Jump to content

Како против глобализма: Малагурски, Пернар и Радуловић

Оцени ову тему


Срндаћ

Препоручена порука

@Срндаћ Брате, иди ко ти брани...и ја сам отипао....нестајем ти на жжуљ....пази твоја прича је ова....узмеш просјака и домаћина и поредиш....ја ти причам генерално....боље живи Шведа, данас, Талијан од некога у централној Србији или Босни....то није спорно...ево, ја сам дрћављанин ЕУ (небитно која земља) а радио сам у више земаља....конкретно напустио сам ЕУ не због пара, нема их, него због деце - нисам хтео да ми деца живе у наступајућем сатанизму...друга прича....нисам имао пара 100 000 евра да купим стан...ајде можда би некако и зарађивао да жсе храним и породицу....ту сам због деце...дакле ја говорим неколико језика, и имам ЕУ пасош и то из оне елтне ЕУ....једно дете ми је држављанин....роде ја знам то све изнутра...

Дакле, имаш Катића економисту са 30 година у Лондону, имаш Љепојевића политичког аналитичара са вие деценија у Лондону..имаш никавог мене, али ЕУ дрћављанина који је живео пла живота у ЕУ и радио и школовао се,...и сад ти дијаграми...ја причам са становипта нормалног живота, у Срији и БиХ нема нормалног живота, на жалост свих нас...ту пљаћкају банкари, пљачкају врунски политичари, пљачкају локална бгра и пљачкају газде.

Интеграл инжењеринг БЛука, градили су и по Србији....има рецимо 1000 људи (има више хиљада), пола у коверту пола на црно, свакоме украде од 500 до 1000 марака јер је то хоботница, 1000 људи по 1000 марака је милион МЕСЕЧНО, једна година 12 милиона...бате газде Мерцедеа не заражују то...то је ненормално...причам о уређеним земљама где се пљачка полако, систем жаба тола вода....лична својина је МИТ, нико нема ништа своје ЛИЧНО...разумеш, имаш кредите и кирије...живиш за дупе и радиш за дупе и то је то.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Срндаћ рече

Једини одговор за стабилизацију читаве ствари јесте стварање новог јединственог тржишта и политичког простора - што ЕУ покушава да постане. Иронично, то би и био одговор на стријепње антиглобалиста - да Европа заштити домаће тржиште и изнивелише га на нивоу читавог континента.

Вараш се, треба сломити - а то ј еопасно - долар, ФЕД, ММФ....то може само Кина уз Руску војну подршку да полако "приземље" то болесну аждају. Кад се државама врати самостална монетарна политика, онда се може надати бољем, а то значи да ће држава добрим делом да може, опрезно, да интервенише на тржишту да не буде анархично поробљавање....Сингапур, Јужна Кореја рецимо...Путин је то урадио овде са делом тајкуна...али није ставио под контролу финансијски сектор...овде је камата 15-20% (не варира рубља толико) ако и варира шта Руса брига....финансијски сектор овде је држава у држави, један Путин му није могао ништа јер то има глобалне последице....друга прича....толико је то опасно стање....која тржишта и глупости (не мислим твоје, нема љутиш)....

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 7 months later...

Чини ми се да видео припада овој теми: Ријалити вести илити Лајкуј ме милион пута:

 

Питање је: Јесмо ли заиста на прагу оваквим бруталностима, оваквом информисању?
Видимо свакодневно LIVE вести са извештајима о корони, шта ако збиља одемо и корак даље?

 

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...