Jump to content

Расправе о бесмртности душе и о свесности душе након смрти


Препоручена порука

пре 5 часа, Јанко рече

 

 

Мојсије је мртав. Живео Мојсије! Мојсије је жив? Тек ће да оживи? Христос прича са Мојсијевим духом(!!!) или Мојсијем? Или нам показује своју синтезу прошлост-садашњост-будућност на Тавору?

 

Ко реши Мојсија, прешао је игрицу... ;)

Pa to je rešeno ako veruješ u prvi član Simvola Vere koji govori i o nevidljivom svetu,duhovnom svetu.Tavor jeste vrsta vizije,praslika eshatološke realnsoti budućeg života al ne zaboravi da je eshaton ono što oko ne vide i uho ne ču i da Bog to pripremi onima koji ga ljube.Tako da u tom smislu Tavor nije eshatološka realnost ili Apostol Pavle nije imao pojma šta priča.Ne vidim treće rešenje.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 2.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Врло сам добро размислила и донела коначан закључак / мало проучавала, читала, итд / први пут, други пут, трећи пут, и коначно дошла до заклучка за који се надам нико неће имати против аргумент па ни часни ни уважени Ава, а тај закључак се своди на то да  је душа дефинитивно бесмртна и по природи а већ по благодати да не причамао.

По природи бесмртна , али има почетак настанка, али нема крај једном створена, значи бесмртна и по природи али што се зна почетак те бесмртности , то не значи  да је смртна по природи. Зар Бог који је љубав може нешто створено да одува у небиће, па наравно да не.   Посе нон мори :D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слажем се да је то Вечни живот дат од Бога и да душа има свој почетак, а не крај.

Са друге стране ми смо створили, сходно својој палој природи, и пакао па би се пре могло рећи да те душе иду у вечни пакао а не живот.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Рапсоди рече

Врло сам добро размислила и донела коначан закључак / мало проучавала, читала, итд / први пут, други пут, трећи пут, и коначно дошла до заклучка за који се надам нико неће имати против аргумент па ни часни ни уважени Ава, а тај закључак се своди на то да  је душа дефинитивно бесмртна и по природи а већ по благодати да не причамао.

По природи бесмртна , али има почетак настанка, али нема крај једном створена, значи бесмртна и по природи али што се зна почетак те бесмртности , то нема везе да је смртна по природи. Зар Бог који је љубав може нешто створено да одува у небиће, па наравно да не.   Посе нон мори :D

Ал ти је закључаак. :Д

Како нешто што има почетак, што је створено, може да не буде смртно? Нема логике.

Бог може да одува душу у непостојање, ако хоће, као што може и да је учини бесмртном.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, todor рече

Ал ти је закључаак. :Д

Како нешто што има почетак, што је створено, може да не буде смртно? Нема логике.

Бог може да одува душу у непостојање, ако хоће, као што може и да је учини бесмртном.  

Е брате Тодоре, може да пређе из стања у стање, али не може у небиће.

Узми за пример нешто најобичније материјално што постоји и зна му се почетак настанка. Обичан неки материјални предмет/ камен,метал, пластику/ једном настао, никада више нестао, не може да буде распршен у ништа. Па то уосталом и наука каже / гле  слажемо се ја и наука :D / . Закон о неуништивости супстанције  ...:)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, todor рече

Како нешто што има почетак, што је створено, може да не буде смртно? Нема логике.

Ai anđeli su stvoreni al su besmrtni.Kako nešto što je Bog neposredno udahnuo u mrtvu materiju može da bude smrtno?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, todor рече

Бог може да одува душу у непостојање, ако хоће, као што може и да је учини бесмртном.

Ne može.Jer oduvati dušu znači da bi Bog oduvao deo sebe.A to je nemoguće.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Рапсоди рече

Врло сам добро размислила и донела коначан закључак / мало проучавала, читала, итд / први пут, други пут, трећи пут, и коначно дошла до заклучка за који се надам нико неће имати против аргумент па ни часни ни уважени Ава, а тај закључак се своди на то да  је душа дефинитивно бесмртна и по природи а већ по благодати да не причамао.

По природи бесмртна , али има почетак настанка, али нема крај једном створена, значи бесмртна и по природи али што се зна почетак те бесмртности , то не значи  да је смртна по природи. Зар Бог који је љубав може нешто створено да одува у небиће, па наравно да не.   Посе нон мори :D

Бог је створио душу и не може да буде бесмртна по природи. Ако би била бесмртна по природи мислим да би то значило да је Бог није створио, да је равна Богу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I da pitam vas sve protivnike besmrtne duše i postojanja duhovnog sveta šta ćemo sa Božijom dušom?

  • Волим 1

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Жика рече

Бог је створио душу и не може да буде бесмртна по природи. Ако би била бесмртна по природи мислим да би то значило да је Бог није створио, да је равна Богу.

По природи је Бог човека створио безгрешним , али му је дао слободну вољу...

Бог је бесмртан апсолутно, а човек постаје од дана када би створен , када му Бог  удахну живот.Бог је апсолутна љубав, а апсолутна љубав је брате љубав и нема никкаве везе са смртнишћу ....са небићем....

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Рапсоди рече

Е брате Тодоре, може да пређе из стања у стање, али не може у небиће.

 Како не може да пређе у небиће? Мислиш да Бог не може да јој одузме својства бића и да мора да остане свесна свог постојања?

пре 15 минута, Рапсоди рече

Узми за пример нешто најобичније материјално што постоји и зна му се почетак настанка. Обичан неки материјални предмет/ камен,метал, пластику/ једном настао, никада више нестао, не може да буде распршен у ништа. Па то уосталом и наука каже / гле  слажемо се ја и наука :D / . Закон о неуништивости супстанције  ...:)

Како можеш да поредиш мртве предмете са живом душом?

У реду је да не може да оде у ''ништа'', али ако би Бог души одузео свест, она умире, постаје мртва, без обзира да ли постоји у неком другом облику.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Kratos рече

Ai anđeli su stvoreni al su besmrtni.Kako nešto što je Bog neposredno udahnuo u mrtvu materiju može da bude smrtno?

И анђели су бесмртни по благодати, по природи не.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, todor рече

И анђели су бесмртни по благодати, по природи не.

El pakao ima Božiju blagodat?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Kratos рече

I da pitam vas sve protivnike besmrtne duše i postojanja duhovnog sveta šta ćemo sa Božijom dušom?

Koliko se secam, postojalo je Apolinarijevo ucenje, da je Hristos uzeo dusu coveciju, ali, bez uma. Znaci, po nemu,  nije imao razumnu dusu.

U Hrisu su dve prirode, potpuna bozanska i potpuno cevecanska prioroda. Na Krstu je umro po covecanskoj prirodi, ( koja je u Ipostasi Hrista ). Gde je onda ta Njegova covecanska razumna dusa, dok je telo  u grobu ?
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...