Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 6 минута, Просечан србенда рече

Ако ти што се тиче дешавања у свету не верујеш у промисао и допуштење Божије и самим тим нема ничега случајног онда си на путу заблуде. Слободна воља је слободна воља и то је дар Божји тако да то није случајност него промисао Божји.

Kako je moguće da ne vidiš očiglednu kontradikciju između teze da u dešavanjima u svetu "nema ničeg slučajnog" i ničeg bez dopuštenja Božijeg i teze da ljudi imaju slobodnu volju?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, kordun рече

iso tako majmun preko brda, bilo oblacno vreme, a lijep majmun bio brkat, zut,, zut ko robert prosinecki, e sad najedared iz onog oblacnog neba osinu munja roberta po malem mozgu preko slijepog oka, stvori se u glavi loptasta munja i sjeba cijelu koncepciju glave i natjera majmuna da se ispravi na zadnje noge, doduse bivalo je i ranijih takvih situacija ali je loptasta munja tjerala na drugu stranu pa se majmuni propinjali na prednje noge, sto uopste nije lose, jedino sto kad mokre, mokraca im klizila niz stomak pravo u usta i sto im je glava zapinjala po zemlji prilikom hodanja pa su pocrkali, a inace su dobrice bili. i tako munja po munja, razvi se mozak do trojne licnosti ko u boga

Tako nešto i stoji u udžebinicima...12:smeha::))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

I opet: zašto misliš da ne može? Šta bi moglo da bude dokaz ako ne sličnost sa organizmom sa kojim imamo najbližeg zajedničkog pretka?

 

Разлика у 1000 гена између шимпанзе и човека.

пре 3 минута, Avocado рече

Ili je on dao ili su nastali prirodnim procesima... :)

Како год , и код једне и код друге опције у питању је  интелигентни Дизајнер

Зашто нас не упоређују са пчелама које и немају мозга  али имају  плесни језик или делфинима.....аааа, или са међедима ( ходају усправно ) еее или са мравима

.А јок ви селективно одбацујете или прећиткујете што вам се не свиђа. Ако је тачна еволуција,  мрави су мени ипак најсличнији човеку....:ani_biggrin:

 

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како објаснити уметност или рецимо сегмент  естетике теоријом еволуције ? 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Рапсоди рече

Како објаснити уметност или рецимо сегмент  естетике теоријом еволуције 

jooojjoooj    :smeh1:  :cheesy3:   :laugh1:  :bu:

пре 31 минута, HOA+ рече

(dodeljivanje ordenja): Тиме свака Црква сваком верном народу указује на систем хришћанских вредности и врлина које хришћанин треба да има.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, VaSa110 рече

jooojjoooj    :smeh1:  :cheesy3:   :laugh1:  :bu:

Хах....:ani_biggrin:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако се све своди на борбу за опстанак и на преживљавање јачега, да  онда закон о амнестији, буде   апсолутни и моментални закон ,  који не  трпи одлагање. :D

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Рапсоди рече

Ако се све своди на борбу за опстанак и на преживљавање јачега

takoe, na to se svodi ;)

  • Радостан 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, cloudking рече

takoe, na to se svodi ;)

Ако је тако, шта ћеш ти међу живима....12:smeha: ипак  твоје постојање оповргава  ТЕ. :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 59 минута, Рапсоди рече

А јок ви селективно одбацујете или прећиткујете што вам се не свиђа.

Sta na primer?

 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, kordun рече

e sad, to niko ne zna, jer da znamo bili bi vec sad bogovi, uglavnom sama energija se manifestuje u vidu elementarnih cestica, najvazniji su bozoni i kvarkovi po standardnom modelu, a sta sad to ima veze sa zivotom, na sta ciljas

Па онда ни хришћани немају појма шта причају ево 2 миленијума пошто приносе (сву) твар Богу да би иста постојала Њиме у Њему. 

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Рапсоди рече

Разлика у 1000 гена између шимпанзе и човека.

To si ponovila više puta samo nikako da objasniš ZAŠTO bi tolika razlika na bilo koji način osporavala TE i kolika bi razlika trebalo da bude da bi TE bila tačna... odnosno, rekla si da bi trebalo da nema nikakve razlike ali to tek nema nikakvog smisla...

 

1 hour ago, Рапсоди рече

Како год , и код једне и код друге опције у питању је  интелигентни Дизајнер

:D

 

1 hour ago, Рапсоди рече

Зашто нас не упоређују са пчелама које и немају мозга  али имају  плесни језик или делфинима.....аааа, или са међедима ( ходају усправно ) еее или са мравима

Upoređuju nas sa pčelama i sa svim životinjama...

 

Цитат

.А јок ви селективно одбацујете или прећиткујете што вам се не свиђа.

Kao na primer šta?

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Рапсоди рече

Ако је тако, шта ћеш ти међу живима....12:smeha: ипак  твоје постојање оповргава  ТЕ. :smeh1:

Aman bio sam ironican... ja mislim da je jedno 100 puta samo tebi ponovljeno a ukupno jedno hijadu pesto trijes dva, da evolucije nije "opstanak jaceg".

E sad, probaj da ukapiras, da ako vi kreacionisti imate problem da prihvatite jedno takvo prosto objasnjenje, koje je na neki nacin osnova za dalji razgovor o TE a, kako ovek da vam se ne smeje od srca kad krenete da interpetirate neke komplikovanije naucne principe  po principu "kako mali djokica zamislja TE".

ALI! Ja pritom ne mislim na to da ti sad treba da usvojis te definicije ili da u njih bezuslovno poverujes, ne! Ovde je stvar  u tome da vi niste  u stanju da skontate pravu intelektualnu poziciju suparnicke strane. 

I ti i Gosa i 99% kreacionista APSOLUTNO pojma nemate sta evolucionisti podrazumevaju o pod evolucijom, a tragicno je sto je to tako i posle hiljade i hiljade ispisanih poruka.

Bilo bi intelektualno posteno da ste za to vreme bar naucili koja je pozicija nas iz evolucionisticke sekte pa da bar napadate zdravo i argumentovano i da rasprava bude pravo uzivanje... 

 

Da bi ukapirala paralelu, evo zamisli da ja posle ovoliko godina provedeenih na pravoslavnom forumu sad krenem da te smaram pitanjima poput "a zasto bog ima bradu i sedi na oblaku" Pa aj kazi jel nebi popizdela i digla ruke i okrenula raspravu na sprdacinu? Ja bih... and  I do...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Рапсоди JEl znas da po TE ljudi i biljke takodje imaju zajednickog pretka... zamisli pa  tu zajebanciju... :)

  • Волим 1
пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Џуманџи рече

Шта је твар?

Kада имаш времена прочитај (или ако си већ прочитао) Софијин Свет роман о историји философије. Јустејн Гордер је детаљно обрадио "твар" и веома прецизно од настанка човечанства.

                        Човек планира Бог одлучује

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...