Jump to content

Напад Прве телевизије и још неких медија на проф Спасић због слика абортуса, веронаука, Батајница

Оцени ову тему


Sozont

Препоручена порука

пре 5 минута, Вилер Текс рече

То јесте и разлог због кога смо дошли у стуацију да се овакав филм прикаже. Недостатак кућног васпитања, непоштовање живота, људи и Бога.

Не моралишем него је то чињеница. Абортус је убиство и тачка.

Sve i da jeste ubistvo, od kada je normalno da se osnovcima prikazuju detaljne grozne scene ubistava???

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Paradoksologija рече

Ćiriličar, retko šta u školama je ideološki neutralno i svakako verujem da je naivno očekivati da niko neće decu učiti u smeru koji roditeljima nije mio i slažem se da su deca sposobna da misle svojom glavom. Svakako bih najradije da u državnim školama deca dobijaju informacije o pojavama u svetu i raspon najčešćih stavova o istim, sa prostorom za razgovor, između ostalog.

Neprihvatljivo je deci od 12-13 godina prikazivati eksplicitne snimke bilo koje slične vrste i tematike. Nedavno su na ovom istom forumu neki rekli da odrasli muškarci ne mogu da podnesu da prisustvuju rođenju sopstvenog deteta, nego će se onesvestiti, na primer.

Ма то је неспорно да ће и предавачи имати своја мишљења. Али оно што је сасвим реално очекивати да се узме као стандард је да, ако већ имаш мишљење о нечему да се требаш потрудити представити то своје на пристојан начин, без јефитних трикова и шок тактика, као и представити макар основну критику друге стране. Имао сам и ја вјеронауку 12 година живота, па се вјероучитељ опет пристојно држао ове границе. Причао је своје, на нормалан начин, никада не говорећи "све супротно је 100% нетачно и зло". Износио је и превентивне контрааргументе чак. Поштовао је наш разум. Тешко је задовољити тај стандард, али не значи да му се не треба стријемити, јер ако се од тога одустане онда се креће у другом правцу - "а зашто не бисмо онда фурали само своју причу до краја?".

Због тог вјероучитеља, иначе, највише сам остао и заинтересован за религију, јер је показивао стално примјером да није потребно урадити било шта "јер је дошло сада такво стање па се мора". Џабе ти све ако у борби са противником постанеш исти као противник, или чак гори од њега. Или ако си гори од њега у старту. Ако ти је тешко доказати нешто што сматраш да је "просто к'о пасуљ" јер то сматраш очигледном чињеницом - можда је проблем у твом начину аргументовања, или у истинитости твог става? Онда бираш - или да боље и више аргументујеш, или да изводиш јефтине трикове за убјеђивање.

Па да, женине порођајне муке најтеже подноси - муж :smeh1: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Невезано за став да ли је абортус убиство или не, само малоумна особа може да тера децу да гледају детаље процедуре. Особа која очигледно децу исто сматра малоумницима који ништа не схватају па им треба овако објашњавати.

Ал ок, лакше је у сваком случају него покушати да се пронађу стварни узроци за велики број абортуса и радити на њиховом отклањању.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Вилер Текс рече

Нажалост дошло је до тога да мора да се покаже снимак да би се доказало да абортус јесте убиство.

Само малоумници и несрећници могу да кажу да није убиство. 

 

То што је нешто грозно, не значи да је убиство. Питам се да ли би исто тако основцима показивали деформисану децу или људе који се распадају од болести, како би им "показали" колика је људска патња на свету, да мало развију саосећање.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Дидим рече

То што је нешто грозно, не значи да је убиство. Питам се да ли би исто тако основцима показивали деформисану децу или људе који се распадају од болести, како би им "показали" колика је људска патња на свету, да мало развију саосећање.

Ili kao dokaz da deca sa teškim zdravstvenim problemima nije trebalo da budu rođena ili da eutanazija mora da se legalizuje ili već nešto treće...

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa zar nije Isus na gori Makijavelijskoj rekao da cilj opravdava sredstva? Ili sam to nešto pomešao???

  ;) 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Interesantni su mi neki postovi. 

Neverovatno je da neki smatraju neprimerenim da deca koja mogu da odu na abortus ne treba da vide kako on u stvari izgleda i kakve su posledice. Valjda se treba upoznati sa necim u potpunosti da bi... 

 

Cirilicar ne zameri ali bilo bi lepse kada bi sa manje dugim tekstom rekao vise nego sa ogromnim tekstom malo. 

Kako ti pricas o stanju u skolama u Srbiji iz RS? 

Predavanje gospodje nema veze sa politikom. 

U drzavi gde su roditelji zakazali apsurdno je da se ne cini nista da se na druge nacine, nenapadno objasni neka tema deci. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Sozont рече

Neverovatno je da neki smatraju neprimerenim da deca koja mogu da odu na abortus ne treba da vide kako on u stvari izgleda i kakve su posledice. Valjda se treba upoznati sa necim u potpunosti da bi... 

Та деца ће сутра да учествују у саобраћају. Ајде да им прикажемо све могуће последице саобраћајних несрећа? Пошто то не могу да схвате док им се не покажу унакажени лешеви на филму.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Sozont рече

Neverovatno je da neki smatraju neprimerenim da deca koja mogu da odu na abortus ne treba da vide kako on u stvari izgleda i kakve su posledice. Valjda se treba upoznati sa necim u potpunosti da bi... 

 

Mogu da odu na razne druge procedure - moraju li sa 12 godina da vide snimak svake operacije? Verovatno će se većina tih devojčica poroditi - moraju li da gledaju snimke različitih porođaja, sa manje ili više komplikacija? Možda odluče da nikad ne zatrudne...

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ми смо криви што смо дозволили да нам је нормално да се убијају деца у утроби, а ненормално нам је да покажемо слике истог. Треба расправу са про-смрт адвокатима пренети на тај ниво, а не да ли ће нека сличица да трауматизује дете 21. века које игра далеко крвавије видео игрице.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Приказивање спорног снимка се окарактерисало као пропаганда?! O каквој пропаганди причамо? То што се на часу веронауке причало о томе шта је абортус, међу децом која су одабрала да слушају веронауку и којима је познат став Православља по том питању?

Што се тиче експлицитног, ником није засметало што деца гледају филмове насиља где гине на стотине људи, играју игрице које нису за њихов узраст, слушају шунд од музике, а о садржајима по интернету и да не говоримо...  

Ствар је у томе, што људи који одобравају абортус, не воле да се експлицитно и отворено приказује шта абортус заправо јесте и какав је његов исход. Воле да мажу очи и причају приче...зато се прашина и подигла.

  • Свиђа ми се 1

'' Чашу меда јошт нико не попи што је чашом жучи не загрчи,
чаша жучи иште чашу меда, смијешане најлакше се пију. ''  
Петар II Петровић Његош

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Precious рече

Ми смо криви што смо дозволили да нам је нормално да се убијају деца у утроби, а ненормално нам је да покажемо слике истог. Треба расправу са про-смрт адвокатима пренети на тај ниво, а не да ли ће нека сличица да трауматизује дете 21. века које игра далеко крвавије видео игрице.

Sa odraslima debatuj kako želiš, deci od 12-13 godina nije u redu predstaviti ni snimke saobraćajnih nesreća da bi im se reklo da paze kad prelaze ulicu. Zamena teza.

пре 27 минута, Брада рече

Приказивање спорног снимка се окарактерисало као пропаганда?! O каквој пропаганди причамо? То што се на часу веронауке причало о томе шта је абортус, међу децом која су одабрала да слушају веронауку и којима је познат став Православља по том питању?

Што се тиче експлицитног, ником није засметало што деца гледају филмове насиља где гине на стотине људи, играју игрице које нису за њихов узраст, слушају шунд од музике, а о садржајима по интернету и да не говоримо...  

Ствар је у томе, што људи који одобравају абортус, не воле да се експлицитно и отворено приказује шта абортус заправо јесте и какав је његов исход. Воле да мажу очи и причају приче...зато се прашина и подигла.

Zamena teza. Ko je ovde zagovarao nasilne flmove i igrice za 12-godišnjake? Moja petakinja nije ni Gospodara Prstenova htela celog da odgleda, bilo joj previše krvavo. Kad počne scena nekog sukoba, ona ode u drugu sobu i pita "Da li je gotovo?"

A ja nisam ni mala ni gadljiva i triput sam se porodila i posle po bolnicama svašta videla, ali otkad sam naišla na fotografiju spontanog pobačaja koju je moja drugarica pre nekoliko dana postavila na FB, ne mogu da je izbacim iz glave. Ali ja sam odrasla i svojom voljom sam pogledala sliku.

Ali ako roditelji čija su deca birala veronauku treba ovakve stvari da očekuju kao normalne, drago mi je što su moja deca odlučila da idu na građansko iduće godine...

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Sozont рече

manje dugim

kracim

  • Свиђа ми се 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Брада рече

Приказивање спорног снимка се окарактерисало као пропаганда?! O каквој пропаганди причамо? То што се на часу веронауке причало о томе шта је абортус, међу децом која су одабрала да слушају веронауку и којима је познат став Православља по том питању?

Не, него то што су деци приказивани снимци процедуре абортуса.

пре 48 минута, Брада рече

Што се тиче експлицитног, ником није засметало што деца гледају филмове насиља где гине на стотине људи, играју игрице које нису за њихов узраст, слушају шунд од музике, а о садржајима по интернету и да не говоримо...  

Први којима то треба да засмета су њихови родитељи, чија је дужност да заштите своју децу од свега што си побројао. А у школи, која је државна установа, би исто то требало да се поштује. Укључујући и сцене абортуса.

пре 48 минута, Брада рече

Ствар је у томе, што људи који одобравају абортус, не воле да се експлицитно и отворено приказује шта абортус заправо јесте и какав је његов исход. Воле да мажу очи и причају приче...зато се прашина и подигла.

Који људи? Причамо о деци у седмом разреду основне. Мислиш да они одобравају абортус и да та тематика треба да их уопште интересује у том узрасту?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Брада рече

играју игрице које нису за њихов узраст

Deco, danas gledamo walkthrough za Blazing Abortus 3 ! Jej!

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...