Jump to content

Јавно писмо умировљеног Владике Атанасија Патријарху Српском: „Сазовите хитно Архи­је­рејски Сабор!“

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 минута, "Tamo daleko" рече

Stvar jasna I po svemu sudeci - Tacna! Dokle to sve treba da dodje, da bi se Srbin opsetio da nece dozvoliti opstanak rusiteljima svega dobrog u nama I oko nas? Kada je sve vec izgubljeno kao sto kazes, a tako misle mnogi, kakvu ti vidis buducnost Srbije I napacenog naroda? Mislis da je spasonosno za sve nas da cutimo I gledamo u drugom pravcu dok se setamo livadama I poljima nekog drugog sveta? Ja recimo nikada ne bih pomislila da smo samo neke mlakonje koji se upregose u kolo individualizma , egoizma I sl. dok ne zaigra mecka I u svojoj basti. Do tada... to je negde tamo daleko.... I ne treba da se cimam bezveze...   That's no good 

Ко то каже да је све изгубљено?

Јесте изгубљено пуно, али за лањским снеговима не вреди плакати. Будућност Србије је у томе да прво расчисти са свим тим "реповима" из прошлости, онда направи озбиљне реформе система и пусти народ да слободно живи, ради и гради себи благостање.

Ако нећеш да ћутиш и оћеш да се буниш - има и те како због чега. Буни се против поквареног система, тражи слободу, бори се против корумпираних политичара и побратимске привреде. Ту треба да се дигне глас.

Ако се буниш око ових политикантских измишљотина, онда им само чиниш услугу.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Па можеш слободно да искажеш емоције, то је кажу добро за здравље. Ево ми ћемо да те слушамо и климамо главом са разумевањем... :)

Ти си баш неки срдачан медо :) Хвала ти.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Nije samo Srbija na stavu nepriznavanja države Kosovo.

Pa tako, zar mi nemamo moralno pravo onda da to uradimo poslednji u nizu država koje nisu priznale Kosovo?

Ko to požuruje Srbiju sa priznanjem?

Ko ne razume moralnu odgovornost da Srbija poslednja prizna kosovo pošto je po tvojim rečima već završena stvar?

Vidim da si prilično aktivan, da Srbija prva prizna kosovo od svih država u svet koje to nisu učinile. Hoćeš da nas prosvetliš zašto tako raditi?

Зато што зрео човек зна када треба да призна пораз, прихвати резултат, минимизује штету и тера даље.

Значи, ако ти изгори кућа, не вреди да кукаш дваес година око "несрећне судбине" и "неправде". Него извадиш из пепела ако је остало нешто, па се дохватиш лопате, расчистиш згариште и правиш нову.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, ana čarnojević рече

pa kad Tasa nema tebe da mu objasnis neke stvari.

da ima pa da ti se pozali jadan i emotivan a ti tako mudar i kul da klimas glavom.

stvarno Taso, kako to sebi da dozvolis.

Таса је духовна величина, али за ове "светске" ствари већ је показао да је мало превише "емотиван".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Grizzly Adams рече

Ко то каже да је све изгубљено?

Јесте изгубљено пуно, али за лањским снеговима не вреди плакати. Будућност Србије је у томе да прво расчисти са свим тим "реповима" из прошлости, онда направи озбиљне реформе система и пусти народ да слободно живи, ради и гради себи благостање.

Ако нећеш да ћутиш и оћеш да се буниш - има и те како због чега. Буни се против поквареног система, тражи слободу, бори се против корумпираних политичара и побратимске привреде. Ту треба да се дигне глас.

Ако се буниш око ових политикантских измишљотина, онда им само чиниш услугу.

Брате бунити се против "кумовско-ортаћких" политиканата и пробисвета не значи одрећи се Косова и Метохије и називати их реповима.

Ко да читам Чеду,уби те тај американски реализам....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, ana čarnojević рече

pa da. sta drugo da ocekuje neko ko napravi pakt sa ovakvima nego Nobela. njemu SPC treba da cuti.

http://www.fsksrb.ru/fond-strateske-kulture/politika/secate-li-se-vucicu-i-mizernici-vajne-srpske-liste-vapaje-nedoklanih-srba/

Grizzly, da li si prevideo ovaj link sto je postavila Ana? Mozda si ga davno citao, ali hajde strpljivo ga procitaj jos jednom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вилер Текс рече

Брате бунити се проти "кумовксо-ортаћких" политиканата и пробисвета не значи одрећи се Косова и Метохије и називати их реповима.

Па нема ми ту шта да се "одричемо". Иди на Косово па види чија је власт, полиција, суд... То је то.

Мени није мило што је тако, али немам намеру да цео живот кукам око тога. Што се емоција тиче, одеш у купатило и исплачеш се, па се умијеш, изађеш и гледаш шта можеш реално да урадиш. А има пуно да се ради. Србија је рушевина.

Све остало је млаћење празне сламе.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, "Tamo daleko" рече

Grizzly, da li si prevideo ovaj link sto je postavila Ana? Mozda si ga davno citao, ali hajde strpljivo ga procitaj jos jednom. 

Нећу.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Grizzly Adams рече

Зато што зрео човек зна када треба да призна пораз, прихвати резултат, минимизује штету и тера даље.

Значи, ако ти изгори кућа, не вреди да кукаш дваес година око "несрећне судбине" и "неправде". Него извадиш из пепела ако је остало нешто, па се дохватиш лопате, расчистиш згариште и правиш нову.

Hoćeš da ti nabrojim nezrele države koje ne znaju da prihvate poraz, koje nisu priznale kosovo kao državu?

Bio bi to poduži spisak.

Ne može da se krši međunarodno pravo bez posledica za ceo svet.

Čudan ti je argument.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Grizzly Adams рече

Значи, ако ти изгори кућа, не вреди да кукаш дваес година око "несрећне судбине" и "неправде". Него извадиш из пепела ако је остало нешто, па се дохватиш лопате, расчистиш згариште и правиш нову.

E hajde sad ipak preterujes. Pa sta su radili nasi oci I monahinje tih "dvaes" godina, tako ti Boga!? Dok su oni I vladika Atanasije vadili iz pepela I leseve I vekovni kamen, ti I ja smo pili limunadu u novom svetu. Molim te utisaj prelest koja se ispoljava u tvojim recima. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта сте "напали" међеда 12:smeha:

Мсм, свако ко је до сада коментирао рекао је по једну, две или више добрих ствари...

Ево замислимо ситуацију да издајничка влас` падне... "дигне се кука и мотика" и склонимо Вучића. И како би онда решавали питање Косова и Метохије?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милан Ракић рече

И како би онда решавали питање Косова и Метохије?

Međunarodnim pravom kao i do sada.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милан Ракић рече

Шта сте "напали" међеда 12:smeha:

:))

Има он су чим да се брани.....

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Па нема ми ту шта да се "одричемо". Иди на Косово па види чија је власт, полиција, суд... То је то.

Мени није мило што је тако, али немам намеру да цео живот кукам око тога. Што се емоција тиче, одеш у купатило и исплачеш се, па се умијеш, изађеш и гледаш шта можеш реално да урадиш. А има пуно да се ради. Србија је рушевина.

Све остало је млаћење празне сламе.

Тебра, колико тражиш да ми будеш"лајфкуч"?  Онда ћу вероватно схватити да су фактичка стања на тернеу вечна и да не постоји ништа осим тренутне војно-политичке ситуације. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...