Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 3 минута, Vedran рече

"Помјани нас Господи во Царствии Твојем" и "Господи помилуј"

Јер кад те Он помене (препозна) и кад те помилује то ти је готова ствар, то ти је све. 

Amin.

Svim srcem svim umom svom dusom svojom tim redosledom verujem u to.

I opet umirem bas takav jer Sud I svoje vere Njemu predadoh I nista osim golog zrna kojeg zasadih ne uznosim kao svoje na Nebo cak ni ovu veru svoju koju sad ispovedih.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 13 часа, Bokisd рече

Recimo, pada mi na pamet jedno pitanje ( vec sam u jednom postu ranije postavio ) .

Kako Hrist vaskrsava na krstu ? Umro je i izdahnuo, Njegovo telo je mrtvo i polaze se u grob. Bez tela nema vasksenja. Zbog toga vaskrsava u ranu nedelju, u  tom istom telu u kome je i umro.

Kako onda vaskrsava na krstu, bez tela ? I, ako vaskrsava na krstu i ako vaskrsava u nedelju, onda imamo dva vaskrsenja.

Malo da se nasalim, posto u ranijoj prici imamo dva ovaplocenja, onda, treba da imamo i dva vaskrsenja. :945729:
 

Disciplina hronologija na temi zahvaljujuci tebi skoro preuzela karakter vrste numerologije. Hvali da se dogovoris sa Avom, ako pirstane, o granici verovatnoce da je vaskrsenje slucajno. U vise tehnickoj formulaciji tvoja pitanja odbacuju vaskrsenje i prihvataju neku alternativu, pa se sali koliko hoces. Prema Svetom pismu numerologija je okultna.

!!!Sveto pismo koristi razlicite nacine da racuna hronologiju...na primer geneoloska u 1. Mojsijeva. itd. Knjigu u ruke.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Тања1 рече

Disciplina hronologija na temi zahvaljujuci tebi skoro preuzela karakter vrste numerologije. Hvali da se dogovoris sa Avom, ako pirstane, o granici verovatnoce da je vaskrsenje slucajno. U vise tehnickoj formulaciji tvoja pitanja odbacuju vaskrsenje i prihvataju neku alternativu, pa se sali koliko hoces. Prema Svetom pismu numerologija je okultna.

Slažem se potpuno Boksidovo ispovedanje na žalost deluje okultno.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Slažem se potpuno Boksidovo ispovedanje na žalost deluje okultno.

Pogledaj samo kojim redom i kako  postavlja pitanje: Kako Hrist vaskrsava na krstu ? Konstatuje umro na krstu Umro je i izdahnuo, Njegovo telo je mrtvo i polaze se u grob. Bez tela nema vasksenja. Konstatuje  vaskrsava iz groba Zbog toga vaskrsava u ranu nedelju, u  tom istom telu u kome je i umro. Kako onda vaskrsava na krstu, bez tela?

Dakle, prema njemu vaskrsava u grobu (iz groba ustaje). confused1

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Тања1 рече

Pogledaj samo kojim redom i kako  postavlja pitanje: Kako Hrist vaskrsava na krstu ? Konstatuje Umro je i izdahnuo, Njegovo telo je mrtvo i polaze se u grob. Bez tela nema vasksenja. Zbog toga vaskrsava u ranu nedelju, u  tom istom telu u kome je i umro. Kako onda vaskrsava na krstu, bez tela?

Dakle, prema njemu vaskrsava u grobu (iz groba ustaje). confused1

Da Hristovo telo od ovaploćenja pa do kraja sveta će pokušati da zavežu za zemlju, to čine i tada i sada oko toga se ratuje vodi se bespoštedna bitka protiv daleko moćnijeg neprijatelja nego što bi to bile sve vojske i armije poznatog nam sveta.

Zato Hristos donese Mač i traži sinove Mača koji seče Istinu Hleb i nekoga Hrani a nekoga usmrćuju.

Mač Istina Hleb Nebeski ne ubija a velika je tajna kako nekoga isti Mač i njegovo potpuno isto dejstvo dok lomi Hleb nekoga hrani a nekoga usmrćuju.

Zato Pavle veli, ako jedete jedite kući ako jezike govorite to je dobro ali nedovoljno kad se okupljate u Crkvi vi prorokujte (borite se Mačem), to nije nimalo laka borba zato Crkva nije hipi komuna nego je jedna velika bitka, ona odlučujuća a ti kao profesionalni vojnik vrlo dobro znaš šta i kada se povede bespoštedna odlućujuća bitka i ko u tim bitkama učestvuje do poslednjeg daha.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма замислите ви овог Св Симеона Новог шта прича. :)) Ђе се то смије говорити!

"Поелику таким образом крест соделался как бы жертвенником сей страшной жертвы, ибо на кресте умер Сын Божий за падение людей...вся грешность наша умерщвляется смертию Христа на кресте, и все возвеличение наше и вся слава наша в смирении Бога, Который до того смирил Себя, что благоволил умереть даже между злодеями и разбойниками."

Бокисд-е шта велиш за ово православно предање? Шта прича овај свети Симеон Нови(тарац) БОГОСЛОВ?

Чак се и ја исправљах јуче да није Бог умро на крсту него Богочовек. Али је умро Богочовек, и Бог и Човек, Христос Господ! 

 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Тања1 рече

Pogledaj samo kojim redom i kako  postavlja pitanje: Kako Hrist vaskrsava na krstu ? Konstatuje umro na krstu Umro je i izdahnuo, Njegovo telo je mrtvo i polaze se u grob. Bez tela nema vasksenja. Konstatuje  vaskrsava iz groba Zbog toga vaskrsava u ranu nedelju, u  tom istom telu u kome je i umro. Kako onda vaskrsava na krstu, bez tela?

Dakle, prema njemu vaskrsava u grobu (iz groba ustaje). confused1

Из импликација контекста :D се да закључити да је Бог био мртав до трећега дана док није успео да се избори са смрћу. Као да се рвао с њом, па једво устаде трећега дана. Сачувај Боже!

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Из импликација контекста :D се да закључити да је Бог био мртав до трећега дана док није успео да се избори са смрћу. Као да се рвао с њом, па једво устаде трећега дана. Сачувај Боже!

Ava nam reče da je Isus rekao Bogorodici odmah ću vaskrsnuti.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ako nedostojno kao Juda uzimamo Čašu mi tela Gospodnjeg nećemo prepoznati niti ćemo biti Kršteni Svetim Duhom tim poslednjim izdahom na Krstu Isusa Hrista jer mu mi taj Krst niti napravismo niti navijasmo zanj, niti Ga osudismo niti mu klinove zabijasmo niti Ga na taj Krst predadosmo.

Мислим да се наша достојност мери покајањем а не квалитетом. Нема ниједнога да живи а да не греши. Сви ми имамо удела у том распећу, јер он не понесе само телесне муке него оно што несравњиво увећава Његово страдање у односу на било које друго је то што је понео наше грехе.Он је истински а не привидно пострадао за све нас. Као када би неко требао да одробија све казне свих робијаша од постања до данас па и несравњено веће јер ови робоваху људима а ми, гресима, самоме кнезу таме.Његове телесне муке су само икона Његових истинских страдања.Ако речемо да греха немамо чинимо га лажом. По оцима једина права мера удостојавања је покајање пропраћено молитвом и постом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ava nam reče da je Isus rekao Bogorodici odmah ću vaskrsnuti.

То ја рекох. Не сећам се да је и Ава. А ја Ава нисам. :)

Цитирао сам стихиру канона велике Суботе која то говори. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Vedran рече

Из импликација контекста :D се да закључити да је Бог био мртав до трећега дана док није успео да се избори са смрћу. Као да се рвао с њом, па једво устаде трећега дана. Сачувај Боже!

Da, bre, cekao je da se prvo raspadne. Boze me oprosti, kazu:  “S kim si, takav si”, pocinjem da lupam. 

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Матусал рече

Сви ми имамо удела у том распећу, јер он не понесе само телесне муке него оно што несравњиво увећава Његово страдање у односу на било које друго је то што је понео наше грехе.Он је истински а не привидно пострадао за све нас.

Ne, zaista ti kažem Hristos je postradao za sve nas i tu imamo u grehovima svojim svi učešća ali za raspeće nemamo svi istog učešća onda su i Juda Irod Pilat isti kao i Marija,Petar,Pavle i vaskrsavaju sa Hristom na život večni.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Ne, zaista ti kažem Hristos je postradao za sve nad i tu imamo u grehovima svojim svi učešća ali za raspeće nemamo svi istog učešća onda su i Juda Irod Pilat isti kao i Marija,Petar,Pavle i vaskrsavaju sa Hristom na život večni.

Нису исти једни се кају и прихватају га својом слободном вољом а други не.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...