Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 33 минута, о.Горан рече

А по теби, Lady Godiva,  да ли је постојао Адам и да ли је заиста живео 930 година како пише у Библији, све три рецензије( масоретска, септуагинта и самарјанско петокњижје)? Наравно, и да ли је постојала Ева?

Не.

И хвала на одг. Занимало ме је шта су смислили да избегну еволуцију. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 4 часа, Lady Godiva рече

Не.

И хвала на одг. Занимало ме је шта су смислили да избегну еволуцију. :)

:))

Аааа, то ли је :smeh1:.......... Молим. Не избегавамо ми ништа него та еволуција коју помињеш избегава тачност.

 

А да ли је по теби постојао Аврам, он није много далеко од Адама, 19-то колено?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Има ли ова ноге? Just_Cuz_19 

Јуче ми је прешла преко пута, на метар од мене,....

IMG-5fe776291fbfe07a162e3ba162321774-V.thumb.jpg.0e414f2f0a4ddd8655911022ce9c75fe.jpg

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 14.10.2018. at 21:52, Ведран* рече

@zivkov

Инсистираш на буквалном разумевању речи да змија једе прах.

Али не ваља ти аргументација.

Ако тумачиш буквално да једе, онда буквално тумачи и саму реч "једе". 

Објашњаваш да користи орган за детекцију чесица, то није једење. Као што ни ти кад њушкаш цветић не једеш га. 

Уопште нисам написао у том смислу да змија само њуши прах. Написао сам да змија једе прах на тај начин да га узима са пода на језику и потом га користи Јакобсоновим органом те затим га прогута. Значи прах јој иде у дигестивни тракт, тј. систем органа за варење, не пљује га-не избацује га на тај начин напоље.

У потпуно си погрешно приказао шта сам уствари и писао.

С обзиром да змија уопште не жваће храну, тј. своју ловину, него је само гута, једини начин да једе прах јесте да га лиже.

Осим тога у Постању посебно пише да ће змија јести прах, а не лизати, јер се то повезује, асоцира на једење плода са дрвета познања добра и зла од Адама и Еве, а знамо како је змија повезана с тим.

...

Да ли треба буквално тумачити или не. Ако змија буквално гмиже по земљи и на то је проклета, онда буквално и једе прах, а овде горе у овом посту сам објаснио управо на који начин.

Да ли је земља корисна змији у смислу исхране. То може лако бити. Јесте да нема научних радова о томе, али једноставно јер се нико о том питању није ни бавио, а и зашто би. Али земља има у себи минерала, елемната у траговима те је сигурно и корисна за змију да је једе. Нпр. неки народи чак и пеку земљу и једу је, корисна је за варење.

Тако да у свему овоме има смисла да се каже да змија једе прах.

We few, we happy few, we band of brothers

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, zivkov рече

Ако змија буквално гмиже по земљи и на то је проклета

Gmizanje nije nikakavo prokletstvo niti nedostatak, nego naprotvi vrlo korisno i sofisticirano kretanje u životinjskom svijetu koje joj omogućava da efikasno lovi svoj plijen. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Justin Waters рече

Gmizanje nije nikakavo prokletstvo niti nedostatak, nego naprotvi vrlo korisno i sofisticirano kretanje u životinjskom svijetu koje joj omogućava da efikasno lovi svoj plijen. 

Niti je korišćenje Jakobsonovog organa prokletstvo... šta više, ako zmija tako "jede" zemlju, onda sve suvozemne životinje jedu zemlju jer nam svima svakako upadaju molekuli zemlje u nos i usta, pa dalje u digestivni trakt... zmija čak tu okolnost koristi prilično dobro...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 31.12.2018. at 10:49, о.Горан рече

сам мозак по себи је изузетно комплексан орган, да неко поверује у ту бајку да је настао хокус покус мутацијама мора да буде у некој од 4 горенаведене групе

Kako tako kompleksno kreiran organ moze da prihvati tako providne bajke kao sto su evolucione i slicne? Da li to ide u prilog evolucinistima koji bi da nas ubede da se evolucija zadovoljava sa ispunjavanjem minimuma funkcionalnosti (po principu i corava koka zrno nabode)?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Avocado рече

Niti je korišćenje Jakobsonovog organa prokletstvo... šta više, ako zmija tako "jede" zemlju, onda sve suvozemne životinje jedu zemlju jer nam svima svakako upadaju molekuli zemlje u nos i usta, pa dalje u digestivni trakt...

...I rece mu:"Ubacivaces stardust u digestivni trakt svoj, doveka!"...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, о.Горан рече

:))

Аааа, то ли је :smeh1:.......... Молим. Не избегавамо ми ништа него та еволуција коју помињеш избегава тачност.

 

А да ли је по теби постојао Аврам, он није много далеко од Адама, 19-то колено?

Да ли је по мени постојао? Сад се осећам некако важно, СЗ по Годиви. :)

Срећна НГ. Желим ти да у овој години посветиш мало времена и читању неког квалитетног штива и да не избегаваш тачност. Свако добро. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Justin Waters рече

Gmizanje nije nikakavo prokletstvo niti nedostatak, nego naprotvi vrlo korisno i sofisticirano kretanje u životinjskom svijetu koje joj omogućava da efikasno lovi svoj plijen. 

O tome sam ranije pisao. Ne pada mi na pamet da se više ponavljam. Dosta mi je više ove glupave rasprave i hvatanja za dlaku od raznih forumaša u toj raspravi.

We few, we happy few, we band of brothers

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, zivkov рече

O tome sam ranije pisao. Ne pada mi na pamet da se više ponavljam. Dosta mi je više ove glupave rasprave i hvatanja za dlaku od raznih forumaša u toj raspravi.

Nije uopšte nikakvo hvatanje za dlaku, nego je fundamentalna glupost pisati da zmija (pored svega životinja) trpi poniženje zbog gmizanja, jer eto nema noge, i to što palucajući jezikom kroz vazduh zahvata zrnca lebdeće prašine. 

Kad god tako nešto napišete kolosalno glupo, ne zbog tebe nego drugih koji čitaju biće naravno odgovora. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Lady Godiva рече

Да ли је по мени постојао? Сад се осећам некако важно, СЗ по Годиви. :)

Срећна НГ. Желим ти да у овој години посветиш мало времена и читању неког квалитетног штива и да не избегаваш тачност. Свако добро. 

Па питање је крајње једноставно да једноставније не мож` бити. Пошто си помињала неко непостојеће избегавање, једина која избегава одговор си очогледно ти. Мада је очекивани стандард код тзв. еволуциониста да замењују лаж за истину и обрнуто, тј. да продају маглу, а да глуме да откривају неке велике истине, а да оптужују оне који их хватају у преварама да су овак`и и онак`и тј. баш оно што су они тј. преваранти, продавци магле и сл.

Дакле, да поновим крајње једноставно питање "Да ли је по теби постојао Аврам из Старог завета?", да или не. Ја теби одговорих на твоје питање.

Што се тиче ових циничних жеља, ја теби желим да ме манеш празних флоскула и да износиш став о важној теми као што је ова тек кад научиш бар неке основне ствари о истој.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...