Jump to content

Астрономи направили прву слику планете у настајању

Оцени ову тему


Препоручена порука

Tan2018-7-2_141313342_7_620x0.jpg

 

Астрономи су данас представили прву слику настајање планете која се образује у орбити око своје звезде

Научници су навели да је слика направљена помоћу Веома великог телескопа Европске јужне опсерваторије у Чилеу.

Миријам Кеплер са немачког Института за астрономију "Макс Планк" рекла је да су назнаке новорођене планете детектоване и раније, али да астрономи нису били сигурни да ли је реч о томе или само о вртлозима космичке прашине.

У чланку у часопуси Астрономи анд астрофизикс (Astronomy & Astrophysics) научници описују планету, на око три милијарде километара од звезде ПДС70, као гасног џина већег од Јупитера.

Они наводе да има атмосферу са облацима и да је на површини температура 1.000 степени целзијуса.

http://www.novosti.rs/вести/насловна/репортаже.409.html:736126-Astronomi-napravili-prvu-sliku-planete-u-nastajanju

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...