Jump to content

Владика банчински Лонгин, старалац 400 напуштене деце, произведен у чин Архиепископа (+ филм "Тврђава")

Оцени ову тему


Препоручена порука

На трећу годишњицу интронизације, Блажењејши митрополит кијевски и све Украјине господин Онуфрије, 17. јула о.г. у Светој Кијево-Печорској лаври увео је у сан архиепископа, владику банчинског Лонгина, који се широм Православља и хришћанског свијета прочуо старањем о 400 напуштене и, неријетко, болесне дјеце у Свето-Вазнесењском манастиру, који је помоћу Божјом сам подигао и скупио братство од око 100 монаха.

Честитајући владици Лонгину са: Аксиос! На многаја и благаја љета! Препоручујемо онима који нису до сада погледали чудесан филм "Тврђава" о подвигу владике Лонгина, његовог братства и његових штићеника. Филм је титлован на српски језик.

  Извор вијести: http://news.church.ua/2017/08/17/ukrajinska-pravoslavna-cerkva-molitovno-vidznachila-tretyu-richnicyu-intronizaciji-svogo-p

 

longin 3.jpg

Форпост (Тврђава) - филм о човјеку који се побринуо да сирота и напуштена дјеца имају довољно љубави, пажње, радости и топлине. Ријеч је о свештенику, оцу Михаилу који је са женом, поред својих троје дјеце, одлучио да усвоји још троје из прихватилишта. Када је бирао дјецу гледао је да буду здрава, па тако да није одлучио усвојити једну дјевојчицу која је била много болесна. Након неког времена она му се јавила у сну и рекла: „Све си узео, а мене ниси. Мене нико неће.“ Поразговарао је са супругом и одлучили су и њу усвојити иако је болест била тешка, а већ нису имали довољно средстава да уздржавају толику дјецу. Послије неколико дана док је служио литургију у својој парохији у селу Бојани десило се чудо- Проплакала је икона Пресвете Богородице која се налазила на иконостасу. Отац Михаил се обрадовао подржци Пресвете Богородице и био је сасвим сигуран да му Она даје благослов на велико дјело. Више га ништа није могло зауставити да помаже сирочићима. Да би се потпуно посветио бризи о дјеци одлучио је да се замонаши. Његова жена постала је монахиња и отишла у један оближњи манастир. Он је постао јеромонах и одмах је на једној великој пољани у мјесту Бенчени,( 7 км од румунске границе- черновицка област) почео са изградњом дјечијег прихватилишта и манастирских конака. У почетку од својих средстава, са још четири брата, живећи и једући куване коприве и кромпир. А послије, када је било збринуто преко 50-оро дјеце и кад су сви видјели да је то озбиљно, укључила се држава и црква да помогну. Прихватилиште је посјетио и свјатјејшиј патријарх руски Кирил и подстакао да се помогне манастиру. Ту је за кратко вријеме поникла цијела лавра- манастир Светог Вазнесења. Данас је то најсавременије прихватилиште за дјецу на територији Украјине. Са црквама, школама, пољима за игру, зоолошким вртовима, базенима... Отац Михаил је послије постао владика Лонгин и носи чин Архиепископа, а некада је и сам остао без родитеља и на својој кожи осјетио шта значи бити сироче.

 

Longin 1.jpg

longin 2.jpg

longin 4.jpg


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

АКСИОС !!! НА МНОГАЈА ЉЕТА !!! Овај човек је таква личност која зрачи Духом Светим. Сви који нису погледали филм ,,Тврђава,, нека обавезно погледају.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, ГрешниСлуга рече

Овај човек је таква личност која зрачи Духом Светим.

Да! То се баш види на његовом лицу. 

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Lady Godiva рече

Ау какав филм..  :cmizdrenje:

Не можеш, а да сузу не пустиш. :)

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, AnaLaz рече

Не можеш, а да сузу не пустиш. :)

Па да, када видиш маленог дечака који не види и не чује, како се мази са оцем Михаилом..То му је једини вид комуникације са светом и пун је љубави, нежности и топлине. Не може човек да се не растужи и разнежи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ова прича има и наставак. Кажу да се владика био тешко разболео. Сва деца, из сиротишта су се једнодушно молила за свога патрона, и опет, чудесно, како то у животу бива, владика Лонгин, је оздравио од неизлечиве болести!!! Дечијој радости, у сиротишту, није било краја а владика је подигао огромну манастирску цркву у славу и част Свете Тројице. 

Заправо, цео манастирски комплекс, Баничина, је огроман! Заиста, у Србији тако велико манастирско здање, није могуће видети. Шта више, када смо посетили манастир, пре пар година, пар зграда је тек било у изградњи. Конак у коме смо спавали од неколико 1.000 квадрата уређен је по светским стандардима а у изградњи је било још пар таквих објеката. Света Литургија се служи свакодневно, мешано, на руском и румунском језику, јер је манастир у пограничном подручју. Међутим, поред велике милости, Пресвете Богородице, која се изобилно излила на ово свето место, један од најјачих утисака, остављају деца, штићеници светог владике Лонгина, и саме Пресвете Богородице, заштитнице деце, и овог светог места. Ето, нека и вас њеним светим молитвама, Бог удостоји, да обиђете ово свето  и Богом благословено место.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...