Jump to content

Срећа и инспирација

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 21.10.2018. at 13:44, Milica Bajic рече

Само ме понекад нека ситница подсети на себе...углавном свако има свој механизам, јако је битно умети изразити се некако, избацити из себе, поготово креативно ако си тај тип, иначе оде у болест.

Слажем се. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
  • Одговори 37
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ја сам годинама писала, на папир, на писаћој машини, на компу. Ништа друго и не умем да радим. А волела бих да знам доста тога. Рецимо да цртам и певам. Писање је у мој живот довело доста дивних људи, неки су ми постали пријатељи.

Али сад ништа. Увече кад наследник заспи просто ме мрзи. Или немам снаге. А и тад волим да с миром попијем кафу с мужем. Толико сам запоставила свој хоби да сам заборавила шифру од сопственог форума.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...

Вратих се овој теми и све ваше постове поново ишчитах.

Понекад имам мало више слободног времена. Понекад ми се врати део некадашње инспирације, али у малом проценту. Немам више ни савршену форму ни еруптивну емоцију. И питање је да ли ћу је икада више имати. Нешто се у мени преломило и променило...Слава ми и сад импонује, али она вртић не плаћа. Извињавам се због превелике дозе искрености у задњој реченици.

Налетела сам и на термин патетика. Она се понекад и кроз моје редове провлачила. И ја мрзим себе кад сам патетична. Али се питам постоји ли јасна граница између патетике и истинске туге?

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам. Нисам паметна. 

Неки људи кажу нешто лепо и искрено, али по мом мишљењу патетично. То је зато што сам ја пефекциониста. Можда моје мишљење није тачно у тим моментима.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И да...Познајем неке људе, који имају редак таленат за квантитативне и егзактне науке, али су у опису својих емоција патетични. Али, не можемо сви бити писци. Битно је да смо сви искрени.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нисам мислила перфекционизам у особинама, већ у неким изговореним или написаним реченицама. 

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам. Нисам паметна. Знам да су поједине изговорене или написане реченице патетичне, али искрене и романтичне.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

све ме мање занима да размишљам о патетици, јер све мање знам шта је то...неко претеривање, неки талас емотивни који је досегао врхунац, ал ће да падне...није ми то блиско

ако повежемо инспирацију са срећом, онда је то у мом случају тиха срећа, онако кад осетиш да једноставно знаш, да си спознао

ако повежемо инспирацију са тугом, има и тога, само мислим да ми више не лежи то повезивање са емоцијама...године стигле, 

тишина ће стићи, кад све ово свене, и мене, и мене...

више ми ти стихови не звуче патетично, као некад пре што су

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...