Jump to content

Raskol se zahuktava

Оцени ову тему


Препоручена порука

Не треба затварати очи пред истином и да нам Господ подари здраво расуђивање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 11.6k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 6 часа, MKD13 рече

Sve je prosto, kad bi ukraincima priznali autokefaliju, ne bi bilo nikakav problem za Crkvu.

И после ти смета кад се укаже на безумље оваквих ставова. 

Теби тешко улази  главу да нико у Цркви не тражи ауокефалију. Аутокефалију је тражила шака јада састављена од расколника и разбојника који неће да се покају. 

И нису је добили чак ни сад. Канонска Црква је далко независнија и смоуправнија од њих. 

пре 6 часа, MKD13 рече

Prestavljati one bake i dede koji hoce da ugu u svoju crkvu kao ukronaciste je prica Kremlja.

Показујеш се слеп крај очију. Где си ти видео баке и деке који хоће да уђу Цркву? Не свирај.

Попови су ти киви што су претучени. Бабе криве што су бацане и ломљене пред Цркама. Поп крив за нацистичке симболе исписане по храму.

Теби је Бог одузео разм.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Августин рече

српски епископ Давид из ПОА служио са фанариотским епископима

Они једво чекају да нађу неки повод и произведу раздор међу нама. 

Ми и даље општио са фанарцима. И еп Давид није направио никакав преступ. 

Свар је у томе да ситуација није нормална захваљујући неканонским и антицрквеним поступцима Фанара. И сада, пред сваки састанак, саслуживање и слично, мора 10 пута да се мери. Зато је неопходно да се овај проблем брзо решава. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Само да поделим са вама да један 'друшкан' покушава да ме хакује. 

Сва сила вражија се узјогунила и кези зубе и сикће злобу.

 

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Ведран* рече

Они једво чекају да нађу неки повод и произведу раздор међу нама. 

Ми и даље општио са фанарцима. И еп Давид није направио никакав преступ. 

Свар је у томе да ситуација није нормална захваљујући неканонским и антицрквеним поступцима Фанара. И сада, пред сваки састанак, саслуживање и слично, мора 10 пута да се мери. Зато је неопходно да се овај проблем брзо решава. 

To je stobijski Давид Нанев који је најмлађи и за којег неки кажу да говори за себе да је Бугарин.Вероватно су НАТО службе обилато на услузи стамбулу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Министар у Украјинској пучистичкој влади изјавио је да канонску Цркву у Украјини треба депортовати за Русију у сточним вагонима и дати им само намирнице за три дана. 

Па сад нека мајмуни причају како украјинске бабе и попови сами себе прогоне. И нека бране фашисте.

Изволте шта каже фашистиста:

1746212879_--.jpg.14a909b8b5493c7d532972010cc5edd1.jpg

Screenshot_20190210-044722_MX5.thumb.jpg.0e021ab32a56f0cf3049215fe7944ad3.jpg

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Просечан србенда рече

Не треба затварати очи пред истином и да нам Господ подари здраво расуђивање.

Мислим да је о.Георгије Максимов претерао.Јер ако неко каже да су старцу Јефрему претили откуд он зна да нису.Позитивне чињенице да је нешто било још је и могуће доказати, а негативне да нешто није било немогуће је доказати.Чињеница је да је добио инфаркт кад је дошањо у Кијев ипак нешто говори.На слици се баш не види да се о.Јефрем смеши Думенку.Чак му није ни пружио руку него му је Думенко стиснуо руку-обухватио.А то што се о.Јефрем састао са неким.Па сви се са сваким састају.Строго суди о.Георгије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Августин рече

На слици се баш не види да се о.Јефрем смеши Думенку.

Објављене су две слике. На једној од њих се срдачно смеши док гледа у Думенка. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Објављене су две слике. На једној од њих се срдачно смеши док гледа у Думенка. 

Па добро али мислим да је Максимов претерао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Августин рече

Па добро али мислим да је Максимов претерао.

Нисам то још одслушао. Максимов је ок кад ухвати курс, али кад промаши онда зна да зателали. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Августин рече

Па добро али мислим да је Максимов претерао.

није ако је тачно оно за посете америма и изјаве након тога... могуће је али оно што сам до сада срео код њега није ништа претеривао по мени...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vladan :::. рече

није ако је тачно оно за посете америма и изјаве након тога... могуће је али оно што сам до сада срео код њега није ништа претеривао по мени...

Терате ме сад да слушам. А за Максимова морам бити у посебном расположењу. Не знам зашто. 

Јефрем се састајао са Амбосима Меричким. Ишао у САД. А обустављен је процес против њега. Он је био у затвору пре више година и од тада се води поступак против њега. Он није ослобођен него је процес обустављен.

А оно што је обустављено може и да се обнови, ако ме читате? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад сам одслушао Максимова. 

У суштини се слажем са оним што је рекао. Једино што ја нисам склон да тако као он категорички кажем да ли се Јефрм сам преорјентисао или под претњом, притиском, убеђивањем, страхом итд. 

То је немогуће разлучити. Моја интуиција ми говори да Јефрем просто не зна шта да ради. Да је смућен. 

Оно што је јасно јесте то да је Вартоломеј изабрао управо два атонска монаха, који су јавно и јасно износили став у подршку канонске Цркве, да би присуствовали расколничком устоличењу. То већ није случајно. То је лукаво и срачунато.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...