Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

Него, оно што је битно је да сам са својим сличномишљеницима и саборцима дао конструктиван допринос( говорим у своје име) својим порукама да се ова тема разбистри и мало рашчисти пошто се писало много лажи и произвољности. Сви који су покушали да обесмисле тему, неки на најпростачкији начин, на своју жалост нису успели у томе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 15 минута, Ведран* рече

Кратосе јесу ли лавови јели пре пада? 

Jesu al su bili vegani...:)) Al opet to nema nikake veze sa smrću kao prirodnim kreativnim mehanizmom...

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, о.Горан рече

Не мислиш ваљда да имам било какав опрез или сл. од таквих будалетина као што си ти.

Попе, зашто читате Св Писмо онако како пише (буквално) само за дане стварања?

 ...а ако ли ко рече брату своме: "Рака!" биће крив синедриону; а ко рече: "Будало!" биће крив паклу огњеноме...

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ведран* рече

Објасни то мало. 

Иде да провери због њих. Зашто? Да му се не би омакло да их спржи невине, јер му жао? Да их обрати? Да....Зашто због њих?

Mislim, da je prvenstveno zbog toga,..... da ih nekako urazumi i obrati i privede pokajanju.

Sad sam se setio, kaze Bog da ce zbog pet pravednika postediti Sodomu , kada ga je Avram molio da pomiluje nepravedne, radi pravednih.

Ispada, da je u Sodomu bilo nekoliko pravednih, Bog bi radi njih pomilovao sve ljude koji su toliko skrenuli u neprirodno stanje.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, о.Горан рече

Него, оно што је битно је да сам са својим сличномишљеницима и саборцима

А који су сад па ови? :))

Алтер его се не рачуна. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ведран* рече

Попе, зашто читате Св Писмо онако како пише (буквално) само за дане стварања?

 ...а ако ли ко рече брату своме: "Рака!" биће крив синедриону; а ко рече: "Будало!" биће крив паклу огњеноме...

 

Читај мало боље Свето Писмо, тамо је Христос фарисејима рекао да су будале слепе. Исто то ја кажем овом фарисеју. 

А што се тиче дана Стварања ја се слажем са св.Јефремом Сирином, а твој је проблем како ћеш то да схватиш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Ведран* рече

Због кога? Себе, или због Содомљана или због нас који читамо?

Priča se pravi i pripoveda da bi ostavila određeni utisak (da ne kažem pečat) na slušaoca.

E, sad, ljudi koji koji su svojevremeno pravili priče koje možemo čitati u knjizi postanja, ubeđen sam, nisu imalu u vidu jednog i sveznajućeg Boga o kakvom danas hrišćani govore.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, о.Горан рече

Читај мало боље Свето Писмо, тамо је Христос фарисејима рекао да су будале слепе.

Da i fariseji ste upravo vi kreacionsti. Sažaljevam ako ovo ne kontaš. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, о.Горан рече

Читај мало боље Свето Писмо, тамо је Христос фарисејима рекао да су будале слепе. Исто то ја кажем овом фарисеју. 

Рече ти Писмо, попе душо, да ћеш бити крив паклу огњеноме за "будало", протумачи ми то буквално. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Branislav81 рече

Priča se pravi i pripoveda da bi ostavila određeni utisak (da ne kažem pečat) na slušaoca.

E, sad, ljudi koji koji su svojevremeno pravili priče koje možemo čitati u knjizi postanja, ubeđen sam, nisu imalu u vidu jednog i sveznajućeg Boga o kakvom danas hrišćani govore.

Одакле ти информације шта су имали у виду? 

Уосталом ми Св Писмо прихватамо као Богонадахнуту књигу, па нас се не тиче директно (у томе смислу) шта је писац имао  виду.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не смете ни да се представите а ви ћете нешто да причате :smeh1:. Знам да је то форумско правило, али бар заћутите. 

Бајка је почишћена, жалим случај. Шах мат.

Chesspieces-GettyImages-667749253-59c339

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Bokisd рече

da ih nekako urazumi i obrati i privede pokajanju.

Опет ти читаш што не пише. То ти нешто као хоби? Шта ли?

Ја се не сећам да тамо пише, покајте се. Пише ли?

Он позива тебе и мене на покајање, кад то читамо или кад читамо о Адаму, итд.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Попе, шта значе речи:

.... а ако ли ко рече брату своме: "Рака!" биће крив синедриону; а ко рече: "Будало!" биће крив паклу огњеноме....

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...