Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 29 минута, Bokisd рече

Da, nema pocetak. 

Зашто се ти сада буниш када ја кажем да у причешћу примаш једно тело Хр које у себи реално садржи све свеце од постања света па до краја? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 4 часа, Bokisd рече

Ali, bitan je kontekst, u kojem sam ovo naveo. Hristos po ovom citatu, jeste prevecan po svom Bozanstvu ( vecno postoji i od Oca jeste, kao istiniti Bog od istinitog Boga ),.... ne po ipostasi, ....sto sam i ja pisao.

Опрез, хула! 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opet postavljam pitanje i zaista vas molim:

@Zoran Đurović

Da li mislite da ako Druga Ipostas Svete Trojice nije imala čovečansku prirodu, da onda ova Ipostas nije bila večno sa Ocem?
Molim vas da odgovorite jasnije, ako može samo potvrdno ili odrično.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Zoran Đurović рече

Интересује ме да ми кажеш на српском, не у сликама. Не разумем шта хоћеш да кажеш.

Ovako ste rekli i usledio je moj komentar:

пре 38 минута, Milan Nikolic рече
пре 50 минута, Zoran Đurović рече
Зато и говоримо о преегзистентном Христу. Лепо кажеш да се враћа где је био. 

 


Vraća se kao izlivena reka u svoje tokove, a ono što voda povuče u reku nije preegzistiralo u reci.

 

To znači da Ipostas Logosa silazi u naše postojanje i odnosi sa sobom čovečansku prirodu u večni život sa Ocem.

Ono po šta je Logos sišao nije preegzistiralo u večnoj zajednici sa Ocem.

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Milan Nikolic рече

Da li mislite da ako Druga Ipostas Svete Trojice nije imala čovečansku prirodu, da onda ova Ipostas nije bila večno sa Ocem?

Одговарам других ради. Једном приликом на трибини Перишић Владан узе да прича како Бог може ладно без света. Није му свет ништа требао. И то је неко опште место у Отаца, као и у гр. филозофији. Амфилохије се успротивио, по мени, с правом. Рече му да му је такав Бог незамислив! И Лохи, који је радио докторат на Палами, има право. Јер је само једна димензија када велимо да Бог може и без нас, али испада да и не може без нас.

Сада, твоје фарисејско питање хоће да уведе четворицу. Такво безумље не тврдим. То ти уводиш са твојим перверзним умовањима око усије, коју си ставио за Бога наместо Бога. Газиш Паламино да Није сушти од суштине, него је суштина од Суштог

Настави да шибицариш, овај коментар није био ради тебе.   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Zoran Đurović рече

Зашто се ти сада буниш када ја кажем да у причешћу примаш једно тело Хр које у себи реално садржи све свеце од постања света па до краја? 

Ali, Bog nema pocetak, mi ljudi imamo pocetak postojanja.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Milan Nikolic рече

To znači da Ipostas Logosa silazi u naše postojanje i odnosi sa sobom čovečansku prirodu u večni život sa Ocem.

Ono po šta je Logos sišao nije preegzistiralo u večnoj zajednici sa Ocem.

Нема благе везе са Јеванђељем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Па онда Бог не види остварене ствари него гледа у кристалну куглу. 

Твој проблем је што прдуцкаш ситно уместо да мислиш. Зато се ниједна твоја изјава не може узети за озбиљно јер их мењаш непрестано. зато блудиш... Зато те и називам нечовеком.

 

 Bog vidi, ali, stvari nisu ostvarene u vremenu. Gde su sveti , koje Bog vidi , kao ostvarene ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Milan Nikolic рече

Tako je ipostas Logosa sišla u tvorevinu da uzme njenu prirodu.

пре 8 часа, Milan Nikolic рече

ova Ipostas ulazi unutar čovečanske prirode i uzima telo na sebe,

пре 8 часа, Milan Nikolic рече

Uvek sam razumeo da uipostaziranje označava ulazak ipostasi Logosa u ljudsku prirodu.

:w9k3k6:

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović

Postavio sam vam konkretno pitanje, te vas molim da mi date konkretan odgovor sa da ili ne.

Da li mislite da ako Ipostas Logosa nije imala večno čovečansku prirodu, da onda nije bila večno sa Ocem?
Molim vas da odgovorite jasnije, ako može samo potvrdno ili odrično.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moje stavove iznosim konkretno i odgovaram:

Da li je tvorevina nastala kroz suštinu Božiju? Jeste.

Da li je tvorevina nastala iz/od suštine Božije? Nije.

Da li su energije i logosi Božiji pretpostojeći tvari? Jesu.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

@Zoran Đurović

Postavio sam vam konkretno pitanje, te vas molim da mi date konkretan odgovor sa da ili ne.

Da li mislite da ako Ipostas Logosa nije imala večno čovečansku prirodu, da onda nije bila večno sa Ocem?
Molim vas da odgovorite jasnije, ako može samo potvrdno ili odrično.

 

Може, само ми дај пре тога где Максим вели да Бог ствара кроз суштину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Ako može molim vas konkretan odgovor:

Da li mislite da ako Logos nije imao večno čovečansku prirodu, da onda nije bio večno sa Ocem?

Може, само ми дај пре тога где Максим вели да Бог ствара кроз суштину.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Milan Nikolic рече

Moje stavove iznosim konkretno i odgovaram:

Da li je tvorevina nastala kroz suštinu Božiju? Jeste.

Потписао си јерес. Себи пресудио. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...