Jump to content

Сведочење библијског Стварања у свету код теолога и научника


о.Горан

Препоручена порука

пре 3 минута, Кратос рече

To ništa nije sporno,sporno je ovo oko njegovog čoveštva za šta si tvrdio da je prethodno nestvoreno jer je začeto Duhom Svetim.Dakle sad je stvoreno ili ostaješ pri prehodnoj tvrdnji o nestvorenoj prirodi ljudskoj u Hristu?

Sporno je to što ti negiraš da je Sin Ćovečji Istinita Druga Ličnost Svete Trojice.

Jeste ili nije?

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 14k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

  • Ведран*

    1372

  • Zoran Đurović

    1565

  • о.Горан

    1423

  • Bokisd

    1174

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 8 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Znam video sam problem oko termina Hristorodica i to su rešili sa RKC.

Inače Kratos je po potrebi monofizit veći od svih kopta zajedno, to sam namerno rekao, pošto on osuđuje između ostalog i kopte.

To sa Hristorodicom je bilo oko Nestorija. Taj termin teoloski nije bio problem, ali posto su aleksandrijici bili furiozni narocito kirilovci, a oni nisu voljeli taj termin jer su mislili da se njime odrice Hristovo bozanstvo onda...ma politika je to bila, ali nije bitno dalje. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Volim_Sina_Bozjeg рече

Sporno je to što ti negiraš da je Sin Ćovečji Istinita Druga Ličnost Svete Trojice.

Jeste ili nije?

Jeste,Isti taj Logos uzevši telo se identifikuje sada pa  na vek i vekova i kao Sin Čovečiji.Ljudska priroda je postala neodvojivi deo Njega.

Čoveštvo u Hristu stvoreno ili nestvoreno?

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Zoran Đurović рече

Ниси одговорио. Јер Исус Христос је оваплоћени Логос (Логос са телом), па те ја сада питам, да ти нацртам, како је свет мога да буде створен кроз ИСУСА ХРИСТА када он пре стварања векова није постојао као реалност? Што Логоса на земљи нису звали ИСХС? Теби је, дакле исто, Логос неоваплоћени и Логос оваплоћени. Дакле, пробај да одговориш.    

Nisi mi odgovorio na lagano pitanje.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Jeste,Isti taj Logos uzevši telo se identifikuje sada pa  na vek i vekova i kao Sin Čovečiji.Ljudska priroda je postala neodvojivi deo Njega.

Čoveštvo u Hristu stvoreno ili nestvoreno?

 

пре 1 минут, Кратос рече

Ljudska priroda je postala neodvojivi deo Njega.

Znači Sin Božji je stradao na Krstu.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Имам једну важну вест да вам саопштим:

 

 

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!

 

 

:kolcecb3hb8:

Gravatar mali

 
"Упути ме на истину Твоју, и научи ме, јер си Ти Бог Спас мој" (Пс. 24.5)

https://sozercanje.wordpress.com/

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Кратос рече

Nisi mi odgovorio na lagano pitanje.

Нећеш моћи тако са мном да разговараш. На све ћеш добити одговор, али кад сам те први питао, онда мораш да ми одговориш, а не да ми постављаш питања. То није одговор. Дакле, гукни! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vedran рече

Имам једну важну вест да вам саопштим:

 

 

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!

 

 

:kolcecb3hb8:

Мени још јутрос!:::::::::::)))))))))))))))))))))) :kolcecb3hb8:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Vedran рече

Имам једну важну вест да вам саопштим:

 

 

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!

 

 

:kolcecb3hb8:

Vaistinu vaskrse i to pun ne kao balon nego pun sreće jer je našao veru na zemlji među nama, kojom napuni svoje Carstvo. Volim Sina Božjeg.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Кратос рече

Čoveštvo u Hristu stvoreno ili nestvoreno?

Potpuno stvoreno od starog adama pa preko avrama petra pavla vasilija ostroškoj jovana šangajskog, čak i preteča što ga Hristos naziva anđelom o kojem proroci proricahu je potpuno stvoren.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Zoran Đurović рече

Ниси одговорио. Јер Исус Христос је оваплоћени Логос (Логос са телом), па те ја сада питам, да ти нацртам, како је свет мога да буде створен кроз ИСУСА ХРИСТА када он пре стварања векова није постојао као реалност? Што Логоса на земљи нису звали ИСХС? Теби је, дакле исто, Логос неоваплоћени и Логос оваплоћени. Дакле, пробај да одговориш.    

saplićeš ga a da ga nisi ni takao :))

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Zoran Đurović рече

Нећеш моћи тако са мном да разговараш. На све ћеш добити одговор, али кад сам те први питао, онда мораш да ми одговориш, а не да ми постављаш питања. То није одговор. Дакле, гукни! 

Ali ja sam tebi odgovorio na lagano pre toga,a ti meni nisi već mi postavljaš nova pitanja,odgovori mi najpre na moje lagano pa da onda nastavimo diskusiju.Moje lagano je vezano uprav za ovo tvoje.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...