Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 6 часа, Bokisd рече

sta da kazem, Gorance ima svoj stil pisanja, ja imam svoj , ....

Не само стил него и конкретан став. Чак и Авокадо има некакав став ма колико тај став нема везе са здравом логиком и памети. Овај што ништа не уме да повеже нема никакав став, тј. нема довољну интелигенцију да га заснује, зато и понавља исте флоскуле јер боље од тога једноставно јадан не уме:))... Никад не износи никакву конкретну аргументацију јер просто човек нема довољно памети за то. А о (не)знању тек да не говоримо:)). Његов једини "допринос" је константно дављење при чему добија сталне аперкате од мене за лажљивост и онда их упорно опет тражи :smeh1:...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

Зашто иначе помињем баш Аврама, изузетно битну личност кога поштују и сматрају за "свога" припадници све три монотеистичке религије. Па зато што ови неозбиљни који верују у еволуционе бајке одричу историчност тог периода у коме је дотични праотац живео, а о чему су сами сведочили својим порукама што значи да је ово питање својеврстан тест вере наспрам Библије. Овај што нон стоп лаже то управо и није укапирао ( што додуше нисам ни очекивао јер је недостатак интелигенције очигледан), јер је моје питање особи која се брже боље изгубила када је била питана о овоме управо било у контексту поверења у библијски текст. Односно, да ли своје поверење тј.веру указује пре свега еволуционим лажовима или писцу Библије ко год то био.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, grigorije22 рече

Postoje one ali su limitirane. DNK varira,varira i varira dok se ne ispuca. Ko kad pucaš i ispališ sve metkove i nema više.:ani_biggrin:

Sta limitira "broj metkova" u DNK redeniku?

  • Свиђа ми се 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Heraklit рече

Isto ono što ih ne limitira,tvoje verovanje kao čoveka da je moguće da limita nema.

Da li i dalje govorimo DNK ili smo presli na cakre?

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Ivan Marković рече

А имаш ли објективних (ванливијевских (Тит Ливије) доказа) да је постојао и један римски краљ од оних који се помињу? Као и о оснивачима римске републике?

пре 5 часа, Ivan Marković рече

Добро. Али онда сам ја из уџбеника на факсу учио као историју нешто што је у домену вере. А нисам ишо на теологију.

Siguran sam da na faksu niste uzeli Tit Livija kao nesporno tačan izvor "the Istine"... recimo 100% sam siguran da niste učili to da je vučica zaista dojila i odgajila braću blizance Romula i Rema, pa je Romul ubio Rema i osnovao Rim...

Neko jeste vladao Rimom... iako nemamo materijalnih dokaza o tim kraljevima, imamo arheološke nalaze o Rimu iz tog perioda...  u nedostatku pouzdaniheg izvora možemo da verujemo i Tit Liviju, uz naravno zdravu dozu skepse jer su ti kraljevi mogli i drugačije da se zovu... (uostalom neki istoričari imaju i svoje drugačije teorije o tom periodu)...

Sa druge strane, lice opisano u Bibliji kao Avram nije moralo da postoji... te za razliku od rimskih kraljeva kod kojih je sporno da li je to bilo sve baš tako kako opisuje Tit Livije (da li su se baš tako zvali vladari Rima u to vreme i da li su vladali u tim periodima koje on navod), što se tiče Avrama, tu nije sporno da li je to bilo sve baš onako kako opisuje Biblija, nego da li je išta od toga istina i da li je takav čovek uopšte postojao... (da ne pominjem fantastične elemente koje istoričari sklanjaju iz svojih interpretacija starih izvora, kao što ni jedan istoričar ne tvrdi da je mit o rimskoj vučici tačan)...

Grandmothers and frogs... ako hoćeš da porediš "istoričnost" Biblije i Tit Livija, poredi Avrama sa Romulom, Remom, Faustulom...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Ivan Marković рече

Добро. Али онда сам ја из уџбеника на факсу учио као историју нешто што је у домену вере. А нисам ишо на теологију.

онда те нису добро учили... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Avocado рече

Siguran sam da na faksu niste uzeli Tit Livija kao nesporno tačan izvor "the Istine"... recimo 100% sam siguran da niste učili to da je vučica zaista dojila i odgajila braću blizance Romula i Rema, pa je Romul ubio Rema i osnovao Rim...

Мрзело ме да му пишем. Морао сам да сликам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 3.1.2019. at 15:08, drvce рече

Zamisli kad bi saznao da doktorate nisu zaradili na tim misljenjima...

Za ostale ne znam ali  Mons. ThDr. RNDr. Ladislav Hučko CSc. sigurno nije, njegovi doktorati iz prirodnih nauka su iz oblasti fizike čvrstih tijela i geologije i teološki iz oblasti kosmologije ruskih mislitelja. Ta geologja je najbliža ali opet nije to ni biologija, arheologija ili slična nauka. Inače on je vladika i češki grkokatolički egzarha, glavni arhijerej za češke grkokatolike, sjedište ima u Pragu. Kardinal Duka je glavni za češke katolike, vladika Ladislav za češke grkokatolike, vladika Michal (Dandár) za češke pravoslavce a patrijarh Tomáš Butta za husite. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ladislav_Hučko

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ladislav_Hučko

https://sk.wikipedia.org/wiki/Ladislav_Hučko

https://www.cirkev.cz/cs/ladislav-hucko

https://youtu.be/jwcoA0BxjO8

https://youtu.be/q9cG-zs_ImQ

Za češke ateiste, alkoholičare, nezaposlene, penzionere i sve ostale (komuniste, anarhiste, pankere itd.) je glavni ovaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/Miloš_Zeman

https://cs.wikipedia.org/wiki/Miloš_Zeman

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, о.Горан рече

недостатак интелигенције

Заиста се Бог огрешио о тебе па није ти нашао некога ко би те финансирао 8 година у теолошким пост-дипломским студијима, јер кад си оволико интелигентан без чколе, ти би парао небесима и био достојни наследник на српској сцени Николаја и Јустина!:))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Zayron рече

Za ostale ne znam ali  Mons. ThDr. RNDr. Ladislav Hučko CSc. sigurno nije, njegovi doktorati iz prirodnih nauka su iz oblasti fizike čvrstih tijela i geologije i teološki iz oblasti kosmologije ruskih mislitelju. Ta geologja je najbliža ali opet nije to ni biologija, arheologija ili slična nauka. Inače on je vladika i češki grkokatolički egzarha, glavni arhijerej za češke grkokatolike, sjedište ima u Pragu. Kardinal Duka je glavni za češke katolike, vladika Ladislav za češke grkokatolike, vladika Michal (Dandár) za češke pravoslavce a patrijarh Tomáš Butta za husite. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ladislav_Hučko

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ladislav_Hučko

https://sk.wikipedia.org/wiki/Ladislav_Hučko

https://www.cirkev.cz/cs/ladislav-hucko

https://youtu.be/jwcoA0BxjO8

https://youtu.be/q9cG-zs_ImQ

Za češke ateiste, alkoholičare, nezaposlene, penzionere i sve ostale (komuniste, anarhiste itd.) je glavni ovaj:

https://en.wikipedia.org/wiki/Miloš_Zeman

https://cs.wikipedia.org/wiki/Miloš_Zeman

U redu. Ako li ja sad obucem haljinu, hoce li moja argumentacija automatski ojacati? Da covek hoce da srusi bioloske, geoloske ili fizicke teorije, objavio bi naucni rad i dao ga na peer review, ispostovao bi procedure&jerarhije. Ako hoce pred pastvom da promovise odredjene svetonazore, onda ni ne treba da ga interesuju objave u strucnoj literaturi. Prodavanje muda za bubrege je jedan od lajtmotiva na ovoj temi: propovedanja u kvazinaucnom pakovanju jer su bezdusni ateisti zaposeli sve naucne institucije i ne dopustaju da prava istina izadje na videlo. Sam o. Goran je u vise navrata citirao Gulda, ali, cini se, nije jos dosao do onog dela o non-overlaping magisteria.

To moze i ovako da se radi:

Цитат

For over six centuries (from the recovery of ancient learning during the late Middle Ages into the Enlightenment), the Roman Catholic Church gave more financial and social support to the study of astronomy than probably all other institutions. Among the Church's motives was finding the date for Easter.[35]

J.L. Heilbron, The Sun in the Church: Cathedrals as Solar Observatories (1999) p.3

 

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Avocado рече

Siguran sam da na faksu niste uzeli Tit Livija kao nesporno tačan izvor "the Istine".

Ја то нисам ни написао.

Учили смо из његове историје историју. Погледај поново шта сам написао.

пре 8 часа, Avocado рече

recimo 100% sam siguran da niste učili to da je vučica zaista dojila i odgajila braću blizance Romula i Rema, pa je Romul ubio Rema i osnovao Rim...

Ко је то споменуо?

 

пре 8 часа, Avocado рече

u nedostatku pouzdaniheg izvora možemo da verujemo i Tit Liviju, uz naravno zdravu dozu skepse jer su ti kraljevi mogli i drugačije da se zovu.

Ти краљеви нису морали уопште да постоје. Једини ванливијевски доказ да је било неких краљева је Lapis niger, где се спомињу rekkei, али су ти наводни reges могли бити и reges sacrorum.

пре 8 часа, Avocado рече

Neko jeste vladao Rimom

Неко јесте Јеврејима подарио веру.

пре 8 часа, Avocado рече

Sa druge strane, lice opisano u Bibliji kao Avram nije moralo da postoji.

Није морао ни краљ Тул Хостилије. Није морао ни један римски краљ. Рим је могао бити етрурски/сабински или чији год хоћеш посед. Археолошки налази слабо ту помажу.

пре 8 часа, Avocado рече

te za razliku od rimskih kraljeva kod kojih je sporno da li je to bilo sve baš tako kako opisuje Tit Livije (da li su se baš tako zvali vladari Rima u to vreme i da li su vladali u tim periodima koje on navod), što se tiče Avrama, tu nije sporno da li je to bilo sve baš onako kako opisuje Biblija, nego da li je išta od toga istina i da li je takav čovek uopšte postojao...

Нетачно. Чак не постоји било какав доказ да је Рим у то време и имао краљеве и био независан.

пре 8 часа, Avocado рече

Grandmothers and frogs

Ма јок...

пре 8 часа, Avocado рече

poredi Avrama sa Romulom, Remom, Faustulom...

Могу и са Нумом Помпилијем, Тулом Хостилијем ,Анком Маркијем...

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...