Jump to content

ХРИСТОС ВАСКРСЕ! Благодатни огањ је сишао на гроб Господњи

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 4 часа, cloudking рече

 

samo sto ja nisam nemocan.

I da sam vernik opet ne bih bio nemocan, jer bih verovao da me je bog stvorio po sosptvenom liku tako da ne postoji mogucnost da budem nemocan. A na kraju, postoji samo jedna stvar koja svakog coveka cini bogolikim jer je to jedina osobina koja krasi jednako boga kao i coveka ( i jedina stvar koju religije i razne teologije zaobilaze ili cak ne poznaju) - kreativnost. Covek je stvoren da stvara, bas kao i bog, a svrha tog stvaranja je da mu se covek raduje, bas kao i bog.

Ne vidim po kom scenariju sam ja kao covek, ne samo nemocan nego mi je spoznaja nemoci uslov da razumem boga? Sulud koncept...

Kada um zacuti, Bog progovori!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Aleksandar Cvetkovic рече

Kada um zacuti, Bog progovori!

Mislim da nista pametnije na ovom forumu nisi napisao...

Jedan se uvek pojavljuje u odsustvu drugog ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, елТорнеро рече

   Вера је извор чуда.

   Потпуно сломљен, можда зато што ми је речено да није лоше да радим до изнемоглости, сео сам на терасу, испружио ноге, и бленуо у таму летње ноћи. Цео дан сам радио по пољу, почињала је суша, пребирао сам по мислима да нисам шта заборавио да урадим. "Расад!", други дан нисам залио расад, младе биљчице ће дотући сутрашње сунце. Окренем главу према расаду, туга, треба устати, налити воду у канту, бауљати по мраку... не, нисам у стању... онда сам забацио главу и зурио, кроз цреп, негде горе. У тај час, нисам одмах поверовао слуху, почеле су да добују крупне капи по крову. Топла, густа и нежна, киша је падала десетак минута, таман колико треба. Знао сам да то радиш Ти, уместо мене, Добри Боже, зато сам плакао.

Read more  

:0222_shocked:

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Aleksandar Cvetkovic рече

"Ateista je covek koji gleda kroz teleskop i pokusava da objasni ono sto ne vidi"

A kroz sta ti gledas dok pokusavas da objasnis ono sto ne postoji? :))

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@cloudking

Ево да додам пример у вези претходно написаног, из Јеванђеља по Луки глава 5 (мада пишу и други о истом догађају):

17 И догоди се једнога дана кад он учаше, сјеђаху ондје фарисеји и законици који бијаху дошли из свију села галилејских и јудејских и из Јерусалима; и би сила Господња да их исцјељује;

18 И гле, људи донесоше на одру човјека који бјеше одузет, и тражаху како да га унесу и положе пред њега.

19 И не нашавши куда би га унијели од народа, попеше се на кућу и кроз кров спустише га са одром на средину пред Исуса.

20 И видјевши вјеру њихову рече му: Човјече, опраштају ти се гријеси твоји.

21 И почеше помишљати у себи књижевници и фарисеји говорећи: Ко је овај што говори хуле? Ко може опраштати гријехе осим једини Бог?

22 А разумјевши Исус помисли њихове, одговарајући рече им: Шта помишљате у срцима својим?

23 Шта је лакше, рећи: Опраштају ти се гријеси твоји, или рећи: Устани и ходи?

24 Али да знате да власт има Син Човјечији на земљи опраштати гријехе, - рече узетоме: Теби говорим, устани и узми одар свој и иди дому своме.

25 И одмах устаде пред њима, и узе на чему лежаше, и отиде дому своме славећи Бога.

26 И сви се задивише, и слављаху Бога, и испунивши се страха говораху: Чуда се нагледасмо данас!

 

Видиш овде занимљиву ствар - парализованог човека донели Христу и он каже "опраштају ти се греси". Значи, то је главно. А онда кад су ови "учењаци" почели да се буне, он каже - мислите да се фолирам? Ево сад ћете добити доказ. Ту "чудо" служи само као илустрација нечег много важнијег.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Aleksandar Cvetkovic рече

Ja ne prepoznajem majmunisanje, kao nacin komunikacije, verovatno si to naucio iz svoje Biblije " Poreklo vrsta".

Haha, pa cekaj malo, cemu ovakva srednjoskolska komunikacija? Jel pokusavas da me uvredis? Ako je to, bar da znam, posto trenutno ne znam sta da mislim... :)

 

 

 

 

 

 

A mooozda, pokusavas da budes duhovit?

 

Ne, ne... sigurno nije to... 100% :)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Grizzly Adams pisem uskoro, sad sam u trku tako da imam vremena samo za ove haiku neofitske gimnastike s cvetkovicem i bratijom...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

@Grizzly Adams pisem uskoro, sad sam u trku tako da imam vremena samo za ove haiku neofitske gimnastike s cvetkovicem i bratijom...

Но проблемо, нигде се не журимо...

Само се ви ишамарајте па ћемо наставити кад се вратиш. ;)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, cloudking рече

A kroz sta ti gledas dok pokusavas da objasnis ono sto ne postoji? :))

82813784_yeto_Gospodi_zryachemu_vidno.jp

Ево зашто и како Клаудић гледа, а не види.....:ani_biggrin: 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Рапсоди рече

82813784_yeto_Gospodi_zryachemu_vidno.jp

Ево зашто и како Клаудић гледа, а не види.....:ani_biggrin: 

Prevedi ne razumem bugarski...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Prevedi ne razumem bugarski...

Не треба ти превод....слика вреди(преводи) хиљаду речи....:ani_biggrin::0205_whistling:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Рапсоди рече

Не треба ти превод....слика вреди(преводи) хиљаду речи....:ani_biggrin::0205_whistling:

Vidim decaka koji zeli da se bavi naukom i kacavendu iz mladjih dana koji ima druge ideje...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, cloudking рече

Vidim decaka koji zeli da se bavi naukom i kacavendu iz mladjih dana koji ima druge ideje...

Седи доле, минус 1. Можеш ти и боље.

Не знаш да преведеш, а знаш да је бугарски.....12:smeha:

Јао Клауд, толико су ти провидне и детиње форе...:) дај бре мало одрасти ....:ani_biggrin:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...