Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, Avocado рече

Da, imam upravo taj utisak da bi mnogi voleli da žene i dalje trpe nepotrebne bolove na porođaju samo zato da bi njihovo tumačenje njihove omiljene knjige tako "postalo ispravno"...

 

Skoro svaka medicinska intervencija kada se pogrešno uradi nosi određene rizike, što ne znači da je loša.

Možeš da se zadaviš hranom, pa to ne znači da je hrana loša i da ne treba da jedeš.

 

Znam. Prisustvovao sam porođaju svoje supruge. Zapravo u najvećoj meri uklanja bolove tokom kontrakcija koje prethode finalnom izlasku bebe i tempira se tako da u dobroj meri popusti "u finalu" baš zato što je u finalu potrebno da žena ima određene osećaje... služi za to da žena u finalni deo uđe manje izmučena... ali to sve podrazumevam pod "porođajem pod epiduralom" o kojem pričamo i zato nigde nisam ni napisao da potpuno uklanja bol... uklanja nepotreban bol.

 

Moje osobno mišljenje je da žena treba rađati prirodnim putem(a govorim kao majka koja je rađala)ako je moguće naravno tj.ako nema problem jer porod nije samo fizički proces nego duhovni i smatram da je ta bol itekako potrebna..tu se ne rađa samo dijete nego i MAJKA.Govorim iz iskustva.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 40 минута, Јанко рече

Демагогија.

Odličan naslov za tvoju poruku.

 

Цитат

Нисам рекао да мора.

На питање: "misliš da je žena koja nepotrebno trpi porodjajne bolove duhovno jača (štagod to značilo ) od žene koja primi epidural?" сам одговорио са "да".

Da, ja sam baš mislio i napisao da ti misliš da postoji nekakav zakon fizike koji nužno primorava ženu da mora da trpi bolove, a ne da si samo ocenio da je duhovno slabija ona žena koja odluči da ne trpi nepotrebno bolove.

Naglasih to "ne mora" zato što si dao primere kod koji se nešto mora - sportista mora da naporno trenira da bi postao vrhunski sportista... itd...

 

Цитат

Нисам ни дотакао болдовано а ту би тек имало шта да се каже и са научне стране... Нити је непотребно нити нема смисла. Али, то су неке друге теме.

Možeš slobodno... ova tema je i onako odavno postala svaštara.

 

Цитат

Дакле, наводио сам да кроз телесне "муке" јача карактер. То је познато од увек, и не знам што би то сад спорили, осим да вам неко не уништава жељу за комформизмом. Одувек су они у тежем положају јаче "гризли", и то нема везе са генетиком него психом...

Nije sporno da telesne muke i razne životne nedaće mogu da ojačaju karakter (mogu i da ga unište)... sporno je da je biranje potpuno nepotrebnih muka na neki način znak dobrog karaktera i duhovne jačine (nije... samo je glupo)... kao i da su žene* koje ne izaberu tako nešto duhovno slabe...

Tom logikom smo apsolutno svi duhovno slabi i nekarakterni jer osim izuzetno retkih pustinjaka, svi uživamo u komforu koji je našim precima bio nezamisliv... nego se ovde targetiraju žene koje se porađaju, samo zato što bi neko voleo da njegova očigledno pogrešna interpretacija jedne knjige na neki magičan način postane tačna.

A ne znam ni što vam je to uopšte potrebno, jer evo magare vam je našlo izlaz - epidural ne uklanja skroz bolove, pa možete i dalje da verujete da je Bog rekao da će žene trpeti bolove na porođaju i eto i dalje je u pravu i pored epidurala. Nema potrebe da hejtujete žene iz tog razloga...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Isusovo magare рече

Moje osobno mišljenje je da žena treba rađati prirodnim putem(a govorim kao majka koja je rađala)ako je moguće naravno tj.ako nema problem jer porod nije samo fizički proces nego duhovni i smatram da je ta bol itekako potrebna..tu se ne rađa samo dijete nego i MAJKA.Govorim iz iskustva.

To je sve apsolutno u redu i ama baš niko ne bi na to mogao da ti nešto prigovori... porađaj se kako god želiš... problem je kada se hejtuju žene koje drugačije izaberu...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Avocado рече

problem je kada se hejtuju žene koje drugačije izaberu...

Проблем је у твојој глави јер не схваташ да нико никога није "хејтовао".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Јанко рече

Рећи ћу ти ја.

Да.

Карактер се не гради

Srbenda i ja pričali o duhovnosti, uz moju napomenu da mi nije sasvim jasno šta podrazumeva pod duhovnost. Ti sad o karakteru. Ne bih rekla da je to isto:scratch_head:.

пре 2 часа, Јанко рече

превазилазећи и савлађујући невоље и тегобе

Naravno. Samo ne mislim da je, za jačanje karaktera, neophodno trpeti fizičke bolove.

пре 2 часа, Јанко рече

Или мислиш да се може постати нпр врхунски спортиста

 

пре 2 часа, Јанко рече

Бити пољопривредник без грашке зноја

 

пре 2 часа, Јанко рече

Мендељејев или Миланковић без непроспаваних ноћи?

 

пре 2 часа, Јанко рече

Програмер без муке

Ovo čak i ne razumem. Porodjajni bolovi će me učiniti vrhunskom šta? Porodiljom, majkom...? A ako primim epidural ili se porodim carskim rezom, piši propalo?

пре 2 часа, Јанко рече

Одговор би требало да је јасан...

Da li je potrebno i kod zubara da odbijem injekciju, kod hirurga anesteziju, kada mi od bolova puca glava da ne popijem aspirin...? Ili to važi samo za porodjajne bolove?ne_shvata

P.S. Da ne bude zabune. Nisam lično pogodjena komentarom o epiduralu - oba puta sam se porodila bez. Ne zato što sam mislila da ću tako ojačati svoju duhovnost, već zato što sam ja gospoja u godinama – u moje vreme toga, u Srbiji, nije ni bilo. Ali ne mislim da sam porodjajnim bolovima doprinela svom karakteru. Kakav god da je.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Isusovo magare рече

tu se ne rađa samo dijete nego i MAJKA

Da li ti ovde kažeš da mlade žene koje se danas poradjaju uz epidural nisu majke/ da su manje majke od nas koje smo se poradjale bez?:unbelieveble:  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Branka62 рече

Da li ti ovde kažeš da mlade žene koje se danas poradjaju uz epidural nisu majke/ da su manje majke od nas koje smo se poradjale bez?:unbelieveble:  

Ma Bože sačuvaj..otkud ti to?!

Samo hoću reći da ima nešto u samim porođajnim mukama..uostalom od Boga su..ako je Bog tako "zamislio" onda je to dobro..čemu se boriti protiv toga..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Isusovo magare рече

Samo hoću reći da ima nešto u samim porođajnim mukama..uostalom od Boga su..ako je Bog tako "zamislio" onda je to dobro..čemu se boriti protiv toga..

 

(da iskoristim tvoju poruku Isusovo magarence.. :945729:)

Vec sam naveo jedan citat iz Jov. 16, 21,.... Жена кад рађа трпи муку; јер дође час њен: али кад роди дете, више се не опомиње жалости од радости, јер се роди човек на свет.....

Mislim, verovatno Ti mozes reci konkretnije, ali, posle tolikih muka i naprezanja, kada se dete rodi i dodje na svet, radost majke je verovatno velika i neopisiva pri prvom susretu sa detetom odmah posle porodjaja.

Tako da, nekako u isto vreme, imamo i muku i radost, od velike muke ide' i velika radost. Meni deluje pravedno i mudro ustrojeno po prirodi i od strane Boga.(ako gledamo na pismo i kaznu za Evu).

Kada majka pretrpi veliku muku sleduje i velika radost, mozda epidural malo narusi te odnose....muka i radost,....ali, u svakom slucaju sam' dogadjaj dolaska jednog zivota deteta na svet je sigurno jedinstven.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

(da iskoristim tvoju poruku Isusovo magarence.. :945729:)

Vec sam naveo jedan citat iz Jov. 16, 21,.... Жена кад рађа трпи муку; јер дође час њен: али кад роди дете, више се не опомиње жалости од радости, јер се роди човек на свет.....

Mislim, verovatno Ti mozes reci konkretnije, ali, posle tolikih muka i naprezanja, kada se dete rodi i dodje na svet, radost majke je verovatno velika i neopisiva pri prvom susretu sa detetom odmah posle porodjaja.

Tako da, nekako u isto vreme, imamo i muku i radost, od velike muke ide' i velika radost. Meni deluje pravedno i mudro ustrojeno po prirodi i od strane Boga.(ako gledamo na pismo i kaznu za Evu).

Kada majka pretrpi veliku muku sleduje i velika radost, mozda epidural malo narusi te odnose....muka i radost,....ali, u svakom slucaju sam' dogadjaj dolaska jednog zivota deteta na svet je sigurno jedinstven.

Tako je Boksitiću,čuda se događaju pa se dogodi i to da ti dobiješ od mene "osećanka" srce..prvi put u ovih sto godina...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Kada majka pretrpi veliku muku sleduje i velika radost, mozda epidural malo narusi te odnose...

Jel si ti to upravo zamislio da se majke koje prime epidural mozda manje raduju dolasku svoje dece na svet?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Просечан србенда рече

Проблем је у твојој глави јер не схваташ да нико никога није "хејтовао".

Samo ste konstatovali da su duhovno raslabljene, da time ne grade karakter, a kontemplira se i da se možda ne raduju svojoj deci kao druge majke...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Avocado рече
1 hour ago, Bokisd рече

Kada majka pretrpi veliku muku sleduje i velika radost, mozda epidural malo narusi te odnose...

Jel si ti to upravo zamislio da se majke koje prime epidural mozda manje raduju dolasku svoje dece na svet?

Pa, dodao sam,.... mozda je narusena ta sprega muke i radosti.

Kao kad se kaze, posle kise ide sunce ili kada bolesnik ocekuje izlecenje posle velike muke, radost je sigurno specificno jaka.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Isusovo magare рече

Advokado..citiraj molim te..

Evo:

1.

On 8.11.2018. at 13:58, Просечан србенда рече

Не него је то само један од индикатора духовне раслабљености данашњих жена а наравно не уопштавам и не осуђујем.

2. (na pitanje:  misliš da je žena koja nepotrebno trpi porodjajne bolove duhovno jača (štagod to značilo ) od žene koja primi epidural? )

пре 5 часа, Јанко рече

Да.

Карактер се не гради "на душеку све дуван пушећи" већ превазилазећи и савлађујући невоље и тегобе. Оне нас ојачавају и телесно и духовно.

3.

пре 2 часа, Bokisd рече

Kada majka pretrpi veliku muku sleduje i velika radost, mozda epidural malo narusi te odnose....

A jel možeš sad da mi objasniš zašto si me zamolila da ovo citiram, kao da je bilo sporno?

 

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...