Jump to content

Јавно писмо умировљеног Владике Атанасија Патријарху Српском: „Сазовите хитно Архи­је­рејски Сабор!“

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

То је одприлике и више-мање подсвесна мотивација за "непризнавање" у нашем народу, јер људи интуитивно капирају принцип - кад престане оружје, границе се више не мењају. Али рат је завршен одавно. То што се ми нешто као још "боримо" је само у нашим главама. Одржавамо неки имагинарни рат у својој машти... А то није добро за здравље.

Ja se držim samo međunarodnog prava, verovatno zato što sam izraženo pravdoljubiv i verujem da je međunarodno pravo domen civilizovanog sveta a ne rat i zakon jačeg.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nema države kosovo u UN.

Naši političari su dužni da poštuju 1254 i ništa van toga.

УН није битна. Држава Косово постоји на терену. Иди тамо па види ко чува границу, чија је полиција и власт.

Није битно шта су "дужни", него шта је корисно за Србију и народ који ту живи.

пре 7 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ne zahteva Srbija od institucija kosova da se čuvaju ljudska prava na KiM, nego zahteva od međunarodne zajednice da se poštuje rezolucija 1254.

Ма никога није брига за те резолуције бре... Што бре падате још на те Слобине форе...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

A bi bili albanci sa KiM toliko tupi da se ogluše ako međunarodna zajednica ostavi KiM u sastavu Srbije?

У ком научно-фантастичном филму се то десило?

ET-The-Extra-Terre_1498982c.jpg

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

У ком научно-фантастичном филму се то десило?

ET-The-Extra-Terre_1498982c.jpg

Što opet ne znači da Srbija mora ikada da prizna Kosovo i Metohiju jer joj je oteto ratom.

Ali taj film se ne može gledati kroz holivud.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ja se držim samo međunarodnog prava, verovatno zato što sam izraženo pravdoljubiv i verujem da je međunarodno pravo domen civilizovanog sveta a ne rat i zakon jačeg.

Међународно право су само "конвенције", не постоји институција која има власт "над целим светом" да би могла да спроводи међународно право. Ако нека држава неће да поштује неку од тих конвенција, не може им нико ништа.

Што се правдољубивости тиче, питање је шта је ту "праведно". Држава Србија је исто учинила много зла.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Grizzly Adams рече

Ако нека држава неће да поштује неку од тих конвенција, не може им нико ништа.

I opet se vrtimo u krug kosovo nije država a međunarodna zajednica je preuzela OBAVEZU da se pobrine kako bi se ljudska prava poštovala na tom delu teritorije Srbije.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Što opet ne znači da Srbija mora ikada da prizna Kosovo i Metohiju jer joj je oteto ratom.

Мора само да се умре.

Ништа се не мора, питање је шта је добро и корисно сад за народ тамо. Не мора формално да се призна, да тамо неки ћата потпише нешто... Али било би добро да се народ помири, да се поново успоставе неки нормални односи и сарадња. Косово је у комшилуку, Албанци су у комшилуку - и ту ће бити увек. Не може заувек да се свађамо и бијемо око међе. Не исплати се.

Треба наши људи да иду тамо да се помире и договоре са њима како да се живи нормално.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

A bi bili albanci sa KiM toliko tupi da se ogluše ako međunarodna zajednica ostavi KiM u sastavu Srbije?

Tzv. "međunarodna zajednica" je jasna oko toga i priznaje Kosova republjike.

Sad samo odatle idu logični koraci - da se prime ovde, onde i slično. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Grizzly Adams рече

Што се правдољубивости тиче, питање је шта је ту "праведно". Држава Србија је исто учинила много зла.

Da veoma lepo, imamo dva nepravednika, pa onda po simpatijama izaberemo jednog od njih i obučemo ga u pravednika jer se suprostavljao onome koga smo mi po ličnim simpatijama i interesima rehabilitovali.

Dobra logika.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

I opet se vrtimo u krug kosovo nije država a međunarodna zajednica je preuzela OBAVEZU da se pobrine kako bi se ljudska prava poštovala na tom delu teritorije Srbije.

Нису они преузели обавезу да ниње и присно тамо гину. Њихова обавеза била је да одржавају ред док се не успостави локална власт.

Кад је успостављен неки систем, избори итд. они су завршили посао и преносе овлашћење на нову власт. То је то.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Tzv. "međunarodna zajednica" je jasna oko toga i priznaje Kosova republjike.

Pa gde je kosovu stolica u međunarodnom pravu onda?

Kakve su vam ovo fore?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Volim_Sina_Bozjeg рече

Pa gde je kosovu stolica u međunarodnom pravu onda?

Kakve su vam ovo fore?

I to je samo pitanje vremena...

Nemoj se ljutiš, samo kažem kako jeste i na čemu smo trenutno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

То је то.

Da preneli su vlast na nepostojeće institucije u međunarodno pravnom smislu i onda ti ovo nazoveš da nije hajdučija?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Da veoma lepo, imamo dva nepravednika, pa onda po simpatijama izaberemo jednog od njih i obučemo ga u pravednika jer se suprostavljao onome koga smo mi po ličnim simpatijama i interesima rehabilitovali.

Dobra logika.

А бре брате, то није питање "правде". Нема праведника и неправедника. Имаш само ситуацију коју треба да решиш на начин који ти се најбоље исплати.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...