Jump to content

Новине НОВОСТИ: Пијани поп упадао у раку, губио кандило, на последње опело га одвезли у приколици поред покојника

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Џуманџи рече

Наравно да није. Оно што јесте страшно (не највећи проблем) су реакције "одбране" (ово што је поуке.орг поставио) и констатације типа "поп је само човек".

Није то одбрана, него просто људско разумевање. Нико није рекао да је то што је он урадио добро, очигледно је лоше. Ал као да смо ми остали неки светитељи који се никада не напију ко гузице, никад не обрукају, увек савесно обављају сваки посао без икаквих грешака итд. Па сад да се мало обрушимо ко лешинари на овог несрећног човека овако чисти и безгрешни. Нико не уништава себе из обести, па ни овај поп, него зато што има неки проблем, било само у глави, било и у реалности, који га прикује за земљу. Живот је тежак, свакодневни живот је тежак и гађа те песницом у главу. Свако од нас пузи и пада на различит начин. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 111
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 17 часа, Vladan3 рече

Ми још увек не знамо је ли он можда пијан колима дошао на сахрану. Да ли би га и онда покривали? А да је тако пијан урадио нешто?

Колико год да се гадим пљувања по новинама и интернету ипак ако то спашава нечији живот онда је за мене то мање зло.

Ако до сада нису ништа радили сада ће ваљда кренути, а ако су радили ваљда ће се тргнути и видети да не делује и потрудити се више и он и сви око њега, Бог им у помоћ.

Извини брате јеси ти неки истражитељ? Јел неко погинуо? Не капирам ово твоје играње Шерлок Холмса.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Juanito рече

Није то одбрана, него просто људско разумевање. 

Нисам ни написала да је одбрана, него "одбрана", што значи да нисам мислила буквално. А кад смо код разумевања:

Наравно, ту су и

они који су мање ожалошћени и унесрећени (што због покојника а што и због намања задужења да морају да носе крстачу, жито, венце...), који се возе позади и имају времена да кибицују поворку, а у међувремену да сликају догађај.

Људи сликају свашта. Да ли је сликано из лоше намере или зато што се не такав призор не види често - не знам. Али ово (колико отвара текст (неће до краја)) илуструје сво разумевање за човека. Иначе сам чула да су први фотоапарати коришћени управо на сахранама. Вероватно од стране "мање ожалошћених".

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vladan3 рече

Онда нема везе, да се не уплићемо још у кучину ако се већ не капирамо...

Марта Марта...Извини али имам осећај, исправи и опрости ако грешим, да сад ти и још неки тражите грешку и чувате Цркву од свештеника. Имам осећај да вас тај дух "ревности" води.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Juanito рече

Није то одбрана, него просто људско разумевање. Нико није рекао да је то што је он урадио добро, очигледно је лоше. Ал као да смо ми остали неки светитељи који се никада не напију ко гузице, никад не обрукају, увек савесно обављају сваки посао без икаквих грешака итд. Па сад да се мало обрушимо ко лешинари на овог несрећног човека овако чисти и безгрешни. Нико не уништава себе из обести, па ни овај поп, него зато што има неки проблем, било само у глави, било и у реалности, који га прикује за земљу. Живот је тежак, свакодневни живот је тежак и гађа те песницом у главу. Свако од нас пузи и пада на различит начин.

Ал мора постојати одговорност према професији којом се човек бави. Замисли себе да се нађеш у таквој ситуацији, да се урољаш на послу, да не можеш ни да седиш, поготово ако радиш са људима.

Човеку свака част, нит га знам, нит познајем, нит знам дал се напио, ил му је позлило. Говоримо о изворној вести, неком тамо попу, коме је рад у алкохолисаном стању свакодневница.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ђорђе Р Аман људи, греши се! Зашто живите у заблудама и тражите суперхероја а не човека?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Vladan3 рече

Грешиш али ти ништа нисам замерио да бих имао шта да ти опраштам :) 

Добро ако грешим. Само ми није јасно куда води то а шта би било да би кад би било.

Није спорно да неки лош догађај може човека да тргне, али то не значи да ћемо сликати и објављивати слике својих ближњих када падају на овај и онај начин и глумити саблажњеност. То је јадно и незрело. Ниђе везе са Богом и човеком.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Вилер Текс 

И ја сам да се мрзи грех а воли грешник али Цркви тј. нама је дато да интервенише и против човека у неким озбиљним ситуацијама, тј. да му суди, и то баш ради спасења тог истог човека... И није за свакога исти третман, не подноси свако исто ни строгост ни благост.

И требало би колико је могуће да знамо тачно ко, шта и зашто је урадио пре него што дођемо до опраштања или саветовања другима шта би требало да раде.

Ако баш морам да стављам цитате ставићу касније вечерас када се вратим са посла...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Вилер Текс рече

@Ђорђе Р Аман људи, греши се! Зашто живите у заблудама и тражите суперхероја а не човека?

Можда збо осталих суперхероја, свештеника који се не опијају по сахранама.

А и због остале бораније, које не могу себи да приуште да пијани раде своје слабо плаћене послове, пошто би попили отказ само тако.

Опет да се оградим, да не тврдим (јер не знам) да је отац Ненад пијан обавио ову сахрану, а и друге треба, како су навели поједини његови парохијани.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vladan3 рече

@Вилер Текс 

И ја сам да се мрзи грех а воли грешник али Цркви тј. нама је дато да интервенише и против човека у неким озбиљним ситуацијама, тј. да му суди, и то баш ради спасења тог истог човека... И није за свакога исти третман, не подноси свако исто ни строгост ни благост.

И требало би колико је могуће да знамо тачно ко, шта и зашто је урадио пре него што дођемо до опраштања или саветовања другима шта би требало да раде.

Ако баш морам да стављам цитате ставићу касније вечерас када се вратим са посла...

Ми нит смо у то пархоји нит смо позвани да будемо истражни огран. Овде пишем против јавног блаћеЊа човека, малограђанског дизања на медјиски ниво једне ситуације која се десила у неком селу.  Дакле прави гранд шоу. Коме то није јасно шта да му радим. Само навлачите мак на конац.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ђорђе Р рече

Можда збо осталих суперхероја, свештеника који се не опијају по сахранама.

А и због остале бораније, које не могу себи да приуште да пијани раде своје слабо плаћене послове, пошто би попили отказ само тако.

Опет да се оградим, да не тврдим (јер не знам) да је отац Ненад пијан обавио ову сахрану, а и друге треба, како су навели поједини његови парохијани.

Значи теби је до тога да будеш цирке на послу :D

Кажем ти читај Достојевског, без зезања.

А и овај филм је добар.

http://www.imdb.com/title/tt4768468/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ђорђе Р рече

Можда збо осталих суперхероја, свештеника који се не опијају по сахранама.

 

Нема суперхероја.Нема. Није ово Холивуд него жива Црква са свима нама којима само Бог може помоћи. Свако носи неку муку и отреса се својих слабости читавог живота. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Ђорђе Р рече

Ал мора постојати одговорност према професији којом се човек бави. Замисли себе да се нађеш у таквој ситуацији, да се урољаш на послу, да не можеш ни да седиш, поготово ако радиш са људима.

Човеку свака част, нит га знам, нит познајем, нит знам дал се напио, ил му је позлило. Говоримо о изворној вести, неком тамо попу, коме је рад у алкохолисаном стању свакодневница.

Бити поп не би требало да буде као сваки други посао, на другим пословима човјек не мора да вјерује у Бога, док би свештеник требао да је повезан са Богом, да својим животом свједочи то што ''ради''.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...