Jump to content

САД напале крстарећим ракетама базу сиријске војске као одговор на употребу хемијског оружја


Препоручена порука

"Povodom ovog "obnavljanja" sporazuma o izbegavanju incidenata u vazduhu. 

Ovo je samo moja pretpostavka, ali bice da su iznudili nesto od Tilersona. I Turskoj su bili ukinuli sankcije tek nakon izvinjenja "sultana" i pristanka da puste niz vodu svoje pulene. 
Ameri su, bojeci se ruske odmazde, prema svojim sopstvenim navodima bili potpuno suspendovali letove (osim F-22, ali i to je upitno), a to ih je zuljalo. Potrebna im je avijacija (oni bez nje ne znaju da ratuju), pa me ne bi iznenadilo da su ponudili neke znacajne ustupke."

...

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2017-godina_431.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Није да овоме верујем нешто више него кретенима на супротној страни, али ето да пренесем вест:

Syria's President Assad says chemical attack '100 per cent fabrication'

Syrian President Bashar al-Assad said his government handed over all its chemical weapons stockpiles in 2013 and could not have been behind last week's suspected sarin attack.

"There was no order to make any attack... We gave up our arsenal a few years ago. Even if we have them, we wouldn't use them," Mr Assad said in his first interview since the bombing of Khan Sheikhoun.

Speaking to AFP news agency, the president added that the peace talks on resolving his country's war were ineffective because Washington was "not serious" about ending the conflict.

The interview came as a team of experts from the global chemical weapons watchdog has been sent to Turkey to collect samples as part of an investigation into the attack.

The fact finding mission was sent from the Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons (OPCW) in The Hague to gather bio-metric samples and interview survivors, sources told Reuters on Thursday.

The toxic gas attack on April 4, which killed scores of children, prompted the United States to launch missile strikes on a Syrian air base and widened a rift between the United States and Russia, a close Syrian ally.

The OPCW mission will determine whether chemical weapons were used, but is not mandated to assign blame. Its findings, expected in 3-4 weeks, will be passed to a joint United Nations-OPCW investigation tasked with identifying individuals or institutions responsible for using chemical weapons.

Investigators have concluded that sarin, chlorine and sulphur mustard gas have been used in Syria's civil war. Government forces used chlorine, while Islamic State militants used sulphur mustard.

Last week's bombing in the town of Khan Sheikhoun in the rebel-held province of Idlib near the Turkish border was the most lethal since a sarin attack on Aug. 21, 2013 killed hundreds in a suburb of the capital, Damascus. 

The news came after agency AFP said it would publish an interview with President Bashar al-Assad on Thursday morning, the first since the Khan Sheikoun attack. It is not known if he will discuss the attack.

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/04/13/chemical-weapons-experts-sent-turkey-investigate-alleged-syrian/

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prosle ili pretprosle godine, tako nesto, isto je bio tako neki pokusaj da im prisiju hemijski napad. Licno Karla del Ponte je vodila istragu, i na kraju su zakljucili da to sto je bilo - sta god da je bilo, ako uopste i jeste hemijski napad - nema veze sa Sirijcima, tj. sa zvanicnom vojskom. Sve su to raznorazni Rackovi, nista drugo, samo sad neuporedivo losije izvedeno i manje uspesno nego sto je bilo kod nas.

A na ovom zadnjem primeru, ima lepo slika koje pokazuju citav niz apsurda, za svakog ko je bar malo pismen u tome: neki tu, sto pregledaju povredjene i kao pomazu im, imaju na sebi samo obicne maske za prasinu (za bojne otrove koriste se posebne maske, to svi znamo), a na rukama nemaju nikakve rukavice, sto je potpuni apsurd ako je tu stvarno bilo dejstva bojnim otrovom sa bilo cije strane. Oko tih u centru kadra stoje snimatelji bez ikakvih maski i zastite, sto je tek provala.

Ali kad takve slike vide nepismeni cnn-ovi i njima slicni, odma` imaju krizu, i dok nekog ne bombarduju ne mogu da se smire...

  • Волим 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A inace, arapska deca prozapadnih zivotnih pogleda, poznata su i po tome da se odlicno razumeju u borbenu avijaciju.

Ovo je odlicno sredstvo protiv opstipacije.

...

C9PlJbgXYAIhUCq.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, obi-wan рече

A inace, arapska deca prozapadnih zivotnih pogleda, poznata su i po tome da se odlicno razumeju u borbenu avijaciju.

Ovo je odlicno sredstvo protiv opstipacije.

...

C9PlJbgXYAIhUCq.jpg

 

joooj joooj  Добро, сад бар као мало греше у енглеском да делује више аутентично, оно раније било много провидно...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Спречен тежак тероритички напад на децу у Хомсу.

Жена терориста...

Већ су једном нападали ову школу, шта ли им сметају деца, вероватно уче неверниче књиге. Какви болесници...
https://pbs.twimg.com/media/C9SfYKsXgAApTcg.jpg

Homs: moderate rebels in Addar Alkabire sent a woman to plant IED in same school they attacked in 2014.
Syrian security saved the day.

C9SjmAbXkAgb-Ez.jpg

C9SfTjIWsAA73Wn.jpg

C9SfU-3XYAAmTcG.jpg

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2017-godina_433.html

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислим да је то фејк твит, погледај доле ко јој све наводно лајковао... :)

Мада је тај налог стварно комедија...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Мислим да је то фејк твит, погледај доле ко јој све наводно лајковао... :)

Мада је тај налог стварно комедија...

Sasvim je moguce da sad neko namerno tera sprdnju sa tim nalogom... :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, obi-wan рече

A inace, arapska deca prozapadnih zivotnih pogleda, poznata su i po tome da se odlicno razumeju u borbenu avijaciju.

Ovo je odlicno sredstvo protiv opstipacije.

...

C9PlJbgXYAIhUCq.jpg

 

пре 1 сат, Grizzly Adams рече

Мислим да је то фејк твит, погледај доле ко јој све наводно лајковао... :)

Мада је тај налог стварно комедија...

Ono kad vesti i parodije postanu totalno nerazlučivi...

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Paradoksologija рече

Ono kad vesti i parodije postanu totalno nerazlučivi...

Па медији најозбиљније преносе твитове сироте мале Бане Алабед која твитује на перфектном енглеском и разуме се супер у геополитику, наоружање итд.

Колико треба да будеш глуп... или злобан...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Basar, intervju:

od 4.15 ima poentu..
-I da imamo gas, zasto nismo upotrebili kada su oni napredovali, zasto da se upotrebi kada si u prednosti i pobedjujes, a nisi upotrebio kada se povlacis i gubis?
-tajming incidenta sa gasom> bas kada smo i napredovali veoma brzo a teroristi gubili.
- ratujemo protiv terorista, zasto da napadamo civile? Pa mi se borimo protiv terorista, zasto da ne napadnemo - neprijatelja?
- u reonu incidenta nema borbe, nemamo vojsku (SAA), nema strateskih objekata ili ciljeva, nema potrebe, sa vojnog gledista, da se baca gas..
itd.

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Grizzly Adams рече

Па медији најозбиљније преносе твитове сироте мале Бане Алабед која твитује на перфектном енглеском и разуме се супер у геополитику, наоружање итд.

Колико треба да будеш глуп... или злобан...

И има ауторизован налог на Твитеру...

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

AMERIČKI MEDIJI OTKRILI BRUKU I SRAMOTU AMERIČKE VOJSKE: Naših 29 „tomahavka“ palo u Mediteran zbog MOĆNOG RUSKOG OMETAČA

14 aprila 2017

 

maxresdefault

Američki mediji – doduše, oni nenaklonjeni Donaldu Trampu – počeli su da tvrde da je raketni napad na sirijski vojni aerodrom „Šajrat“ bio – promašaj.

Objavili su, pored ostalog, fotografiju „tomahavka“ koji je neoštećen pao na zemlju celih 40 kilometara od te avio-baze.

Navodeći saopštenje ruskog vojnog vrha da su samo 23 „tomahavka – od 59 lansiranih prema „Šajratu“ – stigla do cilja, prenose procene američkih stručnjaka da su sistemi za navođenje na cilj tih krstarećih raketa nečijim spoljnim uticajem bili „isključeni ili dezorijentisani“.

Sa ove tačke im je bio preostao samo korak to sledeće tvrdnje: da su iza tog „oslepljivanja i(li) dezorijentacije mogli stajati samo ruski sistemi za radio-elektronsku borbu.

Upravo na ovu mogućnost – i to, nakon razgovora sa više kolega i kontakata sa ljudima iz sirijskih specijalnih službi – ukazuje Gordon Daf, glavni urednik lista Veterans Today.

Po njegovom mišljenju, Amerikanci su u tom napadu načisto izgubili 34 krstareće rakete, a toliki gubitak se ne može objasniti ni „ljudskim faktorom“ (unošenjem netačnih koordinata) ni „tehničkim problemima“. Jer, Amerikanci u svoje rakete „ubacuju“ višestruko „duplirane“ koordinate ciljeva, a „tomahavci“ su proverene i pouzdane rakete koje, povrh svega, lete dozvučnim brzinama.

Veterans Today čak precizno navodi da je 5 „tomahavka“ palo u okolini „Šajrata“, ubivši nekoliko civila, a ostalih 29 su navodno naprosto pali u more. Ne doletevši ni do obale.

Sam Daf u vezi sa ovim podseća na slučaj američkog razarača USS Donald Cook čiji je protivraketni sistem „Idžis“, dok je bio u vodama Crnog mora, bio potpuno izbačen iz igre prilikom preleta ruskih aviona iznad njega.

11227.jpg

Još procenjuje da su ruski Su-24 u vreme preleta (2014-te) iznad razarača USS Donald Cook imali uključen sistem za radio-elektronsku borbu „Hibini“.

Podseća i na tvrdnju bivšeg komandanta snaga NATO u Evropi Filipa Bridlava da su Rusiji „uspeh na Krimu obezbedili sistemi za radio-elektronsku borbu“.

General Jevgenij Bužinski podsetio je da je Rusija – odmah nakon što je Turska oborila njen bombarder na granici sa Sirijom, objavila da je „prinuđena da ubuduće koristi radio-elektronska sredstva za ometanje“.

Uskoro su u rusku avio-bazu u Siriji „Hmejmim“ stigla dva Il-20 sa špijunskim radarima i sredstvima za radio-elektronsku borbu. Ti avioni su u stanju da i po 12 sati neprekidno kruže nad ogromnom teritorijom – i danju i noću.

Potom je u Siriji primećen poznati ruski mobilni sistem „Krasuha-4“ koji emituje smetnje širokog spektra koje su mogle „zbuniti“ i „tomahavke“ i američku vojnu špijunažu, uključujući predaju njenih podataka satelitima LacrosseOnyx i avionima „avaks“.

Svi su izgledi da je ruski vojni vrh u Siriju prebacio i sistem „Borisogljebsk-2“ koji se smatra najboljim u svojoj klasi.

Ipak se „verovatnim i mogućim“ smatra da je „tomahavke“ lansirane prema sirijskoj avio-bazi „Šajrat“ poobarao moderni ruski sistem za emitovanje „aktivnih smetnji“ „Rыčag-AV“ („Ričag-AV“) koji mogu da nose i kopnena vojna tehnika i helikopteri Mi-8.

Ruska ratna flota njime oprema i svoje manje brodove.

Taj sistem ima vlastitu „biblioteku“ vojnih objekata na terenu koji kontroliše, ima i softver koji sam sebe koriguje i pravi „potrebna prilagođavanja“ dok analizira naoružanje potencijalnog protivnika.

c5911b410d17185880b5f5dba0029b6b

Rыčag-AV“ automatizovano određuje svoj „režim emitovanja smetnji“ optimalan za „neutralisanje cilja“.

Daf je potražio odgovor na pitanje: zbog čega onda nisu bili „neutralisani“ svi „tomahavci“ lansirani prema „Šajratu“?

On ukazuje da ni najbolji radio-elektronski sistemi na garantuju stoprocentnu efikasnost i da to isto važi i za najsavršenije antirakete.

Daf otkriva da američka statistika potvrđuje da su novi sistemi za radio-elektronsku borbu udvostručili mogućnosti ruskih sistema PVO.

(Fakti.org)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Данас се десио стравичан напад на конвој аутобуса код Алепа. Био је договор између Асадове војске и побуњеника да се њихови цивили међусобно преместе у сигурна подручја.

Када је требало да прође колона аутобуса у окриље Асадове војске, конвој је необјашњиво био блокиран од стране побуњеника. Толико су се задржали док није наишло возило са прехраном које је уствари било искориштено као ауто-бомба.

Погинули цивили су били Шиити које подржава Иран. Питање је да ли ће се уопште о овоме расправљати на Западу.

Потресан садржај:

https://www.mycity-military.com/Aktuelna-vojna-desavanja-u-svetu/Rat-u-Siriji-2017-godina_441.html#p1947324

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 13.4.2017. at 16:23, obi-wan рече

Ali kad takve slike vide nepismeni cnn-ovi i njima slicni, odma` imaju krizu, i dok nekog ne bombarduju ne mogu da se smire...

Mislis neko slican kao naprimer Donald Tramp?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...