Jump to content

Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Зорја и Елпидопорос (који је обећао да ће све јурисдикције у САД да потчини фанару) са америчким дипломатом:
Photo: Pravblog


Зорја, Елпидопорос и остали архонти из Цариградског Реда св. Андреја (током пријема са америчким дипломатама):

ssha.jpg

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 343
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Управо сада, Vladan :::. рече

Зорја који је био код м. Амфилохија на свечаном пријему код Трампа и конференцији о религијским слободама:


И даље мислите да су Руси одушевљени што је Зорја био код м. Амилохија?
 

Joj, pa sigurno nisu, ali se nadam da ce to da se polako vremenom sredi... :smil443643319dc3d:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

Inace, u pismu stoji da je SPC jedina koja ima kanonsku jurisdikciju u CG

Јок, пише да је канонска само она коју води м. Амфилохије. Ти ниси ни прочитао писмо...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vladan :::. рече

Јок, пише да је канонска само она коју води м. Амфилохије. Ти ниси ни прочитао писмо...
 

Ma, da, znaci SPC nije kanonska na toj teritoriji, ali je m.Amfilohije jerarh i clan SPC , odakle (SPC) i vuce svoje kanonsko upravljanje Mitropolijom.... :laie_14:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Ma, da, znaci SPC nije kanonska na toj teritoriji, ali je m.Amfilohihe jerarh i clan SPC , odakle i vuce svoje kanonsko upravljanje Mitropolijom.... :laie_14:

Није написао да је јерарх СПЦ него цркве у Србији. Питај Барта што је тако написао, случајно није сигурно.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vladan :::. рече

Није написао да је јерарх СПЦ него цркве у Србији. Питај Барта што је тако написао, случајно није сигурно.
 

Ma, to nema veze sad da li je ili nije u Srbiji, nego pricamo da li SPC (bilo ona u Srbij) kao ....svepravoslavno priznata..... ima vlast nad svojom Mitropolijom u CG, pa naravno da ima kada njen clan i jerarh tamo sluzi... :laie_14:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Ma, to nema veze sad da li je ili nije u Srbiji

ОК, научи томе Барта, биће ти захвалан. А можеш да поучиш и оне што пишу на сајту СПЦ да то није битно да може било како.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Bokisd рече

Joj, pa sigurno nisu, ali se nadam da ce to da se polako vremenom sredi... :smil443643319dc3d:

Brate, ti si stvarno naivan. Bice sve gore. Ne mislim konkretno na CG, vec slede velika iskusenja i tektonski potresi u pravoslavlju. Mi smo ti tu kolateralna steta, posto je Rusija prva na udaru.

Neprijatelj radi punom parom. USA diplomatija je debelo umesala prste.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

Ma, to nema veze sad da li je ili nije u Srbiji, nego pricamo da li SPC (bilo ona u Srbij) kao ....svepravoslavno priznata..... ima vlast nad svojom Mitropolijom u CG, pa naravno da ima kada njen clan i jerarh tamo sluzi... :laie_14:

Ма да Макра ћемо звати Јанко а Јанка Гојко...

Зашто је проблем називати једну Цркву њеним правим именом? Serbian Orthodox Church. It is not so hard...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Vladan :::. рече

ОК, научи томе Барта, биће ти захвалан. А можеш да поучиш и оне што пишу на сајту СПЦ да то није битно да може било како.
 

A, bre, Vlado, pa on mozda moze da odradi sta hoce sada kada je ovo ucinio u Ukrajini, to je jasno ko dan, samo ostaje da vidimo da li bas moze u tom 'obimu' i da li cemo da mu (PC i SPC) dozvolimo.

Inace, da je to tako u ovom pismu, vec sam naveo da je potvrdio i onaj potparol VP za javne odnose kada je izjavio da VP....  the public relations head stressed that Constantinople is in canonical unity with the Serbian Orthodox Church (ovo sam sad primetio, evo ime, :cheesy3: :D) and recognizes only its jurisdiction on the territory of Montenegro.....

I, to je to, ..... i, sad dalje, ja mislim da sve od nas zavisi i naseg jedinstva i volje da odrzimo svoje jedinstvo u SPC.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Вукашин рече

Brate, ti si stvarno naivan. Bice sve gore. Ne mislim konkretno na CG, vec slede velika iskusenja i tektonski potresi u pravoslavlju. Mi smo ti tu kolateralna steta, posto je Rusija prva na udaru.

Neprijatelj radi punom parom. USA diplomatija je debelo umesala prste.

Znam, moze da bude svasta, videcemo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Милан Ракић рече

Analogno ovome, čiji li je YugoiportSDPR, koji sa SPC zida zgradu preko puta tzv. "Novog Meraktora" kraj Crkve svetog Dimitrija

Тако је. Зато сам позвао тетку и она одмах сликала. Зграда готова. Само се чека Ђедова стамбена листа.........................

IMG_4041.jpeg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зорја и Елпидопорос (који је обећао да ће све јурисдикције у САД да потчини фанару) са америчким дипломатом:
320895.p.jpg?mtime=1563454436&key=1793e969298591f154db6bafa7e7e396fa8fc150dd60dce55da98ff66dee275b


Зорја, Елпидопорос и остали архонти из Цариградског Реда св. Андреја (током пријема са америчким дипломатама):

ssha.jpg&key=a08b24a1814efb60775ff0de0aaa1f453d544b2425fddbafb7193921293999a1
 

Samo da pitam jel na ovoj slici izmedju Zorje i Elpidoporosa patrijarh jerusalimski. ?
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Bokisd рече

the public relations head stressed that Constantinople is in canonical unity with the Serbian Orthodox Church (ovo sam sad primetio, evo ime, :cheesy3: :D) and recognizes only its jurisdiction on the territory of Montenegro.....

То је неко известио, описао шта је PR рекао, могуће је да је кориговао, нађи цитат PR-a па да видимо како је тачно рекао.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Srdjan61 рече


Samo da pitam jel na ovoj slici izmedju Zorje i Elpidoporosa patrijarh jerusalimski. ?

Да, не знам да ли је и он члан Реда а не би ме зачудило да су га нахватали за сликање ;) Оће расколници тако мало уз трикове да се прошверцују. Летос их је искулирао и откачио.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...