Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 22 минута, Кратос рече

Da li stvarno misliš da Boga išta može povrediti?

Ово је свакако  део ширег теолошког погледа у коме је Бог горе на небу, ми доле на земљи. Бог има кодекс понашања по коме суди, прићи му је могће тек кад платиш царину, и Он суди тако што прво завири у кодекс, па ко остао, ко пропао. Он се пуно не тангира око овога "ко пропао", а ми можемо радити шта хоћемо јер се Он неће увредити, само ће нам по кодексу зафрљачити казну. Али Он сам, "с тем нема ништа". Тако пише. Па пошто Њега није брига, тако ни нас не мора бити брига. Можемо радити шта хоћемо. Једино, ако баш хоћемо да будемо близу таквога Бога, и верујемо да је тамо добро, остаје нам само да се самозастрашивањем од кршења кодекса сопственим снагама спасавамо. Е тада је самозастрашивање камен темељац наше вере који, по природи ствари, искључује ону највећу врлину. 

Веровали или не само један проблем постоји у овом теолошком систему. А тај проблем је да то није Православна вера хришћанска.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 2 минута, Zoran Đurović рече

Где је реченица из Максима? - Није ваљда да си шарлатан и да си то измислио? А сви смо мислили да си фин дечко...:))

Шта вреди да вам дам цитат када сте већ оклеветали Паламу. Зашто ви не докажете да Палама, како тврдите, не мисли оно што сви други теолози потврђују? Постоје многа места где сви једнако преводе Паламу. Покажите ваш ,,оригинал'' који доказује да Палама није исправно превођен.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Bokisd рече

Ali, ipak, Teofilakt ne govori o istom vaskrsenju, kako kaze, .....da ne bi mislili da je opste vaskrsenje koje dolazi , samo pusta prica, On  na delu potvrdjuje silu vaskrsenja ( kroz primer Lazara i sina udovic i kcerke svestenik ), jer, ce na kraju, .... svi ( i Lazar ) ustati na iz grobova na sud,....koji je Otac dao Sinu covecijem.

Објасни ми ово. Имају два васкрсења? :scratch_head:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Milan Nikolic рече

Шта вреди да вам дам цитат када сте већ оклеветали Паламу. Зашто ви не докажете да Палама, како тврдите, не мисли оно што сви други теолози потврђују? Постоје многа места где сви једнако преводе Паламу. Покажите ваш ,,оригинал'' који доказује да Палама није исправно превођен.

Теби је објашњено о чему је реч и много си лимитиран да би разумео. 

Дај Максима. Онда ћу ти дати Паламу. Али је реч о томе да си лажовчина и да то ниси прочитао, нити си могао прочитати у Максима зато што је производ твоје болесне психе. Патолошки си лажов. Дај реченицу из Максима. Зато лепо признај, јавно, и без увијања да си слагао и да тога нема у Максима. Покајање је хр врлина. Ђаволски је истрајавати у греху, људски је погрешити. А све ове увреде не би трпео када би или признао да си се зајебао, или пак привео "Максимову" реченицу. Овако те само обешчашћујем на пијаци, али си ти изгледа морални имбецил па ти свеједно.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Постоји цитат Максимов и 

пре 8 минута, Milan Nikolic рече

Постоје многа места

и постоје пољске виле и вилењаци.  

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Vedran рече

Објасни ми ово. Имају два васкрсења? :scratch_head:

Ne, ista je sila i glas, koja cini vaskrsenje moguce,  i Lazarevo i ( ono ) , ..kad ce mrtvi cuti glas Sina Bozijeg.

Kroz Lazarevo vaskrsenje, Hristos , na delu i vidljivo, pokazuje, da ce biti , vaskrsenje svih mrtvih u grobovima ( i na sud ), na kraju vremena.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Постоји цитат Максимов и 

и постоје пољске виле и вилењаци.  

Moram da ga mucim kako Bog zapoveda!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече
пре 7 минута, Vedran рече

Објасни ми ово. Имају два васкрсења? :scratch_head:

Ne, ista je sila i glas, koja cini vaskrsenje moguce,  i Lazarevo i ( ono ) , ..kad ce mrtvi cuti glas Sina Bozijeg.

Kroz Lazarevo vaskrsenje, Hristos , na delu i vidljivo, pokazuje, da ce biti , vaskrsenje svih mrtvih u grobovima i sud, na kraju vremena.

Даклем, атемпорално васкрсење?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Zoran Đurović рече

Теби је објашњено о чему је реч и много си лимитиран да би разумео. 

Дај Максима. Онда ћу ти дати Паламу. Али је реч о томе да си лажовчина и да то ниси прочитао, нити си могао прочитати у Максима зато што је производ твоје болесне психе. Патолошки си лажов. Дај реченицу из Максима. Зато лепо признај, јавно, и без увијања да си слагао и да тога нема у Максима. Покајање је хр врлина. Ђаволски је истрајавати у греху, људски је погрешити. А све ове увреде не би трпео када би или признао да си се зајебао, или пак привео "Максимову" реченицу. Овако те само обешчашћујем на пијаци, али си ти изгледа морални имбецил па ти свеједно. 

Нема везе, само ви радите свој посао. Ипак, мора да има промисли Божијих у овим расправама.

Нисте фер јер први сте дужни да покажете шта је спорно код превода Паламе. Сада не желим да настављамо агонију. Прво разрешимо питање са Паламом.

Рекли сте да имате ,,оригинал'' Паламин текст, који доказује да га нико није исправно превео. Зато вас молим да правде ради покажете тај тест и приведете разрешењу ту дилему коју сте унели.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Milan Nikolic рече

Рекли сте да имате ,,оригинал'' Паламин текст, који доказује да га нико није исправно превео. Зато вас молим да правде ради покажете тај тест и приведете разрешењу ту дилему коју сте унели.

Ја сам ти рекао да нећеш разумети. Друго, у 150 глава ти имаш и кад Палама објашњава у ком смислу се да наћи израз о учествовању у природи Бога код Отаца. Јер сам Палама јасно одбацује такву идеју. Али је то компликовано за тебе. Зато дај Максима. Очигледно је да га немаш, јер таква глупост у Максима се не може наћи, па стога ни не обећаваш да ћеш када ти дам Паламу да даш Максима. Нису баш сви на овом форуму нечовечни као Боксит па да не разумеју како се брукаш. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vedran рече

Даклем, атемпорално васкрсење?

Mislim, da , ...nije. 

Jer, se govori o sili i glasu koji cini vaskrsenje. To je Sin Boziji, kao Bog po prirodi .

Isus, po Tumacenju Teofilakta, , hoce da privede ljude veri u silu vaskrsenja , koje treba da se dogodi na kraju vremena. Pa, posto je to' dogadjaj koji ne mozemo videti sada, ( golim okom, kako se kaze ) , osim verom , On na delu, kroz Lazarevo vaskrsenje, ( dokazuje silu vaskrsenja kao dogadjaja) ..i, time,...lakse privodi ljude , onom opstem vaskrsenju, koje tek treba da se dogodi.

Pa, se kaze "

"Не дивите се овоме,  јер иде час у који ће сви који су у гробовима чути глас Сина Божијег,

И изићи ће који су чинили добро у васкрсење живота, а који су чинили зло у васкрсење суда."

Ovde se vec pominje samo cas koji dolazi ( jer, je ranije, uputio ljude u pravcu sile vaskrsenja kroz Lazara ), pa, ljudi mogu lakse da prihvate i buduce vaskrsenje,...ali, sto je jos zanimljivo, ....sada, je dodato ,....i sud i sudjenje, koje sledi posle ustajanja svih iz grobova.....itd.

Postepeno uvodjenje u veru u buduce vaskrsenje ( koje ne vidimo, osim verom ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Bokisd рече

Sto' sam , sad, ....ja, opet kriv... :))

Па било би банално да Милану кажем да је глуп. Овако је креативније:)))) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...