Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 8 минута, Avocado рече

Krenuo sam da ti "crtam" a nisam do kraja, pa da dopunim da ne bi opet bilo nerazumevanja:

U tvom poređenju je porođaj sa epiduralom ekvivalentan ne treniranju, ne ulaganju truda da se ostvari cilj, što je prosto fundamentalno netačno i zato tvoje poređenje i tvoja priča fejluje i to na kvadrat...

Ma ja sam već napisala da mi nije jasno kakve veze svi ti primeri imaju sa porodjajem. Da li ću biti bolja majka ako se 10 puta porodim »prirodno«, nego ako se tako porodim samo 2 puta – duže sam i napornije »trenirala«, više sam znoja prolila, više neprospavanih sati....?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

1 hour ago, Рапсоди рече

Полако бре ви тамо, не дирајте Авокада. Човек најбоље године свога живота троши да прича о нечему о Некоме у кога не верује. :smeh1:  Човек се тек учи,  о надлогици, о пренесеном значењу ...итд. Полако, није то лако. Да један атеистичи  скучени ум одједном добије  нове димензије, шире видике  и тако то....  :)

Advokado je ateista??0405_feelaaaaa ne bih rekla:0201wink:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Bokisd рече

Jednostavna je prica, Grigorije je pokrenuo raspravu oko toga kako deluje kazna na Evu kod muka porodjaja, kada danas mnoge zene koriste epidural da smanje bolove i tako ispada da Bog nekako nema pojma, :0201wink:jer kazna ne deluje.

I, navodili smo razne argumente koji se ticu principijelnosti da pokazemo da kazna moze da deluje na razne nacine na zenu. Ti si naveo kao da mi imamo neki hejt na sve zene koje nece da se osete tezinu muka porodjaja i onda se podvrgavaju epiduralu.

Sto ne stoji, jer je pitanje po meni, stvar principa,  tj.da li deluje kazna ili ne uprkos epiduralu.

Kad bi još ova poruka bila odgovor na poruku na koju repliciraš, onda to ne bi bila tvoja poruka.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Isusovo magare рече

Advokado je ateista??0405_feelaaaaa ne bih rekla:0201wink:

Ко киша око Крагујевца. Има наде, има наде. :)

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Avocado рече

neće žena roditi bolje dete ako ne primi epidural, onako kako će neko biti bolji sportista ako više truda uloži u trening...

Pa, nije u pitanju bolje dete, nego se odnosi na zenu, kao i na sportistu, ako sportista ulozi vise truda i muke i znoja u trening bice i bolji sportista,....ako zena ulozi vise energije u porodjaj imace (ili moze da ima) neki benefit iz te ulozene energije....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

Pa, nije u pitanju bolje dete, nego se odnosi na zenu, kao i na sportistu, ako sportista ulozi vise truda i muke i znoja u trening bice i bolji sportista,....ako zena ulozi vise energije u porodjaj imace neki benefit iz te ulozene energije....

Ajd, ne bilo ti teško, pročitaj moju prethodnu poruku, pa, ako nije problm, odgovori.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Pa, nije u pitanju bolje dete, nego se odnosi na zenu, kao i na sportistu, ako sportista ulozi vise truda i muke i znoja u trening bice i bolji sportista,....ako zena ulozi vise energije u porodjaj imace (ili moze da ima) neki benefit iz te ulozene energije....

Koji benefit?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Branka62 рече

Ma ja sam već napisala da mi nije jasno kakve veze svi ti primeri imaju sa porodjajem. Da li ću biti bolja majka ako se 10 puta porodim »prirodno«, nego ako se tako porodim samo 2 puta – duže sam i napornije »trenirala«, više sam znoja prolila, više neprospavanih sati....?

Mislim, po meni, glavna poenta price je u tome (kako je i pocela), da li deluje kazna za greh koju je Eva ucinila, kako stoji u pismu.

Ovo, da li je zena koja se poradja bolja majka sa ili bez epidurala je sekundarno pitanje (bar iz moje perspektive i price).Jer, majcinski institk se razvija i kasnije tokom odrastanja deteta. Ali, ako govorimo o samom porodjaju mozda muka kroz koju majka prolazi moze da potakne majku kod koje je taj instikt oslabio da se raduje porodjaju i detete i stvori blisku vezu sa detetom u tom trenutku posle porodjaja.Kada covek u zivotu prodje kroz neku muku i bol moze bolje i jasnije da sagleda ono sto je dobio kada je bol prestala, ceni ono sto pre (bola i muke) nije imao.

Tako i proces i prolazak majke kroz porodjajne muke moze kod nekih majki kod kojih nije izrazen majcinski institk ,da pomogne u povezivanju sa detetom. Verujem da vecina majki nemaju problema sa tim instiktom i onda, mozda porodjajne muke mogu da kod nekih majki dodatno pojacaju te' institke prema detetu,....u tom trenutku posle porodjaja, ne govorim o stvaranju emocinalne veze majke i deteta kasnije tokom odrastanja.

Ukratko to je moje misljenje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Avocado рече
1 hour ago, Bokisd рече

Pa, nije u pitanju bolje dete, nego se odnosi na zenu, kao i na sportistu, ako sportista ulozi vise truda i muke i znoja u trening bice i bolji sportista,....ako zena ulozi vise energije u porodjaj imace (ili moze da ima) neki benefit iz te ulozene energije....

Koji benefit?

Mozda kod majki kod kojih nije jako izrazen (majscinski) instikt prema detetu u tom trenutku posle porodjaja ?

Mozda muka i bol kroz koje prodju potakne takve institke, .... energija i trud i muka je tu', trebalo bi ocekivati neke benefite kod nekih zena...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто Милан и Ведран???

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...