Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, cloudking рече

Ovo ti Janko nema mnogo utemeljenja u geologiji, biologiji i istoriji zemlje...

У прва два свакако може имати... У трећу се не разумем пуно, Деретић ме изуо па сам историчаре почео заобилазити у широком луку.

Ипак, објасни зашто не може по географији (Пангеа?) и биологији(?!?)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 12 минута, cloudking рече

Da be, sad sam se setio, pa Ken Hem je napravio Nojevu barku u prirodnoj velicini!

@Bokisd Ne znam dal si znao. Ali u svakom slucaju barka nije moga biti napravljena od drveta tako da je u njenu izgradnju ukljuceno dosta modernog materijala. Kad su autora pitali o uoptrebi metala za izgradnju bakre onej odgovorio "A gde u bibliji pise da Noje nije korisito metal za barku" :D 

Tipicna kreacionisticka logika :D:D:D 

https://arkencounter.com

I naravno lukrativna strana religioznosti je nesto u cemu kreacionisti prednjace u odnosu na bilo koga drugog ;)

Ken Hem nije napravio Nojevu barku u prirodnoj veličini iako je inicijalno najavio da će napraviti to... nije napravio čak ni barku nasukanu na zemlju... napravio je zgradu koja se jedne strane izgleda kao barka... ali koja ima betonske armirane šipove pobodene u zemlju kao i svaka zgrada, temelje, pa i bukvalno betonske spratove...

Hem nam je bukvalno dokazao da čak i sa ogromnim sredstvima i modernom tehnologijom ne možeš da napraviš takav brod... i hvala mu na tome...

Evo slika izgradnje, druge strane itd:

ark3.png?w=584

0129noahsark02.jpg

 

A preporučujem da pogledaš ovo i za opis drugih problema koje je rešio modernim tehnologijama:

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Јанко рече

У прва два свакако може имати... У трећу се не разумем пуно, Деретић ме изуо па сам историчаре почео заобилазити у широком луку.

Ипак, објасни зашто не може по географији (Пангеа?) и биологији(?!?)

U vreme pangee nije bilo ljudi na zemlji be aman...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Branka62 рече

Ima li neko tumačenje zašto su uopšte spašavane životinje? Što ih Bog nije, posle potopa, opet napravio?

 

Zato što je priča o barki u potopu, kao priča o Mojsiju koji vodi izabran narod kroz more, kao priča o semenu u zemlji iz kog niče nov život, dakle priča o transformaciji već postojećeg kroz vodenu smrt, vrlo prijemčiva za one koji će kasnije poverovati u krštenje pogruženjem u vodu i u vaskrsenje posle smrti i pogrebenja, te je kao takva ostala bitna u imaginarijumu hrišćana, za razliku od nekih drugih starozavetnih narativa.

A tek sad vidim da si postavila praktično, a ne simboličko pitanje :D 

   

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Paradoksologija рече

Zato što je priča o barki u potopu, kao priča o Mojsiju koji vodi izabran narod kroz more, kao priča o semenu u zemlji iz kog niče nov život, dakle priča o transformaciji već postojećeg kroz vodenu smrt, vrlo prijemčiva za one koji će kasnije poverovati u krštenje pogruženjem u vodu i u vaskrsenje posle smrti i pogrebenja, te je kao takva ostala bitna u imaginarijumu hrišćana, za razliku od nekih drugih starozavetnih narativa.

Ал да их је створио поново, онда би та прича могла симболисати васкрсење творевине после другог доласка?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Juanito рече

Ал да их је створио поново, онда би та прича могла симболисати васкрсење творевине после другог доласка?

Možda - ali bitan deo priče je obično čuvanje određenog ostatka, osnove, semena, sahranjenog tela.

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НАЈВЕЋИ ЗЕМЉОТРЕС СВИХ ВРЕМЕНА: 500 признатих научника јавно одбацило Дарвинову теорију о еволуцији

 11-10-2018 08:15 Фокус 7 Занимљивости

Више од 500 врхунских научника из света је иступило како би изнели своју забринутост по питању “застареле“ теорије Чарлса Дарвина о еволуцији, заједно тврдећи да је наука из 19. века “ненаучна“ и да не објашањава адекватно живот и настанак људи.
DARVIN_EVOLUCIJA_PIXABAY1.jpg

500 признатих научника јавно одбацило Дарвинову теорију о еволуцији (Фото: pixabay/public)

Према речима научника, од којих су многи стални професори на водећим светским универзитетима, Дарвинова теорија о еволуцији више не би требало да се, као научна чињеница, предаје у школама лаковерним ученицима.

Теорија еволуције је прогурана популацији као чињеница и “устаљена наука,“ али професор Колин Ривс, са Одељења математичких наука на Ковентри Универзитету објашњава да теорија еволуције “није исправно научна“ и да је једноставно неадекватна у објашњавању порекла живота.

“Дарвинизам је била интересантна идеја у 19. веку, када су лабава објашњења давала веродостојан, као не и исправно научни оквир у који би могли уклопити биолошке чињенице.

Међутим, оно што смо научили још од Дарвинових дана баца сумњу на способност природне селекције да створи комплексне биолошке системе – а ми и даље имамо мало више од лабавих објашњења као аргумент у ту корист.“

Он је један од 500 научника из неколико области који су се окупљали неколико година како би креирали Научно неслагање са Дарвинизмом.

Крис Вилијамс, доктор наука, са државног Универзитета у Охају, који је такође допринео овом револуционарном извештају, објашњава да је Дарвинова теорија еволуције “спекулција, са мало чињеница, ако их уопште има,“ и као таква мора бити уклоњена из наставних планова у средњој школи:

“Као биохемичар и развијач софтвера који ради на генетичком и метаболичком прегледу, стално сам изненађен невероватном комплексношћу живота. На пример, свако од нас има огроман “компјутерски програм“ од шест милијарди ДНК база у свакој ћелији која је водила наш развој од оплођеног јајета, одређује како направити више од 200 врста ткива, и све то повезује у бројне високо функционалне системе органа. Мало људи ван генетике и биохемије схвата да еволуционисти и даље не могу дати никакве значајне детаље о пореклу живота, а посебно о пореклу генетских информација у правом саморепликујућем организму. Који гени су то захтевали – или да ли су уопште имали гене? Колико су ДНК и РНК имали – или да ли су уопште имали нуклеинске киселине? Како су се велики молекули богати инфромацијама појавили пре природне селекције? Како је тачно генетски код повезао нуклеинске киселине са секвенцом порекла амино киселина? Јасно је да је порекло живота – основа еволуције – и даље практично спекулација, са мало или без икаквих чињеница.“

Овде се бавимо контраверзном темом, оном за коју неки научници тврде да су против ње у неким случајевима. Ова теорија је заиста снажно притисла научну заједницу, што би могло бити разлог зашто су ти научници одлучили да изразе своју забринутост на такав начин. Она се, у неким случајевима, учи у школама као чињеница.

Иако је списак стар, он показује да ова мисао постоји, а такав облик размишљања је очигледно легитиман и постоји из неколико разлога. Постоји више теорија о којима треба дискутовати, узмите на пример, Франсиса Крика, добитника Нобелове награде – награђиваног копроналазача двостругог хеликса ДНК, како истиче Грег Браден, Крик је веровао да камен темељац живота требало да буде резултат нечега већег него што су насумичне мутације “каприца“ природе…

Крик је ризиковао своју репутацију као научник јавно изјављујући: “Поштен човек, наоружан свим знањем које нам је доступно, могао би само изјавити да се, у одређеном смислу, појављивање живота у тренутку чини готово чудом.“ У научном свету, ова изјава је еквивалента јересу, сугеришући да је нешто више од случајне еволуције довело до нашег постојања.

Крик је био један од многих научника који су веровали да је интелигентна интервенција имала неке везе са тим, а такође је изнео и вазнемаљску хипотезу.

Грег Браден је изнео још једну сјајну поенту:

“Осећај да постоји нешто више у нашој причи није само недавни феномен. Археолошка открића показују да су се, скоро универзално, од древног мајанског Попол Вула и аутохтоних традиција америчке пустиње југозападно до корена великих светских религија, древни људи осећали повезано са нечим више од само свог непосредног окружења. Они су осећали да имамо наше корене у другим световима, некима које не можемо ни да видимо.“

Не тако давно је пилот Аполо-а 15, Алфред Ворден, изјавио:

“Ми смо ванземаљци, али ми само мислимо да су они неко други, али ми смо они који су дошли однекуд друго. Јер је неко други морао да преживи, и они су ушли у малу свемирску летелицу и дошли су овде и слетели, и започели цивилизацију овде, то је оно што ја верујем. А ако ми не верујете, набавите књиге о древним Сумерима и погледајте шта су они имали да кажу о томе, они ће вам директно рећи.“

На крају дана, једноставно морамо да се запитамо, зашто нам постаје све теже и теже да испитамо ствари? Многи људи живе у стању страха и осећају се забринуто по питању тога како ће их гледати ових дана због изношења чудног става, било да је то о људској еволуцији, вакцинама, чему год…

“Као хемичар, најфасцинантније питање за мене се врти око порекла живота. Пре него што је живот почео, није било биологије, само хемија – а хемија је иста све време. Шта функционише (или не) данас, функционисало је (или није) и на почетку. Дакле, наше идеје о томе шта се догодило на Земљи пре појаве живота се уистину може тестирати у лабораторији. А оно што смо видели до сада, када се реакције оставе без помоћи као што би биле у природном свету, није много. Тек када интелигентни агенс (као што је научник или дипломирани студент) интервенише и “измени“ реакције услове “правилно“ онда видимо некакав напредак, али чак и тада је то прилично ограничено и веома далеко од онога шта нам треба. Стога, сама хемија је та која говори о потреби за нечим више од само времена и шансе. А да ли је то само добро одређен сет иницијалних услова (фино подешавање) или нека врста континуалног вођења док се живот коначно не појави, још увек није познато. Али оно што знамо је да су случајне хемијске реакције и недовољне и да често раде против стаза потребних за успех. Из ових разлога ја озбиљно сумњам у то да ли ће тренутна Дарвинова парадигма икада начинити додатни напредак у овој области.“ – Едвард Пелцер, доктор наука океанографије, Универзитет у Калифорнији, Сан Дијего (Скрипс институт)

Мејнстрим образовање нас учи да је 99% ДНК веза индикативно са тим одакле смо дошли, али ми делимо приближно 65 одсто нашег ДНК са бананом, шта то значи?

Људска бића нису глупа, и стога је 2014. године Галуп-ова анкета показала да само у САД готово половина популације верује да у пореклу људског постојања постоји нешто више од две опције које се константно презентују масама. Они верују да постоји нешто више од Дарвинове теорије о еволуцији.

То нам говори да нас људска интуиција упућује на нешто више, а неки од највећих научних умова се слажу са тим.

Такође је веома важно споменути чињеницу да се вишеструка открића и даље изостављају из записника. Откриће огромних скелета је одличан пример.

Поента је у томе да још увек има много питања без одговора, и да се мора обавити још много дискусија.

 

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, VaSa110 рече

Ovo je vrlo interesantno. Bilo bi lepo kad bi ovo malo više pojasnio ili dao neki link gde bi mogli da pročitamo nešto više o ovome.

Ево линка: http://math.ucr.edu/home/baez/physics/Relativity/SpeedOfLight/speed_of_light.html

Поента је у томе да Специјална теорија релативитета не узима у обзир гравитацију. Гравитацијом се бави Општа теорија релативитета, а сама гравитација привлачи све па и светлост, чиме утиче на њену брзину у вакууму. Иначе, системи (тела) која се равномерно праволинијски крећу то могу да чине само у апсолутно равном празном простору када се апстрахују баш сви утицаји (трење, гравитација, отпор ваздуха, космичка прашина, астероиди и слично...). Пошто апсолутно празан простор не постоји, јасно је да је реч о апстрактној ситуацији. Конкретни системи су такозвани системи који се убрзано крећу. А гравитација криви просторвреме и све праволинијске путање постају тзв.геодезици. - ово ти је нешто отприлике мојим речима, угрубо и сажето. Али обавезно прочитај цео текст, није дуг.

Ево и цитата:" Einstein talked about the speed of light changing in his new theory.  In the English translation of his 1920 book "Relativity: the special and general theory" he wrote: "according to the general theory of relativity, the law of the constancy of the velocity [—Either Einstein or his translator obviously mean "speed" here, since velocity (a vector) is not in keeping with the rest of his sentence.  People often say "velocity" when they clearly mean "speed".] of light in vacuo, which constitutes one of the two fundamental assumptions in the special theory of relativity [...] cannot claim any unlimited validity.  A curvature of rays of light can only take place when the velocity [speed] of propagation of light varies with position."  This difference in speeds is precisely that referred to above by ceiling and floor observers. "

Болдовао сам кључан део.

Ако стигнем, написаћу о томе детаљније ових дана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, grigorije22 рече

НАЈВЕЋИ ЗЕМЉОТРЕС СВИХ ВРЕМЕНА: 500 признатих научника јавно одбацило Дарвинову теорију о еволуцији

 11-10-2018 08:15 Фокус 7 Занимљивости

Више од 500 врхунских научника из света је иступило како би изнели своју забринутост по питању “застареле“ теорије Чарлса Дарвина о еволуцији, заједно тврдећи да је наука из 19. века “ненаучна“ и да не објашањава адекватно живот и настанак људи.
DARVIN_EVOLUCIJA_PIXABAY1.jpg

500 признатих научника јавно одбацило Дарвинову теорију о еволуцији (Фото: pixabay/public)

Према речима научника, од којих су многи стални професори на водећим светским универзитетима, Дарвинова теорија о еволуцији више не би требало да се, као научна чињеница, предаје у школама лаковерним ученицима.

Теорија еволуције је прогурана популацији као чињеница и “устаљена наука,“ али професор Колин Ривс, са Одељења математичких наука на Ковентри Универзитету објашњава да теорија еволуције “није исправно научна“ и да је једноставно неадекватна у објашњавању порекла живота.

“Дарвинизам је била интересантна идеја у 19. веку, када су лабава објашњења давала веродостојан, као не и исправно научни оквир у који би могли уклопити биолошке чињенице.

Међутим, оно што смо научили још од Дарвинових дана баца сумњу на способност природне селекције да створи комплексне биолошке системе – а ми и даље имамо мало више од лабавих објашњења као аргумент у ту корист.“

Он је један од 500 научника из неколико области који су се окупљали неколико година како би креирали Научно неслагање са Дарвинизмом.

Крис Вилијамс, доктор наука, са државног Универзитета у Охају, који је такође допринео овом револуционарном извештају, објашњава да је Дарвинова теорија еволуције “спекулција, са мало чињеница, ако их уопште има,“ и као таква мора бити уклоњена из наставних планова у средњој школи:

“Као биохемичар и развијач софтвера који ради на генетичком и метаболичком прегледу, стално сам изненађен невероватном комплексношћу живота. На пример, свако од нас има огроман “компјутерски програм“ од шест милијарди ДНК база у свакој ћелији која је водила наш развој од оплођеног јајета, одређује како направити више од 200 врста ткива, и све то повезује у бројне високо функционалне системе органа. Мало људи ван генетике и биохемије схвата да еволуционисти и даље не могу дати никакве значајне детаље о пореклу живота, а посебно о пореклу генетских информација у правом саморепликујућем организму. Који гени су то захтевали – или да ли су уопште имали гене? Колико су ДНК и РНК имали – или да ли су уопште имали нуклеинске киселине? Како су се велики молекули богати инфромацијама појавили пре природне селекције? Како је тачно генетски код повезао нуклеинске киселине са секвенцом порекла амино киселина? Јасно је да је порекло живота – основа еволуције – и даље практично спекулација, са мало или без икаквих чињеница.“

Овде се бавимо контраверзном темом, оном за коју неки научници тврде да су против ње у неким случајевима. Ова теорија је заиста снажно притисла научну заједницу, што би могло бити разлог зашто су ти научници одлучили да изразе своју забринутост на такав начин. Она се, у неким случајевима, учи у школама као чињеница.

Иако је списак стар, он показује да ова мисао постоји, а такав облик размишљања је очигледно легитиман и постоји из неколико разлога. Постоји више теорија о којима треба дискутовати, узмите на пример, Франсиса Крика, добитника Нобелове награде – награђиваног копроналазача двостругог хеликса ДНК, како истиче Грег Браден, Крик је веровао да камен темељац живота требало да буде резултат нечега већег него што су насумичне мутације “каприца“ природе…

Крик је ризиковао своју репутацију као научник јавно изјављујући: “Поштен човек, наоружан свим знањем које нам је доступно, могао би само изјавити да се, у одређеном смислу, појављивање живота у тренутку чини готово чудом.“ У научном свету, ова изјава је еквивалента јересу, сугеришући да је нешто више од случајне еволуције довело до нашег постојања.

Крик је био један од многих научника који су веровали да је интелигентна интервенција имала неке везе са тим, а такође је изнео и вазнемаљску хипотезу.

Грег Браден је изнео још једну сјајну поенту:

“Осећај да постоји нешто више у нашој причи није само недавни феномен. Археолошка открића показују да су се, скоро универзално, од древног мајанског Попол Вула и аутохтоних традиција америчке пустиње југозападно до корена великих светских религија, древни људи осећали повезано са нечим више од само свог непосредног окружења. Они су осећали да имамо наше корене у другим световима, некима које не можемо ни да видимо.“

Не тако давно је пилот Аполо-а 15, Алфред Ворден, изјавио:

“Ми смо ванземаљци, али ми само мислимо да су они неко други, али ми смо они који су дошли однекуд друго. Јер је неко други морао да преживи, и они су ушли у малу свемирску летелицу и дошли су овде и слетели, и започели цивилизацију овде, то је оно што ја верујем. А ако ми не верујете, набавите књиге о древним Сумерима и погледајте шта су они имали да кажу о томе, они ће вам директно рећи.“

На крају дана, једноставно морамо да се запитамо, зашто нам постаје све теже и теже да испитамо ствари? Многи људи живе у стању страха и осећају се забринуто по питању тога како ће их гледати ових дана због изношења чудног става, било да је то о људској еволуцији, вакцинама, чему год…

“Као хемичар, најфасцинантније питање за мене се врти око порекла живота. Пре него што је живот почео, није било биологије, само хемија – а хемија је иста све време. Шта функционише (или не) данас, функционисало је (или није) и на почетку. Дакле, наше идеје о томе шта се догодило на Земљи пре појаве живота се уистину може тестирати у лабораторији. А оно што смо видели до сада, када се реакције оставе без помоћи као што би биле у природном свету, није много. Тек када интелигентни агенс (као што је научник или дипломирани студент) интервенише и “измени“ реакције услове “правилно“ онда видимо некакав напредак, али чак и тада је то прилично ограничено и веома далеко од онога шта нам треба. Стога, сама хемија је та која говори о потреби за нечим више од само времена и шансе. А да ли је то само добро одређен сет иницијалних услова (фино подешавање) или нека врста континуалног вођења док се живот коначно не појави, још увек није познато. Али оно што знамо је да су случајне хемијске реакције и недовољне и да често раде против стаза потребних за успех. Из ових разлога ја озбиљно сумњам у то да ли ће тренутна Дарвинова парадигма икада начинити додатни напредак у овој области.“ – Едвард Пелцер, доктор наука океанографије, Универзитет у Калифорнији, Сан Дијего (Скрипс институт)

Мејнстрим образовање нас учи да је 99% ДНК веза индикативно са тим одакле смо дошли, али ми делимо приближно 65 одсто нашег ДНК са бананом, шта то значи?

Људска бића нису глупа, и стога је 2014. године Галуп-ова анкета показала да само у САД готово половина популације верује да у пореклу људског постојања постоји нешто више од две опције које се константно презентују масама. Они верују да постоји нешто више од Дарвинове теорије о еволуцији.

То нам говори да нас људска интуиција упућује на нешто више, а неки од највећих научних умова се слажу са тим.

Такође је веома важно споменути чињеницу да се вишеструка открића и даље изостављају из записника. Откриће огромних скелета је одличан пример.

Поента је у томе да још увек има много питања без одговора, и да се мора обавити још много дискусија.

 

 

https://www.discovery.org/scripts/viewDB/filesDB-download.php?command=download&id=660

Milost i istina neka te ne ostavlja; priveži ih sebi na grlo, upiši ih na ploči srca svojega!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, grigorije22 рече

НАЈВЕЋИ ЗЕМЉОТРЕС СВИХ ВРЕМЕНА: 500 признатих научника јавно одбацило Дарвинову теорију о еволуцији

 11-10-2018 08:15 Фокус 7 Занимљивости

Ono kad 2018. kao vest objavljuješ nešto što se relativno nezapaženo desilo 2001. godine i nazoveš to "najveći zemljotres svih vremena".  :D

Koji genijalci su ovo objavili?

Takođe, ako se već pozivaju na tu izjavu koju su potpisali naučnici, onda ne bi trebalo da trabunjaju o "odbacivanju" teorije, o tome da ne bi trebalo da se uči u školama i slično... jer izjava koju je taj smešno mali broj naučnika potpisao glasi:

"Skeptični smo prema tvrdnjama da slučajne mutacije i prirodna selekcija mogu da objasne kompleksnost života. Trebalo bi podsticati pažljivo ispitivanje dokaza za Darvinovu teoriju".

To je sve.. da ne znam koja manipulacija stoji iza nje, mogao bih i ja opušteno da je potpišem (doduše nisam naučnik) ne samo za TE, već za sve naučne teorije, jer sam skeptičan prema svemu i smatram da treba pažljivo ispitivati sve dokaze... :DDakle, i za tako opštu i blagu izjavu koja se čak i ne protivi direktno TE nego je samo skeptična prema TE, oni nisu uspeli da skupe ni 0,025% naučnika... ozbiljan zemljotres... daj Hičense da nam svi najveći zemljotresi budu takvi!

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Ono kad 2018. kao vest objavljuješ nešto što se relativno nezapaženo desilo 2001. godine i nazoveš to "najveći zemljotres svih vremena".  :D

Koji genijalci su ovo objavili?

Takođe, ako se već pozivaju na tu izjavu koju su potpisali naučnici, onda ne bi trebalo da trabunjaju o "odbacivanju" teorije, o tome da ne bi trebalo da se uči u školama i slično... jer izjava koju je taj smešno mali broj naučnika potpisao glasi:

"Skeptični smo prema tvrdnjama da slučajne mutacije i prirodna selekcija mogu da objasne kompleksnost života. Trebalo bi podsticati pažljivo ispitivanje dokaza za Darvinovu teoriju".

To je sve.. da ne znam koja manipulacija stoji iza nje, mogao bih i ja opušteno da je potpišem (doduše nisam naučnik) ne samo za TE, već za sve naučne teorije, jer sam skeptičan prema svemu i smatram da treba pažljivo ispitivati sve dokaze... :DDakle, i za tako opštu i blagu izjavu koja se čak i ne protivi direktno TE nego je samo skeptična prema TE, oni nisu uspeli da skupe ni 0,025% naučnika... ozbiljan zemljotres...

 

List Pravda. :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па овде има више Роднија :))

latest?cb=20100904231339latest?cb=20121006164556product_90503_1_orig.jpg 117659_1.jpg              Nicholas%20Lyndhurst%20%20'Only%20Fools%                          Nicholas%20Lyndhurst%20%20'Only%20Fools%

 

Људи ће да се искидају да одбране псеудонаучну бајку човече:)):)):)). Ово је занимљиво пратити са стране, ову неку врсту патологије, како ли то већ назвати. Кажу неки Роднији овде да не одговарам на нека питања. Мене брига за њихове поруке, а камоли питања. Ко тако олако верује у лажи, за мене је неозбиљан и као човек, а камоли као саговорник за овако озбиљне теме. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, о.Горан рече

Људи

Хвала Алаху да си се јавио! Таман смо се забринули да се ниси стрмекнуо са крова!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...