Jump to content

Шта заиста дугујемо држави?


Препоручена порука

A, šta ćemo sa ovim? :) 

1 Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene. 
2 Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe. 
3 Jer knezovi nisu strah dobrim delima nego zlim. Hoćeš li, pak, da se ne bojiš vlasti, čini dobro, i imaćeš hvalu od nje; 
4 Jer je sluga Božji tebi za dobro. Ako li zlo činiš, boj se; jer uzalud ne nosi mača, jer je Božji sluga, osvetnik na gnev onome koji zlo čini. 
5 Tako se valja pokoravati ne samo od straha nego i po savesti. 
6 Jer za to i poreze dajete; jer su sluge Božije koje su za to isto postavljene. 
7 Podajte, dakle, svakome šta ste dužni: kome dakle porezu, porezu; a kome carinu, carinu; a kome strah, strah; a kome čast, čast. (Rimlj. 13:1-7)

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 49
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

 Срам  вас бре све комплет било , да слушате мотивационе говоре  врлих преДцедника :ani_biggrin:, знали би ону чувену Кенедијеву реченицу  " Не питајте шта ваша земља може да учини за вас   - питајте шта ви можете да учините за вашу земљу "  . Да  су нешто очекивали од државе, и да су се поводили вашим одговорима никада ништа за нашу земљу ( наш народ ) не би учинили.....  ни Петар Бојовић ни остали српски јунаци.....напоменох само једног војсковођу из из Првог светског рата, да не говоримо о осталим великим људима из наше историје, који никада нису себи постављали овако условљена питања. Зато напред јуриш... све за  родну отаџбину . Што је до нас и до наших моћи.    

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дугујем Христу да дајем себе и чиним добро другим људима кад год могу, а својим хуманистичким начелима да својим деловањем доприносим заједници.

Држави не дугујем ништа, поготово не у оном смислу у ком нам намећу: дужан си што си се родио у систему, па сад треба да радиш као коњ и живиш као црв да би хранио друштвене паразите који су се закачили на систем и сисају нам крв, а себе проглашавају "државом".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Desiderius Erasmus рече

A, šta ćemo sa ovim? :) 

1 Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene. 
2 Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe. 
3 Jer knezovi nisu strah dobrim delima nego zlim. Hoćeš li, pak, da se ne bojiš vlasti, čini dobro, i imaćeš hvalu od nje; 
4 Jer je sluga Božji tebi za dobro. Ako li zlo činiš, boj se; jer uzalud ne nosi mača, jer je Božji sluga, osvetnik na gnev onome koji zlo čini. 
5 Tako se valja pokoravati ne samo od straha nego i po savesti. 
6 Jer za to i poreze dajete; jer su sluge Božije koje su za to isto postavljene. 
7 Podajte, dakle, svakome šta ste dužni: kome dakle porezu, porezu; a kome carinu, carinu; a kome strah, strah; a kome čast, čast. (Rimlj. 13:1-7)

Veliki vodja likes this :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Рапсоди рече

 Срам  вас бре све комплет било , да слушате мотивационе говоре  врлих преДцедника :ani_biggrin:, знали би ону чувену Кенедијеву реченицу  " Не питајте шта ваша земља може да учини за вас   - питајте шта ви можете да учините за вашу земљу "  . Да  су нешто очекивали од државе, и да су се поводили вашим одговорима никада ништа за нашу земљу ( наш народ ) не би учинили.....  ни Петар Бојовић ни остали српски јунаци.....напоменох само једног војсковођу из из Првог светског рата, да не говоримо о осталим великим људима из наше историје, који никада нису себи постављали овако условљена питања. Зато напред јуриш... све за  родну отаџбину . Што је до нас и до наших моћи.    

Samo napred Rapso :smeh1:, juriiiiš :kriminalac:!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Natasa. рече

Samo napred Rapso :smeh1:, juriiiiš :kriminalac:!

И ти ћеш с мојом маленкошћу, :) ако хоћеш  у Серпску историју да будеш уписана су златним словима. :)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

И ти ћеш с мојом маленкошћу, :) ако хоћеш  у Серпску историју да будеш уписана су златним словима. :)

Da uče u čkolama o meni, biste da mi postavljaju na gradskim trgovima? Možda i ulicu dobijem :smeh1:.

Mene ako se sete za Festival Sakure, sete me se, moja dužnost je bila da učim Japance Engwish :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Natasa. рече

moja dužnost je bila da učim Japance Engwish :smeh1:

Нек те онда у Јапану  овековече :smeh1: мисиз тичр.:smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 51 минута, Desiderius Erasmus рече

A, šta ćemo sa ovim? :) 

1 Svaka duša da se pokorava vlastima koje vladaju; jer nema vlasti da nije od Boga, a što su vlasti, od Boga su postavljene. 
2 Tako koji se suproti vlasti suproti se naredbi Božijoj; a koji se suprote primiće greh na sebe. 
3 Jer knezovi nisu strah dobrim delima nego zlim. Hoćeš li, pak, da se ne bojiš vlasti, čini dobro, i imaćeš hvalu od nje; 
4 Jer je sluga Božji tebi za dobro. Ako li zlo činiš, boj se; jer uzalud ne nosi mača, jer je Božji sluga, osvetnik na gnev onome koji zlo čini. 
5 Tako se valja pokoravati ne samo od straha nego i po savesti. 
6 Jer za to i poreze dajete; jer su sluge Božije koje su za to isto postavljene. 
7 Podajte, dakle, svakome šta ste dužni: kome dakle porezu, porezu; a kome carinu, carinu; a kome strah, strah; a kome čast, čast. (Rimlj. 13:1-7)

Значи, наши преци који су се побунили против турске власти, дигли су побуну против Бога? Можда нас зато отад само малер прати. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Нек те онда у Јапану  овековече :smeh1: мисиз тичр.:smeh1:

Ako Yakuze odobre :smeh1:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Дидим рече

Значи, наши преци који су се побунили против турске власти, дигли су побуну против Бога? Можда нас зато отад само малер прати. :)

СРбија ( друмови ) ће пожељет Турака, ал Турака ниђе бити неће...:ani_biggrin:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovoj sad "drzavi" ne dugujem bas nista. Al` zato ona meni itekako duguje stosta.

A ako pitate za drzavu - o njoj cemo kad je (ponovo) budemo imali...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Приметио сам нешто. Људи обично критикују државу и политичаре, често их не подносе, и њихово понашање и одлуке сматрају катастрофалним. 

Али, када се у реченици реч ,,држава" замени са ,,отаџбина / домовина / родна груда / народ", онда људи у потпуности мењају причу, јер то је оно што воле, што им пружа сигурност и сл. и сматрају да се за то треба борити и да су томе дужни. Али као да заборављају да прилике у отаџбини најчешће зависе управо од државе и политичара.

По интернету видим, да запад (а рекао бих Американци), размишља другачије. Они кажу да треба да будеш продуктиван члан заједнице, да пружиш нешто заједници (никад не кажу држави/институцији). А то значи да радиш, да привређујеш, или чиниш добра дела. Дакле, код њих, ти ниси дужник заједници, већ цене када радиш и пружаш оно што унапређује и твој живот и живот људи око тебе. Такав ми је утисак.

Да ли су заједница и држава исто? Можемо видети по свету данас (а и кроз историју), у разним државама, да је заједница често слуга власти, ако не и роб власти, како год се та власт звала (харамбаша, цар, држава).

Одмах да се оградим, ја нисам против институције државе, наравно да је потребна, већ просто истражујемо тему.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Иван ♪♫ рече

Можемо видети по свету данас (а и кроз историју), у разним државама, да је заједница често слуга власти, ако не и роб власти, како год се та власт звала (харамбаша, цар, држава).

Стоји то што си рекао у принципу, али морамо имати на уму свет без организоване заједнице, оличене у држави.

Погледај кроз историју какав је тај свет био, онда погледај напредак људске врсте откад су измислили организоване заједнице, и сабери два и два. 

А опет имаш примере у историји, акд су се организована друштва (државе) распадала и све се враћало на ниво полуорганизованости (феудализам нпр. или данашњи ратови у разним деловима света) како је људима.

Да, држава је терет свима нама, посебно неорганизована и несрећена каква је ова наша. И вероватно да би могло много боље. Али свака алтернатива томе која је била у историји је хорор са позиције овог живота који сада имамо, захваљујући управо тој институцији.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...