Jump to content

"Скандал" са преносом сексуалних сцена на отварању 51. Битефа

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 331
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 29 минута, Рапсоди рече

Када  дело, пројекција , чин и шла ли већ претендује да се назове уметничко (а, и) а има толико дегутантних и експлицитних садржаја, онда то и такво дело, пројекција и чин могу само да се назову  порнографијом . Или тачније суштина неког дела ако је порнографска  не вреде ни сви уметничко технички детаљи који се користе за замазивање очију.... Све може да се каже, опише и изрази, односно да се пошаље порука на један много много префињенији и уметничкији начин . 

Узмите само за пример књигу, Слика  Дорија Греја,  од Вајлда . И запитајте се зашто је та књига ( с обзиром на тематику )  врхунско дело. Између осталог због не експлицитних садржаја . Значи свака порука  може да се пошање,  на фин уметнички начин, и више се каже ако се не покаже , односно ако се прочита између редова .

Толико о уметности  огољености . Бљак. 

To o cemu ti ovde pises nema mnogo veze sa umetnoscu... a ovo:

пре 30 минута, Рапсоди рече

Када  дело, пројекција , чин и шла ли већ претендује да се назове уметничко (а, и) а има толико дегутантних и експлицитних садржаја, онда то и такво дело, пројекција и чин могу само да се назову  порнографијом .

trt

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, cloudking рече

To o cemu ti ovde pises nema mnogo veze sa umetnoscu... a ovo:

trt

Трт није уметнички аргумент ..:ani_biggrin: није никакав аргумент. Да чујем ....ајд сад поново. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Juanito рече

Деци родитељи треба да ограниче ТВ.

А за младе (голотиње што се тиче) ту нема ничега што већ нису видели...

Mislim,  da je ( deci ) vrlo tesko to odraditi i zabraniti.

Moj stav jeste, da nije problem to' sto su vec videli sve i svasta ( i uzivo, ali, i putem TV, gde barem postoji upozorenje za eksplicitni sadrzaj, ili su kanali kodirani, pa, plati i gledaj ), nego sto se to propagira kao nesto sto je normalno.

Gde je ovde u ovoj prici zamisao o eksplicitnom sadrzaju ? Gde ? ...A, jeste eksplicitno , da eksplicitnije ne moze da bude. ;)

Pa, ljudi su i sebe na plazama ogranicili i podelili, i ko hoce, ima turizam - nudizam ....pa, neka radi, kako hoce. A, ovde, fura se neka prica, ma, to je sve vec vidjeno i nema problema. E, to je problem, realan, tragican , jer, ako se nastavi potiranje zdravog razuma, osecaja sramote i stida prema ovakvim stvarima, ko zna gde ce nas to odvesti. Kakvo ponasanje od nase dece u buducnosti mozemo da ocekujemo ? :blush:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Рапсоди рече

Трт није уметнички аргумент ..:ani_biggrin: није никакав аргумент. Да чујем ....ајд сад поново. 

Sta ja mogu da ti kazem? Nista. Ako ti dam primer velikih umetnika koji su imali lascivne  i vulgarne stilove, ti ces reci degenerisani... ima li svrhe da ista pricam? Zactatli ste da uetnost MROA da bude onako kako vi zelite i nema tu puno mesta za bilo kakvu pricu ili argumentaciju.

Mozes li da objasnis detetu da nije u pravu kad ti kaze da mozes da kupis sta hoces samo ako odes u banku i potrzis milion cekova...?

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, cloudking рече

Mozes li da objasnis detetu da nije u pravu kad ti kaze da mozes da kupis sta hoces samo ako odes u banku i potrzis milion cekova...?

Поређење ти је да извиниш...трт. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, Bokisd рече

Mislim,  da je ( deci ) vrlo tesko to odraditi i zabraniti.

У том случају је бесмислено позивати се на децу тражећи забрану приказивања на телевизији. Наћи ће на интернету ако баш хоће. Реци слободно да ти не можеш да одолиш да погледаш, па ти треба држава да те штити од тебе самог. Немој се скривати иза бриге о деци.

пре 26 минута, Bokisd рече

Moj stav jeste, da nije problem to' sto su vec videli sve i svasta ( i uzivo, ali, i putem TV, gde barem postoji upozorenje za eksplicitni sadrzaj, ili su kanali kodirani, pa, plati i gledaj ), nego sto se to propagira kao nesto sto je normalno.

 

Позориште је очигледна фикција или ”паралелна стварност”. И као што Том и Џери и Душко Дугоушко нису ”нормализовали” јурњаву, тучу, пуцање, бацање бомби итд, тако ни нека представа неће да ”нормализује” играње сиртакија без одеће. Позориште и генерално уметност тешко да могу да ”нормализују” одређено понашање. 

пре 26 минута, Bokisd рече

Pa, ljudi su i sebe na plazama ogranicili i podelili, i ko hoce, ima turizam - nudizam ....pa, neka radi, kako hoce. A, ovde, fura se neka prica, ma, to je sve vec vidjeno i nema problema. E, to je problem, realan, tragican , jer, ako se nastavi potiranje zdravog razuma, osecaja sramote i stida prema ovakvim stvarima, ko zna gde ce nas to odvesti. Kakvo ponasanje od nase dece u buducnosti mozemo da ocekujemo ? :blush:

Па видиш, то јако варира од културе до културе. У Европи је нормално да се жене сунчају гологруде на ”обичним” плажама. У САД је то скандал. Тамо је скандал чак и то да мушкарци носе уске купаће гаће. Само широки шорц (у коме не можеш нормално да пливаш) долази у обзир. У Немачкој има паркова у којима голи и обучени људи заједно шетају, седе, роштиљају и слично. У делу света из кога долази творац ове представе деца од малих ногу иду са родитељима у сауне у којима су сви голи и голо тело није никакав табу. 

И, коначно, ова представа није уопште намењена да широким народним масама нешто пропагира. Представа не да није за децу, него није ни за већину одраслих, за мене дефинитивно није. Да није било ”Курира” и осталих таблоида (и теме на овом форуму), не бих уопште знао да се одиграла. Представа је очигледно намењена позоришним гиковима и једино они ту нешто могу да разумеју. А ако аутор заиста јесте рекао: ”Е сад ћу да направим тешко разумљиву представу од 24 сата да пропагирам блуд, хомосексуализам и шта све не!”, онда је много глуп. Позориште је последња ствар на свету коју ће широке народне масе да гледају. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 34 минута, Juanito рече

У делу света из кога долази творац ове представе деца од малих ногу иду са родитељима у сауне у којима су сви голи и голо тело није никакав табу. 

Претпостављам  да у том неком далеком,  културном,  цивилизованом свету,  мала деца  не гледају мушкарце какао један другоме....да не кажем шта... О томе се ради .....И претпостављам да у том истом цив. и кул. свету неке ствари ипак никада не смеју бити нормалне. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Стварно ми није јасно да ви не видите умјетност у томе када мушкарац мушкарцу изврши ректални преглед тако софистицираним органом као што је језик. Ем драма добија тотално другу димензију, ем је са медицинске стране оправдано. Ако мало боље сагледате ситуацију из једног другог угла, а не само из тог вашег квази побожног, разумјећете да је сва творевина Божија предивна и да чак и мушки анус може да буде један битан детаљ модерне драме. Шта више, око истог би се могла написати посебна седмодневна представа која би исказала један умјетнички поглед на тему стварања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Juanito рече

У том случају је бесмислено позивати се на децу тражећи забрану приказивања на телевизији. Наћи ће на интернету ако баш хоће. Реци слободно да ти не можеш да одолиш да погледаш, па ти треба држава да те штити од тебе самог. Немој се скривати иза бриге о деци.

:scratch_head:..... sve nesto na ti, cu' da pomislim da je licno.... 

Ja vidim postojanje zabrane, vise kao vid necega sto upozorava da je sadrzaj neodgovarajuci, bilo nasilje, bilo eksplicitne scene. Znaci nije prikaldno za siru javnost. To je valjda neki cilj zabrane. Drzava ne sme i ne treba da podrzava i popularizira takve stvari.

пре 23 минута, Juanito рече

Позориште је очигледна фикција или ”паралелна стварност”. И као што Том и Џери и Душко Дугоушко нису ”нормализовали” јурњаву, тучу, пуцање, бацање бомби итд, тако ни нека представа неће да ”нормализује” играње сиртакија без одеће. Позориште и генерално уметност тешко да могу да ”нормализују” одређено понашање. 

Pa , stari Toma i Djeri i Dusko, pomalo naivni kontekst stvari i karikiranje stvarnog zivota. Tesko da je neko shvatao ozbiljno, iako, ako bi cepidlacili, resavanje problema  prikazivanjem tucnjava i slicno ( kroz crtani ), i nije bas dobar primer.

Sigurno da nece pozoriste i predstave da budu vazan faktor u preoblikovanju stvarnosti , ali, da uticaj postoji, to je definitivno. Pa, sama prica o tim stvarima je vec korak ka' tome. Da ne pricamo, o direktnom prenosu i javljanju raznih persona koja sad velicaju ovu predstavu. To je realno stanje stvari. 

пре 30 минута, Juanito рече

Па видиш, то јако варира од културе до културе. У Европи је нормално да се жене сунчају гологруде на ”обичним” плажама. У САД је то скандал. Тамо је скандал чак и то да мушкарци носе уске купаће гаће. Само широки шорц (у коме не можеш нормално да пливаш) долази у обзир. У Немачкој има паркова у којима голи и обучени људи заједно шетају, седе, роштиљају и слично. У делу света из кога долази творац ове представе деца од малих ногу иду са родитељима у сауне у којима су сви голи и голо тело није никакав табу. 

И, коначно, ова представа није уопште намењена да широким народним масама нешто пропагира. Представа не да није за децу, него није ни за већину одраслих, за мене дефинитивно није. Да није било ”Курира” и осталих таблоида (и теме на овом форуму), не бих уопште знао да се одиграла. Представа је очигледно намењена позоришним гиковима и једино они ту нешто могу да разумеју. А ако аутор заиста јесте рекао: ”Е сад ћу да направим тешко разумљиву представу од 24 сата да пропагирам блуд, хомосексуализам и шта све не!”, онда је много глуп. Позориште је последња ствар на свету коју ће широке народне масе да гледају. 

Pa, u tome je i fora oko ove predstave. Da se nivelisu sve kulture u jedno gledanje na nagost coveka. Eto, slazem se sa tobom, likovi dolaze iz takve sredine i zele da svoje vrednosti prenesu u druge sredine, koje su mnogo veca masa ljudi. Eto, to je sigurno i jedan od ciljeva ove predstave. Odlicno je sto se slazemo...:)))

I, mislim, u predstavi nisu samo golisavi likovi, nego se sa tom golisavoscu eksperimentise u vulgarnom smislu. Da li tako rade na plazama ? Ne, ne treba ni da uporedjujemo.

U principu, i pored nekih mojih kontra stavova, mislim da se nekako razumemo.... Just_Cuz_19

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Драган_Петровић рече

Стварно ми није јасно да ви не видите умјетност у томе када мушкарац мушкарцу изврши ректални преглед тако софистицираним органом као што је језик. Ем драма добија тотално другу димензију, ем је са медицинске стране оправдано. Ако мало боље сагледате ситуацију из једног другог угла, а не само из тог вашег квази побожног, разумјећете да је сва творевина Божија предивна и да чак и мушки анус може да буде један битан детаљ модерне драме. Шта више, око истог би се могла написати посебна седмодневна представа која би исказала један умјетнички поглед на тему стварања.

Mora da se salis... nema druge....ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Рапсоди рече

Поређење ти је да извиниш...трт. 

Poredjenje je izuzerno adekvatno.

Detetu ne smeta to sto ne razume principe modernog bankarstva da donosi, za njega, logicne zakljuckeo parama. Isto ko sto mnogima nepoznavanje umetnosti ne smeta da rade to isto...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...