Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 1 минут, Vedran рече

Ни манија није медицинска дијагноза и она је релативна (као што сматраш за глупост). Ето, чисто ако ниси знао. 

Pa nisam, priznajem. U psihologiju/psihijatriju/medicinu se ne razumem, ali ako nije medicinska dijagnoza, kako si mi onda dao stručno mišljenje? Koje struke? Psihologije? Ali onda je to psihološki problem. Ali to je neistina. Jer sam prošao testove i oni to nisu našli. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 11 минута, Ivan Marković рече

Sad mi se čini da troluješ. Ako to radiš istrolovaćeš samo sebe. Jer to mene ič ne umara.

 

пре 4 минута, Vedran рече

Тролујем? 12:smeha: (док не измисле овога што се меје стојећи наглавачке!)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Ivan Marković рече

Psihologije? Ali onda je to psihološki problem. Ali to je neistina. Jer sam prošao testove i oni to nisu našli. 

Па нико ти и није рекао да си маничан. Видиш ли колико бркаш ствари? 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vedran рече

Па нико ти и није рекао да си маничан. Видиш ли колико бркаш ствари. 

Rekao si, pa si posle povukao i rekao mea culpa. A u međuvremenu se pozvao na stručno mišljenje. Koje struke? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Ivan Marković рече

Šta ti ovo treba? 

 

пре 2 часа, Vedran рече

Само стручно мишљење. Ја дајем људима слободу да га не уваже.

 

пре 2 часа, Vedran рече

Требао сам рећи "изазове маничост" mea culpa

Tim redom. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ivan Marković рече

Rekao si, pa si posle povukao i rekao mea culpa. 

Није тачно. Видиш колико ти се смућкало. 

Рекао сам прво да може да ти "погорша манију и изазове осцилације" па сам се после исправио "ИЗАЗОВЕ манију и осцилације" и извинио због тога. 

А ти ако си прихватио моју исправку и извињење, онда би требало да помињеш ово друго. Мада ни први пут ни други пут ти нисам рекао да си маничан. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ето видиш. Нисам морао ни да тражим, сећам се добро шта је било. Али ти читај шта је написано, а не оно што замишљаш.

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Али ти читај шта је написано, а не оно што замишљаш.

 

пре 2 минута, Vedran рече

Мада ни први пут ни други пут ти нисам рекао да си маничан. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ivan Marković рече
пре 2 часа, Vedran рече

То може да ти погорша маничност

Опет се враћаш на то прво, само не би ли некако добио макар овај аргумент. Али узалуд ти работа, јер грешиш.

Али да ти покажем нешто твојом "методологијом".

1. Ако не знаш шта је манија није требало ни да се јављаш по питању исте. :))

2. Треба да у руке узмеш мало књиге и да се образујеш, па тек онда да почнеш да расправљаш о манији. :))

3. Ја сад видим да ти не само што не знаш логику него не знаш ни психологију. :))

Манија није посебна категорија, као болест црно-бело. Ја знам да ти много волиш те категорије чак би и људе да у њих ставиш. Па чак и кад ти напишем да ја нисам у категорији са другима него да сам категорија sui generis, снисходећи твојим слабостима (користећи речник категорија), ти у тој мојој реченици само видиш потврду да је и sui generis категорија исто категорија и ликујеш, сав радостан (а да ја нисам другачије ни рекао). Вероватно имаш ту фиксацију на категорије од претераног бављења логиком? :)) Као што сам показао овде: 

У тој мери волиш категорије да понекад од њих не видиш стварност ни темпоралну, а камоли атемпоралну.  :)

Манија се налази на екстремним крајевима континуума нормалног понашања. Није засебна категорија. Зато може да се каже и да се нешто (манија) погоршало, а да се при томе не сматра да је особа окарактерисана као манична. 

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...