Jump to content

Зоран Ђуровић: Преегзистенција Исуса Христа

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 8.1k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1409

  • Volim_Sina_Bozjeg

    1106

  • Zoran Đurović

    1107

  • Bokisd

    697

пре 24 минута, Bokisd рече
пре 38 минута, Vedran рече

Даклем, атемпорално васкрсење?

Mislim, da , ...nije. 

Jer, se govori o sili i glasu koji cini vaskrsenje.

Вако. Ај ти мени уклавири нешто. Велиш нису два васкрсења него једно, и велиш није атемпорално, а велиш да је исти глас и сила. 

Ако је:

1. исти глас и сила и код Лазара и при општем васкрсењу

2. и нису у питању два васкрсења него једно

ОНДА: је васкрсење атемпорално. Јер не може темпорално да буду два догађаја један догађај. :naklon:

Ако ли тврдиш да су два темпорална догађаја онда васкрсење није једно него су два васкрсења. 

Богољубезњејши, који од ова два става заступаш?

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Жика рече

O ком Паламином тексту је реч? Да ли може неко да постави?

И бре Жико! Ти ниш не читаш, а има само 80ак страна. :))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Nista te ne razumem.

Gde je onda, eshatolosko telo ? 

Ти, дакле, тврдиш да је Лазар васкрсао у есхатолошком телу? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Zoran Đurović рече

Ја сам ти рекао да нећеш разумети. Друго, у 150 глава ти имаш и кад Палама објашњава у ком смислу се да наћи израз о учествовању у природи Бога код Отаца. Јер сам Палама јасно одбацује такву идеју. Али је то компликовано за тебе. Зато дај Максима. Очигледно је да га немаш, јер таква глупост у Максима се не може наћи, па стога ни не обећаваш да ћеш када ти дам Паламу да даш Максима. Нису баш сви на овом форуму нечовечни као Боксит па да не разумеју како се брукаш. 

У реду ако нећете да покажете доказ своје тврдње да Палама није исправно превођен. Нека вам суди Бог у томе.

Има ко ће од теолога да оцењује наша излагања и ставове. Пошто сте тако недоследни, Максимов цитат ћу проследити у своје време уз меродавне људе.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

У реду ако нећете да покажете доказ своје тврдње да Палама није исправно превођен. Нека вам суди Бог у томе.

Има ко ће од теолога да оцењује наша излагања и ставове. Пошто сте тако недоследни, Максимов цитат ћу проследити у своје време уз меродавне људе.

12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Жика рече

O ком Паламином тексту је реч? Да ли може неко да постави?

Страна 178:

https://www.scribd.com/doc/44576737/SvetiGrigorijePalama-Trijade

,,Пошто постоји само једна беспочетна суштина — Божја, остале суштине су створене и настају кроз ову једину беспочетну суштину, једино способну да ствара друге суштине''

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Ти, дакле, тврдиш да је Лазар васкрсао у есхатолошком телу? 

Ne.

Nego, da bi po tvom stavu, bilo neko eshatolosko telo,...onda, mora da bude i vaskrsenje ( Lazara ), ...ne, reanimacija.. itd.

Pa, vidi, sta ti odgovara... :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Пошто сте тако недоследни, Максимов цитат ћу проследити у своје време уз меродавне људе.

12:smeha::))12:smeha: То вероватно преко Никодима коме се јавила она хистерична жена са виђењем!:))))) Максим возио црвени аутомобилчић на коме је писало да Бог из своје суштине ствара!:)))   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Bokisd рече

Ne.

Nego, da bi po tvom stavu, bilo neko eshatolosko telo,...onda, mora da bude i vaskrsenje ( Lazara ), ...ne, reanimacija.. itd.

Pa, vidi, sta ti odgovara... :)))

Е, јеси нечовек. Па ја и тврдим да је Ис васкрсао Лазара у есхатолошком телу. Тврдиш ли ти то исто?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Milan Nikolic рече

У реду ако нећете да покажете доказ своје тврдње да Палама није исправно превођен. Нека вам суди Бог у томе.

Има ко ће од теолога да оцењује наша излагања и ставове. Пошто сте тако недоследни, Максимов цитат ћу проследити у своје време уз меродавне људе.

Епархија бачка је издала сабрана дела Григорија Паламе, имам намеру да их купим па за једно две године када мало простудирам ћу покушати да одговорим, наравно ако будем жив у те дане...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Жика рече

O ком Паламином тексту је реч? Да ли може неко да постави?

Видиш сада, Ђуровић тврди да Палама није тако мислио, него некако супротно. И тврди да има неки оригинал текст који доказује да Палама није тако мислио и да су га други лоше преводили.

Међутим, Ђуровић неће да покаже тај његов оригинал. Не знам шта је по среди, може бити свачега.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Матусал рече

Епархија бачка је издала сабрана дела Григорија Паламе, имам намеру да их купим па за једно две године када мало простудирам ћу покушати да одговорим, наравно ако будем жив у те дане...

Не знам да ли су још увек онолике цене, ако јесу онда треба прво добро зарадити. :)

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...