Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 16 минута, Zoran Đurović рече

Ти си пак у хард моду и не слушаш Аву кад ти проповеда здраву науку. А ни мени не пада лако кад видим да "безбожни" Авокадо отачкије расуђује од вас. 

Ево једне паралеле, јер морам да идем да вршим један егзорцизам (не бојте се, неће ђаво ући у мене, јер је простор пребукиран12:smeha:), зашто не узмете да се борите против модерних машина које омогућавају људима да живе? Јер је то природно. Ови су онда богоборци. И после ми дође Папа или неко други и каже како не могу да се искључим са машине која ми одржава живот биљке? Умро бих век пре јер та машина није постојала. Зашто ме сада каче на исту, а то је за мене продужавање агоније? Не говорим за ово само, него и за морфијум кад те рак једе... што не оставите човека да се природно мучи? Јер ионако треба да испашта грехе. Зашто пијеш бруфен кад те боли глава? Што не трпиш и Бог ће ти опростити 172 греха?   

Znači li to da mi imamo pravo odlučiti i kako ćemo umrijeti tj.smijemo li tražiti eutanaziju da se ne patimo??

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 21 минута, Zoran Đurović рече

јер морам да идем да вршим један егзорцизам

Не да ми ђ мира морам да питам: шта ћеш тамо да радиш? :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, ИгорМ рече

Не да ми ђ мира морам да питам: шта ћеш тамо да радиш? :D

Da smara demona sa Avgustinom dok ovaj vristeci ne pobegne.   ;) :tongue: :D

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 57 минута, Рапсоди рече

Шта имаш против Берестова ? 

Прекинуо литургијску заједницу са патријархом Кирилом и епископатом Руске Православне Цркве. Царебожни јеретик и што рече Григорије, расколник, мада бих га ја пре назвао окупљачем парасинагоге, јер као неко ко је само јеромонах, а не епископ, може једино да направи парацркву, а не цркву у расколу. Поп Максимов је на Сведоку верном лепо разобличио овог лажестарца.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja bi tačno i porodilišta zatvorila, svaka porodilja pod šljivu, sama bez babice bez doktora, plahne se posle na bunaru i nastavi sa poslom... tako se duhonost i karakter grade...

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

Зашто ме сада каче на исту, а то је за мене продужавање агоније? Не говорим за ово само, него и за морфијум кад те рак једе... што не оставите човека да се природно мучи? Јер ионако треба да испашта грехе. Зашто пијеш бруфен кад те боли глава?

Nisi to skontao... nije njima problem u olakšavanju bolova... to i slične priče su samo pokušaji racionalizacije... pravi problem je što je za njih nesporno da je Bog "reko" da će žene da u ovoj situaciji trpe bol i onda to mora da bude tako... i onda je neka žena što to neće kao neki zatvorenik koji je pobegao iz zatvora umesto da odsluži stoički svoju zasluženu kaznu... ona je kriva što kazna više ne šljaka... e sad kako u svojim glavama prezupče to da ako je Bog zaista to tako hteo, onda žene ne bi ni mogle da izbegnu tu kaznu, jer on nije samo svemoćni sudija, nego i svemoćni izvršilac kazne, to već ne znam...

Ponašaju se otprilike kao da ti obućar kaže da te cipele koje ti je napravio neće žuljati, a kad počnu da te žuljaju onda se naljutiš na cipele, umesto da pomisliš da je obućar pogrešio ili da ga nisi razumeo dobro...

Takođe, ono što ne razumem, pokušao sam da ih pitam ali nešto nemaju m.da da odgovore, to je kako je samo žena u toj priči? Nešto smo kao zaboravili da je i muškarac kažnjen i kojom kaznom je kažnjen... a nešto ne vidim da bilo ko od njih priča da su muškarci koji kupuju hranu u supermarketu duhovno raslabljeni i da  time ne grade karakter...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Zoran Đurović рече

Баш вечерас идем да за један егзорцизам.

Падре, срећно. Нису то ни мало наивне ствари...

пре 6 часа, Zoran Đurović рече

а глупирања од ђавола и наших злих жеља. 

Зато је  Стивн Кинг зло у свом бесмртном делу То описао метафором кловна.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Isusovo magare рече

Nemoguće..Đavao se ne seksa,on je duhovno biće..

Ти магарчић нис гледала ђаваовог одвјетника са Ал Паћином?:D

Шалу на страну, сва бића су материјална, тј. тварна. Па и она која скупно зовемо анђели...нема те подјеле на духовно и материјално у кршћанству, но на створено и нестворено. Ваша теологија јест оптерећена Декартовим дуализмом. С једне стране су Бог, анђели, духови...са друге камење, пси, људи...није так...но је овак...с једне стране јест сам Бог, а са друге све друго. Од бројева преко мајмуна до планета, камења и  серафа и керуба. Све је то материјално, но је питање на којој фреквенцији таласа/честица...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, Снежана рече

ja bi tačno i porodilišta zatvorila, svaka porodilja pod šljivu, sama bez babice bez doktora, plahne se posle na bunaru i nastavi sa poslom... tako se duhonost i karakter grade...

To misliš na one koje abortus rade ili??

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Isusovo magare рече

To misliš na one koje abortus rade ili??

 пише лепо "породиље".

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Isusovo magare рече

Aha..a u čemu je razlika između porodilje i "abortilje"??Što ne bi i ova druga pod šljivu??

пази, ако не можеш да пратиш разговор и да се сконцентришеш на тему, учи, то се да решити, ако покушаваш да ме "испрескачеш" суманутим логичким вратоломијама само теби јасним, узалуд се трудиш, а ако не знаш разлику између породиље и "абортиље"  (о чему овде и није било речи) онда је то жалосно.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Ivan Marković рече

Ти магарчић нис гледала ђаваовог одвјетника са Ал Паћином?:D

Шалу на страну, сва бића су материјална, тј. тварна. Па и она која скупно зовемо анђели...нема те подјеле на духовно и материјално у кршћанству, но на створено и нестворено. Ваша теологија јест оптерећена Декартовим дуализмом. С једне стране су Бог, анђели, духови...са друге камење, пси, људи...није так...но је овак...с једне стране јест сам Бог, а са друге све друго. Од бројева преко мајмуна до планета, камења и  серафа и керуба. Све је то материјално, но је питање на којој фреквенцији таласа/честица...

Anđeli su duhovna bića..kako mogu biti materijalna ako nemaju tijelo?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, kopitar рече

Anđeli su duhovna bića..kako mogu biti materijalna ako nemaju tijelo?

Керуби (или херуфи) множина херувим, су бића прекривена очима и са мноштвом крила. Један од њих је био и сатана.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...