Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 6 минута, о.Горан рече

Не знам шта си ти пио али си веровато јео бунике или гљиву лудару јер сам ти више пута поновио да нисам писао о данима стварања. А то питај св.Јефрема Сирина, нека ти он каже.

Са обзиром колико млатиш и лупеташ нисам ни дужан са тобом да причам.

Поп Горане, верујете ли ви онда Св Јефрему? 

 :POPOcorn1:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 1 минут, Ведран* рече

А попе, да ти мени ипак одговориш на питање уместо лапрдања о средње-атлатском грбену и осталом?

Јел може? 

Не може. Кад научиш још неке лекције кашће ти се само. Таман довољно за толико да ненаучен не "учиш" друге. 

Поента онога што сам написао је да је у хипотетичком глобалном Потопу далеко већи притисак него у било ком локалном, а притисак је веома битан фактор за фосилизацију јер кости треба да се утисну на неку подлогу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ведран* рече

А попе, да ти мени ипак одговориш на питање уместо лапрдања о средње-атлатском грбену и осталом?

Јел може? 

пре 2 минута, о.Горан рече

Не може. Кад научиш још неке лекције кашће ти се само. Таман довољно за толико да ненаучен не "учиш" друге.

@Ведран* Ti si bre jedan najobičniji slon!!!!

 

Спојлер



 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, о.Горан рече

јер сам ти више пута поновио да нисам писао о данима стварања

Бем ти лафа! Као штакор не сме да одговори на питање!:)) Јесу ли или нису 6 дана? Ја сам лепо рекао да нису. Да ниси можда постао алегоријски креациониста? 12:smeha: Терзин-Сан ти лепо каже да су 6 дана. Кога ти поучаваш а не смеш да кажеш да ли су буквалних 6 дана или нису? Отсвирао си ти своје, сламнати лафе...:pop:

91.jpg

   

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, о.Горан рече

практикујете ти и твоји манипулатори.

 

пре 5 минута, о.Горан рече

Ма не твоје, него манипулишете сами са собом

Ајде! Октара ти! 

Твоји, а са собом? :0426_feel: 

пре 7 минута, о.Горан рече

манипулишете сами са собом што није лака вештина 

Свих му електричних јегуља, за мене је већа вештина схватити ово горе подебљано него било шта друго.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Идемо даље са разбијањем лоботомије и монотоније. Још један живи пример који сведочи величанственост осмишљености и Стварња, а небулозност еволуције и њених верника:

 

Ф о т о о с и н т е з а

 

300px-Plagiomnium_affine_laminazellen.jp

 

Неоспорно је да биљни свет има навећи удео у томе што је површина Земље место на којем је могуће да се живи. Биљке поново регенеришу ваздух који издишемо, уравнотежавају температуру планете на којој живимо, и такође, успостављују равнотежу гасова у атмосфери. Кисеоник у ваздуху који удишемо производи се од стране биљака. Значајан део наше исхране опет заузимају биљке. Карактеристика биљака да осигуравају исхрану за човека је, као и све остале функције, последица специјалног дизајна у њиховим ћелијама. Разлика између биљних ћелија, на једној, и људских и животињски ћелија, на другој страни, у томе је што биљне ћелије имају моћ директног коришћења Сунчеве енергије. Енергију преузету из Сунчеве светлости биљка претвара у хемијску енергију и специјалним методама претвара у храну. Овај биљни процес познат је под именом фотосинтеза. Заправо, овај процес не обавља цела ћелија, него само хлоропласт, округла или јајолика тела у површинским ћелијама биљака која им дају зелену боју. Ова мала зелена телашца која је могуће видети само уз помоћ микроскопа, једине су лабораторије на свету које су у стању да Сунчеву енергију складиште у органске супстанце. Укупна светска количина супстанце коју хлоропласти произведу у току године износи око 200 милијарди тона. Ово је производња која има животни значај за све живо на планети. Ова производња остварује се као последица једног крајње сложеног хемијског процеса. Реакција на светлост пигмента хлорофила, којих је на хиљаде у хлоропласту, одвија се у невероватно кратком временском интервалу који износи само хиљадити део секунде. Из тог разлога је још увек немогуће пратити веома много процеса који се одвијају у хлорофилу. Претворити Сунчеву светлост у електричну или хемијску енергију је процес који је, као што је познато, модерна технологија успела недавно да реализује. У овом процесу користе се уређаји високе технологије. Међутим, биљна ћелија коју је немогуће запазити простим оком овај процес на крајње беспрекоран начин обавља већ хиљадама година. Овај савршен систем још једном нам предочава стварање. Фотосинтеза као један од крајње сложених система је свесно пројектовани механизам, односно механизам који је створен од стране Творца. На једном микроскопском простору, смештеном на листу биљке, налази се једна јединствена фабрика у којој се реализује овај сложени процес. Овај беспрекорни дизајн је један од небројених доказа да је све живо створено од стране Творца.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, о.Горан рече

Сасвим је јасно да је изванредна грађа орловог ока дизајнирана специјално за животињу ове врсте. 

Нормално. Пишеш (тачније копираш) шта 'оћеш, доносиш закључке које 'оћеш, и увек на крају прогласиш победу и извређаш неистомишљенике. Онда одмор пар сати или дан, па опет Јово наново. Тактика које не може да омане  :D 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, о.Горан рече

Поента онога што сам написао је да је у хипотетичком глобалном Потопу далеко већи притисак него у било ком локалном, а притисак је веома битан фактор за фосилизацију јер кости треба да се утисну на неку подлогу.

Значи Синишу Малог би јаче притисло 50 метара воде глобалног потопа, а слабије 50 метара воде локалног потопа. Па би се у првом случају фосилизовао, а у другом не би. Јер га није добро стисло. 

За његову фосилизацију у Београду би пресудна дакле била поплава на Тасманији, јер би га јаче притисло кад у Тасманији пада киша.

Па што ми одмах то не рече! 

12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Свих му електричних јегуља,

Изгледа да га је електрична јегуља ујела за мозак!:)) Има ли нека  од побпжних поукашица, да се жртвује за мир на Поукама и да овом веселом попу? Јер ми све ово личи на сексуалну дисфункцију... Њен грех на моју душу!:)) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo nesto o fosilizaciji. Potop je pogodio samo deo Mesopotamije gde je ziveo Noje. 

 

Najčešći oblik fosilizacije su otisci. Organizam potone u blato ili mulj, koje se zatim osuši. Organizam istrune potpuno, a u sledećem naletu kiše novi sloj peska ili blata prodre u rupu koja je tako nastala. U toku mineralizacije sedimenta kojom blato postaje kamen, ova dva sloja blata ostaju odvojeni. Kasnije nastali kamen se može po ovom procepu odvojiti, ostavljajući nam otisak davno istrulelog tela. Ovo povremeno proizvodi i takozvane endokaste: organizam koji je već počeo da trune potone na dno, i u njegove unutrašnje šupljine prodre blato. Kada se to blato učvrsti, ostaje nam otisak unutrašnje šupljine organizma.

 Zatim nastaju procesom mineralizacije. Prva vrsta je permineralizacija, zatim autigena mineralizacija i na kraju adpresija. Konačno, tu su fosili koji nastaju bioimuracijom. Ona se dešava kada egzoskeletalni organizam prekrije ostatke životinje. Recimo, koralne larve mogu da prekriju kosti nedavno uginule ribe; u periodu truljenja kostiju, korali izrastu dovoljno da se povežu jedni sa drugima, i u koralu ostaje šupljina u obliku otiska istrulelih kostiju.  

  Najređi (i najbolji) od svih fosila su oni koji nastaju naglim zatrpavanjem. U svakih milion fosila retko možemo naći čak i jedan jedini koji je nastao na ovakav način; ali kada nađemo takve fosile, oni su spektakularni. Recimo, fosil pernatog dinosaurusa Mei long, koji je ostao zatrpan kada se njegova jazbina urušila dok je on u njoj spavao: 
  

Mei_long.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, о.Горан рече

Идемо даље са разбијањем лоботомије и монотоније. Још један живи пример који сведочи величанственост осмишљености и Стварња, а небулозност еволуције и њених верника:

 

Ф о т о о с и н т е з а

 

300px-Plagiomnium_affine_laminazellen.jp

 

Неоспорно је да биљни свет има навећи удео у томе што је површина Земље место на којем је могуће да се живи. Биљке поново регенеришу ваздух који издишемо, уравнотежавају температуру планете на којој живимо, и такође, успостављују равнотежу гасова у атмосфери. Кисеоник у ваздуху који удишемо производи се од стране биљака. Значајан део наше исхране опет заузимају биљке. Карактеристика биљака да осигуравају исхрану за човека је, као и све остале функције, последица специјалног дизајна у њиховим ћелијама. Разлика између биљних ћелија, на једној, и људских и животињски ћелија, на другој страни, у томе је што биљне ћелије имају моћ директног коришћења Сунчеве енергије. Енергију преузету из Сунчеве светлости биљка претвара у хемијску енергију и специјалним методама претвара у храну. Овај биљни процес познат је под именом фотосинтеза. Заправо, овај процес не обавља цела ћелија, него само хлоропласт, округла или јајолика тела у површинским ћелијама биљака која им дају зелену боју. Ова мала зелена телашца која је могуће видети само уз помоћ микроскопа, једине су лабораторије на свету које су у стању да Сунчеву енергију складиште у органске супстанце. Укупна светска количина супстанце коју хлоропласти произведу у току године износи око 200 милијарди тона. Ово је производња која има животни значај за све живо на планети. Ова производња остварује се као последица једног крајње сложеног хемијског процеса. Реакција на светлост пигмента хлорофила, којих је на хиљаде у хлоропласту, одвија се у невероватно кратком временском интервалу који износи само хиљадити део секунде. Из тог разлога је још увек немогуће пратити веома много процеса који се одвијају у хлорофилу. Претворити Сунчеву светлост у електричну или хемијску енергију је процес који је, као што је познато, модерна технологија успела недавно да реализује. У овом процесу користе се уређаји високе технологије. Међутим, биљна ћелија коју је немогуће запазити простим оком овај процес на крајње беспрекоран начин обавља већ хиљадама година. Овај савршен систем још једном нам предочава стварање. Фотосинтеза као један од крајње сложених система је свесно пројектовани механизам, односно механизам који је створен од стране Творца. На једном микроскопском простору, смештеном на листу биљке, налази се једна јединствена фабрика у којој се реализује овај сложени процес. Овај беспрекорни дизајн је један од небројених доказа да је све живо створено од стране Творца.

Goso be... odakle ovolke biljke kad ih Noje nije ukrcao na barku a cetrdesetodnevne poplave tesko da bi ostavile biljni svet u zivotu.... na kraju krajeva bog je tu poplavu i poslao da unisti sve zivo osim ako ne mislis da bog u toj nameri nije bio narocito efikasan sto bi svakako bio problem tvrditi za svemoguce bice :)

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, о.Горан рече

А ти

Ја Св Јефрему верујем.

А ти попе? Што се снебиваш да кажеш? Ми православни не уједамо.

:))

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...