Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, Bokisd рече

Naravno ( nesliveno )

Ali, da li je i pre vremena  i stvaranja ? Jer, onda bi i tvar sa - postojala u Bogu ?

Ili, pre vremena je Logos u prostoj Ipostasi, ....nema tela.

Ma bulaznis.

Naravno, nesliveno, nedeljivo, da jedna priroda ne umanjuje drugu.

Oš još Hristologije?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 3 минута, Bokisd рече

Ili, pre vremena je Logos u prostoj Ipostasi, ....nema tela.

Докажи или зачепи!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече
пре 13 минута, dragisa рече

 

 

Кумим вас Богом да ми објасните пошто ја заиста желим да будем разуман и нормалан човек и да разумем ствари правилно да ми објасните ваш став о логосима и преднацртима, јер ово што наводите је шупље са свих страна. Чиме ви надоместите те шупљине и како објасните самима себи могућност тих ствари када по редоследу који наводите оне једноставно не могу да се образложе. Ви пишете као они који имају убеђење а не као они који могу ствари да образложе и зато упорно понављате једне исте цитате тј. трубите а не умете да објасните. Пишете у стилу то је рекао тај и тај светитељ и његов ауторитет оправдава наш став а не можете ни да докажете да је он сагласан са вама. Зато бих вас сада лепо замолио да систематски изложите учење отаца о логосима тј. парадигмама и да објасните да ли Бог творевину познаје само као своју мисао и жељу а тек када је приведе у постојање созерцава је као актуелизовану стварност. По вашем ставу ја закључујем да Бог има само план о стварању а не само познање ствари као реалних и битујућих и да их тек касније спознаје што уводи промене у Богу, и не показује га као свезнајућег него као непотпуног који ће тек прошавши тог свога делања ући у своју коначну вечност и непромењљивост. Значи ако желите нормалан разговор наведите ваше ставове и тумачење и не вадите неке засебне ванконтекстуалне цитате без појашњења јер је то искривљавање отаца и учења цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ведран* рече

Пишемо о Христу, о отврдли срцем и умом! По теби се Он мења и самопредвиђа се. А поп нам је објаснио о две вечности преко Светаца. 

И све ти лепо пише.

Ово што говориш (од себе) и како накарадно схваташ је превише глупо да би било смешно. 

Достојно је жаљења.

Pa, i Maksim pise o Hristu, pa, koristi onakve izraze za objasnjenje Njegove tajne koja je postojala u Bozijem predznanju pre vremena.

Nema zaljenja, ( opet pravis projekcije ), jer, niko ne odrice vecnog Sina Bozijeg koji se ovaplotio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Pa, i Maksim pise o Hristu, pa, koristi onakve izraze za objasnjenje Njegove tajne koja je postojala u Bozijem predznanju pre vremena.

Nema zaljenja, ( opet pravis projekcije ), jer, niko ne odrice vecnog Sina Bozijeg koji se ovaplotio.

Матусал је смиренији и дуготрпељив, види с њим.

Ја сам медитеранске крви. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече
пре 8 минута, Bokisd рече

Ili, pre vremena je Logos u prostoj Ipostasi, ....nema tela.

Докажи или зачепи!

THEOPHYL. But when you hear that the Son of man came down from heaven, think not that His flesh came down from heaven; for this is the doctrine of those heretics, who held that Christ took His Body from heaven, and only passed through the Virgin.

CHRYS. By the title Son of man here, He does not mean His flesh, but Himself altogether; the lesser part of His nature being put to express the whole. It is not uncommon with Him to name Himself wholly from His humanity, or wholly from His divinity

Tumacenje na ,...'И нико се не попе на небо осим који сиђе с неба, Син човечији који је на небу....

Nema tela na nebu, u bilo kom obliku da postavimo stvari, kao nebesko, duhovno ili bilo kako drugacije.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To je bila opklada.

Otac je bacio novčić i rekao dobro beše sve se ispunilo.

Sin je rekao, nista ne valja i uzeo na Sebe deo materije da sidje u novčić da proveri.

A Sveti Duh je rekao, ja tju da budem sudija.

I sad cekamo rasplet, sad se mi ovde kladimo ko je pobedio, da li Sin ili Otac, pošto ne mozemo da se dogovorimo, novac se gomila u centralnu banku a kladionicari zive lepo.

Sveti Duh je ostavljen da daje sud dok se mi ne dogovorimo i onda da objavi i presudu u vezi pobednika izmedju Oca i Sina.

Bože oprosti mi, ne vredi ovim kockarima drugacije objasnjavati.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

THEOPHYL. But when you hear that the Son of man came down from heaven, think not that His flesh came down from heaven; for this is the doctrine of those heretics, who held that Christ took His Body from heaven, and only passed through the Virgin.

CHRYS. By the title Son of man here, He does not mean His flesh, but Himself altogether; the lesser part of His nature being put to express the whole. It is not uncommon with Him to name Himself wholly from His humanity, or wholly from His divinity

Tumacenje na ,...'И нико се не попе на небо осим који сиђе с неба, Син човечији који је на небу....

Nema tela na nebu, u bilo kom obliku da postavimo stvari, kao nebesko, duhovno ili bilo kako drugacije.

Ти си у односу са здравим разумом у на "ај здраво"!

Лупио си да је у вечности Логос без тела. И сад ми ово цитираш. Који Светац то вели? И које јеванђеље ти читаш? И коју веру исповедаш? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

Nema tela na nebu, u bilo kom obliku da postavimo stvari, kao nebesko, duhovno ili bilo kako drugacije.

Sikter.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Ти си у односу са здравим разумом у на "ај здраво"!

Лупио си да је у вечности Логос без тела. И сад ми ово цитираш. Који Светац то вели? И које јеванђеље ти читаш? И коју веру исповедаш? 

Pa, kako je 'sa' telom, ako, tek treba da ,...И Реч се оваплоти и станова међу нама...

U svojoj Ipostasi ( Licnosti ) nema telo, jer, je prosta pre ovaplocenja i slozena posle  ovaplocenja. ( Damaskin ).

Pa, kako, koji svetac veli ? Treba da nadjes jasno i nedvosmileno ucenje i citate i tekstove koji eksplicitno pricaju,...slicnim jezikom i izrazima kojima se i ti koristis.....da bi dokazao svoju  pricu...

Kako koju veru ? :scratch_head:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ведран* рече
пре 17 минута, Bokisd рече

Ili, pre vremena je Logos u prostoj Ipostasi, ....nema tela.

Докажи или зачепи!

Како може бити тело пре времена? Тело је твар, односно потекло је од твари, осим ако мислиш да је тело створено наднебесно. Време и тело су настали из небића. Како по вама тело постоји пре времена? Како је тело настало пре времена из небића?

Ако не можете да одговорите на ово, онда је боље да ви зачепите. Ваша теорија постаје све више шупља да не знам како издржавате. Дајте више одговор о проблему небића у вашој теорији. Или зачепите.

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Ведран* рече

Лупио си да је у вечности Логос без тела.

Рекао је да је пре времена Логос без тела. Наравно да он верује да се Логос оваплотио пре два миленијума и да је сада Логос вечно у телу, али то не значи да је време направило круг са вечношћу пред почетак времена. Шта вас је спопало па то тврдите као апсолутну догму, где је икакав доказ осим ваших наказних тумачења?

  • Свиђа ми се 1

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...