Jump to content

Клуб мајки

Оцени ову тему


Препоручена порука

Наташа, ја то понекад радим.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
  • Одговори 374
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Никако да вам јавим. Наследник је проходао. Слава Господу!

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имам питање за мајке. 

Дете (реално матори коњ :D) напушта породично гнездо и отискује се у бели свет. Како то проживљавате? Како можемо да помогнемо, да вас умиримо? Не желимо нервозу, пропитивања, бригу, кукњаву... Како да се поставимо да будемо нежни, али да нас не угушите?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Lady Godiva рече

(реално матори коњ :D)

to se realno kaze raga ili kljusina, ne pises scenario za film da moras uljepsavati ,  dodjavola :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Lady Godiva рече

Имам питање за мајке. 

Дете (реално матори коњ :D) напушта породично гнездо и отискује се у бели свет. Како то проживљавате? Како можемо да помогнемо, да вас умиримо? Не желимо нервозу, пропитивања, бригу, кукњаву... Како да се поставимо да будемо нежни, али да нас не угушите?

Povučeš od početka neke zdrave granice, ali i obećaš neke razumne komunikacijske poteze sa svoje strane (relativno redovni Skype, sama odrediš učestalost, avionska karta da te mama poseti posle nekoliko meseci, posetićeš je, naravno, kad budeš imala odmor...)

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Lady Godiva рече

Имам питање за мајке. 

Дете (реално матори коњ :D) напушта породично гнездо и отискује се у бели свет. Како то проживљавате? Како можемо да помогнемо, да вас умиримо? Не желимо нервозу, пропитивања, бригу, кукњаву... Како да се поставимо да будемо нежни, али да нас не угушите?

зависи од односа који сте изградили док није постао матори коњ :D, за мене би  било сасвим природно да напусти породицу и крене својим путем, битно је да зна да има код кога да се врати. Како преживљавамо? па мајке смо, ми стрепимо и када одете до продавнице, изађете увече у град...само то код мене није паралишући страх који ме тера да дете вежем болесно за  себе.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...

Mamice, nema vas :)

Iza nas svašta nešto. Za 4 dana smo dobili još 4 zuba, iskaču kao kokice. 
Na moru u septembru je seo, ustao, propuzao, sve po JUS-u (sa punih 9m). 
Prebobasmo i prvu temperaturu, prvo trčanje noću u Tiršovu, prve lekiće, hvatanje pišorka u kesicu (ja naprosto ne mogu da verujem kako se to radi), eh, sve u rok službe.
Mali sad hoda držeći se za nameštaj, puzi baš, baš, BAŠ brzo, jedva ga stignem ponekad. 

Vidim da je sledeći korak da prohoda, nadam se da neće još :D pošto i bez hodanja svaki drugi-treći dan bupne na pod... 
Bliži nam se prvi rođendan, valja i to proslaviti nekako, samo da odlučimo kako. Uopšte ne znam šta hoću, znam samo šta neću (proslavu u formi svadbe).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене је наследник пробудио јутрос у 5 и 24. Ничу му све четири четворке. 

Санти, ми смо правили прославу за 30 људи. И било је много лепо. А и ја некако сматрам да је први рођендан више забава за родитеље него за дете. Мада је било људи, који су се љутили што нису позвани.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Santi рече

hvatanje pišorka u kesicu

Šta ovo znači?

Kad smo kod piša, kada i kako se povlači zbog čišćenja. Moj 7.11. puni 5 meseci. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.10.2018. at 20:24, Lady Godiva рече

Имам питање за мајке. 

Дете (реално матори коњ :D) напушта породично гнездо и отискује се у бели свет. Како то проживљавате? Како можемо да помогнемо, да вас умиримо? Не желимо нервозу, пропитивања, бригу, кукњаву... Како да се поставимо да будемо нежни, али да нас не угушите?

Ja razvijam svest da ga pripremam za beli svet i da će da ode. Volela bih da odgajim zdravog muškarca, ne da mi ide uz suknju. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 5.10.2018. at 15:53, Vegeta рече

Teško. Ja živim samo 5 minuta hoda od mojih i šiznu kad god ne dođem na večeru. Ne dopire im u glavu da ću možda ostati da radim do 19, ili da ću odmah posle posla na trening.

Jedinac u majke Crnogorke...super si ti, odselio se, samostalan, ćuti dobro je :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Natasa. рече

Šta ovo znači?

Kad smo kod piša, kada i kako se povlači zbog čišćenja. Moj 7.11. puni 5 meseci. 

Urin za urinokulturu. Mi smo u Institutu za neonatologiju ostali ceo vikend duže jer nismo to lepo uhvatili u petak :dry:

A povlači se kad hoće i može, pre toga ne dirati, prati okolo, ništa im neće faliti. Nekima se povlači tek oko sedme godine, a tek posle toga se može dijagnostikovati fimoza i intervenisati, do tada ostaviti na miru. 

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Natasa. рече

Šta ovo znači?

Kad smo kod piša, kada i kako se povlači zbog čišćenja. Moj 7.11. puni 5 meseci. 

Hvatanje urina u kesicu, kad treba da se odnese na analizu... pošto jelte uglavnom neće da piške u čašicu tako mali, ima neka kesica koja izgleda kao kesa za usisivač, jedan deo se zalepi oko piše i testisa (grozno zvuči i izgleda ali on to nije registrovao) pa tako čekaš da piški... Sprava za mučenje roditelja, tri kesice sam potrošila, u dve se usr'o a urin otišao napolje, treću jedva nekako popunismo. 

Ja ne diram kožicu, po preporuci doktorke.
Neki opet savetuju da se prevlači. 
Te tako verovatno nije ni preterano bitno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...