže jedan po jedan sloj, a ostaće ono što je u jezgri. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Justin Waters рече

Sve ovo što vam smeta je kao užareni plamen uperen prema ono što čini Crkvu, i koji žeže jedan po jedan sloj, a ostaće ono što je u jezgri. 

Dobro, ali ovo ipak jeste preterivanje. Autor jasno kaže da treba da budemo otvoreni za "netradicionalne" modele porodice, što podrazumeva homoseksualne brakove. To je baš teško uklopiti u hrišćansku antropologiju.

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Desiderius Erasmus рече

Dobro, ali ovo ipak jeste preterivanje. Autor jasno kaže da treba da budemo otvoreni za "netradicionalne" modele porodice, što podrazumeva homoseksualne brakove. To je baš teško uklopiti u hrišćansku antropologiju.

Mene vise tanima kako li ce i da li ce Crkva u nareednim decenijama istrajavati u kritici drugacijih oblika zajednice( porodice) kada i djeca iz razlicitih zajednica budu isla u skolu, vremenom ce se poceti da druze vjerovatno itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...