Jump to content

Клуб мајки

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 374
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Уз ризик да испаднем глупа у друштву ко је Тереза Киш?

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Santi рече

i toliko me ne zanima mišljenje nikoga ko nije rodio moje dete, prisustvovao porođaju i prošao ono što sam ja prošla. Tako da sam, za divno čudo, porođajem dobila i jedno ignore dugme.

Свака част!
Треба до тога доћи...

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Изида рече

моји родитељи. Живимо с њима. То је најисплативије решење, а и по потреби им "увалимо" дете

Ne samo što je isplativije nego je i prirodnije. Ako već mora, onda bolje sa ženinim. Sa njegovima je najveće sranje koje žena može sebi na vrat da napakuje. Ne znam kako je to opstalo kao običaj kad je totalno neprirodno, čak i tužno.

Ko je izmislio da svekrva i snaja žive pod istim krovom ne_shvata???

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, "Tamo daleko" рече

ТВ Храм: Личност и заједница - Материнство као суштина бића жене

Феминисткиње су то деконструисале још у другом таласу. :1319_womens:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Lady Godiva рече

Феминисткиње су то деконструисале још у другом таласу. :1319_womens:

I hvala im na tome.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, "Tamo daleko" рече

@Natasa.  ako zelis kazi sta je zbunjujuce u postavljanju srodne teme? 

Ne sviđa mi se to poistovećivanje žene i majke. Kao što sam postala majka, tako sam mogla i da ne postanem. Jako saosećam sa ženama koje se nisu ostvarile u toj ulozi. Bilo da su htele, a nisu mogle, a imamo i pravo da to odbijemo ako smatramo da nismo za tu ulogu. Ne smatram da je majčinstvo suština ženskog bića. To je Božija volja, nekoj se da, nekoj ne i to ne znači da je omašila svoju suštinu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Natasa. рече

Ne smatram da je majčinstvo suština ženskog bića. To je Božija volja, nekoj se da, nekoj ne i to ne znači da je omašila svoju suštinu.

И никад немој свом детету да говориш "кад се ожениш/удаш.. па твоја деца.. да и ја будем баба". Или слично томе кад смарају децу да морају да заврше факс, да уче да свирају клавир... Смара када тако причају и када туђ живот посматрају кроз ту призму својих жеља.

Само се држи даље од тога и бићеш добра мама. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Lady Godiva рече

Смара када тако причају и када туђ живот посматрају кроз ту призму својих жеља.

Zato se ne treba zapustiti u roditeljstvu i koliko toliko ispuniti neke ambicije pre ili u toku majčinstva. Tako će svako da ima svoju slobodu i život.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Natasa. рече

Ne sviđa mi se to poistovećivanje žene i majke. Kao što sam postala majka, tako sam mogla i da ne postanem. Jako saosećam sa ženama koje se nisu ostvarile u toj ulozi. Bilo da su htele, a nisu mogle, a imamo i pravo da to odbijemo ako smatramo da nismo za tu ulogu. Ne smatram da je majčinstvo suština ženskog bića. To je Božija volja, nekoj se da, nekoj ne i to ne znači da je omašila svoju suštinu.

:-) slazem se sa tvojim stavom. Ono sto bih dodala je sledece: premda nisam jos odgledala omiljenu emisiju na tv hram, preporucila sam je toplo jer je tema veoma znacajna I nadam se podsticajna kada se radi o ulozi zene u Crkvi. Sa moje strane, mogu reci da nisam ocekivala ucitavanje takve vrste kao sto je sloboda izbora (biti majka ili ne;) Naravno da je sve u nasem zivotu Bozija volja, koja je savrsena, ali zeni se nikako ne prepisuje nikakvo "omasivanje" ako nema poroda. Ne zaboravi da imamo I duhovne majke, onolike monahinje gorostasi I stubovi pravoslavnog roditeljstva I to na mestima gde ni muskarci nerado bivaju. Ne radi se o nekakvim posebnim, zenskim pravima, vec o tome da po ugledu na Presvetu Bogorodicu, smerno nosimo svoj Krst. Videcemo sta kazu u ovoj emisiji I da li su potrefili temu, ako I naslov nije najsrecnije resenje ;-)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 43 минута, Natasa. рече

Zato se ne treba zapustiti u roditeljstvu i koliko toliko ispuniti neke ambicije pre ili u toku majčinstva. Tako će svako da ima svoju slobodu i život.

Meni je enigma kako napraviti razliku između posvećivanja detetu i tog prepuštanja. 
Za sada to radim na mišiće, teram sebe da završim neke stvari, ali se nadam da će u nekom trenutku to doći samo, prirodno, da neću morati da se teram. Mnogo je lako zaći u neke vode kojih smo se svi pribojavali i gnušali maltene dok nismo imali decu ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Наташа, апсолутно се слажем и са тим да снаје и свекрве не би требало турати под исти кров. А слажем се и с тобом да женина суштина није мајчинство или како си већ написала. Немам шта да додам.

  • Волим 1

"Што се човек присније сједињује с Господом бива мудрији, а самим тим и срећнији."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...