Jump to content

Клуб мајки

Оцени ову тему


Препоручена порука

Joj, bake i mame i oblačenje beba...

Imam u komšiluku drugaricu/partnerku za šetnju. Njen mali je 21 dan stariji od mog bebana. Nismo prijateljice, ne družimo se ovako, ali šetamo bebe svaki dan zajedno, zajedno idemo na bebi buć (bazen) i lakše je prosto u društvu, a pogodilo se da imamo teme za razgovor i super nam je.
Mi šetamo šetamo našu bukvalno razgolićenu decu, ono pelena + bodi fazon, a oko nas deca u kolicima u komplet jesenjoj opremi + patikice. Mene znoj obliva kad vidim. 

Sad sam gora od baba ali jače je od mene, šta ću :D

Da se pohvalim, danas nam je divan dan. Mališa puzi po sobi, tačnije baulja, i počeo je da diže dupence i da se podiže četvoronoške. Još je sve to smotano i smešno ali ja sam mnogo srećna. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 374
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 16 минута, Santi рече

Joj, bake i mame i oblačenje beba...

 

Posle troje dece, nemam strpljenja ni gram. Počela sam bakicama na ulici da odgovaram "A Vama gde je kapica? Prehladićete se! C c c..."

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Занимљива емисија.

Деца у вртићу проводе скоро читав дан напољу. У питању је Норвешка, значи хладније је него код нас. Бебе Викинзи. :D

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо јуче били у саветовалишту и примили вакцину.

Иначе, чула сам да постпорођајно лудило може трајати и до 40 година. Ја сам вероватно та. :cheesy3:

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да, ту вакцину. И рекли нам да зовемо кад напуни 18 месеци за ревакцину Пентаксима.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko dugo vam je trajala nervoza/osetljivost posle porođaja?

Juče mi jedna reče da ne rađam više dece, dosta mi je jedno, zbog zdravlja. Stvrano kako ljudi lupaju svašta bez imalo promišljanja...nadam se da ću vremenom ignorisati jer sad primećujem da mi sve smeta. Čuj nemoj da rađaš više :0212_rolleyes:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја сам још увек осетљива, али ја сам увек била таква, тако да мислим да то код мене нема везе са порођајем. А људи се баш петљају. Још сам била трудна кад ми је једна жена рекла да одмах родим друго дете. И још пар њих. Једна ми је рекла да родим друго док чекам посао, као да деца не морају да једу. Нервирало ме је кад су ме неке жене звале у породилиште и питале имам ли млека. Једна ми мртва хладна рекла:"Труди се да имаш млека!" Само ми није објаснила како.

Ја лично мислим да су жене нервозније после порођаја зато што су неиспаване. А и неко ми је рекао да треба да прође годину-две да се хормонски статус врати на старо. Откуд знам.

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, Изида рече

Нервирало ме је кад су ме неке жене звале у породилиште и питале имам ли млека

Mene redovno to svi pitaju. Ne smeta mi, ali da nemam dovoljno jako bi me nerviralo. 

 

пре 56 минута, Изида рече

Ја лично мислим да су жене нервозније после порођаја зато што су неиспаване.

Ovo jeste bitan faktor, verovatno pola stvari ne bih primetila da sam naspavana kako treba. I još kad mi kažu al si uvredljiva...nervoza prelazi na dete, znaš. Mislim se onda ne lupaj gluposti :smeh1:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто мајке често говоре у првом лицу множине, обухватајући њиме бебу и себе (+/- мужа)?
"Проходали смо" уместо "проходао је", "проговорили смо" уместо "проговорио је", "напунили смо десет месеци", "примили смо вакцину", "добили смо зубе"...
 

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Марина Савковић рече

Зашто мајке често говоре у првом лицу множине, обухватајући њиме бебу и себе (+/- мужа)?
"Проходали смо" уместо "проходао је", "проговорили смо" уместо "проговорио је", "напунили смо десет месеци", "примили смо вакцину", "добили смо зубе"...
 

Samo će ti se kasti kad budeš majka

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...