Jump to content

Јавно писмо умировљеног Владике Атанасија Патријарху Српском: „Сазовите хитно Архи­је­рејски Сабор!“

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Grizzly Adams рече

А бре брате, то није питање "правде". Нема праведника и неправедника. Имаш само ситуацију коју треба да решиш на начин који ти се најбоље исплати.

Ipak si ti prvi spomenuo pravednike i nepravednike.

Ako vagamo ko je tu u prednosti onda je činjenično stanje da se ne menjaju granice postojećih republika tu svakako u prednosti jer nemamo ni đelata ni žrtvu, tako da...

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da preneli su vlast na nepostojeće institucije u međunarodno pravnom smislu i onda ti ovo nazoveš da nije hajdučija?

Па јесте хајдучија. Власт се успоставља хајдучијом. Све државе направили су хајдуци, тј. побуњеници, сепаратисти итд. како их ко већ зове. Србију су направили хајдуци, САД су направили хајдуци, Хрватску су направили хајдуци, Косово су направили хајдуци...

Кад је Вилсон дао српском краљу власт над Хрватском и Словенијом шта је то било него хајдучија?

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, ana čarnojević рече

pitanje vremena zato sto Vucic tako hoce.

Од Вучића не зависи ту апсолутно ништа.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Аурор рече

Možda im i ne trebaju te stolice, ne znam.

I hoće li srbiji biti bolje nakon priznanja najdalje za dve do tri godine a već u narednih 3 meseca od priznanja plata će porasti za 20 %?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

I hoće li srbiji biti bolje nakon priznanja najdalje za dve do tri godine a već u narednih 3 meseca od priznanja plata će porasti za 20 %?

U svakom slučaju - ne.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

I hoće li srbiji biti bolje nakon priznanja najdalje za dve do tri godine a već u narednih 3 meseca od priznanja plata će porasti za 20 %?

Неће. Али однос према том питању показује одређени ментални склоп, филозофију. Као што сам већ објаснио са кућом која је изгорела, да не понављам...

Значи, Срби ту показују неспремност да се суоче са поразом и наставе даље. А то је много незгодна ствар. Горе од алкохолизма.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Значи, Срби ту показују неспремност да се суоче са поразом и наставе даље. А то је много незгодна ствар. Горе од алкохолизма.

Ako izistinski priznamo poraz, hoće li nam biti bolje za dve a najdalje za tri godine? A već nakon priznanja osetićemo kako nam se poslovne šanse nizaju jedna za drugom?

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Grizzly Adams рече

Значи, ако ти изгори кућа, не вреди да кукаш дваес година око "несрећне судбине" и "неправде". Него извадиш из пепела ако је остало нешто, па се дохватиш лопате, расчистиш згариште и правиш нову.

То за кукање је тачно, али твоја алтернатива је још гора, јер како мислиш да ако ти кућа изгори саградиш нову, кад се залажеш за то да плац поклониш комшији који ти је кућу запалио? Тако можеш само у клошаре да одеш.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

Неће. Али однос према том питању показује одређени ментални склоп, филозофију. Као што сам већ објаснио са кућом која је изгорела, да не понављам...

Значи, Срби ту показују неспремност да се суоче са поразом и наставе даље. А то је много незгодна ствар. Горе од алкохолизма.

Ми смо изгубили рат. Јасно је свима. Али то не значи да треба да признамо независност.Није оно 1999. крај историје.

 Куда даље? Сад кажеш неће бити боље а малопре причаш дај да решимо то (читам признамо) и одсечемо реп да да живимо ко људи,тргујемо и путујемо са Шиптарима...Теоретишеш и изводиш нека плитка психолошка поређења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ako izistinski priznamo poraz, hoće li nam biti bolje za dve a najdalje za tri godine? A već nakon priznanja osetićemo kako nam se poslovne šanse nizaju jedna za drugom?

Као што рекох - нема то везе са признањем, него са менталним склопом.

Човек који је предузимљив, хоће да нешто направи, не односи се тако према проблемима. Гледа да их што пре реши и да му не одузимају време, пажњу и ресурсе. Посебно ако ништа не може да промени како год окренеш.

Нема везе Косово, ајде никад да га не признамо. Ал` да престанемо само о Косову да причамо, свађамо се, везујемо судбину народа за то итд. Већ дваес година Срби само о том Косову причају, свађају се, проглашавају за издајнике... Све се цени по Косову. Докле бре више!?

Ајде да се договоримо да га никад не признамо, ставимо у фијоку и да радимо нешто корисно...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Ајде да се договоримо да га никад не признамо, ставимо у фијоку и да радимо нешто корисно..

To je fakat tako.

To bi bilo idealno.

Nego neko od napolje ubacuje priču o kosovu a ne srbija sama od sebe.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nego neko od napolje ubacuje priču o kosovu a ne srbija sama od sebe.

Није од напоље, него изнутра. Ту причу повлаче српски политичари кад год им затреба, па ево сад Вучић ради то исто по стоти пут.

А народ се пали ко шибица...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Grizzly Adams рече

Мора само да се умре.

А да се плати порез?

Никад од тебе Џон Адамс, бата Гризли..:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Lady Godiva рече

А да се плати порез?

Никад од тебе Џон Адамс, бата Гризли..:)

Порез не мора, ал онда умреш неприродном смрћу... :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...